aA
Vasara – dviračių metas. Turime du miesto dviračius važinėjimui po Vilniaus centrą. Žiemas jie praleidžia požeminiame garaže. Šiemet išsitraukėme juos vėlokai, nes paaiškėjo, jog vieno padanga nuleista ir neprisipučia. Tad reikėjo rasti gerą pusvalandį laiko darbo dieną nustumti tą dviratį iki artimiausios taisyklos.
© DELFI / Andrius Ufartas

Koks džiaugsmas, kai sužinai, jog paslaugos ne tolsta prie tavęs, o artėja. Internete radau, kad Žvėryne atsidariusi dviračių parduotuvė „Prosport.lt“, teikianti ir remonto paslaugas. Pasiskambinu – patvirtina, kad esame laukiami. Nusprendžiu, kad tuo pačiu verta sutepti ir kitą dviratį, kad liautųsi girgždėjęs ir bėgiai lengviau junginėtųsi. Jiems jau virš penkerių metų, ir netepęs smagiai nevažiuosi.

Čiki padangos

Prie parduotuvės durų stovi nedidelė pompa ratams prisipūsti, visai kaip degalinėse. Lygis. Bet čia reikėjo tapti ypatingai budriems, nes nemokamo sūrio nebūna. Tačiau priėmėja nuramino, jog meistrai, apžiūrėję abudu dviračius, pasiskambins ir suderins, ar priimtina remonto kaina. Puiku.

Vakarop sulaukiu skambučio. Vieną padangą reikia keisti, nes nuo amžiaus guma sukietėjusi ir blogai laikosi ant ratlankio. Klausiu kainos, o po atsakymo vos neatsisėdu. 45 eurai. Tikina, kad pigesnių nėra, bet šitai „padarys nuolaidėlę“. Man atrodo per daug keista, kad sutikčiau: juk beveik už tiek galima įsigyti naują automobilio padangą. Galbūt super dviračiams tokios tinka, bet mano dviratėlis labai paprastas, apysunkis, be jokio titano rėmų, vos su trimis pavaromis, tinkamas tik trumpai kelionei nekalnuota vieta. Pažadu pagalvoti iki rytojaus.

Pažiūriu „Prosport.lt“ svetainėje ir matau, kad jie turi padangų tik po 9 eurus. Ką gi: kitą rytą paskambinęs meistras patvirtina, kad rado padangą už 9 eurus, bet ji plonesnė, todėl reikės keisti abi. Sutinku.

Atėjęs atsiimti su nuostaba sužinau, jog padangą keitė ne tam dviračiui, kurio kamera buvo nuleista ir nebeprisipūtė, o tam, kuris oro neleido. Nors buvau prašęs išsaugoti nuimtą antrąją padangą kaip atsarginę ateičiai, abiejų nuimtų padangų man nebegrąžino. Taip ir nežinau, kas ten buvo nepataisomai sukietėję, pasak meistro.

Pirmiausia mane apšiltino su sąskaita dviračiui, kuriam tereikėjo pakeisti kamerą ir sutepti. Išrašė 42 eurus. Nurijau.
Tada perėjome prie dviračio su naujomis padangomis. 80 eurų. Oho. Sudėjus išeina 122. Maždaug už tiek galima nusipirkti tokį, kaip mano, nebenaują dviratį, kuriuos parduoda važiuojančius, su pripūstomis padangomis ir veikiančiais bėgiais.

Nustebęs klausiu, už ką tiek plėšia. Ir man pradeda pasakoti, jog reikėjo keisti ir stabdžių troselius, ir jų šarvus, ir net nusidėvėjusias stabdžių trinkeles. Tarsi dviratis išvystytų automobilio greitį ir apsitrynę gumos kelia pavojų. Trosų šarvai irgi atrodė nepažeisti iš išorės. Bet gal jie zondu ištyrė vidų? Man neparodė. Skirtingai nuo automobilių serviso, kur grąžina pakeistas nusidėvėjusias detales, „Prosporte“ senosios detalės išnyko be pėdsakų.

Kodėl keitė dvi padangas dviračiui, dėl kurio neprašiau, man darbuotoja tesugebėjo paaiškinti, jog taisė du meistrai, ir tarpusavyje nesusikalbėjo. Likau nieko nesupratęs, bet skirtingas braižas ant abiejų priėmimo aktų patvirtino, kad juos pildė du žmonės. Dvi naujas padangas įpaišė asmuo, pagal drebantį raštą išvartytomis raidėmis priskirtinas prie mažaraščių. Nemanau, kad jis serga kokia rankų drebėjimo liga, nes tokiu atveju troselio į šarvą nebūtų įvėręs.

Apsišluok ir apsiplauki

Rekordinė suma buvo už dviračio nuvalymą, kurio net neprašiau. Jie buvo šiek tiek apdulkėję nuo stovėjimo garaže, ne po ekstremalaus kroso maurynais. Dviračio su pakeista kamera valymas kainavo 12 eurų, o galimai mažaraštis suskrebeno net 20 eurų. Tik ką buvau matęs pasiūlymą „Švaros broliuose“ nusiplauti automobilį už 8 eurus su centais. Mano nuostabą mergina prigesino aiškinimu, jog dviračiai valyti rankomis. Kažkodėl mažaraščio rankos brangesnės. Gal todėl, kad žmonės vertina kitus pagal save ir kvailesniam atrodo, kad aplinkui vien kvailiai. Turtingi Žvėryno kvailiai, kurie nepareikalaus dviratį atgal apipūsti dulkėmis.

Panašu, kad „Prosport.lt“ atsikėlė į Žvėryną kaip klajokliai, kurie siaubs aplinkinius iki bus perprasti, ir niekas į jų spąstus nebelįs. Tada kraustysis į naujus medžioklės plotus, kur jų metodai dar nežinomi. Tačiau neigiamų atsiliepimų šleifas kaupiasi: http://rekvizitai.vz.lt/imone/uab_prosport_lt/atsiliepimai/
Panašiu principu dirba daug privačių Maskvos klinikų. Viskas čiki, atlieka begales brangių tyrimų, išrašo kalnus preparatų ir procedūrų.

Po to pacientas apsilanko, pvz., klinikoje Izraelyje ir sužino, kad nei tiek tyrimų, nei tiek vaistų ar procedūrų dėl jo negalavimo nereikia, ir visas gydymas atsieina gerokai mažiau. Ir dabar Maskvoje stojo tokia tendencija, kad pasiturintys rusai renkasi klinikas Izraelyje, Vokietijoje. Ne tiek dėl geresnių gydymo sąlygų, kiek dėl nepasitikėjimo maskviškiu klinikų verslu.

Su dviračiais dar paprasčiau. Taisyklų mieste ne viena, o dukart ant to paties grėblio lipti nesiruošiu. Ir su kitais dviratininkais pasidalinu savo patirtimi.

DELFI komentuoja „Prosport.lt“ parduotuvės vedėja Kristina Skorupskaitė

Dviračio serviso kainos priklauso nuo pačio dviračio būklės, kada dviratį atveža į servisą neprižiūrėtą, riebaluotą ir labai purviną, vien dviračio valymas užima pusę dienos, o naudojamos yra labai efektyvios ir brangios dviračių priežiūros priemonės.

Noriu pabrėžti, kad įvertinus dviračio būklę visada yra informuojamas klientas apie reikalingas atlikti serviso paslaugas jo dviračiui ir pasakoma mokama suma, tik klientui sutikus yra tvarkomas dviratis.

Kaip šiuo atveju, kada yra atvežamas labai prastos kokybės dviratis, 90% sumos sudaro dviračio valymas (atgaivinimas).

Dviračių kainos mūsų parduotuvėje nesikeitė nuo jos atidarymo. Tikrai ne visada apsimoka taisyti senus dviračius, nebent tai būtų prižiūrėta transporto priemonė, bet labai gaila žmonės negaišta laiko dviračių priežiūrai ir nesupranta, kokią efektyvią naudą turi dviračio nuvalymas specialiomis priemonėmis, grandinės sutepimas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Jauną mamytę situacija Kauno „Akropolyje“ stebina: ar pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa? (231)

Trečiadienį socialiniame tinkle pasklido nemažo atgarsio sulaukusi žinutė apie naudojimąsi...

Vilniaus jaunimas nepraleidžia progos pasisemti žinių (1)

Nors ruduo jau nuspalvino medžius , o orai pradėjo džiuginti nuostabiu oru, šį savaitgalį...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (128)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

Atviras kliento laiškas draudikams: ar jums atrodo logiška siūlyti kabrioleto draudimą artėjant žiemai? (53)

Miela draudimo bendrove, Skundžiuosi Jūsų kliento patirtimi. Dvi savaites karštligiškai bandėte...

Po motinystės atostogų į darbą grįžusi mama buvo šokiruota: ar valstybė mus apgavo? (36)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kuri teigė, esą valstybė apgavo mamas, esančias vaiko...

Top naujienos

Naujų technologijų era: piršto antspaudu ar veidu atrakinami išmanieji telefonai – kiek tai saugu (53)

Šiandien jau nieko nestebina, kad pirštų antspaudu ar savo veidu galite atrakinti išmanųjį...

Sutampa net aplinkybės: Karbauskiui teko savo kailiu pabūti Pranckiečio vietoje (136)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis patekęs į...

Gaisras Alytuje: dūmai nusisuko nuo miesto Prognozuoja, kada gaisras bus užgesintas. Papildyta 21:03 (549)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Zelenskis negrąžins didžiausio šalies banko savininkui: gresia rimtas konfliktas su buvusiu partneriu (43)

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė negrąžins didžiausio šalies banko...

Veryga kreipėsi į Alytaus gyventojus (87)

Alytuje jau ketvirtą parą nepavykstant užgesinti padangų perdirbimo gamykloje kilusio gaisro,...

Prancūzijoje turėjo savo krautuvėlę, bet ramybės oazę atrado mažame Žemaitijos kaimelyje (19)

Trylika metų mažame miestelyje Prancūzijoje gyvenusi Lina Galminaitė Blanchot ten turėjo savo...

Užkalnis: kuo kvepia laukinė laisvė ir runkeliai iš kioskų? (95)

Bjaurieji amžiai, dar žinomi, kaip pirmasis nepriklausomybės dešimtmetis, viskas, kas prasideda...

Paaiškėjo pirmoji iš projekto „Šok su žvaigžde“ iškritusi pora ir favoritai

LRT projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviams šis vakaras tapo rimtu išbandymu. Laidos pabaigoje...

Apie troleibusą svajojo nuo vaikystės: kai atlyginimas – 500 eurų, jauni darbuotojai čia neužsibūna (58)

Vilniaus miesto gatvės neįsivaizduojamos be troleibusų. Vieni jų nemėgsta dėl prasto...

Ekspertai pateikė labiausiai pasiteisinančius patarimus sekso klausimais (5)

Sakote, kad intymus bendravimas jums nekelia jokių problemų? Net atvirkščiai – jis ypač vykęs...