Galime tūkstančius kartų moralizuoti, mokyti ir pamokslauti, kad prisiimtos atsakomybės žmogaus gyvenime turi būti tik tiek, kiek jis paneša, tiek, kiek ta atsakomybė netrukdo gyventi kitiems. Nė motais!
Katinai

Lietuvoje egzistuoja į viešumą pagaliau iškilusi problema – liguistas beglobių gyvūnų „gelbėjimas“. Tai būsena, kai žmogus įsitikinęs, kad tempti visus rastus gatvėje beglobius namo yra didžiulė pagalba ir neįkainojamas pasiaukojimas. Tokio globėjo namuose būna nenormalus kiekis kačių ar/ir šunų, kuriuo globėjas nei fiziškai, nei morališkai negali pasirūpinti.

Pradžioje, kol jų būna kelios dešimtys, dar vyksta kažkoks „nukirminimas“, lašinami kažkokie lašai į akis, manant, kad tai visa gydantis eliksyras, vėliau, kai gyvūnų daugėja, kai dauguma jų pradeda sirgti, kai finansinės galimybės neleidžia net normaliai jų pašerti, prasideda katastrofa, kurios sustabdyti nepajėgia jokie raginimai, grasinimai, prašymai ar siūlymai padėti. Tokių kaupėjų-globėjų pažįstame ne vieną. Tada ir pūliuojanti akytė „nieko tokio“, ir nevalgo dvi savaites – „nieko baisaus“, ir mirė – „nieko nepadarysi“. Svarbu lieka tik „pašerti“.

Taip, žinojome apie šią globėją. Prieš ketverius metus, kai situacija buvo dar normali ir globėja buvo žinoma kaip neįgalių gyvūnų gelbėtoja, patys jos prašėme priglausti mūsų du neįgalius katinėlius su visišku išlaikymu, gydymu iki gyvos galvos. Tai lėmė ilgametį bendravimą. Jau kelerius metus stengiamės su ja kovoti ir padėti susitvarkyti su ligoniukais, padėti dovanoti katinėlius, paremti maistu, duoti konstruktyvių patarimų, palenkti psichologiškai. Deja, žmogus yra priklausomas nuo kačių kaupimo ir piktybiškai daro savo. Žmogus ji yra geras, bet niekaip nesuvokia, kad kartais manoma „pagalba“ virsta žala. Šiuo atveju ne tik gyvūnams, bet ir globėjams, savanoriams, kurie turi/privalo perimti jos atsakomybę.

Kai nutiko nelaimė, žinojome, kad namuose rasime daug gyvūnų, bet nesitikėjome, kad jų bus tiek daug! Trečdalis kačių yra neįgalios (vienaakiukai, akliukai, katukas be kojytės, katinėliai su koordinacijos sutrikimais ir pan.), ketvirtadalis yra visiškai laukinės, neimamos ant rankų katės, labai bailios, nesocializuotos, o likusios – draugiškos, tikrai gali būti dovanojamos. Deja, visi gyvūnai apleisti, turi parazitų, dauguma serga virusinėmis kvėpavimo takų ligomis. Laimei, beveik visi katinukai sterilizuoti. Nesterilizuoti yra 4 paaugliukai, kurie jau nuvežti gydymui į stacionarą ir dar keli globėjos namuose likę paaugliukai.

Žmogus – ligoninėje, labai sunkios būklės, jei viskas bus gerai, grįžęs namo pats savimi negalės pasirūpint. Giminaičiai kelia ultimatumus. Arba katės turi būti išvežtos, arba bus iškviesta sanitarinė tarnyba, arba tiesiog atidarytos durys ir visos keliaus kas sau. Šiuo metu tenka važiuoti, ten tvarkyti, maitinti kates (esu dėkinga savanoriams, kurie padeda). Bet tokia mūsų pagalba giminaičiai labai nepatenkinti. Kol kas situacija tokia, kad į laikiną globą iškeliavo 2 katinėliai, vienas atrodo labai blogai, laukia visi tyrimai, gydymas.

Į stacionarus patalpinti dar 6 katinėliai, jų būklė sunki. Kreipiuosi į visas gyvūnų gelbėjimo organizacijas ir savarankiškus globėjus su prašymu padėti šioje situacijoje. Jei tik galite pagelbėti, priimti vieną, du ar daugiau katinėlių, rašykite, skambinkite. Jei galėtumėte padėti tik sveikiems, jau paskiepytiems, taip pat rašykite ir skambinkite.

Pirmiausia gelbėjame ligoniukus, kuriems reikia pasveikti. Iš stacionarų jiems bus ieškoma laikina globa, o iš globėjų jie bus dovanojami. Būsime labai dėkingi, jei padėsite šioje tragiškoje situacijoje. Jau dabar padėtis yra klaiki mūsų organizacijoje. Be šios globėjos turime šimtą ligotų, senų, su spec. poreikiais gyvūnų, apie 20 sėdi mokamuose gydyklų stacionaruose. Nėra nei jėgų, nei finansų pasirūpinti naujais gyvūnais. Todėl šiandien finansinė parama labai reikalinga jau patalpintiems į stacionarą ir tiems, kuriems bus būtinas gydymas.

Negailestinga realybė tokia: norint bet kurį iš šių namų paversti sveiku, „sutvarkytu“, paskiepytu katinu, būtina daug lėšų ir laiko, nes vien nukirminimas turi būti atliekamas kas 10 dienų bent 5 kartus. Taip pat išmatų tyrimai, kurie bus katastrofiški – garantuotai žarnyne bus įvairiausių bakterijų, kurioms reikalingas spec. gydymas. Ir nėra ten nė vieno, kuris nesirgtų viršutinių kvėpavimo takų ligomis! Visiems jiems gelbėti neturime lėšų.

Iki šios istorijos jau 20 gyvūnų daugiau nei 2 mėnesius sėdėjo stacionare. Jau tada galva tino nuo minčių, kas bus, kai gausime sąskaitas... O čia dar tokia „staigmena“. Gyvūnai nekalti, kad kažkas juos šitaip „išgelbėjo“, tačiau ir mums jau tikrai svyra rankos nuo tokių situacijų... Būsime labai dėkingi už pagalbą. Savo puslapyje nuolat atnaujinsime informaciją. Ačiū visiems jau padedantiems. Katinėliai Vilniuje, bet, esant būtinybei, ieškotume transporto ir į kitus miestus.

Globėjus viskuo, ko tik globai reikės, pasistengsime aprūpinti. Jei tik galite padėti, prašome skambinti, rašyti. Mūsų kontaktai – tel. 8 689 73782, 8 615 58898, info@rainiukas.lt (VšĮ „Rainiukas“, Vilnius). Jei neatsiliepiame, parašykite bent SMS. Draugaukime ir socialiniame tinkle.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvūnų gelbėtojams svyra rankos: gatvėje rado daug apleistų sergančių kačiukų (3)

Kokiame gyvenimo etape taip lengvai pametamas žmogiškumas? Kas turi nutikti žmogui, kuris lengva...

Po Kaune praūžusios liūties – šūsnys valstybinių numerių (1)

Antradienį Kauną merkė nepaprastai smarkus lietus. Jo padariniai – ne tik gatvėse...

Į restoraną Vilniaus senamiestyje užsukusią moterį išgąsdino ne tik kvapas, bet ir vaizdas (41)

Restorane „Forto dvaras“, esančiame pačioje Vilniaus širdyje – Pilies gatvėje, su šeima...

Pajuokauti sumanę Laisvės alėją rekonstruojantys darbininkai netikėtai pateko į kadrą (229)

Karštą vasaros dieną rekonstruojamoje kauniečių pamėgtos Laisvės alėjos dalyje vyko...

8 mėnesių draugiškas šuniukas ieško namų (2)

Dovanojamas 8 mėnesių draugiškas šuniukas. Jis gyvena kaime netoli Vilniaus, pririštas prie būdos.

Top naujienos

Nuo kitų metų pradžios gausite didesnį atlyginimą? Neskubėkite džiaugtis – piniginę paplonins papildomos sąlygos* (20)

Nuo kitų metų pradžios gausime didesnius atlyginimus – tokia džiugi žinia sklandė viešojoje...

Vilniaus stoties rajonas pasikeis neatpažįstamai (5)

Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo teritorijos, esančios tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties...

Po smūgio Karbauskiui – „valstiečių“ kirtis konservatoriams: minimos Langaičio, Kernagio ir Navickienės pavardės išlindo ir nauji LVŽS „skeletai“ (949)

Po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ištyrė ir nustatė, kad rinkimų kampanijos metu...

Uždariusi paskutinį savo fabriką, „Crocs“ niekur nedingsta

Žiniasklaidoje pasirodę straipsniai, kad prekių ženklas „Crocs“ uždaro paskutinį fabriką...

Piniginių tuštėjimo metas (28)

Įpusėjus rugpjūčiui daugeliui tėvų tenka plačiau atverti po atostogų ir taip suplonėjusias...

Pravieniškių audite – skandalinga informacija apie nuteistųjų gyvenimą žiemą (138)

Staiga kone perpus išaugusios komunalinio ūkio išlaikymo išlaidos, direktoriaus pavaduotojo...

Tarptautinę šlovę pelniusi Mirga Gražinytė-Tyla: žmogaus prievolė sugalvoti savo būdą ištrūkti iš žiurkėno ratelio (1)

Su Mirga matėmės Londone prieš jos koncertą Karališkojoje Alberto salėje. Turėjome ketvirtį...

Miestelis prie trijų valstybių sienų: žmonės čia plūsta prie dar vieno kryžių kalno (26)

Pačiame Lietuvos kamputyje, visai šalia sienos su Kaliningradu, įsikūręs mažas miestelis su...

Dėl galimo salmoneliozės užkrato kavinėje sunegalavo penki žmonės (10)

Specialistai tiria galimą salmoneliozė s užkrato atvejį Panevėžyje, prekybos ir pramogų centre...

Stojimų rezultatai: vėl ruošime bedarbius? (63)

Tarp gausiausiai valstybės finansuojamų studijų šiemet – teisės, politikos mokslų,...