aA
Galime tūkstančius kartų moralizuoti, mokyti ir pamokslauti, kad prisiimtos atsakomybės žmogaus gyvenime turi būti tik tiek, kiek jis paneša, tiek, kiek ta atsakomybė netrukdo gyventi kitiems. Nė motais!
Katinai
Katinai

Lietuvoje egzistuoja į viešumą pagaliau iškilusi problema – liguistas beglobių gyvūnų „gelbėjimas“. Tai būsena, kai žmogus įsitikinęs, kad tempti visus rastus gatvėje beglobius namo yra didžiulė pagalba ir neįkainojamas pasiaukojimas. Tokio globėjo namuose būna nenormalus kiekis kačių ar/ir šunų, kuriuo globėjas nei fiziškai, nei morališkai negali pasirūpinti.

Pradžioje, kol jų būna kelios dešimtys, dar vyksta kažkoks „nukirminimas“, lašinami kažkokie lašai į akis, manant, kad tai visa gydantis eliksyras, vėliau, kai gyvūnų daugėja, kai dauguma jų pradeda sirgti, kai finansinės galimybės neleidžia net normaliai jų pašerti, prasideda katastrofa, kurios sustabdyti nepajėgia jokie raginimai, grasinimai, prašymai ar siūlymai padėti. Tokių kaupėjų-globėjų pažįstame ne vieną. Tada ir pūliuojanti akytė „nieko tokio“, ir nevalgo dvi savaites – „nieko baisaus“, ir mirė – „nieko nepadarysi“. Svarbu lieka tik „pašerti“.

Taip, žinojome apie šią globėją. Prieš ketverius metus, kai situacija buvo dar normali ir globėja buvo žinoma kaip neįgalių gyvūnų gelbėtoja, patys jos prašėme priglausti mūsų du neįgalius katinėlius su visišku išlaikymu, gydymu iki gyvos galvos. Tai lėmė ilgametį bendravimą. Jau kelerius metus stengiamės su ja kovoti ir padėti susitvarkyti su ligoniukais, padėti dovanoti katinėlius, paremti maistu, duoti konstruktyvių patarimų, palenkti psichologiškai. Deja, žmogus yra priklausomas nuo kačių kaupimo ir piktybiškai daro savo. Žmogus ji yra geras, bet niekaip nesuvokia, kad kartais manoma „pagalba“ virsta žala. Šiuo atveju ne tik gyvūnams, bet ir globėjams, savanoriams, kurie turi/privalo perimti jos atsakomybę.

Kai nutiko nelaimė, žinojome, kad namuose rasime daug gyvūnų, bet nesitikėjome, kad jų bus tiek daug! Trečdalis kačių yra neįgalios (vienaakiukai, akliukai, katukas be kojytės, katinėliai su koordinacijos sutrikimais ir pan.), ketvirtadalis yra visiškai laukinės, neimamos ant rankų katės, labai bailios, nesocializuotos, o likusios – draugiškos, tikrai gali būti dovanojamos. Deja, visi gyvūnai apleisti, turi parazitų, dauguma serga virusinėmis kvėpavimo takų ligomis. Laimei, beveik visi katinukai sterilizuoti. Nesterilizuoti yra 4 paaugliukai, kurie jau nuvežti gydymui į stacionarą ir dar keli globėjos namuose likę paaugliukai.

Žmogus – ligoninėje, labai sunkios būklės, jei viskas bus gerai, grįžęs namo pats savimi negalės pasirūpint. Giminaičiai kelia ultimatumus. Arba katės turi būti išvežtos, arba bus iškviesta sanitarinė tarnyba, arba tiesiog atidarytos durys ir visos keliaus kas sau. Šiuo metu tenka važiuoti, ten tvarkyti, maitinti kates (esu dėkinga savanoriams, kurie padeda). Bet tokia mūsų pagalba giminaičiai labai nepatenkinti. Kol kas situacija tokia, kad į laikiną globą iškeliavo 2 katinėliai, vienas atrodo labai blogai, laukia visi tyrimai, gydymas.

Į stacionarus patalpinti dar 6 katinėliai, jų būklė sunki. Kreipiuosi į visas gyvūnų gelbėjimo organizacijas ir savarankiškus globėjus su prašymu padėti šioje situacijoje. Jei tik galite pagelbėti, priimti vieną, du ar daugiau katinėlių, rašykite, skambinkite. Jei galėtumėte padėti tik sveikiems, jau paskiepytiems, taip pat rašykite ir skambinkite.

Pirmiausia gelbėjame ligoniukus, kuriems reikia pasveikti. Iš stacionarų jiems bus ieškoma laikina globa, o iš globėjų jie bus dovanojami. Būsime labai dėkingi, jei padėsite šioje tragiškoje situacijoje. Jau dabar padėtis yra klaiki mūsų organizacijoje. Be šios globėjos turime šimtą ligotų, senų, su spec. poreikiais gyvūnų, apie 20 sėdi mokamuose gydyklų stacionaruose. Nėra nei jėgų, nei finansų pasirūpinti naujais gyvūnais. Todėl šiandien finansinė parama labai reikalinga jau patalpintiems į stacionarą ir tiems, kuriems bus būtinas gydymas.

Negailestinga realybė tokia: norint bet kurį iš šių namų paversti sveiku, „sutvarkytu“, paskiepytu katinu, būtina daug lėšų ir laiko, nes vien nukirminimas turi būti atliekamas kas 10 dienų bent 5 kartus. Taip pat išmatų tyrimai, kurie bus katastrofiški – garantuotai žarnyne bus įvairiausių bakterijų, kurioms reikalingas spec. gydymas. Ir nėra ten nė vieno, kuris nesirgtų viršutinių kvėpavimo takų ligomis! Visiems jiems gelbėti neturime lėšų.

Iki šios istorijos jau 20 gyvūnų daugiau nei 2 mėnesius sėdėjo stacionare. Jau tada galva tino nuo minčių, kas bus, kai gausime sąskaitas... O čia dar tokia „staigmena“. Gyvūnai nekalti, kad kažkas juos šitaip „išgelbėjo“, tačiau ir mums jau tikrai svyra rankos nuo tokių situacijų... Būsime labai dėkingi už pagalbą. Savo puslapyje nuolat atnaujinsime informaciją. Ačiū visiems jau padedantiems. Katinėliai Vilniuje, bet, esant būtinybei, ieškotume transporto ir į kitus miestus.

Globėjus viskuo, ko tik globai reikės, pasistengsime aprūpinti. Jei tik galite padėti, prašome skambinti, rašyti. Mūsų kontaktai – tel. 8 689 73782, 8 615 58898, info@rainiukas.lt (VšĮ „Rainiukas“, Vilnius). Jei neatsiliepiame, parašykite bent SMS. Draugaukime ir socialiniame tinkle.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Autobuso vairuotojo poelgis Vilniuje sužavėjo šimtus: dar yra tokių žmonių! (108)

Toli gražu ne kiekvienas darbuotojas, per dieną susiduriantis su šimtais nepažįstamų žmonių,...

Žinomoje parduotuvėje nufilmuoti vagys net prajuokino: ieškojo dovanų mylimosioms (43)

Vogti tiek, kiek paneši – nepersistengiant. Tokia pasirodė žinomoje parduotuvėje apsilankiusių...

Sveikiname Lietuvos vėliavos laimėtojus ir kviečiame pasigrožėti nuoširdžiausių nuotraukų albumu! (5)

Vasario 16-oji – visiems lietuviams brangi diena. Šia proga kvietėme visus skaitytojus dalyvauti...

Valentino rytą vilniečius nustebino ypatingas vaizdas Rotušės aikštėje: net nufotografavo (54)

Atrodė, kad Valentino diena įkvėpė vyrą romantiškam veiksmui Vilniuje. Bet viskas pasirodė...

Darželių komedija: tikras tėvas „nusirašė“, o mokestis auginantiems tėvams žvėriškai išaugo (97)

Mes su žmona ir dviem vaikais esame deklaravę savo gyvenamą vietą Kaune ir abu dirbame Kaune....

Top naujienos

Specialistė papasakojo apie permanentinio makiažo tragedijas: viena medžiaga net gali sukelti vėžį (36)

Stovėdamas parduotuvėje nevalingai užsižiopsai į greta stovinčios moters veidą. Iš pradžių...

Kelionė su deportuojamu lietuviu – kaip siaubo trileris: kai kurie keleiviai net atsisakė skristi (118)

Keliaujant lėktuvu bendrakeleivių nepasirinksi ir vidury kelio neišlipsi, todėl orlaivyje...

Po konflikto namuose Agnė Zuokienė dalijasi keistais prisiminimais (416)

Antradienį į Agnės ir Artūro Zuokų namus vyko policija dėl buitinio smurto atvejo....

Gentvilas apie Bako pateiktą informaciją: situacija atrodo nuodinga kai kurių saugumo institucijų atžvilgiu (33)

Buvęs Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas pateikė naujos...

Šiluma nesitrauks – termometrų stulpeliai kils iki 7 laipsnių (12)

Naktį kritulius į daugelį šalies rajonų atnešę debesys pirmoje dienos pusėje dar išsilaikys...

Čempionų lyga: smūgis Mourinho pragmatizmui ir Italijoje suvarpytas „Valencia“ vartų tinklas (2)

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalį sėkmingai pradėjo „Leipzig“, Anglijoje 1:0 įveikęs...

Aurimas Kuckailis

Apie vyrų gyvenimo prasmę: paskutinį dvidešimtmetį su vyrais – kažkas negerai (16)

„Šiuolaikinėje šeimoje moterys yra stiprios. Vyrai sako, kad jos turi tapti silpnesnės,...

Feisbuke plinta #metoo liudijimai apie garsų fotografą: dalijamasi šokiruojančia patirtimi „Delfi“ prabilo dar viena galimai nukentėjusioji (315)

Pastarąsias dienas socialiniuose tinkluose netyla tema, kurioje šmėžuoja fotografo Iridijaus...

Prasta idėja: pasaulio čempionato dalyves išgąsdino už šaudyklos pasirodęs „mirtininkas“ (15)

Italijoje vykstančiose planetos pirmenybėse dalyvaujančios Norvegijos biatlono rinktinės atstovai...

Marija Serbintaitė. Kodėl „boba su kiaušais“ – visai ne komplimentas

Tu gali būti bet kuo! Kiek kartų tai sakome savo mergaitėms? Sakysi dažnai, gerai, džiaugiuosi....

|Maža didelių žinių kaina