aA
Noriu su visais pasidalinti savo džiaugsmu. Mūsų dienos su metais yra linkusios supanašėti – rytais pirmoji nubunda panelė Rutina ir visus už rankos pradeda vesti jau pramintais takais per dieną į vakarą.
© Foto / DELFI skaitytoja

Man, žinoma, vis dar saldūs ir mieli karštos kavos bučiniai iš pirmojo šiandienos kavos puodelio ir man taip pat malonūs pasirąžymai dienos popietę ištiesus kojas ir palaimingai žiovaujant primerktomis akimis, tačiau stebėdama pro langą vakarinio Vilniaus gatvėmis skubančių automobilių šviesas, stikle atpažįstų ir po truputėlį tuštėjantį savo žvilgsnį. Žvilgsnį, kuriame sielos ir širdies ramuma po truputį, nenumaldomai ir tyliai išskalauja akių gilų mėlį. O nuobodžiai lygaus gyvenimo tempo žingsnelius skaičiuojanti programėlė primena - šiandien liko 999 žingsniai iki dar vieno labai eilinio vakaro labai eiliniame, laimingame gyvenime.

Ir dar tą patį vakarą nusprendžiu kažką keisti. O dar, jau po daugelio vakarų naršymo internete, pamatau Ją.

Vėliau Ji pamato mane ir mūsų žvilgsnių pastatytu tiltu viena į kitą jau žingsniuoja mūsų sielos. Imu Ją ant rankų, spaudžiu prie savęs jos karštą kūnelį ir staiga suprantu - be jos gyvenimas tik ką tapo nebeįmanomas (vėliau, žinoma, paaiškės, kad gyvenimas su Ja taip pat kartais beveik neįmanomas, bet apie tai vėliau).

Ji – tai mažutėlė labradorė Anna Meshka. Žavi, žaislinio meškučio snukučiu netvirtai į delną baksnojanti kudlė, kurios gyvenimas (kaip ir mano) nuo šiandien bus matuojamas šešiomis kojomis. O dabar iš karto, kol nepamiršau.

Įsigykite šunį, žmonės, na tikrai nuoširdžiai sakau jums. Net ir tie, kurie netikite galėsiantys juo rūpintis - pamatysite, jūsų valia leis įveikti, rodos, didžiausius sunkumus, vos tik delne pajusite plakant (savo!) mažo būsimo draugo širdį ir pažvelgsite į tas riešuto spalvos akeles, perpildytas meilės žmogui.

Nežinote nieko apie šunis – nebijokite, mažasis švelniakailis, nerangiai besiraivantis savo guolyje, tikrai paskatins juo domėtis ir žadins norą pažinti būsimą savo geriausią draugą ir ištikimiausią šeimos narį.

Nenorite keisti nieko savame idealiai sudėliotame gyvenime - tai gal velniop tokį gyvenimą, kurį bijote keisti vien todėl, kad visuotinė nuomonė to nesuprastų? Žmogus turi būti savo likimo ir savo šuns šeimininkas, o ne gyvenimo vedžiojamas šuo. Būkite būtent tokiais žmonėmis.

Aš irgi žmogus, augantis kartu su savo šunimi.

Jaunėlė labradorė nėra lengvas šuo nei fiziškai, nei morališkai – penkių kilogramų juodas artilerijos sviedinys, džiugesio kvaitulio apimtas ir lakstantis namuose iš pradžių gąsdina, vėliau juoką kelia, o galiausiai ir vėl gąsdina. Visur paliekamos balutės ir dygstančių dantukų žymės ant jau Mėnulio paviršių primenančių stilingų kroksų spaudžia mažytę ašarą, bet viską užmiršti leidžia glėbyje žaidusios ir užmigusios mažylės tylus šnarpštimas ir lengvi atsidūsėjimai.

Ir žinojimas, kad dabar kažkam esu pats reikalingiausias žmogus pasaulyje.

Nes ekstremaliausios patirtys nublanks prieš popietinio pogulio su gyvu pūkų kamuoliuku pašonėje malonumą, o vienodų dienų karoliai, slystantys tarp pirštų į niekur, sutrūks ir pažirs naujais išgyvenimais, patirtais kartu su savo augintiniu. Nes tik dabar galima patirti vasaros aušros grožį, kuriame brėkštantis rytas miesto sienose tyliai liejasi į širdį sava melodija ir toji melodija nėra tik ką palikto naktinio klubo ritmai galvoje.

Ir būtent dabar tampa aišku, kad milžiniškas ego ir septynmyliais šuoliais lekianti vidinė motyvacija sugeba susitraukti iki žirnio dydžio, vos tik į mane pažvelgia priekaištingai gailios rudos akelės, bandant timptelėti už pavadėlio prisėdusios viduryje gatvės juodosios gražuolės. Ir būtent tai žmogui leidžia (vėl) rasti žmogų savyje. Rūpintis šunimi reiškia ir kovą už jo išgyvenimą, o ar ne kovos slapta trokšta tinguliu bepradedančios žavėtis sielos? Nedidelės, saugios, bet kovos? Kuri baigsis kiek nelengva, bet garantuota pergalė? Tuomet kovokite su savimi dėl šuns ir laimėkite. Laimėkite draugą.

O mano juodoji draugė dienas dažniausiai leidžia namie, belaukdama antro skiepo. Neatidėliokite skiepų, tikrai neverta. Tabletės nuo helmintų, skiepai, lašai ir antkakliai nuo parazitų – tai ir karmos taškai jums ir mylimo šuns bilietas į būsimą pilnavertį gyvenimą. Nepatingėkite pasidomėti ir apie šunyčių pirmuosius mėnesius, apie jiems tinkamą maistą, žaislus ir nepamirškite apie augančius dantukus, kuriuos teks pajusti visomis kūno dalimis.

Pirmuosius savo du mėnesius Anna Meshka savo meilę rodė kąsdama visur – nosį, lūpas, kulną, batą, šaukštą ir net dviratį. Dviratis, beje, buvo didžiausias jos meilės objektas, grandine ir pedalais atlaikęs nesibaigiančias baltų iltinių dantų atakas. O kur dar balsas... Nedrąsūs iš pradžių viauktelėjimai, ilgainiui virto urzgimu ir užtikrintu emancipuotu lojimu, kuriuo kiekvieną ryto žadinama geriausia šuns draugė. Ir net paskatinama lojimu, jei per lėtai maistą į dubenėlį deda. Arba į lovą nespėjant jos įsikelti,švelniakailei užsinorėjus.

Tačiau pasivaikščiojimas po miestą su šuniuku ant rankų yra niekam neprilygstanti kelionė per žmonių šypsenų ir rankų mišką. Nepažįstamų praeivių veidai pradeda šviesti šypsenomis vos išvydus lekuojančią „Mis Labrador 2017“, o norinčių pašnekinti, paglostyti ir pasidžiaugti augintiniu sunku ir atsiginti. Šilko blizgesio kailis ir meilus snukutis tarsi magnetas traukia visus prisiliesti prie tyro gamtos vaiko, nesugadinto ir nesugadinamo veidmainyste ir išpuikimu, o rudi akių karoliukai hipnotizuoja praeivius ir sušildo jų širdis meile visiems gyviems sutvėrimams.

Todėl būtinai įsigykite šunį – tai lengviausias būdas pakeisti pasaulį ir padaryti jį geresniu, nedarant beveik nieko.

Ir visada turėkite plastikinių maišelių. Jie irgi dalis pasaulio keitimo programos.

Šiam kartui tiek. Nauji potyriai laukia jau rytoj ir jie tikrai bus aprašyti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gyvūnas pakeitė jūsų gyvenimą ir padėjo pakeisti gyvenimo būdą? Rašykite savo sėkmės istorijas el. p. pilieciai@delfi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniaus jaunimas nepraleidžia progos pasisemti žinių (1)

Nors ruduo jau nuspalvino medžius , o orai pradėjo džiuginti nuostabiu oru, šį savaitgalį...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (127)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

Atviras kliento laiškas draudikams: ar jums atrodo logiška siūlyti kabrioleto draudimą artėjant žiemai? (53)

Miela draudimo bendrove, Skundžiuosi Jūsų kliento patirtimi. Dvi savaites karštligiškai bandėte...

Po motinystės atostogų į darbą grįžusi mama buvo šokiruota: ar valstybė mus apgavo? (36)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kuri teigė, esą valstybė apgavo mamas, esančias vaiko...

Kelionė į Kauną apkarto: vietoj autobuso bilieto – grasinimas apsauga (17)

Išskirtiniai kelionių įspūdžiai – taip prisistato UAB „Tolimojo keleivinio transporto...

Top naujienos

Apžvalgininkai: tai buvo pagrindinė ir esminė Karbauskio klaida (18)

„Klaida buvo į savo rinkimų sąrašą priimti labai skirtingus žmones, turbūt orientuojantis tik...

Užkalnis. Valdžia pasmerkta ir pasirašė sau nuosprendį (4)

Ši valdžia turi tiek pat jėgų, kiek subliuškęs balionas – ir tai buvo aišku dar prieš...

Turistų traukos taikinys Lietuvos pakraštyje – žmonės netingi atvykti net iš tolimiausių šalies miestų (21)

Savaitgaliais į Paliesiaus kaimą, esantį Ignalinos rajone, suvažiuoja nemažai automobilių,...

Bus saugiau: Vilniuje siautėjusį maniaką įkalino dėl pasikėsinimo nužudyti mažametę (46)

Į laisvę lygtinai išleistas dėl pasikėsinimo nužudyti savo sugyventinę nuteistas tris kartus...

Didžiulis gaisras Alytuje: skelbiama ekstremali padėtis, sprendžiama dėl laikino mokyklų uždarymo (120)

Dėl trečiadienį Alytuje, padangų perdirbimo įmonėje, kilusio gaisro skelbiama ekstremali...

Kai Violetai diagnozavo paskutinės stadijos vėžį, sūneliui tebuvo 11 mėnesių

Kai Violetai Ilgūnei diagnozavo vėžį, sūneliui nebuvo ir metų. Emigracijoje tuo metu gyvenusiai...

Į garsiojo Lietuvos kriptomilijonieriaus įkvėptos komedijos premjerą Audrius Bružas atvyko „Lamborghini"

Trečiadienio vakarą žinomi žmonės rinkosi į naujausios Tado Vidmanto komedijos „Pats sau...

Valstiečių atsakas: „stato į vietą“ ir Pranckietį, ir Žemaitaitį papildyta (225)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) planas nuversti Seimo pirmininką Viktorą...

Biomedicinos mokslų daktarė: atkreipkite dėmesį į duonos sudedamąsias dalis (20)

Šiandien minimą pasaulinę maisto dieną daugybė šalių informuoja visuomenę apie maisto...