Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ šiemet vyko jau ketvirtąjį kartą. Jos metu savo sugalvotą Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventės sumanymą užregistravo net 650 žmonių – triskart daugiau nei pernai.

20 įdomiausių ir išradingiausių iniciatyvų prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių simbolį – valstybės trispalvę.

„Dėka Jūsų visų, kurie atsiliepėte į kvietimą švęsti Vasario 16-ąją linksmai ir išradingai, šventė tapo įspūdinga ir spalvinga. Ačiū visiems už tai, kad pasitikdami šventę susimąstėte ir apie savo Tėvynę, ir apie Vasario 16-ąją“, – renginio metu sakė Prezidentė.

Apdovanotos iniciatyvos ir Lietuvoje, ir užsienyje

Prezidentė trispalvę įteikė kauniečiui Lukui Kamarauskui, kuris, pagaminęs knygų skirtukus su Lietuvos valstybės vėliava ir Justino Marcinkevičiaus žodžiais „Neliks duonos su druska – liks Lietuva“, paslėpė juos Kauno viešosios bibliotekos knygose.

Už 11 kilometrų bėgimą Kopenhagoje, kurio trasa atitiko Lietuvos vardo užrašymą, apdovanojimą pelnė Aidas Jarušaitis. Prie šios iniciatyvos prisijungė dalyviai Maskvoje, Stokholme ir visoje Lietuvoje. Per socialinius tinklus jie dalijosi Lietuvos vardu išraižytu žemės rutuliu.

Pilietinės iniciatyvos autorius Vytautas Bakšys sukūrė, dalijosi ir kvietė pasipuošti savo kompiuterio, mobiliojo telefono ar planšetinio kompiuterio darbalaukio foną trispalvės ir valstybės herbo motyvais.

Valstybės atkūrimo dienos rytą į Telšiuose vykusį Vasario 16-osios minėjimą skubančius miestelėnus pasitiko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Sveikindami jie visus ragino būti atsakingais piliečiais. Gyventojams pareigūnai dalijo valstybinę šventę simbolizuojančias trispalves, kurios ne tik įžiebė patriotizmo jausmą, bet ir įpareigojo paisyti pagrindinių, saugumą keliuose lemiančių taisyklių.

Prie Prezidentės inicijuotos iniciatyvos gausiai prisijungė Lazdijų r. gyventojai. Lietuvos trispalvė subūrė žmones vienybės žygiui, per kurį vėliava dvi savaites keliavo aplink visą rajoną ir buvo iškilmingai pasitikta Vasario 16-ąją Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje.

Šventinės idėjos taip pat suvienijo ir paramos vieni kitiems iniciatyvų organizatorius. Labdaros fondas „Maisto bankas“ nepamiršo skurdžiausiai gyvenančių Lietuvos piliečių – labdaros valgyklų lankytojų ir Vasario 16-ąją surengė vaišes. Šiaulių r. šeimos veiklos mokyklėlės „Saulės zuikučiai“ nariai dovanojo savo darbelius per anksti gimusiems vaikams. Sukurti mezginiai padovanoti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Neonatologijos klinikai. Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“ apdovanotas už iniciatyvą „Palankaus vėjo malūnėliai“, kuri padeda onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Mindaugo Šatkaus ir Virgilijaus Rudinsko šventinis pasiūlymas, skatinantis patriotiškumą ir sveikesnį gyvenimo būdą, drebino Kauną su spalvingu Vasario 16-osios bėgimu „Gediminaičiai“.

Šie metai pasižymėjo aktyviu šeimų dalyvavimu. Šeimynos iš Panevėžio, Vilkaviškio ir Kauno r. buvo apdovanotos trispalvėmis už pilietišką vaikų ugdymą ir Vasario 16-ąją organizuotas kultūrines ir edukacines programas.

Valstybės šventę išradingai minėjo ugdymo įstaigos. Joniškio darželio „Vyturėlis“ vaikai, panaudodami antrines žaliavas, statė įspūdingą Gedimino pilį. Vaikų darželių tinklo „Taškius“ vaikai ir mokytojai, susibūrę Vilnius centre, dovanojo savo šaliai ir jos gyventojams dainas, suko ratelius, linkėjo praeiviams svajonių, meilės, gražios šventės ir dovanojo rankomis kurtas dovanėles.

Šventės Prezidentūroje metu apdovanotos ir ryškiausios iniciatyvos. Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ nariai Lietuvą sveikino su parasparniu iškeldami Lietuvos trispalvę aukščiau žemės. Vilniaus r. mišrus choras „Pagirių dainoriai“ Vasario 16-ąją pasitiko dovanodami dainas prekybos centro darbuotojams ir pirkėjams. Automobilį pasipuošęs trispalve ir į sostines gatves išvažiavęs vilnietis miestiečiams ir svečiams kūrė šventinę nuotaiką.

Rasa Bartkutė ir Saulius Jurgelėnas socialiniuose tinkluose pradėjo judėjimą „Ateik ir įkvėpk“, kvietė jungtis Lietuvą į vieną, darnią bendruomenę, įnešti savo indėlį į emigracijos mažinimą gerais darbais, savo patirtimi ir idėjomis.

Lietuvių bendruomenė užsienyje „Nerija“ Izraelio valstybės dykumoje po tris valandas trukusio maršruto, įspūdingoje vietoje šventiškai iškėlė trispalvę.

Daugiausiai skaitytojų simpatijų susilaukė trakiškiai

Vieną iš jiems labiausiai patikusių iniciatyvų galėjo išrinkti ir DELFI skaitytojai. Daugiausiai skaitytojų simpatijų susilaukė „Trakai Divers Gang“. Vasario 16-osios proga „Divers Gang“ nariai su pasididžiavimu ėmė Lietuvos Trispalvę į rankas ir parodė, kad ši vėliava suteikia drąsos nušokti nuo garsiojo Trakų pilies tilto, pajaučiant, kaip kadaise ji vėjo gūsiais skraidė net prie Juodosios jūros.

Skaitytojų išrinktos iniciatyvos organizatoriams atiteko ir specialus prizas – Ričardo Anusausko fotoalbumas „Gražuolė Lietuva“. Jį įteikė DELFI vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Visą apdovanotų iniciatyvų sąrašą galite pamatyti žemiau:

1. Lukas Kamarauskas
Kaunietis pagaminęs knygų skirtukus su Lietuvos valstybės vėliava ir Justino Marcinkevičiaus žodžiais „Neliks duonos su druska – liks Lietuva“ paslėpė juos į įvairiausias Kauno viešosios bibliotekos knygas.

2. Aidas Jarušaitis
Už 11 kilometrų bėgimą Kopenhagoje, kurio trasa atitiko Lietuvos vardo užrašymą. Prie šios iniciatyvos prisijungė dalyviai Maskvoje, Stokholme ir visoje Lietuvoje. Per socialinius tinklus jie dalijosi Lietuvos vardu išraižytu žemės rutuliu.

3. Labdaros fondas „Maisto bankas“
Valstybės atkūrimo dieną nepamiršti liko ir skurdžiausiai gyvenantys piliečiai – labdaros valgyklų lankytojai. Jiems vaišes surengė labdaringa iniciatyva „Kviečiu į svečius“.

4. Vytautas Bakšys
Sukūrė, dalinosi ir kvietė pasipuošti savo kompiuterio, mobiliojo telefono ar planšetinio kompiuterio darbalaukio foną trispalvės ir valstybės herbo motyvais.

5. Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Į Telšiuose vykusį Vasario 16-osios minėjimą skubančius miestelėnus sveikindami pareigūnai ragino būti atsakingais piliečiais. Gyventojams jie dalijo valstybinę šventę simbolizuojančias trispalves, taip ragino paisyti pagrindinių, saugumą keliuose įtakojančių taisyklių.

6. Simona ir Martas Paulauskai
Už pilietišką vaikų ugdymą per Vasario 16-osios kultūrinę ir edukacinę programą. Kompanija iš Kauno r. lanko įvairias istorines vietas, muziejus, dalyvauja kultūrinėse ir edukacinėse programose. Turi savo pavadinimą, logotipą, vidines taisykles, nuostatus ir žinoma tradicijas.

7. Lazdijų rajono savivaldybė
Lietuvos trispalvė subūrė rajono žmones vienybės žygiui „Apjuoskim Lazdijų kraštą“. Vėliava dvi savaites keliavo aplink visą rajoną ir buvo pasitikta Vasario 16-ąją Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje.

8. Šeimos veiklos mokyklėlė „Saulės zuikučiai“

Šiaulių r. šeimos veiklos mokyklėlės „Saulės zuikučiai“ nariai dovanojo savo darbelius per anksti gimusiems vaikams. Iniciatyvos mezginiai padovanoti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Neonatologijos klinikai.

9. Mindaugas Šatkus ir Virgilijus Rudinskas
Šventinis pasiūlymas skatinantis patriotiškumą ir sveikesnį gyvenimo būdą drebino Kauną su spalvingu Vasario 16-osios bėgimu „Gediminaičiai“.

10. Mickų šeima
Panevėžiečiai Vasario 16-ąją keliavo per Lietuvą. Parašę šventinę žinutę Lietuvai, išdabino ją trispalvės spalvomis bei visų šeimos narių antspaudais ir stikliniame butelyje leido ją į kelionę Baltijos jūroje.

11. Rokiškio skraidymo asociacija ,,Puga''
Lietuvą sveikino iš dangaus su parasparniu iškeldami Lietuvos trispalvę virš savo miesto.

12. Joniškio vaikų darželis „Vyturėlis“
Vaikų darželio bendruomenė siekė, kad ugdytiniai ne tik pažintų savo Tėvynę, bet ir didžiuotųsi ja, gerbtų ir mylėtų savo kraštą. Panaudojant antrines žaliavas vaikai jungė ritinėlį prie ritinėlio statydami įspūdingą Gedimino pilį.

13. Broliukai Jaunius ir Dovydas
Šeima iš Vilkaviškio Valstybės atkūrimo dieną pagerbė Jono Basanavičiaus atminimą, kūrė patriotišką šventę savo vaikams ir jų draugams. Jauniausieji šeimos nariai nori turėti Lietuvos trispalvę, kurią keltų per Lietuvos valstybines šventes.

14. Rasa Bartkutė ir Saulius Jurgelėnas
Judėjimas „Ateik ir įkvėpk“ socialiniuose tinkluose kvietė jungtis Lietuvą į vieną, darnią bendruomenę, įnešti savo indėlį į emigracijos mažinimą gerais darbais, savo patirtimi ir idėjomis.

15. Lietuvių Bendruomenė „Nerija“

Izraelio valstybės dykumoje po 3 valandas trukusio maršruto, įspūdingoje vietoje šventiškai iškėlė trispalvę.

16. Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“
Vasario 16-ąją labdaros kvietė visus kurti „Palankaus vėjo malūnėlius“ ir padėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

17. Vilniaus r. mišrus choras „Pagirių dainoriai“
Vasario 16-ąją choras skambiai šventė dovanodami dainas prekybos centro darbuotojams ir pirkėjams.

18. Vladas Noreiko
Automobilį pasipuošęs trispalve ir į sostines gatves išvažiavęs vilnietis miestiečiams ir svečiams Valstybės atkūrimo dieną kūrė šventinę nuotaiką.

19. Vaikų darželių tinklas „Taškius“
Vaikai ir mokytojai, susibūrę Vilnius centre dovanojo savo šaliai ir jos gyventojams dainas, suko ratelius, linkėjo praeiviams svajonių, meilės, gražios šventės ir dovanojo savo rankų darbo dovanėles.

20. Trakai Divers Gang
Lietuvos gimtadienio proga nušoko nuo garsiojo Trakų pilies tilto. Klubo nariai parodė, jog Lietuva turi ne tik garsų istorinį vardą, bet ir žmones, kurie yra stiprūs tiek valia, tiek drąsa ir tikėjimu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)