aA
Papildomos pajamos be jokio naujo darbo – tai įmanoma, ir dar kaip. Ne vienas žmogus karantino metu tai jau įrodė, kiti dar tik mokosi šitaip užsidirbti.
Dėl karantino daugelio pajamos sumažėjo.
Dėl karantino daugelio pajamos sumažėjo.
© Shutterstock

Karantino laikotarpiu daug kas susidūrė su finansinėmis problemomis: sumažėjęs atlyginimas, pauzė darbe ar net darbo netekimas.

5 būdai užsidirbti

Apie papildomas pajamas ir kaip jų gauti „Delfi rytas“ laidoje patarė „Swedbank“ finansų projektų vadovė Justina Bagdanavičiūtė.

„Turbūt papildomas darbas yra vienas iš pagrindinių papildomų pajamų šaltinių. Jei dėl karantino jūsų finansai tapo nestabilūs, papildomo darbo paieškoti verta ten, kur šiuo metu reikia papildomų rankų.

Reikia pagalvoti ir apie savo gebėjimus bei talentus, kuriuos galime įdarbinti. Galbūt žmogus turi kokį nors hobį, kurį gali „įdarbinti“ – tai yra, padaryti taip, kad jis generuotų tam tikras pajamas.

Tačiau ne tik papildomas darbas gali atnešti papildomų pajamų. Pastaruoju metu, kai daug laiko praleidžiame namuose, turime puikią progą pasidaryti pavasarinę namų reviziją. Verta peržiūrėti nebenaudojamus, tačiau kokybiškus daiktus, drabužius ir buitine techniką, ir juos parduoti.

Ši sritis paskutiniu metu yra ypač suaktyvėjusi. Tikiu, kad šiuo metu tai lemia ne tik papildomų pajamų poreikis, bet ir noras gyventi tvariau. Siūlau nepamiršti ir to, kad visuomet galima išnuomoti rečiau naudojamus daiktus.

Internete yra nuomos platformų, kuriose galima išnuomoti ir išsinuomoti pačių įvairiausių daiktų: nuo kompiuterinio žaidimo iki automobilio.

Kitas pajamų būdas – mokamos internetinės apklausos, kuriose sudalyvavus gaunamas atlygis. Labai didelių pajamų tai neatneš, tačiau turint daugiau laisvo laiko – kodėl ne?“ – būdus vardijo projektų vadovė.

Ką su tais pinigais veikti?

Pajamoms sumažėjus nežymiai, galima tiesiog pataupyti. Kita vertus, jei jos smarkiai pasikeičia, nori nenori teks ieškoti papildomų pajamų šaltinių. Paklausta, iš kur žinoti, kad atėjo laikas papildomai užsidirbti, specialistė atsakė ne vienpusiai.

„Manau, kad apie papildomas pajamas ar pajamų didinimą reiktų galvoti ne tik tada, kai nutinka neįprasta situacija ar krizė. Tai naudinga daryti visuomet. O priklausomai nuo gyvenimo etapo ar situacijos, pajamas galima skirtingai panaudoti.

Taigi, ką mums parodė ir koronaviruso sukelta krizė, aišku, kad turime turėti finansinę pagalvę nenumatytiems atvejams. Tam, kad pasikeitusi finansinė situacija neišmuštų iš vėžių.

Kur panaudoti jau gautas papildomas pajamas – jas gavus tikrai nesunku sugalvoti. Šios pajamos padės prireikus didesnio pirkinio ar pan.

Siūlau užsidirbus papildomų pajamų neišleisti jų visų norams ir poreikiams. Geriau dalį jų investuoti į saugesnę senatvę ar renkantis kitus finansinius intstrumentus“, – sakė J. Bagdanavičiūtė.

Kada hobis, kada verslas

Daiktų nuoma – daugeliui lietuvių vis dar nauja sąvoka. Ką reiktų žinoti nuomojant savo daiktus ir kokią strategiją susidaryti?

„Manau, visi turime įvairių daiktų, kuriuos galėtume įdarbinti. Taip galime ne tik užsidirbti papildomų pinigų, bet būti ir tvaresnio vartojimo atstovai, ir bendruomeniškesni. Bet nuomojant daiktus reikia žinoti ir apie tam tikras rizikas.

Reikia stebėti, kad ši veikla mums tikrai neštų papildomas pajamas, o ne papildomas išlaidas. Pavyzdžiui, nuomodami daiktus prisiimame riziką, kad jie gali būti apgadinti ar netgi pasisavinti. Todėl nuomojant kažkokį daiktą siūlau sudaryti sutartį su nuomininku, joje įvardyti tikrąją nuomininko tapatybę ir numatyti sąlygas, kaip žala būtų atlyginta.

Taip pat labai svarbu nepamiršti, kad papildomos pajamos gali būti apmokęstinamos. Tai labai priklauso nuo konkrečios situacijos.

Žinoma, jeigu žmogus nuomoja daiktą vieną ar du kartus per metus ir didelių pajamų iš to negauna, tai greičiausiai nebūtų laikoma verslu. Bet jeigu žmogus nuolat perka daiktus tam, kad juos išnuomotų, verta įsigyti verslo liudijimą, sumokėti pajamų mokestį.

Geriausia kaupti duomenis apie gautas pajamas, jas nurodyti pajamų deklaracijoje. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) patikslins, ar reikia mokėti ir kiek“, – patarė specialistė.

Kaip greičiau parduoti

Kitas būdas uždirbti pinigų – parduoti savo daiktus. Internete gausybė platformų, kur galima tai padaryti ir socialiniuose tinkluose žmonės taip pat pardavinėja rūbus bei daiktus, tiesiog savo paskyroje.

J. Bagdanavičiūtė pasidalijo mintimis apie tai, ką daryti, kad pardavimai generuotų daugiau kaip kelis eurus per mėnesį.

„Turėtume būti sąžiningi, atsakingi ir informatyvūs pardavėjai. Tai galioja ir atrenkant pardavimui tinkamus daiktus.

Jei tai smulkesni daiktai – siūlau juos komplektuoti ir už vieną sumą parduoti kelis. Atrenkant daiktus reikia žiūrėti, kad jie tikrai būtų kokybiški. Svarbu pilnas aprašymas, kokybiškos nuotraukos. Jeigu daiktas kokybiškas ir funkcionalus, jis tikrai greitai ras naują šeimininką.

Norint parduoti greičiau, kaina tikrai turi būti adekvati. Jei kainą pakelsite, užtruks daiktą parduoti. Verta pagalvoti ir apie simbolinę nuolaidą, padedančią greičiau parduoti“, – siūlė projektų vadovė.

Verta net po nedaug

Lietuvoje daiktų pardavimas iš rankų į rankas dar neseniai buvo gana naujas reiškinys. Tad ar dabar pagaliau jau esame įpratę? O gal vis dar labiau žvalgomės naujų nei dėvėtų rūbų?

„Iš tiesų mūsų atlikti tyrimai rodo, kad lietuviai linkę pirkti jau panaudotus daiktus. Maždaug pusė šalies gyventojų sako, kad yra pirkę dėvėtų drabužių, maždaug trečdalis pirkę avalynę, o penktadalis sako, kad yra pirkę ir įvairios naudotos buitinės technikos.

Didžioji dalis tą daro dėl finansinių priežasčių, o maždaug kas dešimtas – dėl tvarumo. Taigi matome, kad nemažai žmonių perka padėvėtus daiktus todėl, kad negali sau leisti įsigyti naujesnių.

Tačiau žvelgiant iš pardavėjo perspektyvos – vėl kitaip. Feisbuko grupės „Pinigai ir reikalai“ nariai dalijosi įkvepiančiomis istorijomis. Štai viena narė per karantiną jau uždirbo 100 eurų ir atlaisvino namus nuo daiktų.

Kita dalijosi patirtimi ir sakė, kad kartais atrodo, rūbą pardavus už kelis eurus, nedaug teuždirbi, bet jeigu tuos pinigus sąžiningai dedi į šoną ir kaupi, metų pabaigoje išeina nemaža suma, su kuria jau galima kažką nuveikti“, – patarė J. Bagdanavičiūtė.

Kviečiame skaitytojus prisijungti prie feisbuko grupės „Pinigai ir reikalai“, kurioje galite užduoti klausimus, susijusius su finansais. Grupę rasite paspaudę čia. Į jūsų klausimus bus atsakoma „Delfi ryto“ laidoje trečiadieniais ir penktadieniais.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(74 žmonės įvertino)
2.0811

Bandęs aplankyti vienuolyną vyras liko nusivylęs: informacija mėgstantiems savaitgalio ekskursijas (24)

Savaitgalį įspūdingąjį Kaune esantį vienuolyną norėjęs aplankyti skaitytojas liko už vartų....

Motinos dieną alytiškių šeima sulaukė baisios žinios: tėvai su dukrelėmis parlėkė tiesiai į liepsnas (66)

Motinos dieną svečiuodamiesi pas tėvus šeimos nariai sulaukė baisios žinios. Kaimynai, laimei,...

Dėl pašto klaidos kaunietei teko tris savaites gaudyti siuntą: spėju, taip atsitinka ne man vienai (70)

Išgirdusi, kad jau kitą dieną gaus siuntą, moteris dar jos laukė beveik tris savaites. Nors...

Gavęs skiepų pažymą pasipiktino: ką aš, vakcinuotas pilietis, su tokia darysiu (189)

Rašau jums dėl skiepų pažymų. Du kartus pasiskiepijau nuo COVID-19 Klaipėdoje ir gavau...

Vilnietė mama aprašė mokytojos elgesį progimnazijoje: kas vyksta, baisu ir pasakoti (282)

Esu vilnietė. Mano vaikas mokosi vienoje iš Viniaus progimnazijų. Turiu didelę problemą –...

Top naujienos

Gydytojas infektologas įvertino vakcinų efektyvumą: vienu aspektu „Astra Zeneca“ tikrai išsiskiria (300)

Lietuvoje netyla diskusijos, ar nereikėtų ilginti intervalo tarp dviejų vakcinos nuo koronaviruso...

Aistė Žebrauskienė | D+

Neramina vis labiau vėluojantys įmonių tarpusavio atsiskaitymai: ekonomistai įspėja apie didesnes problemas

2021-ųjų pradžia Lietuvos ekonomikai buvo geresnė, nei tikėtasi, – šalies BVP augo 1 proc....

Lietuvoje nustatyti nauji 1486 koronaviruso atvejai, 4 žmonės mirė papildyta (27)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1486 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

Toks lietuvių elgesys kelia didžiulį nerimą: patys nesuprantate, kaip galite sau pakenkti (25)

Regis, pamiegota, pavalgyta, o ir darbai nevijo bėgti kūlversčiais, bet nuovargis vis tiek toks,...

Šiems darbuotojams pandemija kito labai negailestingai: masiniai atleidimai ir per pus sumažėję atlyginimai (35)

Kokioms profesijoms pandemija kirto skaudžiausiai? Menininkai, rašytojai, užsidarius kavinėms –...

Karantinas ilgina nepasiturinčiųjų eiles: prašo neimti maisto, kurio neketinama valgyti (32)

Vilniuje prie maisto paketų nepasiturintiems nusidriekė nematytos eilės. Regis, karantinas iš...

Buvęs imtynininkas gailisi dėl savo poelgio „Metelicoje“: jis mane „kabino“, manė, kad aš – gėjus (241)

Po incidento prie populiaraus Vilniaus naktinio klubo „ Metelica “ buvęs imtynininkas ne tik buvo...

Vaidas Čeponis – apie pavežėjo darbą ir įdomiausius laidos „Čepas veža“ pašnekovus

Kitokią ir netradicinę laidą sekmadieniais apie krepšinį „Delfi TV“ eteryje vedantis...

„OnePlus 9“ ir „OnePlus 9 Pro“ apžvalga: išbandė telefone įmontuotą kamerą, kurią naudojo net ir NASA astronautai Tokie dalykai nutinka net 2021 (9)

„ OnePlus “ kompanija žengė dar vieną žingsnį bandydama suvilioti savo išmaniaisiais...

Prieš 13 metų Italiją palikęs šefas Gian Luca Demarco įvardijo, kas jį Lietuvoje erzina labiausiai (2)

Beveik prieš 13 metų į Lietuvą gyventi atvykęs italų virtuvės šefas Gian Luca Demarco...