aA
Mano susitikimo istorija su Toru mano galvoje prasidėjo maždaug prieš pusmetį iki tam nutinkant. Iš tiesų sprendimas auginti šunį atėjo labai palaipsniui. Kadangi tokios patirties niekada neturėjau, nelabai įsivaizdavau, ką reiškia turėti tokį keturkojį augintinį, ir net nebuvau tikra, ar sugebėčiau teisingai juo pasirūpinti.
© Greta Kniežaitė - Novikovienė

Praėjusią vasarą pasitaikė netikėta proga prižiūrėti draugės šunelį. Iš pradžių labai jaudinausi – žinojau, kad bus tik kelios dienos, bet labai savimi nepasitikėjau. Na, o dabar esu dėkinga, kad mane draugės šuo taip pamilo, kad net paskatino priimti sprendimą turėti keturkojį draugą.

Sunku pasakyti kodėl, tačiau iš pradžių žiūrėjau tik skelbimų portalus, kur žmonės parduoda ar atiduoda gyvūnus – man atrodė, kad taip „visi daro“. Vėliau pradėjau daugiau domėtis, pasidalinau savo ketinimais su drauge, o ji sako – kodėl nesvarstai pasiimti iš gyvūnų prieglaudos? O aš tuo metu tiesiog neturėjau visiškai suvokimo, kas yra tie beglobiai gyvūnai, kiek jų yra, ir kuo jie kitokie... Visų pirma, nuoširdžiai galvojau, kad prieglaudose yra tik kokie nors labai sudėtingi gyvūnai, tik suaugę, kuriems reikės daug specifinių (gal net profesionalių) žinių turinčio šeimininko. O aš juk renkuosi pirmąjį gyvenime keturkojį draugą!

Prieglaudų internetinius puslapius pradėjau tikrinti kasdien. Žiūrėjau, kokie ten gyvūnai, kokie jų aprašymai, pradėjau skaityti įvairias gražias istorijas. Tada vieną dieną akis užkliuvo už VšĮ “Penkta koja” gal jau penktame galerijos puslapyje esančio šunelio, pamačiau tą nosį ir žvilgsnį ir net, atrodo, širdį suspaudė. Tada pasižiūrėjau, kad jo paskelbimo data jau prieš tris mėnesius – buvau beveik įsitikinusi, kad prieglaudose gyvūnai tiek laiko nepraleidžia ir jis jau yra pas naujus šeimininkus, tačiau nusprendžiau paskambinti. Pasirodo, yra daugybė keturkojų, kurie net dar ilgiau praleidžia prieglaudose, kol juos nusprendžia kas nors pasiimti. Taigi pirmą kartą važiavau į Kauną su mintimi, kad skuboto sprendimo tikrai nepriimsiu, buvau susitarusi susipažinti su Toru, tačiau nusprendusi, kad grįšiu viena, tada išsimiegosiu, ir jei kitą dieną sprendimas atrodys teisingas – nuvažiuosiu antrą kartą.

Taigi nuvykau į prieglaudą, iš kišenės išsitraukiau skanėstų, pasiūliau Torui – manau, čia laimėjau jo širdį pirmą kartą. Leidosi glostomas, nors buvo gana nedrąsus – ilgai valkataujant prieš patenkant į prieglaudą, teko nemažai nukentėti nuo blogų žmonių, todėl žvilgsnis, nors ir norintis meilės, buvo ypač atsargus. Žinoma, besilaikydama sau duoto pažado, grįžau namo viena, širdis plyšo, norėjau grįžti iškart. Išsimiegojau – niekas nepasikeitė. Nukeliavau į parduotuvę, nupirkau viską, ko gali pradžiai prireikti, paskambinau prieglaudai ir pranešiau, kad atvykstu draugo namo parsivežti.

Dabar prisiminus pirmąsias dienas ir savaites, atrodo, tiek daug kas pasikeitė. Torą pirmą dieną į namus nešiau ant rankų (18 kg), nes jis bijojo visko – durų, laiptų, lifto... Atnešusi paguldžiau tiesiai į guolį ir glosčiau, glosčiau, kad atrodytų kiek įmanoma mažiau baisu. Suprantama, iš pradžių Toras nesutiko net per gatvę pereiti. Ką čia pereiti – net arti jos eiti nenorėjo! Neįveikiami buvo ir tiltai, siauri praėjimai tarp daiktų ar automobilio ir sienos, velniškai gąsdino žmonės, nešantys rankose kokius nors daiktus (pagalius, kopėčias, įrankius ir t. t.) ir visa kita. Per mėnesį apsipratome kartu, tuomet pradėjome eiti mokytis į “Rekso” dresavimo mokyklą. Ten kaip „žalia“ šeimininkė gavau daug svarbios informacijos, todėl tikiu, kad būtent šios žinios paskatino Toro progresą. Dabar praėjo jau beveik pusė metų – net požeminėse perėjose aš turiu stengtis spėti paskui Torą, kuris be jokių svarstymų drąsiai lekia pirmyn.

Vis pasijuokiu, kad joks žmogus juk kitu tiek negali pasitikėti, kiek Toras manimi pasitiki, – atidarau mašinos dureles ir net nesvarstydamas šoka į automobilį važiuoti kartu. Nors niekada nežino – ar važiuojam į darbą? O gal šįkart prie jūros? Ar į treniruotę? Į parką? Prie ežero? Į kavinę? Į svečius? Jam visada bet kuri mintis atrodo puiki.

Žinau, kad dar laukia tolimesnis progresas ir dar daug darbo lavinant Toro psichologiją, tačiau tas pastangas visiškai atperka suvokimas, kad net suaugęs šuo šitaip nori pats mokytis, stengiasi ir padaro tokią didžiulę pažangą per kelis mėnesius.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt“ idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradėjo analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje.

Projekto metu fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių! Prisijunk prie projekto „neBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilnietis pasipiktino: ar dėl kelių minučių verta rizikuoti gyvybe? (25)

Vilnietis, važiuodamas sekmadienį Mindaugo g. Vilniuje , buvo šokiruotas, kai vienpusio eismo...

Z KARTA: Ar lietuviai vis dar skaito knygas? Kaip nemokamai apkeliauti ES? (4)

Šį pirmadienį laidoje „Z KARTA” kalbėsimės apie pirmąją, Lietuvoje įžiebtą Kalėdų...

Priglaustas šunelis buvo toks mažytis, kad vardą nebuvo sunku sugalvoti (6)

Larą pamatėme skelbimuose – moteris ieškojo rastam šuniukui namų, pati jau laikė kelis...

XIX amžiaus klasikas, kabinete patyręs Artimuosius Rytus (2)

Ar esate girdėję apie nuotykių rašytoją , kuris taip detaliai, vaizdžiai ir tikroviškai...

Lietuvos kino mėgėjų sąjungai Šiauliuose – 50

Gruodžio 8 d. 14 valandą Šiaulių kino muziejuje (Aušros al. 15, Šiauliai) vyks neeilinis...

Top naujienos

Kručinskai vaiko teisių į namus nebeįsileis: gyvename baimėje (67)

Eglė ir Gintaras Kručinskai atgavo vaikus po to, kai sutiko su Vaiko teisių apsaugos tarnybos...

Premjeras dėl galimos įtakos konservatoriams kreipėsi į specialiąsias tarnybas papildyta Landsbergio ir VSD komentarais  (669)

Premjeras Saulius Skvernelis neatsiima savo žodžių, kad konservatoriams galimai įtaką galėjo...

Seimas taiso savo klaidas: padidino mokesčius turtingiesiems (12)

Priimdami mokesčių reformą parlamentarai praleido pro akis faktą, jog dideles pajamas...

Streikuojantys mokytojai sulaukia ir finansinės paramos (204)

Penktą savaitę streikuojantys mokytojai sulaukia ne tik moralinės, bet ir finansinės paramos.

Juozo Statkevičiaus ir Julijos Janus konfliktas internete sukėlė audrą: lietuviško kaimo šaknys išlindo (33)

Lietuviškosios mados korifėjus Juozas Statkevičius itin aštriai pakomentavo, ką mano apie...

Sumaištis Prancūzijoje: Maskva grįžta ir gali smogti daug taikliau (249)

Emmanuelis Macronas sėkmingai išsisuko nuo kibernetinių atakų ir melagingų pranešimų, kurie...

Vyriausybė nenori Vėlinių paskelbti nedarbo diena (43)

Vyriausybė ketina trečiadienio posėdyje nepritarti Seimo narių siūlomoms Darbo kodekso...

Neramios kojos gali išvaryti iš proto: sindromas atsiranda dėl kelių medžiagų trūkumo (10)

Jei nuolat maudžia, trūkčioja, dilgčioja kojas, norite jas judinti, kad nors trumpam nieko...

Prezidentūros atsakas Kremliui: uodui įkandus taip pat skauda (193)

Lietuvos atsakas į Rusijos agresiją Kerčės sąsiauryje yra reakcija į šliaužiančią Kremliaus...