aA
„Erasmus“, „Erasmus“, „Erasmus“. Pirmą kartą apie šią studentų mainų programą išgirdau dar būdama vidurinėje mokykloje. Tuomet pagalvojau, kad noriu tai išbandyti ir aš. Ir štai, pradėjus studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete, mano noras tapo įgyvendinamas.
© Skaitytojo nuotr.

Kurioje šalyje įgysiu neįkainojamos patirties, žinojau dar būdama moksleive. Priešingai nei daugumos studentų, mano tikslas buvo ne pietūs, o šiaurė - Norvegija. Pasirinkau ne „vasarą visus metus“ , bet kaip patys norvegai sako: „dviejų tipų žiemą: vieną - žalią, kitą - baltą“.

Norvegija jau seniai mane žavėjo ne tik nuostabia gamta, kalnais, fiordais, bet ir sava kultūra bei be galo įdomia kalba. Galbūt kalba, kurios žinias norėjau pagilinti, ir buvo vienas iš pagrindinių rodiklių, dėl ko nusprendžiau keliauti į vakarinę Skandinavijos pusiasalio dalį.

Taigi, antrame kurse, prasidėjus atrankoms stipendijai užsienio šalyje gauti, kartu su drauge užpildėme reikalingus dokumentus. Norėjome gauti „Erasmus“ programos paramą studijuoti vienoje iš brangiausių valstybių. Jaudulys buvo didžiulis, nežinia - taip pat. Bet troškimas patirti tai, ko dar nepatyriau, dar didesnis. Valstybę, kurią buvau aplankiusi ne kartą, pamatyti visiškai kitu kampu: ne kaip turistei, o kaip studentei, labiau iš vidaus, nei iš išorės, ne populiarias, turistų lankomas vietas, bet pačią bendruomenę bei jos gyvenimą.

Ir štai, po keleto laukimo mėnesių, mudvi sulaukėme teigiamų atsakymų ir pradėjome planuoti kelionę į nediduką Bø miestelį, esantį vidurio Norvegijoje. Štai taip, viską suplanavus, bei labai greitai prabėgus vasarai, teko susipakuoti lagaminus ir jau rugpjūčio viduryje iškeliauti į išsvajotąją Norvegiją. Galbūt gali kilti klausimas, kodėl taip ganėtinai anksti. Atsakymas paprastas. Mokslai Norvegijoje prasideda netgi dviem savaitėm anksčiau nei pas mus Lietuvoje. Taigi rugpjūčio 20 - ąją prasidėjo jau šeštasis mūsų studijų semestras, kupinas ne tik daugybės neišdildomų įspūdžių, bet ir nuotykių svečioje šalyje.

Manau, vienas iš labiausiai įsimintinų dalykų studijuojant Norvegijoje buvo draugiški studentai. Nors ir neturintys tokios organizacijos kaip ESN VGTU, tačiau visuomet geranoriškai padedantys mums, pasiklydusiems ir nieko nežinantiems svetimšaliams. O negalėdami pagelbėti patys, kaskart surandantys žmogų, kuris tikrai padės bei atsakys į mūsų klausimus.

Na, o studijos visiškai skyrėsi nuo to, ką pati mokaus Lietuvoje. Gimtinėje studijuodama įstaigų vadybą, maniau, kad ir svečioje šalyje turėsiu daugybę dalykų susijusių su šia sritimi. Tačiau buvo visiškai priešingai. Iš keturių turimų dalykų, tik vienas vienintelis buvo susijęs su vadyba.

O studijuojant likusius tris galėjai pasijusti labiau turistu nei tikru studentu. Kuomet paskaitų metu tenka kopinėti kalnuose, nors iš pradžių save turi versti atsikelti iš lovos, kad galėtum keliauti ar pamatyti Šiaurės jūrą. Ir tik vėliau, kelionei baigiantys, pradedi norėti, kad para truktų ne 24, o daugiau valandų. Ir tai tik keletas iš neišdildomų, netradicinių mums, lietuviams, paskaitų. Būtent per tokią studijų formą ir supranti kaip smagu bei kaip buvo verta keliauti kažkur kitur. Pasirinkti ne tai, ką renkasi dauguma studentų. Būtent! Ne pietus, o šiaurę...

Tačiau ne tik paskaitų metu gavome daugybę neišdildomų įspūdžių. Žinoma, tokių įspūdžių bei patyrimų nebūtų buvę ir be naujų draugų iš įvairiausių ne tik Europos, bet ir kitų pasaulio kampelių. Tai, manau, vienas iš brangiausių atsiminimų, kuriuos parsivežiau su savimi. Nauji draugai, naujos pažintys. Net grįžus Lietuvon atrodo, taip ir norisi parašyti visiems po žinutę, pakviesti arbatos, ar tiesiog susitikti „common room‘e“ (pagrindiniame kamabryje – DELFI), jog galėtume pavakaroti ir smagiai pasibūti.

Štai taip prabėgo taip ilgai laukti keturi mėnesiai Norvegijoje. Būnant tenai laikas tiesiog skriete skriejo, net nepajutome, kaip atkeliavo žiema, kuomet atėjo sesijos metas ir naujai sutikti, tačiau tapę gerais draugais, žmonės pradėjo atsisveikinti ir kiekvienas pasuko savais keliais į savus namus. Lygiai taip pat, nors ir nenoromis, tai teko padaryti ir mums.

O štai savo pasakojimą norėčiau užbaigti paminint, jog visi „erasmus‘ininkai“ tą patyrė ir žino, koks yra jausmas atsisveikinti su atrodo vis dar nauja, bet taip pat jau ir priprasta vieta. Na, o dar neišbandžiusiems šios programos tikrai linkiu ir patariu visą tai patirti. Drąsiai galiu teigti, jog tikrai nenusivilsite. Juk ne veltui sakoma: kartą sudalyvavus „Erasmus‘e“, norėsis sugrįžti dar kartelį.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kviečia į Medaus festivalį Gelgaudiškyje

Bičių gyvenimas – nuostabus. Priėję prie avilio jūs atsidursite visiškai kitame pasaulyje,...

Jaunimas nori būti išgirstas – Nidoje mokėsi apie advokacijos reikšmę

Nors vasara šiuo metu ir nelepina orais, o dangus retkarčiais prapliumpa lietumi, bet liepos 10 –...

Aukso komanda iškėlė trispalvę ant „Trolio liežuvio“ Norvegijoje

Ilgai planuotas DofE Aukso žygis birželio 30 – liepos 3 dienomis Norvegijos kalnuose įvyko....

Vyras danguje užfiksavo keistą gamtos reiškinį: Vilniuje – viesulas?

Antradienį po pietų DELFI skaitytojas užfiksavo ir su redakcija pasidalino nufilmuoto į tornadą...

Top naujienos

Naujausi reitingai: Nausėdos populiarumas primena 1998-ųjų Adamkų (119)

Palankiausiai vertinamų Lietuvos politikų sąrašo viršūnėje įsitvirtino prezidentas Gitanas...

Iraniečių sulaikytame laive – latvis: dėl jo paleidimo derybos vyko visą naktį (20)

Kaip rašoma pranešime spaudai, Londonas šeštadienį patarė Didžiosios Britanijos laivams...

Paviešino kraupios avarijos vaizdo įrašą: tyrimo eiga liudininkams ėmė kelti įtarimų (16)

Kėdainių rajone įvykusios kraupios avarijos tyrimas įvykį mačiusiems žmonėms ėmė kelti...

Partijų reitingas: kol du pešasi, trečias lipa į viršų pasirodė Laisvės partijos reitingas (54)

Populiariausia politinė jėga Lietuvoje yra opozicinė Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Gyvai / 1006 km lenktynės prasidėjo „Dynami:T Energy“ nesėkme: vienas automobilis užsidegė, kitas – sustojo trasoje atnaujinta 12.27 (4)

Greta Palangos įrengtoje lenktynių trasoje jau 20-ąjį kartą prasidėjo „Aurum 1006 km...

Teisininko komentaras. Įdarbinti užsienietį Lietuvoje taps sudėtingiau – įvedamos kvotos (5)

Seimas priėmė įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo įstatymo projektą,...

Ekspertai piešia siaubingą scenarijų: jau po 5 metų šimtai milijonų turės bėgti nuo krizės (128)

Potvyniai Pietų Azijoje kelia grėsmę beveik 6 mln. šalies gyventojų, o dėl liūčių sezono...

Salomėja Nėris – išteisinti ar nuteisti? knygos ištrauka (249)

Išteisinti Salomėją Nėrį ar nuteisti – šį klausimą gausiai pateikdama archyvinės medžiagos...

Grybų sezono laimikis: iš voveraičių ir ryžių paruošė labai skanų patiekalą, tereikėjo kelių papildomų ingredientų (17)

Voveraitės – vienos geidžiamiausių grybautojų laimikių. Šie grybai – ne tik labai skanūs...

Šiurpus Černobylyje dirbusios medikės iš Lietuvos liudijimas: rėkiau visiems sutiktiems, bet niekas manimi netikėjo (351)

„Aš nežinau, kiek dar gyvensiu (anądien su vyru prisiminėme, kad Kijevo gydytojai mums...