aA
Mes susipažinome paikame interneto portale. Nieko rimto. Susirašinėdavome laiškais, nors gyvenome vienas priešais kitą. Niekada nebuvome susitikę, nors darbą baigdavome panašiu metu ir eidavome apsipirkti į tą pačią parduotuvę.
© Shutterstock nuotr.

Ilgai net neketinome susitikti, nes virtualus bendravimas buvo tiesiog patogesnis. Kada gali juokauti be balso ir nematydamas akių. Rašėme vienas kitam ne visada tiesą, nes buvo „nieko rimto“. Abu galvojome, kad netrukus viskas pasibaigs, nes mes neskirti vienas kitam, neatitinkame suderinamumo kriterijų, pagal horoskopus mums taip pat ne pakeliui, o ir šiaip nelabai derėjom, kartu sudėjus abiejų nuotraukas į vieną.

Vieną rudens vakarą nusprendėme susitikti netoli esančioje autobuso stotelėje. Nelabai supratau, kodėl stotelėje, juk abu važinėjome automobiliais, viešojo transporto paslaugas prisimename, tik kai prispiria reikalas. Bet nesiginčijau, paika bendravimo nuotaika ir „atvažiuosiu su raudonu žiguliu“ paėmė viršų. Juk aš važinėjau su „žaliu zaporožiečiu“, atbaidžiusiu didžiąją dalį potencialių kandidatų, nesupratusių, kad tai tiesiog juokas.

Iš tiesų jo automobilis buvo raudonas ir aš labai išsigandau išgirdusi: „Nagi, panelyte, kur važiuosime?“. Vienu momentu net norėjau apsisukti ir pabėgti, bet tada jis išgelbėjo situaciją. Ramiu tonu paaiškino, kad mes tik nuvažiuosime į „Akropolį“. Niekur daugiau. Nuo tada mes neišsiskyrėme. Tą vakarą nebuvo jokio pratęsimo, nebuvo jokių aistringų naktų viešbutyje ir bučinių laiptinėje.

Kaip ir žadėjo, parvežė namo, bet aš jau tada jaučiau, kad mes skirti vienas kitam. Man norėjosi jį kviesti namo vakarienės, o jis laukdavo mano skambučio. Paskui pradėjo „netyčia“ palikti vieną kitą daiktą, vėliau jo daiktams prireikė visos lentynos spintoje, o paskui jis tiesiog neišėjo. Visi mano draugai vienbalsiai tvirtino, kad būsiu palikta ir apgauta, kad jis „nepatikimai“ atrodo ir kad man reikia nuo jo bėgti.

Mano tėvai su juo susipažino, kai mes jau gyvenome kartu, ir jie neliko sužavėti „žentu“. Kaip dabar prisimenu, kaip man tėvai sakė: „Vaikeli, čia nieko nebus.“ Jo artimieji, beje, tvirtino kad jis be reikalo į mane įsikibo... Tačiau aš žinojau, kad tikrąjį jį galima pažinti tik per ilgesnį laiką. Ir kad už šalto fasado slypi nuoširdi ir tyra širdis.

Mes nebuvome labai jauni, gyvenome savarankiškai, todėl nesiklausiau nei vieno „patarimo“, klausiau tik savo širdies. Ir ji manęs neapgavo. Jis niekada nekalbėjo apie bendrą ateitį, tačiau mes turime bendrus namus. Jis niekada nekalbėjo apie šeimą, bet mes jau šešis metus esame šeima. Jis niekada nežadėjo man pasakiško gyvenimo, tačiau aš esu pati laimingiausia žmona, suradusi savo gyvenimo meilę ir laimę paikame interneto portale. Prieš mūsų pažintį naktimis sapnuodavau jį. Niekada netikėjau pranašiškais sapnais ir net negalvojau apie tuos pasikartojančius sapnus. Tačiau kai pradėjome kalbėtis susitikę, man atmintyje iškilo visi sapnai.

Viską apie jį žinojau. Ką jis pasakojo apie save, aš viską buvau susapnavusi: koks jis, kokios akys ir šypsena, kokie jo artimieji, ką jis mėgsta, ko vengia, kokie jo laisvalaikio pomėgiai... Sapnuose mačiau dabartinius mūsų namus, sapnavau, kad mums ne visada bus lengva, ir mes dėl daug ko pirmą kartą nesutarsime. Aš netgi sapnavau, kad mes namuose turėsime priglaustą kačiuką ir specialiai jam darysime atskiras duris, kad nevaržomai galėtų vaikščioti į kiemą... Sapnai pildosi.

Dabar mes kuriame savo ateitį kartu, suprasdami, kad tik nuo mūsų norų priklauso mūsų bendro gyvenimo sėkmė. Dabar mes esame darni pora visiems draugams, esame graži šeima dar likusiems tėvams bei artimiesiems. Visi esame laimingi, kad susitikome. O juk kartais reikia tiek nedaug, tik patikėti žmogumi ir leisti jam būti savimi. Nevaržomai, laisvai džiaugtis. Užsimerkti prieš visuomenės stereotipus ir laisvai kurti savo istoriją. Juk laimei reikia tiek nedaug – geranoriškumo ir nuoširdaus tikėjimo, kad kartu galime pasiekti visų svajonių išsipildymo. Tereikia tik tikėti žmogumi ir jį nuoširdžiai mylėti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Visus žavi meilės istorijos. Realių žmonių ir tik literatūros kūriniuose gyvenančių herojų. Cezaris ir Kleopatra, Tristanas ir Izolda, Romeo ir Džuljeta, Johnas Lennonas ir Yoko Ono. Apie jų meilę sklando begalė pasakojimų. Apie ją prirašyti tomai knygų. Vieni pasakojimai – tikri, kiti – pramanyti. Vieni – primiršti, kiti – naujai atgimstantys.

Lietuvos istorijos puslapiuose taip pat įrašytas didingas meilės pasakojimas. Pavyzdžiui, pasakojimas apie Žygimantą Augustą ir Barborą Radvilaitę. Jis taip pat apipintas legendomis. Pasakojama, kad Žygimanto Augusto įsakymu 1547 m. nukaldinta pirmoji Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) auksinė moneta – dukatas – galimai turėjo įtakos valdovo likimui.

Draskomas abejonių – vykti pas gražuolę Barborą Radvilaitę ar likti rūmuose tvarkyti kunigaikštystės reikalų – didikas kaskart mesdavo į orą brangaus metalo dukatą. Kartą jis taip aukštai švystelėjo pinigą, kad šis kažkur užkrito ir nebenusileido. Valdovas suprato – tai Dievo ženklas. Ženklas pagaliau apsispręsti ir vesti mylimąją.

Atgimstančios legendos proga Lietuvos monetų kalykla išleido pirmąsias LDK nukaldintų auksinių monetų replikas, o DELFI skelbia konkursą.

Užduotis: papasakok savo įsimintiniausią meilės istoriją. Beprotišką, keistą, linksmą, o gal liūdną. Dėl kurios krausteisi iš proto. Kuri varė į neviltį tavo mamą ir tėtį. Kurios pavydėjo draugai ir kurią apkalbinėjo kolegos. Galbūt ji truko tik dieną, o gal tęsiasi iki šiol? Apie ją jau sklando legendos?

Pasakojimo apie tavo meilės istoriją lauksime iki lapkričio 19 dienos adresu pilieciai@delfi.lt (su prierašu „Legendinė istorija“), tekstus galite siųsti ir naudodamisi nuoroda žemiau. Nugalėtoją skelbsime lapkričio 20 dieną. Įdomiausias istorijas publikuosime DELFI portale.

Įdomiausios istorijos pasakotoją apdovanosime specialiu Lietuvos monetų kalyklos prizu.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Jauną mamytę situacija Kauno „Akropolyje“ stebina: ar pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa? (231)

Trečiadienį socialiniame tinkle pasklido nemažo atgarsio sulaukusi žinutė apie naudojimąsi...

Vilniaus jaunimas nepraleidžia progos pasisemti žinių (1)

Nors ruduo jau nuspalvino medžius , o orai pradėjo džiuginti nuostabiu oru, šį savaitgalį...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (128)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

Atviras kliento laiškas draudikams: ar jums atrodo logiška siūlyti kabrioleto draudimą artėjant žiemai? (53)

Miela draudimo bendrove, Skundžiuosi Jūsų kliento patirtimi. Dvi savaites karštligiškai bandėte...

Po motinystės atostogų į darbą grįžusi mama buvo šokiruota: ar valstybė mus apgavo? (36)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kuri teigė, esą valstybė apgavo mamas, esančias vaiko...

Top naujienos

Naujų technologijų era: piršto antspaudu ar veidu atrakinami išmanieji telefonai – kiek tai saugu (53)

Šiandien jau nieko nestebina, kad pirštų antspaudu ar savo veidu galite atrakinti išmanųjį...

Sutampa net aplinkybės: Karbauskiui teko savo kailiu pabūti Pranckiečio vietoje (136)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis patekęs į...

Gaisras Alytuje: dūmai nusisuko nuo miesto Prognozuoja, kada gaisras bus užgesintas. Papildyta 21:03 (549)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Zelenskis negrąžins didžiausio šalies banko savininkui: gresia rimtas konfliktas su buvusiu partneriu (43)

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė negrąžins didžiausio šalies banko...

Veryga kreipėsi į Alytaus gyventojus (87)

Alytuje jau ketvirtą parą nepavykstant užgesinti padangų perdirbimo gamykloje kilusio gaisro,...

Prancūzijoje turėjo savo krautuvėlę, bet ramybės oazę atrado mažame Žemaitijos kaimelyje (19)

Trylika metų mažame miestelyje Prancūzijoje gyvenusi Lina Galminaitė Blanchot ten turėjo savo...

Užkalnis: kuo kvepia laukinė laisvė ir runkeliai iš kioskų? (95)

Bjaurieji amžiai, dar žinomi, kaip pirmasis nepriklausomybės dešimtmetis, viskas, kas prasideda...

Paaiškėjo pirmoji iš projekto „Šok su žvaigžde“ iškritusi pora ir favoritai

LRT projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviams šis vakaras tapo rimtu išbandymu. Laidos pabaigoje...

Apie troleibusą svajojo nuo vaikystės: kai atlyginimas – 500 eurų, jauni darbuotojai čia neužsibūna (58)

Vilniaus miesto gatvės neįsivaizduojamos be troleibusų. Vieni jų nemėgsta dėl prasto...

Ekspertai pateikė labiausiai pasiteisinančius patarimus sekso klausimais (5)

Sakote, kad intymus bendravimas jums nekelia jokių problemų? Net atvirkščiai – jis ypač vykęs...