aA
Šiltą, kiek vėjuotą penktadienio popietę, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas švenčia 24 –tąsias Kovinės vėliavos įteikimo metines. Gegužės 17 d., šventės metu vyko įvairūs sporto renginiai, ginklų bei technikos paroda, karinės bazės ekskursija svečiams, buvo kareiviškos košės, o norintiems išbandyti savo jėgas ir iki gerklės išsimaudyti purve – Šlovės takas.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Šlovės takas yra kliūčių ruožas Gaižiūnų poligone, kurį turi įveikti kiekvienas Vaidoto bataliono karys, kad užsitarnautų beretę su „Geležinio vilko“ brigados kokarda. Beretė – tai įrodymas, jog karys pabaigė 11 savaičių trūkusius Bazinius Kario kursus ir įveikė šlovės taką, kuris daugeliui jaunųjų karių yra, kol kas, sunkiausias iššūkis jų tarnyboje. Tiesa, iššūkis yra ne tik praeiti patį kliūčių ruožą, bet pirmiausiai jį pasiekti, mat kariai prieš tai turi atlikti įvairiausias varginančias, vadų sugalvotas, užduotis. Kovinės vėliavos dienos proga, vaidotėnai kviečia ir civilius išbandyti savo jėgas.

Purvas, drėgmė ir uodai yra puikus mišinys griauti žmonių motyvacijai, tačiau dalyviai entuziastingai priešinasi ir tęsia išbandymus. Bėgdami nelygiais poligono keliais, dalyviai susidūrė su pirmąja rimta užduotimi: išmėtytos amunicijos dėžės bei „priešo“ sugadintas karinis sunkvežimis, kurį jiems vėliau reikėjo stumti į pakalnę, kur laukė „draugiškos“ pajėgos. Riaumojantys šūviai bei prižiūrėtojų riksmai sukūrė realistišką kovinės teritorijos aplinką. Tačiau vos pasiekus saugiąją zoną, sunkvežimyje sukrautos dėžės turėjo būt iškrautos, o poilsiui buvo skirtos vos kelios minutės.

Bėgantys kartu prižiūrėtojai mėgo skatinti kariškais posakiais, tačiau vis besikartojantis pasakymas „nebijom balų“ subtiliai nuteikinėjo dalyvius šlapiam nuotykiui. Galiausiai grupelė pasiekia kitą užduotį – amunicijos dėžių transportavimas. Kelią iš abiejų pusių supo grioviai pilni vandens, o vidury kelio – sugedęs šarvuotis. Staiga vėl pasigirdo šūkis „nebijom balų“, po kurio dalyviai buvo verčiami bristi į vandenį ir formuoti gyvą grandinę, kad kuo greičiau būtų perneštos dėžės. Jei pasiseks, žmogus likti šlapias tik iki juosmens, tačiau stresas bei klampus griovy smėlis verčia elgtis neracionaliai ir žmogus įkrenta. Po kiek laiko dėžės jau buvo kitoje pusėje ir grupelė judėjo toliau.

Su kiekvienu žingsniu dalyviai vis labiau artėjo prie finišo, tačiau po valandos intensyvaus fizinio „drožimo“ užduotys tik sunkėjo. Po kiek laiko grupelę sutinka dujokaukę dėvintis, ginkluotas karys. „Kiek toliau šiame miške mano skyrių užpuolė priešiškos pajėgos ir privertė atsitraukti. Deja, turėjome palikti nemažai sužeistų vyrų. Jūsų užduotis yra kiek įmanoma garsiau rėkti, kad atgrasytumėte priešą, pasiekti sužeistuosius ir juos evakuoti“, – teigė karys. Šūvis į orą reiškė dalyvių spurtą gelbėti sužeistųjų, tačiau vos pasiekus atvirą vietą, iš tankaus miško išbėgo grupelė ginkluotų karių, kurie guldė dalyvius ant žemės ir vertė juos šliaužti. Priešakyje – 15 metrų ilgio, klampaus purvo ruožas ir gauja karių, į visas puses šaudančių garsiniais šoviniais. Purvas visiškai paslėpė dalyvių rūbus, batai permirkę, veidai bei rankos – rudos.

Šlovės takas jau buvo prie pat, tačiau liko viena, paskutinė užduotis. Dalyviai turėjo susiskirstyti į komandas po 4 žmones, ant pečių užsimesti 3 metrų rąstą ir atlikti įvairias fizines užduotis: bėgimas, pritupimai, atsilenkimai ir pan.

Galiausiai, po pusantros valandos vargo, purvo bei balų, liko Šlovės takas, kuriame buvo maždaug tuzinas įvairiausių kliūčių: šokinėjimas per padangas, kopimas per sieną, šliaužimas vandenyje ir pan. Paskutinė kliūtis buvo 10 metrų ilgio padangų tunelis, kurio gale buvo matoma šviesa, sklindanti iš atviro lauko, pagaliau finišas.

Pabaigoje grupelės laukė medikai, kurie dalino vandenį bei stebėjo jų sveikatą. Deja, bet vienam dalyviui siaubingai sutraukė koją, visiškai negalėjo pajudėti. Medikai suteikė jam pagalbos, išmankštino skaudančią blauzdą, bet iki karinės bazės teritorijos jam parbėgti nepavyko. Galiausiai, jau grįžus į bazę, liko paskutinė, labiau psichologinė, užduotis – atsistoti prieš ledinį vandenį purškiančią žarną ir nuplauti Gaižiūnų poligono purvą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai vėl švarino mišką (1)

Jau apie du dešimtmečius Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai...

Jubiliejinė šventė „Minties“ gimnazijoje – gausiame skautų būryje

Spalio 18-19 dienomis Panevėžio „Minties“ gimnazijoje kaip niekada iškilmingai, jaunuolių...

Anglų kalbos pamokos, kurios truko po 14 valandų per parą

Spalio 8–12 dienomis Kauno senamiesčio progimnazijoje lankėsi tarptautinio daugiašalio...

Jauną mamytę situacija Kauno „Akropolyje“ stebina: ar pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa? (238)

Trečiadienį socialiniame tinkle pasklido nemažo atgarsio sulaukusi žinutė apie naudojimąsi...

Vilniaus jaunimas nepraleidžia progos pasisemti žinių (1)

Nors ruduo jau nuspalvino medžius , o orai pradėjo džiuginti nuostabiu oru, šį savaitgalį...

Top naujienos

Gaisro metu Alytuje kritęs zuikis atiduotas tyrimams: pirmos žinios iš veterinarų baugina meras: jei tai bus patvirtina, liūdna ne tas žodis (276)

Spalio 18 dieną, t.y. trečiąją milžiniško padangų perdirbimo gamyklos gaisro dieną, Alytaus...

Navickienė: šis balsavimas parodė, kad vienam agrooligarchui ir jo kombainui pasibaigė dyzelis (263)

Seime renkami parašai siekiant inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus pavasarį. Prie iniciatorių...

JK parlamentarai atmetė Johnsono siūlytą „Brexit“ vykdymo planą (55)

Borisas Johnsonas antradienį pagaliau turėjo progą parlamentui pateikti savo „Brexit“...

Maslobojevas pirmoje pasaulio kikbokso čempionato kovoje pasiuntė varžovą į nokautą (52)

Įspūdinga pergale WAKO pasaulio kikbokso čempionatą Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, pradėjo...

Šiluma pradeda „galvoti“ apie pasitraukimą iš Lietuvos (2)

Šiąnakt per Lietuvą nusidrieks debesų juosta, bet žymesnio lietaus nesulauksime. Rimstant...

Turintiems didelį darbo stažą – gera žinia iš Seimo (39)

Seimas spręs, ar ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą turintys šalies gyventojau galėtų...

BMW skrydis Vilniuje: rėžėsi į stulpą, jį nulaužė ir apsivertė papildyta (39)

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje įvyko avarija. Pirminiais duomenimis, susidūrė du...

Daug ir naudingai žaidęs Kalnietis su „Lokomotiv“ pralaimėjo Belgrade

Belgrado „Partizan“ (4-0) ir toliau žygiuoja Europos taurės varžybose be pralaimėjimų....

Mokslų daktarė įvardijo maisto produktus, kurie stiprina imuninę sistemą, saugo nuo vėžio ir didina vyrų vaisingumą (77)

Pastaruoju metu selenas sulaukia vis daugiau dėmesio. Ir nieko keisto, nes jis yra vienas iš...

Johnsonas skelbia pertrauką „Brexit“ sutarties tvirtinimui (3)

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas antradienį paskelbė stabdantis pastangas...