Vakar pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodęs Lietuvos atstovas Andrius Pojavis, pasak jo, įvykdė planą „minimum“ - buvo vienas iš dešimties dalyvių, vakar atrinktų dalyvauti finale. DELFI Pilietis skaitytojų klausė jų nuomonės apie atlikėjo pasirodymą: nors būta ir teigiamų, ir neigiamų komentarų, skaitytojai džiaugėsi A. Pojavio nuoširdumu, kuris, pasak jų, papirko Europos gyventojus.
Andrius Pojavis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Dalijamės skaitytojų atsiųstomis nuomonėmis. Neprisistatęs skaitytojas tikino, kad jam A. Pojavio daina patikusi, tačiau pasirodymas galėjęs būti ir įspūdingesnis, reikėję stilingesnių drabužių:

„Gera daina, tik silpnokas vokalas. Keli įdomesni šviesos efektai būtų pridėję šarmo pasirodymui, na, bet mes tauta taupanti... Bet jeigu jau taupai, tai tas paprastumas turi būti genialus. Kažkaip keista, nes šiaip tai Lietuvoje „ant kiekvieno kampo“ malasi stilistai. Na ,bet turbūt „ne lygis“ „Eurovizijoje“ pasireikšti genijams. Čia bandau išreikšti mintį, kad net ir su mažu biudžetu galima pasirodyti stilingai ir rimtai. Dabar buvo toks įspūdis - „ai, užbėgom padainuoti pakeliui namo, net striukės nespėjom nusirengti“. O gal reikėjo nusirengti scenoje, jeigu jau taip skubėjom?

Kritikuoju, o mintyse skamba Andriaus daina. Nes įsiminė, nes buvo graži. Ir net ,sakyčiau, originali. Labai įdomu, kad septintu, aštuntu, devintu ir dešimtu numeriais bent jau pirmajame pusfinalyje pasirodę atlikėjai buvo įdomesni už kitus, išskirtiniai („eurovizinių“ superbaladžių fone). Taigi, linkiu neprarasti žavesio, truputį daugiau laisvės scenoje, gal judesio ir...Gal kokio drabužėlio įdomesnio, tiesiog dėl smagumo. Ir nereikia tos „Eurovizijos“ mums laimėti, mes ir taip žinom, kad esam gabūs ir neblogesni už kitus. Sėkmės!“.

Skaitytojo Lauryno manymu, A. Pojavis į finalą pateko vyresnių žiūrovų dėka:

„Andrius Pojavis atliko tikrai gerą ir gražią dainą. Tačiau norėčiau pastebėti, kad „Eurovizija“ labiau yra šiek ties vyresnių žmonių žiūrimas konkursas. Taigi šiuo atveju Andrius pataikė tiesiai į dešimtuką. Daina labai primena 8-ame dešimtmetyje ypač populiarų ir iki šiol žmonių širdyse tebegyvuojantį švelnų, šiek tiek romantišką roką. Manau, kad ši daina gali patekti tarp 10 geriausių. Neturėdami lėšų tinkamai pasirengti šiam konkursui, lietuviai „išspaudė“ maksimumą. Reikia pasidžiaugti tuo, kad jau eilę metų tęsiame tradiciją ir patenkame į finalą“.

Skaitytoja Irena pasakojo, kad jai gėda už tai, kad manė, jog A. Pojavis į finalą nepateks:

„Džiaugiuosi, tik gėda, balsavau, kad nepateks į finalą. Juk jei pats mąstysi pozityviai, tai, manau, persiduos ir atlikėjui. Juk palaikymas labai svarbu ir menkas malonumas žvilgtelti į balsavimo lentelę, kurioje mes, lietuviai, ilgiausią nubrėžėme juostą, kad jau iškris pirmam pusfinaly. Patys renkam, patys vėliau blogas prognozes teikiam. Tiesiog išėjo, padainavo, be maivymosi, be šou (juk Lietuva sau to leisti negali). Tikriausia tas per daug nuoširdus paprastumas ir pavergė kitų širdis.Mes finale, o tai jau laimėjimas. O juk visi netikėjo tik šaipėsi“.

Skaitytoja Ilona sakė taip pat nesitikėjusi, kad A. Pojavis pateks į finalą:

„Vakar žiūrėjau Andriaus pasirodymą ir tikrai galvojau, kad nepateks į konkurso finalą, ne todėl, kad daina negraži, bet todėl, kad palyginus su kitais atlikėjais, man pasirodė, kad mūsų atstovas atrodė vargingai: mažai specialių efektų, apranga paprasta, judėsių per mažai. O gal būtent tai ir papirko Europos gyventojus? O daina graži ir originali. Sekmės finale!“, - rašė ji.

Skaitytoją Reginą A. Pojavio pasirodymas labai pradžiugino – išgirdusi, kad atlikėjas pateko į finalą, ji vos sulaikė ašaras:

„Tikėjau, kad A. Pojavis į pusfinalį pateks, bet „YouTube“ pasiklausiusi kitų dalyvių persigalvojau, pamaniau, labai jau specifinis, „iškrentantis“ iš prašmatnaus konteksto pasirodymas. Daina graži, bet vokalui joje nelabai yra kur pasireikšti. O ten konkuruoja tiek lakštingalų...

Bet kai prasidėjo pusfinalis, niekas iš pirmųjų devynių nepritrenkė, nenustebino. Ir kai išėjo Andrius − didelis, gražus, laimingas vaikas (gerai, kad be smokingo ir cilindro), tarsi patekęs į sceną tiesiai iš gatvės, kai ėmė dainuoti, ne per daug gestikuliuodamas (nes nemoka), ne per daug išsišiepęs, kaip kai kuriuose klipuose (vienas batas juk to neleidžia), ne per daug tampydamas antakius, kaip repeticijose, kai iš arti parodė jo nuoširdų gražų veidą...

Pasakiau: „bravo, kiek anksčiau variantų girdėjau, kažko trūko, o šįkart − pats tas, optima“. Nors jo pasirodymas tikrai patiko, su baime klausiausi jo konkurentų ir... nieko pritrenkiamo neišgirdau. Patiko dar švedas, manau, vienas iš geresnių.

Pati balsavau už estę − gražus balsas, graži daina, graži, nebarbiška, ne blondinė mergaitė. Kai pagaliau parodė finalistų lentelę su žodžiu „Lithuania“, vos neapsiverkiau. Pasėdėjau, pagalvojau − koks čia stebuklas įvyko? O įvyko paprastas dalykas − žiūrovai persivalgė „Eurovizijos“ plombyro su karamele. Kieno gražios kojos, kieno kita, vyrams rūpinti, kūno dalis, kieno kone operinis balsas, kieno scenografija, kieno mirtini šviesos efektai, kieno kojas pakertantys kostiumai − visko tiek daug, viskas taip susilieja − negali atskirti olandės nuo maltietės, o šios − nuo bulgarės, rusė primena subrendusią estę... Ir nieko širdžiai.

O Andrius, manau, daugeliui išliko galvose ir širdyse kaip išliktų ramunė, išdygusi tarp orchidėjų. Gaivus, originalus, stulbinamai natūralus, gražus ir veidu, ir siela... Labai originali daina, jos žodžiai... Manau jis paveikė visus kaip šaltinio vanduo paveikia persirijusius ir persigėrusius... Trumpai tariant, jis išsiskyrė ir papirko gaivumu. Kažkuris DELFI komentatorius rašė, kad už Andrių daugiausia balsavo vyresnio amžiaus žmonės. O aš manau priešingai − už jį balsavo visos tos ir visi tie, kurie patyrė tą, apie ką jis dainuoja. Nuo niolikmečių iki senjorų. Duok, Dieve, kad finalo balsuotojai pajustų tą patį, ką pajuto pusfinalio žiūrovai. Sėkmės Tau, mielas Andriau!”, - rašė ji.

Tuo metu kitas skaitytojas sakė žinojęs, kad A. Pojavis bus finale:

„Žinojau, kad Andrius bus finale, daug kartų žiūrėjau jo dainos reklaminį klipuką (...). Per pasirodymą jis labai jaudinosi, bet vis tiek daina ir atlikimas - geri. Jei finale sudainuos kaip klipuke, bus aukšta vieta“, - rašė jis.

O ką manote Jūs? Pasidalinkite nuomonėmis komentaruose ar el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Eurovizija“.

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dovana šiauliečiams – Kalėdinis Šimšės miestelis (1)

Kalėdinės nuotaikos virusą mokyklos bendruomenė skleidė Šiaulių miestui ir kvietė bendram...

Molėtuose atidengta unikali skulptūra „Laiškas Lietuvai“ (2)

Gruodžio 12 d. Molėtuose iškilmingai atidengta skulptūra „Laiškas Lietuvai “, skirta...

Forumo teatrui Europos įvertinimas už pilietiškumą, saugumą ir gynybą (4)

Berlyno saugumo konferencija laikoma vienu didžiausių Europos saugumo ir gynybos renginių, o jos...

Maltiečiai kviečia į asmenukių iššūkį socialiniuose tinkluose: Be Jūsų Nebūtų Mūsų (3)

Pasidaryti asmenukę su savo močiute, seneliu ar kaimyne iš laiptinės ir paskelbti šią nuotrauką...

Vilniaus Balsių progimnazijoje – šimtas amatų pasitinkant Lietuvos valstybingumo jubiliejų

Lietuviai nuo seno garsėja darbštumu. Mūsų valstybės augimas ir klestėjimas visada rėmėsi...

Top naujienos

Iš čiaupo tekantis vanduo jau tris savaites baugina gyventojus (2)

Kaimas viduryje Vilniaus centro. Taip galima apibūdinti situaciją, į kurią pateko Šv. Stepono g....

Darbas pagal partinę liniją: tarp socialdemokratų ir partijos atskilėlių užvirė mūšis dėl padėjėjų Seime (16)

To jau seniai nebuvo: iš socialdemokratų gretų pasitraukę Seimo nariai, įkūrę valdančiojoje...

Orai: dangus maišysis su žeme – užgrius krituliai (22)

Artimiausiomis dienomis šalyje viena kritulių banga keis kitą, tad vairuotojų laukia galybė...

Vilniuje kavinę atidaręs klaipėdietis darbuotojams 350 eurų mokėti nenori (178)

Gruodžio 1 d. vilniečiai sugužėjo į Katedros aikštę ir plodami katučių stebėjo eglės...

Naujausios medikų išvados privers suklusti: kasdienio palydovo žala sveikatai nusileidžia tik rūkymui (39)

Medikai sunerimę: dabartinė karta po truputį kursta, o ypač dažnai skundžiasi blogai girdintys...

Į Lietuvą grįžusi emigrantė: buvo juokinga, kiek gausiu pinigų (49)

Dieną, kai su Egle susitikau Bernardinų sode, švietė šiam metų laikui nebūdinga saulė. „Aš...

Girdėjote daug neįtikėtinų legendų apie Chucką Norrisą? Tačiau tikrieji faktai iš jo gyvenimo stebina ne mažiau

„Kai Chuckas numeta bumerangą, jis niekada negrįžta. Bijo“. „Kai Chuckas Norrisas eina per...

LaVaras Ballas prakalbo apie kelionę į Prienus, pasilikti Lietuvoje jo prašo NBA legenda supažindinti su šalimi žada Valančiūnas (33)

Savo sūnus iš Kalifornijos į Prienus siunčiantis LaVaras Ballas žada vykti kartu su jais, o...

Psichologiškai perdegę Sabonis ir Oladipo neatsilaikė prieš nušvilptą George'ą ir „Thunder“

NBA pirmenybėse apmaudžiai nutrūko Indianos „Pacers“ (16-12) keturių pergalių serija....

Būna ir taip: vėjas nulenkė pasakiškai išpuošto dvaro eglę (6)

Antradienio vakarą DELFI skaitytoja pranešė, kad dėl stipraus vėjo nulinko pagrindinės Kauno...