Praėjusį sekmadienį „Siemens arenos“ automobilių stovėjimo aikštelėje įvyko pirmasis renginių ciklo „Vairavimo aistra“ etapas, kuriame tarpusavyje rungėsi ir vairuojančios moterys, ir vairavimo instruktoriai, ir slalomo čempionato dalyviai. Pirmą kartą surengtas moterų vairavimo meistriškumo čempionatas ir vairavimo instruktorių vairavimo čempionatas. Jie sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo. Vairuojančios moterys puikiai susitvarkė su joms parengta užduotimi, o tarp vairavimo instruktorių jautėsi gana didelis atotrūkis tarp gerai ir prasčiau vairuojančių dalyvių.

Nuo pat sekmadienio ryto vyko „Mototoja“ moterų vairavimo meistriškumo čempionatas. Jame dalyvavo 25 moterys, kurios nepabūgusios žvarbaus vėjo susirinko prie „Siemens“ arenos ir specialioje rungtyje išbandė savo įgūdžius su naujuoju „Toyota Aurisautomobiliu.

Trasą parengęs „Sportinio vairavimo centro“ direktorius Andrejus Savčenko jau po pirmųjų dalyvių važiavimų teigė, kad kitame etape moterims bus parengta žymiai sudėtingesnė trasa, kurioje jos varžysis su hibridiniu „Toyota Yaris“ automobiliu.  Šiam kartui parengta trasa vairuojančioms moterims suteikė galimybę išbandyti savo  greitėjimo, stabdymo, staigių posūkių įgūdžius.

„Pirmajam etapui paruošėme tokią trasą, kuri net ir pirmą kartą dalyvaujančioms tokiame renginyje vairuojančioms moterims  būtų ne tik saugi, bet ir azartiška, - pasakoja A. Savčenko, - Vairuoti nepažįstamą automobilį yra tikras iššūkis, o per varžybas vykusi kova ir dalyvių emocijos parodė, kad moterims netrūksta noro tiek išbandyti save, tiek varžytis tarpusavyje.“

Pirmąją vietą moterų vairavimo meistriškumo čempionato etape iškovojusi Jolita Petrauskienė pripažįsta, kad tikėjosi geresnio rezultato.

„Dalyvaudamos tokiose varžybose moterys ir gerina savo įgūdžius, ir mokosi nugalėti greičio baimę.“  - pasakoja J. Petrauskienė. Antrąją vietą moterų rungtyje iškovojo Natalija Lizunova, trečiąją - Violeta Juknevičienė.

Įdienojus įvyko pirmasis Lietuvoje  „Vairavimo instruktorių meistriškumo varžybos Lietuvos automobilininkų sąjungos taurei laimėti“ , kuriame savo jėgas išbandė per 20 dalyvių. Rungtis buvo paruošta taip, kad vairavimo instruktoriai turėjo ne tik įveikti trasą tarp kugelių, bet ir pademonstruoti važiavimo atbulomis bei automobilio statymo įgūdžius.

Pasak Kęstučio Kestenio, Lietuvos automobilininkų sąjungos direktoriaus, stebint vairavimo instruktorių važiavimus paaiškėjo, kad ne visi jų puikiai valdo automobilį trasoje.

„Pastebėjome, kad yra gan didelis atotrūkis tarp vairavimo instruktorių: vieni jų puikiai įveikė specialią trasą, o ir varžėsi dėl sekundžių dalių, kiti ne tik neparodė puikių rezultatų, bet ir sunkiai įvykdė tam tikras trasos atkarpas, - pasakoja K. Kestenis. - Džiaugiamės, kad toks čempionatas surengtas, nes būtent tokie renginiai suteikia galimybę išbandyti vairavimo instruktorių įgūdžius bei skatina juos tobulėti. Tikimės, kad kituose čempionato etapuose dalyvaus daugiau vairavimo instruktorių, nes susidomėjimas renginiu buvo didelis, tačiau ne visi galėjo sudalyvauti.“  

Pirmąją vietą laimėjęs vairavimo instruktorius Jaroslav Judickij, atstovaujantis vairavimo mokyklą „Kelio studija“, pasakojo, kad specialiai vairuoti jis nesimoko, tačiau prieš dešimtį metų gan dažnai dalyvaudavo automobilių slalomo čempionatuose, kur įgyti įgūdžiai pravertė ir šiame čempionate. J. Judickij atstovaujama vairavimo mokykla „Kelio studija“ taip pat buvo nugalėtoja komandinėje įskaitoje.

Antrąją vietą instruktorių meistriškumo čempionato etape užėmė Edgaras Gerasimčikas (vairavimo mokykla „Dorkanas“), o trečiąją – Viktoras Pavlovas („Kelio studija“).

Sekmadienio pavakarę įvyko ir Lietuvos slalomo čempionato antrasis etapas, kuriame rungėsi pastovūs automobilių slalomo dalyviai. Kova vyko dėl sekundės dalių, tačiau pirmąją vietą užėmė Kęstutis Taškūnas, kuris varžėsi laisvoje klasėje. Automobilių varomų galiniais ratais klasėje nugalėjo Karolis Raišys. Priekiniais ratais varomų automobilių klasėje - Justas Eimontas. Jaunių - Eitvydas Bajoriūnas.

Kaip ir kiekvienose automobilių slalomo varžybose slalomo trasoje varžėsi ir damos. Kova vyko tarp 6 dalyvių, o nugalėtoja tapo Dainė Ribokienė, automobilių slalomo varžybose dalyvaujanti ne vienerius metus.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kausto nerimas: Vilniuje tvarkomos gatvės iki kitos liūties? (44)

Praeitą penktadienį Vilnių skalavusi liūtis sulaukė didžiulio miestiečių dėmesio, ypač dėl...

Žvejys didžiuojasi tvenkinyje sugautu laimikiu (33)

Antradienio rytą DELFI redakciją pasiekė žinia, jog žvejui Renatui pavyko sugauti didžiulį...

Įvyko pirmasis Kuršių marių plaukimo maratonas, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti (2)

„Puiku, gražu, sumanu, įdomu, reikalinga, labai rimta“, tokiais ir dar gražesniais žodžiais...

Pasipiktinusi klientė skundžia „Boutique guru“: į Antarktidą siuntinys greičiau nueitų (12)

Į DELFI redakciją kreipėsi „Boutique guru“ klientė, Remigija Gintalė, kuri norėjo pranešti...

Lietuvos himnas skambėjo Peterbore (4)

Net ir giliausios, pačios gražiausios tradicijos ir minėjimai ankščiau ar vėliau tampa tik dar...

Top naujienos

Egzamino įvertinimu nepatenkinta Simona teisybės ieško teisme: vienas skaičius sužlugdė visą gyvenimą (87)

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino įvertinimu nepatenkinta Simona pateikė apeliaciją,...

Paskelbtos teritorijos, kuriose jaunos šeimos galės gauti paramą būstui įsigyti (151)

Nuo rugsėjo 1 d. jaunos šeimos galės pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui...

Sostinės policija sulaikė išžaginimu įtariamą „alfą vyrą“ Airiną Arutiunianą paimti intymūs vaizdo įrašai; atnaujinta 15.22 (299)

Sostinės kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė fotografu pasivadinusį asmenį, viliojusį...

Ekspertai: po skandalingų įvykių Helsinkyje – grėsmė visai Europai (195)

Kaip ir visi Jungtinių Valstijų ir Rusijos viršūnių susitikimai, Donaldo Trumpo ir Vladimiro...

Nemato, už ką teisti Pijų, bet pro akis praslydo kitas rimtas skandalas (221)

Kol visų dėmesys yra nukrypęs į teisiškai pasmerktą bandymą įrodyti, kad „ Naisių vasara...

DELFI TV Gyvai: Donatas Motiejūnas – apie karjerą NBA ir krepšinio aktualijas

DELFI TV Gyvai konferencijoje trečiadienį 17.00 valandą viešės Kinijoje antrą sezoną...

Valančiūnas išvengė stambių mainų tarp Toronto ir San Antonijaus (4)

Jonas Valančiūnas turėtų likti Toronto „Raptors“ klube, kuriame ir pradėjo savo karjerą...

Nebūkime tipiniai rytų europiečiai – Vilniuje ir Kaune ne viskas taip blogai

Vasara už lango ir širdis džiaugiasi. Nesidžiaugia tik miestiečiai, kurie kartkartėmis papuola...

Dizainerė pataria, kaip įsirengti svajonių virtuvę (4)

Virtuvė neabejotinai viena svarbiausių erdvių namuose, todėl ši zona turi būti ne tik patogi,...

„Alfa vyras“ dienas leidžia areštinėje – pasisakė ir jį restorane striptizą kvietęs šokti Mantas Katleris (20)

Kriminalinės policijos pareigūnai sulaikė fotografu Dovydu pasivadinusį asmenį, viliojusį...