aA
Trečioji knygų mugės diena pasižymėjo dideliu lankytojų srautu. Esi tarsi žmonių jūroje. O knygos ne tik svaigino, bet ir bučiavo į nugarą aštriais kampučiais. Nekasdienių pasimatymų diena atitiko savo pavadinimą. Šią dieną savo knygas pristatinėjo svečiai iš užsienio. Sunku buvo visiems norintiems patekti į susitikimus, o autografo reikėjo laukti gana ilgoje eilėje. Bet verta laukti, nes nekasdienis susitikimas.
Trečioji knygų mugės diena: apie prancūžišką aroganciją, mados istoriką A. Vasiljevą ir lietuviškų knygų pristatymą
© DELFI / Tomas Vinickas

Prie pat įėjimo į pastatą susidūriau su diabetologu A. Golay. Svečias aplinkui skleidė prancūzų kalbos ir, matyt, prancūziškų kvepalų kvapą. Kai susiduri su rašytojais iš užsienio, tave žavi begalinė jų vidinė laisvė. Laisvės ir ramybės pojūtis pleveno ir susitikime su T. Shandu. Jis žavėjo gražiais Maroko vaizdais. Kalbėjo labai paprastus dalykus apie save, savo vaikus, rašymo procesą ir pan.

Paryžiaus temą pratęsė J. Melniko knygos „Paryžiaus dienoraštis“ pristatymas. Salėje liejosi prancūziškos muzikos garsai ir Paryžiaus vaizdai. Autorius teigė, kad savo knygoje nagrinėja klausimą, kodėl nesame tokie laimingi ir laisvi žmonės kaip paryžiečiai? Kas tam trukdo?

J. Melniko tikslai labai gražūs. Jis nenori emigruoti, kaip rašytojas V. Papievis, bet nori, kad Paryžius ateitų į Lietuvą. Jis pastebi, kad Paryžiuje esi ponas. Tave taip vadina visi: nuo taksisto , pardavėjo iki kaimyno. Tai žmogui sukelia labai geras emocijas ir formuoja pozityvų santykį su aplinka. Paryžiaus skveruose galima gulinėti ant žolės ir taip leisti laiką. Paryžiuje žmonės eina į kavinę dėl bendravimo malonumo. Iš ryto toje pačioje kavinėje susitinka ir bendrauja labai įvairių socialinių sluoksnių atstovai.

Prancūzų ambasados atstovas L. Aubry prašė, vykstant į Paryžių, sudaužyti visas klišes. Paryžius gali pasirodyti purvinas, snobiškas ir gražuolės paryžietės su C. Chanel suknele galite neišvysti, nebent prabangiame rajone. Anot L. Aubry, Paryžius visai nepatinka naujiesiems rusams, jis traukia intelektualius žmones. Prancūzijos atstovas nenorėjo sutikti, kas prancūzai yra labai arogantiški. J. Melnikas pastebėjo, kad tarp žmonių randasi nedidelė distancija, kai vienas žmogus kitą pradeda vadinti ponu.Tai gali būti suprantama kaip arogancija.

Kelias dienas knygų mugėje sklandė gandas, kad atvyks mados istorikas A. Vasiljevas. Galutinė susitikimo valanda buvo derinama. Apie šeštą valandą prie stendo buriavosi gerbėjai. Buvo nupirktos geltonos tulpės, o A. Vasiljevo žvaigždės vis nebuvo. Bet prisiminiau, kad nekasdienių susitikimų diena, todėl verta laukti. Laukėme. Tuo metu bandžiau numarinti visas galvoje esančias išankstines nuostatas. Susitikimas su A. Vasiljevu buvo labai mažoje salėje. Žmonių buvo daug, susirinko ne vien moterys.Man labai rūpėjo pamatyti, kaip jis pateikia savo knygą.

Trečioji knygų mugės diena: apie prancūžišką aroganciją, mados istoriką A. Vasiljevą ir lietuviškų knygų pristatymą
© DELFI / Tomas Vinickas

Jis visai nekalbėjo apie knygą, nepasakojo jokių knygos sumanymo detalių, datų ir kitų istorinių smulkmenų. A.Vasiljevas tiesiog atsakinėjo į klasimus. O klausimų buvo įvairiausių. Jis teigė, kad grožis nebemadingas, o madinga tai, kas negražu. Europiečiams tapo nemadinga rodyti savo turtus. Tuo pradeda sekti ir amerikiečiai.

Jis pastebėjo, kad radikalūs mados pasikeitimai susiję su didžiulėmis katastrofomis. Mada keičiasi tada, kai žūsta vyrai.Apie šiuolaikinę vaikų madą istorikas atsiliepė neigiamai, nes jie rengiami, kaip suaugusieji. Vaikai nebeturi vaikystės. Svečias pastebėjo, kad nereikia puoštis , nes susipažįstame per internetą.

A.Vasiljevas greitai pavergė net didžiausio salėje sėdinčio skeptiko širdį. Labai greitai gerbėjos klausė tokių dalykų, kurių neklausi pranešėjo, kuriuo nepasitiki. Skaitytojos klausė, ką patarsite būsimai nuotakai. Kita gerbėja teiravosi, ar mados istorikas galvoja vesti. A. Vasiljevas kūrybiškai atsakinėjo į klausimus. Susitikimui baigiantis A. Vasiljevas atkreipė dėmesį, kad labai svarbu savo hobį paversti verslu ir stengtis, kad tavimi žavėtųsi kiti. Tai padaryti galima tik bendraujant su žmonėmis.

Per visas tris knygų mugės dienas pastebėjau, kad labai šalti ir keisti kai kurių lietuvių rašytojų knygų pristatymai. Susidarė įspūdis, kad norint perskaityti lietuvių rašytojo romaną, reikia baigti literatūros studijas. Kodėl? Lietuvių rašytojų kūrybą pristatinėja nusipelnę kritikai. Mano manymu, jie priverčia jaustis, kad laikai egzaminą. Taip pat jaučiasi ir knygų autoriai. Nežinau, kas sieja rašytojus su kritikais, bet mano atrodo, kad jų draugystė nėra vaisinga. Kritikai nejaučia atėjusios auditorijos poreikių. Gal literatūros kritikas su rašytoju galėtų susitikti specializuotos literatūros puslapiuose?

Nieko nenoriu įžeisti, nes gerbiu ir vertinu lietuvių rašytojų kūrybą, bet širdis apsiverkė, kai pasipiktinę skaitytojai išeidinėjo pro 5.1 salės duris. Ten buvo pristatoma garsaus lietuvių rašytojo S. Parulskio naujoji knyga. Eini į susitikimą su lietuvių rašytoju, o dar turi išklausyti nusipelniusios kritikės kankinimus. Nežinau, kokios katastrofos turi įvykti, kad lietuvių rašytojai pakeistų savo knygų pristatymo madas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Dėl nemokėjimo skaityti 85-erių kaunietė pasijuto lyg nusikaltėlė: kontrolė išprašė lauk ir nubaudė (149)

Skaityti nemokančios senolės klaida kontrolei buvo nė motais. Anūkės teigimu,...

Merginoms teko išeiti iš Kauno kavinės: sakė, galioja vienos valandos politika (123)

Norime pasidalinti savo nemalonia patirtimi vienoje Kauno kavinėje. Apie ją jau buvo rašyta anksčiau.

Vaizdelis paplūdimyje moterį grąžino 30 metų atgal: tai – gėdinga (56)

Buvau Valakampių paplūdimyje ir irgi noriu papasakoti apie tualetus. Nesitikėjau, kad to reikės...

Nufotografavo senovinę bažnyčios tupyklą: persižegnoji ir eini (23)

Nors senųjų lauko tualetų-būdelių jau turėjo nelikti, jos vis dar daug kur pastebimos.

Pačiame Vilniaus centre – neregėto įžūlumo vairuotojo poza (138)

Sakote, baisu taip statytis? Ne, mums čia jau kasdienybė.

Top naujienos

„Bloomberg“: Eva – didžiausia grėsmė Lukašenkai (40)

Jos rankos sukryžiuotos, o lūpos sardoniškai pravertos – Eva netikėtai tapo protesto...

Grįžo iš emigracijos ir įkūrė ramybės oazę: lankytojų netrūksta ir darbo dienomis (54)

Greta ir Algirdas Šaumanai iš emigracijos Norvegijoje grįžo prieš trejus metus, tačiau šiandien...

Vilnietis savo istorija nori perspėti kitus: viskas prasidėjo nuo noro „nuskausminti“ jausmus, bet baigėsi kur kas blogiau (62)

Įveikęs priklausomybę nuo narkotikų vilnietis Ruslanas šiandien drąsiai priima gyvenimo...

Garsiausi keliautojai gūžčioja pečiais: Nida – brangiausias planetoje kurortas, pasaulyje tokių mokesčių nėra (315)

Neringa ypatinga ne tik savo gamtos perlais, bet ir mokesčiais, norintiems patogiai ilsėtis jos...

Rimvydas Valatka. Po kiek dabar lietuviška svajonė? (179)

Mindaugo karūnavimo diena. Kaip dar vienas ilgasis Išgertuvių savaitgalis. Jums nieko netrūksta?...

Su mylimąja Deimante susitaikęs reperis Mad Money: nebeliko jokių klausimų (44)

Praėjusių metų sausio 31-ąją, kai ant raudonojo M.A.M.A apdovanojimų kilimo pozavo tik su...

Į Barseloną atvykęs Jasikevičius: darbai jau pradėti (136)

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius sekmadienį atvyko į...

Kaip dažnai mylėtis, kad būtų sveika ir vyrui, ir moteriai? (7)

Klausimas: Mano vyras sako, kad turime mylėtis net jeigu ir nelabai norime užsiimti seksu , nes...

Atsakau toms nepriklausomoms trisdešimtmetėms – dėl vienatvės kalti jūsų „tūsai“ (124)

Man valgyti neduok, bet leisk „Delfi“ paskaityti. Kartais net į „Delfi plius“ įlendu....

|Maža didelių žinių kaina