aA
Lankytinas vietas Lietuvoje turi tiesiog labai norėti aplankyti, priešingu atveju jų rasti tikrai nepavyks. Vieną savaitgalį keliavome nuo Šiaulių link Kauno kaimo keliukais. Kadangi visų lankytinų vietų internete aprašytų tikrai nėra, tad didžiąją dalį tikėjomės aplankyti pagal kelio ženklus. Tuos rudus, kurie nurodo kryptį ir atstumą iki lankytinos vietos.
*
*
© © OSK ARBORO

Deja, pasukus link lankytinos vietos ir pavažiavus norodytą atstumą, tos žadėtos lankytinos vietos taip ir neaptikdavome. Arba atsimušdavome į kelio išsišakojimą, kur daugiau nukreipiančio ženklo nė su žiburiu nerastum. Kadangi blaškytis po miestelius jau nelikdavo nei nuotaikos, nei laiko, tekdavo suktis atgal.

Pakeliui užsukome į Krekenavos apžvalgos bokštą. Tiesa, šią lankytiną vietą jau buvome pasižymėję navigacijoje pagal internete rastas nuorodas, tad ją tikrai pavyko rasti, nors pakeliui neaptikome nė vieno link jos nukreipiančio ženklo. Prie apžvalgos bokšto radome informacijos stendą (kaip ir priklauso) su apytiksliu žemėlapiu. Šiame žemėlapyje susigundėme pastebėtais žvėrių aptvarais, kurie turėjo būti kažkur netoli. Tad apgraibomis pagal įsimintą žemėlapį pasukome link tų žvėrių aptvarų. Važiuojam važiuojam – nei nuorodų, nei ženklų, nieko. Tik pastebėjome lankytinos vietos (Rapolo akmens) link nukreipiantį ženklą. Kadangi žvėrių aptvarai pagal apytikslį žemėlapį buvo pažymėti šalia, tad ir pasukome prie akmens. Viskas lyg ir puiku, privažiuojame aikštelę – ir vėl stendai, jau apsidžiaugiame, kad rasime tikslias nuorodas, bet...

Prieiname arčiau ir vėl matome tą patį neaiškų apytikslį žemėlapį, kitą – visos girios ar miško žemėlapį su suskirstytomis kažkokiomis teritorijomis, na, visai nenaudingus žemėlapius.

Už jų – takelis, puiku, pasukame jo link, tik staiga takelis šakojasi, o kur eiti toliau, nei nuorodų, nei rodyklių, nei aiškaus smulkaus žemėlapio. Kadangi neturėjome visos dienos laiko bastytis po mišką, apsisukome ir nusivylę grįžome į kelią, iš kurio išsukome. Daugiau pastebėję lankytinos vietos ženklą nebesukome ir nusprendėme negadinti sau nuotaikos. Važiavome ten, kur buvome radę tikslias vietas pagal internetą.

Tai tokia ta mūsų Lietuva, kupina, tikslingai ar ne, bet paslėptų nuo turistų. Kyla klausimas, ar čia kas darbų neatliko iki galo ir nesudėjo nuorodų, ar čia ir buvo toks paviršinis darbas tik parodyti valdžiai, kad atlikome ir kokie mes šaunūs, kaip dažniausiai ir vyksta Lietuvoje...

Pabaigai paminėsiu, kad užsienyje nemokėdami kalbos ir nepažinodami apylinkių, visas lankytinas vietas puikiai randame, visos nuorodos visur būna sudėtos ir nekyla klausimas, kuriuo keliu pasukti. Liūdna, kad vaizduojame europiečius, gretinamės prie Europos valstybių, o realybėje, oi, kaip toli nuo visos tos Europos atsiliekame.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Situaciją pakomentavo Krekenavos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Lina Juozaitienė:

„Apžvalgos bokštas nėra atskiras lankomas objektas, o pastatytas šalia Krekenavos regioninio parko lankytojų centro, į kurį nuorodos yra. Beje, jei kyla neaiškumų, tai lankytojų centre teikiama informacija apie visus Krekenavos regioninio parke esančius lankytinus objektus, poilsiavimo galimybes bei yra galimybė įsigyti lankstinukus su žemėlapiais ar užsisakyti gidą. Taip pat išsami informacija apie visą Krekenavos regioninį parką pateikta  parko direkcijos internetiniame puslapyje - www.krpd.am.lt.

Krekenavos regioninio parko direkcija neatsakinga už visų parke esančių lankomų objektų sužymėjimą. Dalį objektų įrengė savivaldybė, miškų urėdija bei kitos institucijos. Minėtą žvėrių aptvarą įrengė VĮ Panevėžio miškų urėdija. Tik keista, kad lankytojai aptvaro nepastebėjo, nes pagal lankytojų kelionės aprašymą, jie jau buvo priėję prie žvėrių aptvaro. Deja, žmonių pastabumas ir mokėjimas orientuotis aplinkoje bei naudotis žemėlapiais yra skirtingas. Todėl vieni lankytojai keliauja patys, kiti naudojasi gido paslaugomis.“

DELFI dėl nuorodų lankytojams kreipėsi ir į VĮ Panevėžio miško urėdiją.

„Į visus lankomus ir visuomenei įdomius objektus ženklai yra pastatyti. Į tokį gausiai lankomą Pašilių stumbryną nuoroda matosi nuo pagrindinių kelių“, – paklaustas apie lankytinus objektus nurodančius ženklius paaiškino VĮ Panevėžio miško urėdijos Miškų urėdas Valdas Kaubrė.

Paaiškėjo, kad skaitytojos minėtas žvėrių aptvaras yra vienas iš urėdijos ūkinės veiklos objektų, jis nėra pažintinis – dėl šios priežasties ženklo ir nėra. „Ten,kur yra viešai lankoma kaip stumbrynas, ten esame pastatę visus ženklus – Rapolo akmuo, Girinio takas“, – paaiškino V. Kaubrė.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Paprastas praktinis patarimas, kaip susiformuoti idealų biudžetą (14)

Apie pinigus galima kalbėti paprastai. Naujausia tema – asmeninis ir šeimos biudžetas.

Dėl koronaviruso į ligoninę paguldytas vaikinas: štai skirtumas, kodėl tokioje mažoje šalyje – tiek daug atvejų (36)

Kol rašiau šį tekstą, atsakymo nežinojau. Todėl palikau gale tarpą, kad galėčiau įrašyti...

Naktį dangų nušvietė supermėnulis – skaitytojai užfiksavo įstabiausius vaizdus (5)

Naktį iš balandžio 7 į 8 turėjome galimybę išvysti neįprastai didelį mėnulį. Rausvasis...

Karantine įžvelgė ir privalumų: gal atsigaus braškančios santuokos (94)

Naujasis koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje sukėlė nemažai sumaišties. Gyvenimas tam tikrose...

Finansų ekspertė įspėjo, ko jokiu būdu šiuo laiku nereiktų daryti su santaupomis (98)

Taupyti ar netaupyti – tokį klausimą keliame šiuo laiku. Kaip elgtis su savo finansais krizės...

Top naujienos

Po prostitutės kelionės autobusu – naujas valdžios siūlymas griežtinti bausmes: numatyta ir 5 metai kalėjimo (63)

Teisingumo ministerija pažymi, kad plintant labai pavojingam užkratui COVID-19 , Lietuvoje...

Skaudi netektis: mirė mokslininkė Elena Stankūnienė SAM neigia, kad mirties priežastis – koronavirusas (112)

Eidama 98-uosius metus Klaipėdos ligoninėje mirė garbi geografė, buvusi dėstytoja dr. Elena...

Skvernelis: brandos egzaminai bus papildyta (237)

Premjeras Saulius Skvernelis nepaliko klausimų, brandos egzaminai šiais metais bus organizuojami....

Kaip per Velykas atrodys Lietuvos miestai: kelius blokuos policijos ekipažai ar betoninės užtvaros Palangai padės pasieniečiai  (537)

Baigiantis ketvirtai karantino savaitei jo laikytis teks dar griežčiau. Jau nuo penktadienio lauks...

Egzaminų sesija startuos birželio gale: planuojamas mokyklų darbas švelninant karantiną (44)

Brandos egzaminų sesija šiemet prasidės nuo birželio 22 d. Brandos egzaminų vykdymo grafikas,...

Nuo rytojaus kaukės viešumoje privalomos: medikas pasakė, ar galima jas dėti mažiems vaikams (1)

Nuo rytojaus kaukės viešumoje bus privalomos, tačiau ką daryti su mažais vaikais?! Savo...

Tiesiogiai: Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas iškviestas pasiaiškinti dėl medikų skundų ir patikros nuolat pildoma

Karantino akivaizdoje Klaipėdos tarybos nariai iškėlė klausimą, ar lyg po padidinamuoju stiklu...

Ministrai buvo patikrinti dėl koronaviruso, SAM rekomenduoja vadovams tirtis kiekvieną savaitę (31)

Vyriausybės nariai praėjusią savaitę buvo patikrinti dėl koronaviruso, atsakymai – neigiami.

Vilnius nusprendė: testuos visus medikus (36)

Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė dėl COVID-19 viruso testuoti rizikingiausią ir...

Nausėda paskelbė, kad Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną (216)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo patvirtina, kad Seimo rinkimai šiais metais...

|Maža didelių žinių kaina