aA
Praėjusį sekmadienį „Siemens arenos“ automobilių stovėjimo aikštelėje įvyko pirmasis renginių ciklo „Vairavimo aistra“ etapas, kuriame tarpusavyje rungėsi ir vairuojančios moterys, ir vairavimo instruktoriai, ir slalomo čempionato dalyviai. Pirmą kartą surengtas moterų vairavimo meistriškumo čempionatas ir vairavimo instruktorių vairavimo čempionatas. Jie sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo. Vairuojančios moterys puikiai susitvarkė su joms parengta užduotimi, o tarp vairavimo instruktorių jautėsi gana didelis atotrūkis tarp gerai ir prasčiau vairuojančių dalyvių.

Nuo pat sekmadienio ryto vyko „Mototoja“ moterų vairavimo meistriškumo čempionatas. Jame dalyvavo 25 moterys, kurios nepabūgusios žvarbaus vėjo susirinko prie „Siemens“ arenos ir specialioje rungtyje išbandė savo įgūdžius su naujuoju „Toyota Aurisautomobiliu.

Trasą parengęs „Sportinio vairavimo centro“ direktorius Andrejus Savčenko jau po pirmųjų dalyvių važiavimų teigė, kad kitame etape moterims bus parengta žymiai sudėtingesnė trasa, kurioje jos varžysis su hibridiniu „Toyota Yaris“ automobiliu.  Šiam kartui parengta trasa vairuojančioms moterims suteikė galimybę išbandyti savo  greitėjimo, stabdymo, staigių posūkių įgūdžius.

„Pirmajam etapui paruošėme tokią trasą, kuri net ir pirmą kartą dalyvaujančioms tokiame renginyje vairuojančioms moterims  būtų ne tik saugi, bet ir azartiška, - pasakoja A. Savčenko, - Vairuoti nepažįstamą automobilį yra tikras iššūkis, o per varžybas vykusi kova ir dalyvių emocijos parodė, kad moterims netrūksta noro tiek išbandyti save, tiek varžytis tarpusavyje.“

Pirmąją vietą moterų vairavimo meistriškumo čempionato etape iškovojusi Jolita Petrauskienė pripažįsta, kad tikėjosi geresnio rezultato.

„Dalyvaudamos tokiose varžybose moterys ir gerina savo įgūdžius, ir mokosi nugalėti greičio baimę.“  - pasakoja J. Petrauskienė. Antrąją vietą moterų rungtyje iškovojo Natalija Lizunova, trečiąją - Violeta Juknevičienė.

Įdienojus įvyko pirmasis Lietuvoje  „Vairavimo instruktorių meistriškumo varžybos Lietuvos automobilininkų sąjungos taurei laimėti“ , kuriame savo jėgas išbandė per 20 dalyvių. Rungtis buvo paruošta taip, kad vairavimo instruktoriai turėjo ne tik įveikti trasą tarp kugelių, bet ir pademonstruoti važiavimo atbulomis bei automobilio statymo įgūdžius.

Pasak Kęstučio Kestenio, Lietuvos automobilininkų sąjungos direktoriaus, stebint vairavimo instruktorių važiavimus paaiškėjo, kad ne visi jų puikiai valdo automobilį trasoje.

„Pastebėjome, kad yra gan didelis atotrūkis tarp vairavimo instruktorių: vieni jų puikiai įveikė specialią trasą, o ir varžėsi dėl sekundžių dalių, kiti ne tik neparodė puikių rezultatų, bet ir sunkiai įvykdė tam tikras trasos atkarpas, - pasakoja K. Kestenis. - Džiaugiamės, kad toks čempionatas surengtas, nes būtent tokie renginiai suteikia galimybę išbandyti vairavimo instruktorių įgūdžius bei skatina juos tobulėti. Tikimės, kad kituose čempionato etapuose dalyvaus daugiau vairavimo instruktorių, nes susidomėjimas renginiu buvo didelis, tačiau ne visi galėjo sudalyvauti.“  

Pirmąją vietą laimėjęs vairavimo instruktorius Jaroslav Judickij, atstovaujantis vairavimo mokyklą „Kelio studija“, pasakojo, kad specialiai vairuoti jis nesimoko, tačiau prieš dešimtį metų gan dažnai dalyvaudavo automobilių slalomo čempionatuose, kur įgyti įgūdžiai pravertė ir šiame čempionate. J. Judickij atstovaujama vairavimo mokykla „Kelio studija“ taip pat buvo nugalėtoja komandinėje įskaitoje.

Antrąją vietą instruktorių meistriškumo čempionato etape užėmė Edgaras Gerasimčikas (vairavimo mokykla „Dorkanas“), o trečiąją – Viktoras Pavlovas („Kelio studija“).

Sekmadienio pavakarę įvyko ir Lietuvos slalomo čempionato antrasis etapas, kuriame rungėsi pastovūs automobilių slalomo dalyviai. Kova vyko dėl sekundės dalių, tačiau pirmąją vietą užėmė Kęstutis Taškūnas, kuris varžėsi laisvoje klasėje. Automobilių varomų galiniais ratais klasėje nugalėjo Karolis Raišys. Priekiniais ratais varomų automobilių klasėje - Justas Eimontas. Jaunių - Eitvydas Bajoriūnas.

Kaip ir kiekvienose automobilių slalomo varžybose slalomo trasoje varžėsi ir damos. Kova vyko tarp 6 dalyvių, o nugalėtoja tapo Dainė Ribokienė, automobilių slalomo varžybose dalyvaujanti ne vienerius metus.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pensininkai tapo valstybinių įstaigų įkaitais: gal jau metas sukilti? (147)

Jau kuris laikas skamba žinia, kad pasikeitus „Sodros“ pensijų „išnešiotojams“ pensininkai...

Žiemos linksmybės: kaimynai išgražino automobilį (1)

DELFI skaitytojas Deividas Žemgulys pasidalijo smagiu vaizdo įrašu. Ar norėtumėte tokių kaimynų?

Utena įrodė: ir valstybines šventes galima švęsti įdomiai

Pirmą kartą mane nustebino, kad valstybinė šventė gali būti įdomi, labai jautri, kad gali...

653 eurus uždirbantis jaunas vyras atskleidė, kaip jam pavyksta išgyventi (456)

653 eurai – tiek uždirbu per mėnesį ir to net nesiruošiu slėpti. Lietuvoje tai vadinama...

Katę priglaudė spontaniškai, bet bijojo vyro reakcijos (11)

2014 metais, spėju, kad pavasarį, Obelių miestelyje, Rokiškio rajone, šį pasaulį išvydo...

Top naujienos

Kauno centre, prie ligoninės, mirė vyras: liudininkė negalėjo patikėti personalo abejingumu (459)

Penktadienį grupelė kauniečių su mirtimi susidūrė tiesiog vienoje miesto centro gatvių. Čia...

Medžioklė tęsiasi: naujas „Žalgirio“ magas ir pagrindinis Šaro tikslas šių metų Eurolygoje (22)

Kauno „Žalgirio“ vyrai iš medžioklės Nemuno saloje pagaliau grįžo su laimikiu: penktadienį...

„Baltarusiškų“ krevečių eros pabaiga: Rusija kaimynei metė rimtus kaltinimus dėl sankcijų pažeidimų patyrė milijoninius nuostolius (32)

Rusija eilinį kartą apkaltino Baltarusijos valdžią sankcionuotos produkcijos reeksportu iš...

Ekspertai: nueinanti prezidentė valdantiesiems dar gali sugadinti reikalus (441)

Artėjant prezidento rinkimams pasigirsta pačių netikėčiausių teorijų. Viena jų – kad...

Daug metų neviešinta Freddie Mercury paslaptis: čia sukūrė paskutines dainas ir pasitiko mirtį (172)

Montrė miestelis Šveicarijoje daug metų buvo legendinio Freddie Mercury slėptuvė nuo viso...

Kineziterapeutė rekomenduoja: gražios ir stiprios rankos – be svorių kilnojimo ar atsispaudimų paprasčiau nebūna (19)

Kineziterapeutė Jūratė Kliukaitė šįkart labiausiai kreipiasi į moteris. Ypač tas, kurios...

Išdalinti „Žmonių“ apdovanojimai: paskelbti metų svarbiausieji, jautri Vido Bareikio žinutė ir skandalu tapęs įvykis (285)

Penktadienio vakarą šou pasaulio žvaigždės rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto...

Kalėjimų sistemą toliau drebina skandalai: už pinigus, kuriuos sumokėjo, turėtų stovėti prabangūs viešbučiai (9)

Apie kalėjimų sistemos ydas viešai prabilusi Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo...

Aklas pasimatymas su kandidatu. Maldeikienė visą skyrių savo knygoje paskirs Tapinui (124)

Parlamentarė Aušra Maldeikienė teigė, kad jos dalyvavimo prezidento rinkimuose tikslas nėra...

Justina ir Ramūnas Rudokai netikėtai turėjo praleisti „Žmonių“ apdovanojimus: neslėpsiu, buvo ir ašarų (73)

Penktadienio vakarą griausmingai paminėti jau tretieji „Žmonių“ apdovanojimai, kurių metu...