aA
Praėjusį penktadienį, sausio 15 d., Londone „O2 Academy Brixton“ arenoje vyko ilgai lauktas grupės „SEL“ koncertas. ANGLIJA.today redakcija sulaukė renginyje dalyvavusios skaitytojos Gretos laiško, kuriame ji pasidalino savo įspūdžiais.
SEL koncertas Londone
© R. Tumo nuotr.

Su nekantrumu laukiau šio koncerto, deja, ne viskas buvo taip, kaip tikėjausi. Viena to priežasčių – eilinį kartą aplinkui šlitinėjantys girti lietuviai. Ne paslaptis, kad lietuviški renginiai tampa tikru „bardaku“, mat tautiečiai į koncertus susirenka tam, kad pagertų... Graudu ir liūdna.

Vaizdai, kuriuos pamačiau, privertė pakraupti: į VIP zoną glėbiais tempiami alkoholio buteliai, merginos, girtutėlės, švaistėsi, laipiojo per kėdes, kai kurios vos pajėgė lipti laiptais... Na, dar kartą pasitvirtino kai kurių lietuvių mentalitetas: koncertas – tai proga prisigerti. Kadangi prie baro eilės didžiulės ir gėrimai tikriausiai buvo ne iš pigiųjų, tai dauguma tautiečių jau į koncerto salę atėjo girti arba bent stipriai išgėrę. Kaip sakoma, dar spėjo lauke prie arenos ir „preparty“ sau pasidaryti...

Tikriausiai labiausiai mane išgąsdino besišlaisčiusios girtos moterys, merginos... Atviros suknelės, milžiniškos iškirptės, trumpi sijonukai atidengė viską, kas natūralu ir nelabai... Ne be reikalo SEL‘as vieną dainą skyrė „tikroms merginoms, o ne toms, kurių krūtinė ir lūpos botokso pripumpuotos“. Mačiau ir aš tų „ančiasnapių“...

Ne tik girti žmonės apkartino vakarą, bet ir VIP zona nuvylė, net šokiravo... Šiukšlynas, purvina, kėdės sulūžusios, sėdėjo kas kur norėjo ir kažkoks neaiškus kvapas... Per švelniai pasakyta – aplinkui tvyrojo smarvė, tačiau net bijojau pagalvoti kieno.

Žinoma, įsigijus VIP bilietą ir tikiesi išskirtinių sąlygų, tačiau toje arenoje tą mačiau kaip savo ausis be veidrodžio – kėdės sulūžusios, o štai kitiems buvo pasiūlyta atsisėsti ant medinių suolų. Tai bent VIP zona! Nutręšusi, apšerpetojusi, sena... Įdomu, kur žiūrėjo renginio organizatoriai? VIP svečiams buvo prižadėtas ir atskiras baras, tačiau norint pasiekti jį reikėjo išeiti iš VIP zonos, vėl pereiti patikrinimą. O bare – milžiniškos eilės.

Eilės ne tik prie gėrimų, bet ir prie tualetų, rūbinės. Tikriausiai būtų tekę prastovėti pusę koncerto belaukiant. O ilgai ir kantriai sulaukus, vėl staigmena – betvarkė tualetuose, net nepavadinčiau jų taip, greičiau ten jau „išvietės“...

Vis dėlto, pamiršus VIP zonos šiukšlyną ir girtus lietuvius, SEL‘o koncertas nenuvylė. Puikus šou. Gaila, kad kai kurie to ir nematė, ir negirdėjo. Norėtųsi palinkėti tautiečiams išmokti blaiviai pasilinksminti, o ne prisigerti iki žemės graibymo.

DELFI papildomai kreipėsi į SEL“ atstovę spaudai Liubovę Zaicevą, kuri patikino, kad alkoholio vartojimas masinių renginių metu yra kiekvieno žmogaus savidisciplinos ir kultūros klausimas

„Kiekvieno žmogaus nuomonė yra svarbi – tai skatina augti ir tobulėti, todėl noriu padėkoti grupės gerbėjai, kad dalyvavo koncerte ir drąsiai išsakė savo nuomonę.

Kalbant apie alkoholio vartojimą masinių renginių metu, manyčiau, tai yra kiekvieno žmogaus savidisciplinos ir kultūros klausimas. Visais atvejais tokiose situacijose organizatoriams svarbiausias klausimas – užtikrinti žmonių saugumą.

Kaip pavyzdį norėčiau paminėti praėjusių metų grupės SEL“ koncertą Vilniuje. Vienas didžiausių pernai renginių Lietuvoje – žiniasklaidos įvardintas kaip pergalė, vertinant faktą, kad koncertą Kalnų parke stebėjo vienas didžiausių istorijoje gerbėjų skaičius – apie 20 000 žmonių. Vis dėlto, manau, tikroji pergalė – kad tai buvo vienas saugiausių renginių grupės istorijoje. Kalnų parko teritorijoje renginio metu dirbo apie 100 apsaugos darbuotojų, taip pat buvo pasitelkta patruliuojančių policijos pareigūnų – viešosios tvarkos ir kelių priežiūros specialistų pagalba.

Kitą rytą, po koncerto, oficialiai patvirtinta, kad nebuvo nė vienų muštynių ar kitų didesnių incidentų. Policijos pareigūnai turėjo darbo tik su pavieniais asmenimis. Medikų pagalbos taip pat neprireikė – nebuvo jokių rimtesnių incidentų. Tiek policijos pareigūnai, tiek medikų tarnybos, tiek renginio organizatoriai buvo maloniai nustebinti, kad didžiulio masto renginyje išlaikyta tokia tvarka.

Tuomet E. Dragūnas viešai padėkojo puikiai savo darbą atliekantiems specialistams. „Noriu nuoširdžiai padėkoti renginyje dirbusiems viešosios tvarkos prižiūrėtojams, policijos pareigūnams, saugos tarnyboms, medikams, kurie puikiai atliko savo darbą“, – teigė SEL“ grupės lyderis E. Dragūnas.

Taigi – būtent investicijos į žmonių saugumą, kaip galėčiau vertinti iš patirties bendraujant su atlikėju, yra prioritetinis ir asmeninės atsakomybės klausimas visų renginių metu Lietuvoje ir užsienyje.“

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilnietis pasipiktinęs: stebėdami, kaip vyksta namo administratoriaus rinkimai, nebegalime tylėti (26)

Į DELFI redakciją kreipėsi Didlaukio g. 34 namo gyventojas (vardas ir pavardė žinomi – DELFI),...

Maltoje vyko pasaulio medikų teniso čempionatas – lietuviai parvežė 7 medalius (1)

Rugsėjo 30 d. – spalio 5 d. Maltoje vyko Pasaulio gydytojų teniso čempionatas, kuriame dalyvavo...

Vilniečiai neprisišaukia pagalbos: daugiabutyje įsiveisė širšės, bet ne jos yra didžiausia problema (48)

Vilniečiai susidūrė su neįprasta problema – daugiabučio ventiliacijos angose apsigyveno...

Užfiksavo daugkartinius KET pažeidimus kelyje: važiuoja, kaip nori (7)

DELFI skaitytojas neapsikentė, kad vairuotojai kiekvieną kartą toje pačioje vietoje prie...

Mokytojų atlyginimų perskaičiavimas: įvertino grėsmes ir galimybes (11)

Kartais, būdami itin mokyti, elgiamės arba neprotingai, arba inertiškai. Kas dėl to kaltas? Kalta...

Top naujienos

Tyli dėlionė prezidento rinkimų šešėlyje: Karbauskis jau rikiuoja savo figūras (278)

Nors pastaruoju metu daugiausiai susidomėjimo kelia prezidento rinkimai, jų šešėlyje tyliai...

„Lidl“ – po atėjimo euforijos perdirbėjų pagirios (356)

„ Lidl “ prekybos tinklui didinant apsukas Lietuvos perdirbėjai pradėjo skųstis, kad jiems...

Eilėje prie naujų sporto regalijų tyli juristė lenkia triukšmingus politikos vijurkus (14)

Gali būti, jog nuo ateinančio sausio šalies sporto ūkį tvarkys išimtinai moteriškos rankos....

Prezidentiniuose rinkimuose – netikėti kandidatų triukai: prabilo apie Lietuvoje dar niekada nenaudotą taktiką (98)

Rinkimai į prezidento postą dar tik kitų metų gegužę, tačiau kandidatai vieni labiau...

Šiame sąraše nenorėtų atsidurti joks politikas: paskelbti naujausi reitingai reitingų lentelė (66)

Naujausios apklausos rodo, kad pastarąjį mėnesį didžiausių palankaus visuomenės vertinimo...

Linas Adomaitis su žmona jau sūpuoja pirmagimį: prisipažinsiu – verkiu

Atlikėjo Lino Adomaičio ir jo žmonos Irmos gyvenime 2018-ieji įsirėš į atmintį kaip vieni...

Lietuvoje siautės smarki stichija: tarnybos ragina ruoštis iš anksto didžiausias pavojus – pajūryje (7)

Artimiausiomis dienomis vis dažniau sulauksime lietaus o vėjo gūsiai kasdien vis labiau stiprės....

Renkamės kavą: ką kiekvienam vertėtų žinoti apie skirtingas kavos rūšis ir jų skonius (1)

Daugelis iš mūsų sunkiai įsivaizduotų kasdienybę be kavos – su jos puodeliu pradedame kone...

Kad pritrauktų naujų darbuotojų, įmonės imasi anksčiau nebandytų priemonių (22)

Šiuolaikinis darbuotojas lepinamas labiau, nei bet kada anksčiau. Išvykos, šventės, nemokama kava...

Kaip tinkamai išskalbti pūkinę striukę, kad ji tarnautų dar porą sezonų (18)

Norint, kad pūkinė striukė tarnautų ne vieną sezoną ir neprarastų prekinės išvaizdos,...