aA
Šuns pradėjau prašyti vos tik išmokusi kalbėti, tačiau mama vis atkalbinėdavo – gyvename mažame bute, neturime mašinos, o kur paliksime, kai atostogausime, ar tikrai vedžiosi ir prižiūrėsi...
© E. Rutkauskaitės nuotr.

Sulaukusi 18 m. ir išsikrausčiusi gyventi atskirai, nusprendžiau, kad atėjo laikas įgyvendinti savo viso gyvenimo svajonę, ir nuvykau į šiuo metu jau nebeegzistuojančią prieglaudą Seniavos plente „Bimas“ (tuo metu dar gyvenau Kaune). Man nebuvo svarbu nei lytis, nei amžius, nei kokio dydžio šuo užaugs.

Žinojau, kad savo šunį tiesiog pajausiu. Prižiūrėtojas nusivedė prie mažų šuniukų narvo, kurių ten buvo daugybė. Buvau tokia pat išsigandusi ir susijaudinusi kaip ir tie mažyliai. Atsitūpiau ant žolės netoli narvo, o prižiūrėtojas atidarė vartelius ir išleido visus šunelius.

Vienas šunytis prasibrovė pro visus ir atbėgo pirmas, užšoko man ant kelių, stipriai stipriai prisispaudė prie krūtinės ir padėjo galvytę ant peties. Norėjau apžiūrėti visus šuniukus, tad pabandžiau jį nukelti nuo savo kelių, bet jis ir vėl strykt, ir vėl jo galva ant mano peties. Kitų šuniukų net nepamačiau, supratau, kad ne aš čia renkuosi – šis šuo pasirinko mane.

Tai buvo maždaug 3 mėnesių kalytė. Įsidėjau ją į iš anksto pasiruoštą dėžutę su pleduku ir sėdome į mašiną važiuoti į naujuosius namus. Niekada nepamiršiu jos žvilgsnio – tai nerimastingai žvalgosi, kas čia vyksta, tai, atsisukusi į mane, žybteli akutėmis ir dreba visa iš pasitenkinimo. Stebint ją, mano visą kūną pervėrė tarsi milžiniška adata – tą akimirką supratau, kad nuo šiol esu visiškai atsakinga už šį padarėlį iki jo gyvenimo pabaigos. Tai didis ir bauginantis jausmas.

Dar keliaujant namo nusprendžiau, kad šunytė bus vardu Mėta (net nežinau, kodėl, gal dėl to, jog mėgstu mėtų arbatą). Mėta greitai apsiprato savo naujuose namuose. Nepalikdavo manęs nė akimirkai, vaikščiodavo iš paskos, kartu eidavo net į tualetą. Deja, iš prieglaudos parsivežiau ne tik Mėtą, bet ir jos skrandžio infekciją. Mėta nuolat vėmė ir viduriavo. Naktį pajausdavau, kad ji keliasi, keldavausi ir aš, eidavau iš paskos, guosdavau ją ir valydavau, ką pridirbo. Ji man buvo tarsi vaikas.

Kiek vėliau sužinojau iš veterinarų, kad toje prieglaudoje buvo infekcijos židinys, daug šunų neišgyveno. Bet Mėtai pasisekė, nes prieglaudoje praleido vos kelias dienas, todėl liga buvo tik prasidėjusi, ir gerų gydytojų dėka po poros mėnesių gydymo ji jau galėjo išeiti į lauką. Žinoma, pasekmės liko ir iki šiol – jeigu kažką ne taip užvalgo, porą dienų vemia.

Šiuo metu Mėtai jau šešeri metai. Džiaugiuosi, kad ją pasiėmiau būdama vyresnė, nes tai išlauktas ir išsvajotas šuo. Per tuos 18 laukimo metų aš mokiausi ir atsakingai ruošiausi (namie daugybė knygų apie šunis ir jų dresavimą) susitikimui su savo būsimu šunimi.

Manau, man pavyko – Mėta yra nuostabus šuo. Net keli žmonės, kurie bijo ar nemėgsta šunų, yra sakę, jog Mėta vienintelė jiems patinka. Norėjau įrodyti sau ir kitiems, kurie mano, kad šuo yra didelis vargas, kad su šunimi galima eiti į barus, važiuoti į muzikos festivalius, skristi lėktuvu atostogauti, važiuoti kartu dviračiu ir netgi vestis į darbą. Mėta, kiek įmanoma, yra visur su manimi. Šuo yra puiki investicija – kiek darbo ir laiko į jį „įdėsi“, tiek ir dar daugiau iš jo gausi atgal. Visos mūsų treniruotės nenuėjo perniek: kaip juokaujame su draugu, dabar Mėta pati užsidirba savo gyvenimui – filmuojasi reklamose, dalyvauja fotosesijose. Kaip tik šiuo metu viena jos reklama rodoma Švedijoje, o kita šį mėnesį turėtų pasirodyti Norvegijoje.

Mėta protinga ne tik mokamų komandų kiekiu, bet taip pat puikiai supranta, kaip turėtų elgtis įvairiose situacijose, kada reikia pabūti ramiai, o kada galima ir padūkti. Tarp mūsų yra nepaaiškinamas ryšys – viena kitą suprantame iš žvilgsnio. Ji man – ne tik augintinis, ji mano geriausia draugė, pats brangiausias padarėlis žemėje. Kažkur perskaičiau tokius žodžius: „Jis – tavo draugas, bendražygis, gynėjas. Jis – tavo šuo. Tu – jo gyvenimas, jo meilė, jo vedlys. Jis nepaliks tavęs ir bus tau ištikimas iki paskutinio atodūsio. Tu privalai būti vertas šitokio atsidavimo“. Manau, jie puikiai atspindi mūsų santykius.

Startuoja projektas „neBrisius.lt“! VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradeda analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu bus fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pensininkai tapo valstybinių įstaigų įkaitais: gal jau metas sukilti? (112)

Jau kuris laikas skamba žinia, kad pasikeitus „Sodros“ pensijų „išnešiotojams“ pensininkai...

Žiemos linksmybės: kaimynai išgražino automobilį (1)

DELFI skaitytojas Deividas Žemgulys pasidalijo smagiu vaizdo įrašu. Ar norėtumėte tokių kaimynų?

Utena įrodė: ir valstybines šventes galima švęsti įdomiai

Pirmą kartą mane nustebino, kad valstybinė šventė gali būti įdomi, labai jautri, kad gali...

653 eurus uždirbantis jaunas vyras atskleidė, kaip jam pavyksta išgyventi (456)

653 eurai – tiek uždirbu per mėnesį ir to net nesiruošiu slėpti. Lietuvoje tai vadinama...

Katę priglaudė spontaniškai, bet bijojo vyro reakcijos (11)

2014 metais, spėju, kad pavasarį, Obelių miestelyje, Rokiškio rajone, šį pasaulį išvydo...

Top naujienos

Aklas pasimatymas su kandidatu. Maldeikienė visą skyrių savo knygoje paskirs Tapinui (95)

Parlamentarė Aušra Maldeikienė teigė, kad jos dalyvavimo prezidento rinkimuose tikslas nėra...

Daug metų neviešinta Freddie Mercury paslaptis: čia sukūrė paskutines dainas ir pasitiko mirtį (126)

Montrė miestelis Šveicarijoje daug metų buvo legendinio Freddie Mercury slėptuvė nuo viso...

Išdalinti „Žmonių“ apdovanojimai: paskelbti metų svarbiausieji, jautri Vido Bareikio žinutė ir skandalu tapęs įvykis (200)

Penktadienio vakarą šou pasaulio žvaigždės rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto...

Sinoptikė pasakė, kokių orų tikėtis ateinančią savaitę: malonu nebus

Savaitgalį orai bus gana ramūs. Šeštadienį netgi turėtume sulaukti saulės, LRT radijui sako...

Bulviniai blynai kitaip: kelios detalės pradžiugins uošvius (14)

Bulviniai blynai yra toks paprastas, bet dažniausiai nenuviliantis lietuviškas patiekalas. Ir saugus...

Wolterso žmonai stiprybės linkėjęs Jasikevičius: tai gera pamoka komandai (44)

Šarūnas Jasikevičius vis dar nededa taško sunkiame periode, apie kurį kalbėjo jau ne sykį....

Lietuvos stiliaus ikonos pribloškė įspūdingais įvaizdžiais: rengė tas pats kūrėjas (25)

Vienas stilistas – dvi į vakarėlį norinčios vykti stiliaus ikonos. Kaip į tą patį renginį...

Po apdovanojimų įžymybės šėlo dūzgėse: vakarėlis vyko išskirtinėje vietoje (138)

Išdalijus jau trečiuosius kasmetinius žurnalo „Žmonės“ apdovanojimus ir paskelbus metų...

Dietologė: sulieknėsite greičiau, jei valgysite šių daržovių (31)

Daržovių rauginimas Lietuvoje šiuo metu išgyvena atgimimą. Ir ne veltui, mat vienas...

Vadovauja valstybiniam darželiui, o savo vaiką veda į privatų: pasakė, kodėl priėmė tokį sprendimą (1)

Norėdamas tapti darželio ar mokyklos direktoriumi, turi išlaikyti specialų testą, kurį įveikia...