aA
Šuns pradėjau prašyti vos tik išmokusi kalbėti, tačiau mama vis atkalbinėdavo – gyvename mažame bute, neturime mašinos, o kur paliksime, kai atostogausime, ar tikrai vedžiosi ir prižiūrėsi...
© E. Rutkauskaitės nuotr.

Sulaukusi 18 m. ir išsikrausčiusi gyventi atskirai, nusprendžiau, kad atėjo laikas įgyvendinti savo viso gyvenimo svajonę, ir nuvykau į šiuo metu jau nebeegzistuojančią prieglaudą Seniavos plente „Bimas“ (tuo metu dar gyvenau Kaune). Man nebuvo svarbu nei lytis, nei amžius, nei kokio dydžio šuo užaugs.

Žinojau, kad savo šunį tiesiog pajausiu. Prižiūrėtojas nusivedė prie mažų šuniukų narvo, kurių ten buvo daugybė. Buvau tokia pat išsigandusi ir susijaudinusi kaip ir tie mažyliai. Atsitūpiau ant žolės netoli narvo, o prižiūrėtojas atidarė vartelius ir išleido visus šunelius.

Vienas šunytis prasibrovė pro visus ir atbėgo pirmas, užšoko man ant kelių, stipriai stipriai prisispaudė prie krūtinės ir padėjo galvytę ant peties. Norėjau apžiūrėti visus šuniukus, tad pabandžiau jį nukelti nuo savo kelių, bet jis ir vėl strykt, ir vėl jo galva ant mano peties. Kitų šuniukų net nepamačiau, supratau, kad ne aš čia renkuosi – šis šuo pasirinko mane.

Tai buvo maždaug 3 mėnesių kalytė. Įsidėjau ją į iš anksto pasiruoštą dėžutę su pleduku ir sėdome į mašiną važiuoti į naujuosius namus. Niekada nepamiršiu jos žvilgsnio – tai nerimastingai žvalgosi, kas čia vyksta, tai, atsisukusi į mane, žybteli akutėmis ir dreba visa iš pasitenkinimo. Stebint ją, mano visą kūną pervėrė tarsi milžiniška adata – tą akimirką supratau, kad nuo šiol esu visiškai atsakinga už šį padarėlį iki jo gyvenimo pabaigos. Tai didis ir bauginantis jausmas.

Dar keliaujant namo nusprendžiau, kad šunytė bus vardu Mėta (net nežinau, kodėl, gal dėl to, jog mėgstu mėtų arbatą). Mėta greitai apsiprato savo naujuose namuose. Nepalikdavo manęs nė akimirkai, vaikščiodavo iš paskos, kartu eidavo net į tualetą. Deja, iš prieglaudos parsivežiau ne tik Mėtą, bet ir jos skrandžio infekciją. Mėta nuolat vėmė ir viduriavo. Naktį pajausdavau, kad ji keliasi, keldavausi ir aš, eidavau iš paskos, guosdavau ją ir valydavau, ką pridirbo. Ji man buvo tarsi vaikas.

Kiek vėliau sužinojau iš veterinarų, kad toje prieglaudoje buvo infekcijos židinys, daug šunų neišgyveno. Bet Mėtai pasisekė, nes prieglaudoje praleido vos kelias dienas, todėl liga buvo tik prasidėjusi, ir gerų gydytojų dėka po poros mėnesių gydymo ji jau galėjo išeiti į lauką. Žinoma, pasekmės liko ir iki šiol – jeigu kažką ne taip užvalgo, porą dienų vemia.

Šiuo metu Mėtai jau šešeri metai. Džiaugiuosi, kad ją pasiėmiau būdama vyresnė, nes tai išlauktas ir išsvajotas šuo. Per tuos 18 laukimo metų aš mokiausi ir atsakingai ruošiausi (namie daugybė knygų apie šunis ir jų dresavimą) susitikimui su savo būsimu šunimi.

Manau, man pavyko – Mėta yra nuostabus šuo. Net keli žmonės, kurie bijo ar nemėgsta šunų, yra sakę, jog Mėta vienintelė jiems patinka. Norėjau įrodyti sau ir kitiems, kurie mano, kad šuo yra didelis vargas, kad su šunimi galima eiti į barus, važiuoti į muzikos festivalius, skristi lėktuvu atostogauti, važiuoti kartu dviračiu ir netgi vestis į darbą. Mėta, kiek įmanoma, yra visur su manimi. Šuo yra puiki investicija – kiek darbo ir laiko į jį „įdėsi“, tiek ir dar daugiau iš jo gausi atgal. Visos mūsų treniruotės nenuėjo perniek: kaip juokaujame su draugu, dabar Mėta pati užsidirba savo gyvenimui – filmuojasi reklamose, dalyvauja fotosesijose. Kaip tik šiuo metu viena jos reklama rodoma Švedijoje, o kita šį mėnesį turėtų pasirodyti Norvegijoje.

Mėta protinga ne tik mokamų komandų kiekiu, bet taip pat puikiai supranta, kaip turėtų elgtis įvairiose situacijose, kada reikia pabūti ramiai, o kada galima ir padūkti. Tarp mūsų yra nepaaiškinamas ryšys – viena kitą suprantame iš žvilgsnio. Ji man – ne tik augintinis, ji mano geriausia draugė, pats brangiausias padarėlis žemėje. Kažkur perskaičiau tokius žodžius: „Jis – tavo draugas, bendražygis, gynėjas. Jis – tavo šuo. Tu – jo gyvenimas, jo meilė, jo vedlys. Jis nepaliks tavęs ir bus tau ištikimas iki paskutinio atodūsio. Tu privalai būti vertas šitokio atsidavimo“. Manau, jie puikiai atspindi mūsų santykius.

Startuoja projektas „neBrisius.lt“! VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradeda analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu bus fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniaus jaunimas nepraleidžia progos pasisemti žinių (1)

Nors ruduo jau nuspalvino medžius , o orai pradėjo džiuginti nuostabiu oru, šį savaitgalį...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (126)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...

Atviras kliento laiškas draudikams: ar jums atrodo logiška siūlyti kabrioleto draudimą artėjant žiemai? (53)

Miela draudimo bendrove, Skundžiuosi Jūsų kliento patirtimi. Dvi savaites karštligiškai bandėte...

Po motinystės atostogų į darbą grįžusi mama buvo šokiruota: ar valstybė mus apgavo? (36)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kuri teigė, esą valstybė apgavo mamas, esančias vaiko...

Kelionė į Kauną apkarto: vietoj autobuso bilieto – grasinimas apsauga (16)

Išskirtiniai kelionių įspūdžiai – taip prisistato UAB „Tolimojo keleivinio transporto...

Top naujienos

Palygino Grybauskaitės ir Nausėdos prezidentavimo pradžią: skirtumai akivaizdūs (298)

Vienas kėlė įtampą, kitas ją malšina – taip Gitano Nausėdos ir Dalios Grybauskaitės...

Balsavimas dėl Seimo vadovo Pranckiečio atstatydinimo žlugo (847)

Seimas antradienio vakarą per neeilinį posėdį balsavo dėl galimybės Viktorui Pranckiečiui...

Rekordinė šiluma tęsis: temperatūra sieks 20 laipsnių, tačiau pravartu nepamiršti ir skėčio (10)

Šiandien orai Lietuvoje vėl keičiasi. Sausasis anticiklonas traukiasi į rytus, o iš...

Vilniuje „Mercedes“ susidūrė su greitosios pagalbos automobiliu, medikės išvežtos į ligoninę nukentėjo ir greitosios vairuotojas (19)

Antradienio vakarą, apie 22 val., Vilniuje, Ukmergės g., ties parduotuve „Topo Centras“,...

Dramatiškai išplėštos lygiosios su Švedija garantavo ispanams vietą Europos čempionate

2020 metų Europos futbolo čempionate vietą užsitikrino Ispanijos rinktinė. Atrankos rungtynėse...

Griūvančio namo Kaune gyventojai širsta – darbai neprasideda, o už komunalines paslaugas moka (100)

Praėjo beveik trys mėnesiai nuo dienos, kuomet Kaune dėl įtrūkusių sienų buvo evakuoti vienos...

Venckienės laukiantis „Drąsos kelias“ ruošiasi Seimo rinkimams: parduoda turtą, kad turėtų tam lėšų (475)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Aukščiausiajam Teismui atmetus Neringos Venckienės advokatų...

„Išleiskite mane“: laidotuvėse dalyvavę žmonės liko priblokšti, išgirdę velionio balsą (54)

„Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis“ – taip galima pavadinti Shay Bradley įrašytą...

Echodą dar kartą išbaręs Adomaitis: protu nesuvokiama (36)

Gynybos dominavimas, įtampa visas 40 minučių ir nelaiminga pabaiga – Vilniaus „Rytas“...