aA
Šiltą, kiek vėjuotą penktadienio popietę, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas švenčia 24 –tąsias Kovinės vėliavos įteikimo metines. Gegužės 17 d., šventės metu vyko įvairūs sporto renginiai, ginklų bei technikos paroda, karinės bazės ekskursija svečiams, buvo kareiviškos košės, o norintiems išbandyti savo jėgas ir iki gerklės išsimaudyti purve – Šlovės takas.
Purvinas rytas Gaižiūnų poligone: civiliai galėjo pasitikrinti savo jėgas kliūčių ruože
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Šlovės takas yra kliūčių ruožas Gaižiūnų poligone, kurį turi įveikti kiekvienas Vaidoto bataliono karys, kad užsitarnautų beretę su „Geležinio vilko“ brigados kokarda. Beretė – tai įrodymas, jog karys pabaigė 11 savaičių trūkusius Bazinius Kario kursus ir įveikė šlovės taką, kuris daugeliui jaunųjų karių yra, kol kas, sunkiausias iššūkis jų tarnyboje. Tiesa, iššūkis yra ne tik praeiti patį kliūčių ruožą, bet pirmiausiai jį pasiekti, mat kariai prieš tai turi atlikti įvairiausias varginančias, vadų sugalvotas, užduotis. Kovinės vėliavos dienos proga, vaidotėnai kviečia ir civilius išbandyti savo jėgas.

Purvas, drėgmė ir uodai yra puikus mišinys griauti žmonių motyvacijai, tačiau dalyviai entuziastingai priešinasi ir tęsia išbandymus. Bėgdami nelygiais poligono keliais, dalyviai susidūrė su pirmąja rimta užduotimi: išmėtytos amunicijos dėžės bei „priešo“ sugadintas karinis sunkvežimis, kurį jiems vėliau reikėjo stumti į pakalnę, kur laukė „draugiškos“ pajėgos. Riaumojantys šūviai bei prižiūrėtojų riksmai sukūrė realistišką kovinės teritorijos aplinką. Tačiau vos pasiekus saugiąją zoną, sunkvežimyje sukrautos dėžės turėjo būt iškrautos, o poilsiui buvo skirtos vos kelios minutės.

Bėgantys kartu prižiūrėtojai mėgo skatinti kariškais posakiais, tačiau vis besikartojantis pasakymas „nebijom balų“ subtiliai nuteikinėjo dalyvius šlapiam nuotykiui. Galiausiai grupelė pasiekia kitą užduotį – amunicijos dėžių transportavimas. Kelią iš abiejų pusių supo grioviai pilni vandens, o vidury kelio – sugedęs šarvuotis. Staiga vėl pasigirdo šūkis „nebijom balų“, po kurio dalyviai buvo verčiami bristi į vandenį ir formuoti gyvą grandinę, kad kuo greičiau būtų perneštos dėžės. Jei pasiseks, žmogus likti šlapias tik iki juosmens, tačiau stresas bei klampus griovy smėlis verčia elgtis neracionaliai ir žmogus įkrenta. Po kiek laiko dėžės jau buvo kitoje pusėje ir grupelė judėjo toliau.

Su kiekvienu žingsniu dalyviai vis labiau artėjo prie finišo, tačiau po valandos intensyvaus fizinio „drožimo“ užduotys tik sunkėjo. Po kiek laiko grupelę sutinka dujokaukę dėvintis, ginkluotas karys. „Kiek toliau šiame miške mano skyrių užpuolė priešiškos pajėgos ir privertė atsitraukti. Deja, turėjome palikti nemažai sužeistų vyrų. Jūsų užduotis yra kiek įmanoma garsiau rėkti, kad atgrasytumėte priešą, pasiekti sužeistuosius ir juos evakuoti“, – teigė karys. Šūvis į orą reiškė dalyvių spurtą gelbėti sužeistųjų, tačiau vos pasiekus atvirą vietą, iš tankaus miško išbėgo grupelė ginkluotų karių, kurie guldė dalyvius ant žemės ir vertė juos šliaužti. Priešakyje – 15 metrų ilgio, klampaus purvo ruožas ir gauja karių, į visas puses šaudančių garsiniais šoviniais. Purvas visiškai paslėpė dalyvių rūbus, batai permirkę, veidai bei rankos – rudos.

Šlovės takas jau buvo prie pat, tačiau liko viena, paskutinė užduotis. Dalyviai turėjo susiskirstyti į komandas po 4 žmones, ant pečių užsimesti 3 metrų rąstą ir atlikti įvairias fizines užduotis: bėgimas, pritupimai, atsilenkimai ir pan.

Galiausiai, po pusantros valandos vargo, purvo bei balų, liko Šlovės takas, kuriame buvo maždaug tuzinas įvairiausių kliūčių: šokinėjimas per padangas, kopimas per sieną, šliaužimas vandenyje ir pan. Paskutinė kliūtis buvo 10 metrų ilgio padangų tunelis, kurio gale buvo matoma šviesa, sklindanti iš atviro lauko, pagaliau finišas.

Pabaigoje grupelės laukė medikai, kurie dalino vandenį bei stebėjo jų sveikatą. Deja, bet vienam dalyviui siaubingai sutraukė koją, visiškai negalėjo pajudėti. Medikai suteikė jam pagalbos, išmankštino skaudančią blauzdą, bet iki karinės bazės teritorijos jam parbėgti nepavyko. Galiausiai, jau grįžus į bazę, liko paskutinė, labiau psichologinė, užduotis – atsistoti prieš ledinį vandenį purškiančią žarną ir nuplauti Gaižiūnų poligono purvą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Klaipėdiečio sužvejota nepaprasto dydžio lašiša – vienintelė tokia šį sezoną (36)

Mano gyvenimo žuvis – ši frazė tinka ne tik perkeltine prasme. Ypač kai kalbame apie tokią...

Jonavietis pagalbos sulaukė iš Kėdainių medikų: rodės, mano dienos suskaičiuotos (18)

Gerbiami Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriaus medikai, į Jūsų globą patekau likus bemaž porai...

Iš garsios parduotuvės užsisakiusi prekę mergina liko ir be prekės, ir be pinigų: tokių klientų – ne vienas (148)

Garsiai nuskambėjęs parduotuvės atidarymas, daugybė žinomų prekės ženklų, o tada – klientų...

Dėl kaimynų šuns kreipėsi net į specialistus: jei negalite taip prižiūrėti gyvūno, geriau neauginkite (93)

Ar kaimynus erzinantis šuns elgesys yra kaimynų, ar šuns šeimininko problema? O gal jis rodo, kad...

Dar niekur nerodytos 1991 m. sausio nuotraukos – gal atpažinsite galerijoje ir save (128)

Po televizijos bokšto užgrobimo 1991 m. sausio 13-osios naktį, tūkstančiai žmonių nuo pat ryto...

Top naujienos

Pilies gatvės prekybininkai prakalbo apie bandymus sužlugdyti jų verslą: kaltinimus pažėrė savivaldybei

Vilniuje Pilies gatvėje prekyba užsiimantys tautodailininkai ir amatininkai sako, kad šiandien...

Ažubalis: ragus Putinui užsiauginti padėjo didžiosios ES valstybės (159)

Įvykiai JAV paveiks Lietuvą tiek, kiek Europa sugebės atsispirti supaprastintam žvilgsniui į...

Prezidentūra: pasiekti kolektyvinį imunitetą reikėtų iki vasaros vidurio (260)

Europos Sąjunga turi turėti vieningą ir ambicingą tikslą, iki kada visose šalyse narėse būtų...

Savaitgalį feisbuke siautėjęs, kolegas įžeidinėjęs ir grasinęs Rimas Bružas sulaukė ne tik kritikos, bet ir griežtos LRT vadovų reakcijos pasisakė ir R. Bružas, kita pusė kreipėsi į teisininkus (571)

Penktadienį LRT Radijo laidos „Laimės dieta“ vedėja Rimantė Kulvinskytė pasidžiaugė...

Vokietijoje – svarstymai apie privalomą respiratorių dėvėjimą virusologai perspėja: gali atnešti priešingą rezultatą

Vokietija svarsto, ar pasekti Austrijos ir Bavarijos žemės pavyzdžiu, kur tapo privaloma viešajame...

Židiniai atsivėrė bent keliose Vilniaus įmonėse, protrūkių fiksuojama ir vaikų darželiuose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ( NVSC ) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje...

Rožė už 500 eurų: įmantrios schemos apeiti ribojimus padeda ne visiems (63)

Griežtų karantino reikalavimų laikosi ne visi. Kai kurie sugalvoja įmantrių schemų ir griežtas...

Šimonytė: iki sausio 31 dienos jokių radikalių karantino pasikeitimų nebus liks ribojimai kelionėms tarp savivaldybių (451)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad visą sausį karantinas ryškiai nebus...

Navalnas – tardymo izoliatoriuje, ten su juo neįmanoma susisiekti (140)

Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną nugabeno į tardymo izoliatorių „Matroskaja...

Specialistė įvardijo dažniausias moterų klaidas prižiūrint odą: mano, kad stengiasi, bet yra priešingai

Jaunatviška, skaisti, be jokių raukšlių ar pigmentinių dėmių oda – tokia kone kiekvienos...