aA
Ginčytis – tuoktis su mylimu žmogumi, neradus jo gyventi su bet kuo ar likti vienam – tikriausiai beprasmiška: DELFI skaitytojai komentaruose po tekstais apie santuoką ar senmergystę išdėstė įvairiausias nuomones.
© Shutterstock nuotr.

Laimingai ištekėjusios moterys gynė šeimyninį gyvenimą, mylimojo neradusios, tačiau puikiai vienos gyvenančios skaitytojos nesuprato, kodėl kiti baiminasi būti vieni, o kai kurios...atskleidė kitą vedybinio gyvenimo pusę. Tą, kuri tikriausiai nepažįstama, nei vienai iš anksčiau minėtųjų.

Dalinamės keliomis skaitytojų. kurios komentarų skiltyje praskleidė ne visuomet laimingo santuokinio gyvenimo uždangą, istorijomis.

Nesupranta, kodėl nesiskyrė

DELFI skaitytojos Ritos istorija – liūdna. Jos vyras pradėjo gerti, prieš vestą moterį ėmė naudoti smurtą.

„Pragyvenau santuokoje daugiau nei 20 metų. Ištekėjau 23-ejų, dabartiniu supratimu – per jauna, bet tada taip priimta buvo. Vyras nebuvo nei supratingas, nei paslaugus – mažai laimės gyvendama santuokoje patyriau.

Vestuvėse ar pobūvyje nuolat jausdavau gėdą, kad jis neturi saiko, nusigeria, girtas nusišneka. Jeigu nebūtų pradėjęs rimtai gerti ir smurtauti, būčiau iki šiol su juo gyvenusi, bet jo elgesys nepaliko pasirinkimo – teko skirtis. Dabar esu tikrai laiminga – niekas negrasina, nemėto purvinų kojinių, nesikeikia. Ramiai sau gyvenu ir džiaugiuosi laisve. Vaikai gyvena savarankiškai. Tik dėl vieno gailiuosi – kodėl aš taip ilgai nesiryžau skirtis. Kaip pasakė viena pažįstama, skyrybos – tai gaivaus oro gurkšnis. Tikra tiesa“, savo skaudžia patirtimi komentaruose pasidalijo Rita.

Kita skaitytoja pasakojo, kad jei būtų žinojusi, kaip pasisuks jos vedybinis gyvenimas, būtų apskritai nuėjusi nuo altoriaus.

„Jei man prieš 18 metų, kada tekėjau, būtų parodę bent vieną paskutinių metų dieną, jos jausmus, ir jei būčiau tuo patikėjusi, tikrai būčiau nusisukusi ir nuėjusi nuo altoriaus nesusituokusi. Baisiausia ne tai, kad sunku dabar...

Prieš 10 metų buvau priversta rašyti dienoraštį, nes mokiausi tam tikru kursus. Netyčia jį suradau. Įdomumo dėlei norėjau paskaityti, kad buvo gerų dienų... Skaitau ir kraupstu – viskas tas pats. Ištekėjusi ir vieniša. Ir tempianti viską ant savo pečių – tiek namus, tiek mokesčius, tiek vaikus. Plius, dar nemokama dovana – uošvienė. Taigi susimąsčiau rimtai – kada gi buvau tikrai laiminga... To jau nėra užrašyta, bet kiek prisimenu, tai tik kokie dveji metai po santuokos. Viltis – kvailių motina, nes vis tikiesi, kad praeis sunkumai ir bus geriau... Deja deja... Kartais ir viltis miršta...“, – dalijosi komentatorė, pasirašiusi slapyvardžiu „Vedusi“.

Laimingai išsiskyrusi?

Jau išsiskyrusi DELFI skaitytoja atvirai sako – vyrą paliko, nes jis buvęs „lepšis“

„Žinau, kas yra vedybinis gyvenimas, turiu sūnų, bet vyrą palikau. Nenoriu, kad vaikas imtų iš jo pavyzdį, nes jis yra gabus, o tėtis – lepšis. Gyvenome neilgai, bet išsiskyrus gyvenimas pasikeitė iš esmės. Aš daug laiko praleidžiu namuose, nes dirbu nuotoliniu budu. Daug laiko skiriu sūnui – keliaujame. Šią vasarą sutikau vyrą, kuris pasirodė vertas dėmėsio, bet... Pasirodo, ir jo mėgstamiausia vieta – ant sofos su telefonu rankose. Nedvejodama pasakiau „viso gero“ ir pajutau palengvėjimą. Nieko nekaltinu, niekam neturiu pretenzijų, bet kaip bebūtų gaila, didelė dalis šiandienių vyrų – kambarinės šlepetės, subobėję ir laukiantys dėmesio“, – rašė komentaruose dabar jau išsiskyrusi moteris.

Kita skaitytoja pasakoja išsiskyrusi... laimingai. Savo santuokų ji sako nesigailinti, tačiau buvę ir sunkių dienų.

„Buvau ištekėjusi 15 metų, po to 7 metus gyvenau „susidėjusi“, dabar 2 metus vienišauju. Vaikai užaugo, savarankiški, pagaliau galiu gyventi del savęs. Nesigailiu nieko, tai mano praeitis, kurioje buvo ir sunkių, ir labai laimingų dienų. Bet su dabartiniu protu geriau jaučiuosi būdama vieniša. Sutariu su „eks“ vyru, ir su „eks“ sugyventiniu, likome gerais draugais. Nors man jau 50, vis dar dairausi sau tinkamo vyriškio laisvalaikiui ir seksui. Niekur neskubu, atsiras – jei ne dabar, tai po pusmečio. Kad tik sveikatos užtektų, o noras džiaugtis savo vienišu gyvenimu yra didžiulis“, – rašė viena iš komentatorių.

Tuo, kad nutraukė santuoką, džiaugiasi ir kita moteris. „Nežinau, ar žmogus, kuris neturėjo šeimos ir nėra praėjęs pragaro laikotarpio, gali vertinti ramybę taip, kaip praėjęs, bet aš mielai rinkčiausi to nežinoti, – rašė ji. – 20 metų santuokos. Šiemet Naujus metus sutiksiu viena. Tikriausiai galvojat, kokia vieniša jausiuosi ir kaip blogai man? Nepatikėsit, nesulaukiu, kada vaikai išvaziuos švęsti su draugais, o aš pagaliau neruošiu jokių patiekalų, nebūsiu įsitempusi, o tiesiog ramiai stebėsiu, kaip praeina tie metai, ir net nesugalvočiau verkti nei iš laimės, nei iš kažko... Tai bus mano laikas“.

Norite pasidalinti savo istorija? Patarti? Tai galite padaryti žemiau arba rašydami el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Santykiai“:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Gimusi mokytojauti: pasveikino garbingo jubiliejaus sulaukusią mokytoją (1)

Giedrą rudens vidurdienį į Jūratės kavinės pavėsinę Valkininkuose (kaip ir prieš virtinę...

Niūri rudens diena buvo nuspalvinta ryškiomis spalvomis, šiltais apkabinimais ir salsos ritmais (3)

Šeštadienį, lapkričio 9 dieną, minint tarptautinę dieną prieš rasizmą, Katedros aikštėje...

Suniokotos kapinės pašiurpino lankytojus: nesitikėjo tokių kaltininkų (18)

Prienų raj., tarp Jiezno ir Stakliškių, įkurtos Sudvariškių kapinės po kranklių atakos...

Kaune parodytas išskirtinis dėmesys gausioms šeimoms – surengtos nemokamos kartingo varžybos (1)

Šių metų spalio 31 dieną vidaus patalpų kartodromai „ Kartlandas “ bendradarbiaudami su...

Klaipėdiečiams uosto keliama tarša nebejuokinga: kas apsaugos mūsų vaikus? (58)

Klaipėdos vaikai kvėpuoja nebe sveikatai naudingu jodu nuo mūsų taip mylimos jūros, o chromu ir...

Top naujienos

Ukrainos milijardierius: šalis atsigręš į Rusiją (26)

Kai Igoris Kolomoiskis sako, kad Ukraina turėtų nusigręžti nuo Vakarų ir atsigręžti į...

Siaubingi faktai: Kėdainiuose nauja poilsiavietė su paplūdimiu įrengta ant žmonių kaulų (131)

Mažiau nei savaitę Kėdainiuose dirbantys archeologai atskleidė siaubingus faktus – apie 700...

Švedijos žiniasklaida: SEB susijęs su masiniu pinigų plovimu Baltijos šalyse (127)

Švedijos visuomeninis transliuotojas SVT parengė reportažą apie įtariamą pinigų plovimą...

Neapsikentė ir Tapinas: jei prieš 3 metus į LFF būtų atėję vyrai juodais kostiumais ir kaukėmis... (22)

Paskutinis Lietuvos futbolo rinktinės pralaimėjimas Europos čempionato atrankos rungtynėse su...

Bugavičiaus mylimoji Vita Jakutienė reikalauja beveik 2 milijonų eurų prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (163)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Vidą Antonovą pažinojęs režisierius prabilo apie mažai kam matytą jo pusę: kraštutinumai šeimoje kėlė didžiausią nuostabą (21)

Lapkričio 14-osios dienos rytą nuo kraujo vėžio mirė „Mafijos tėvu“ vadintas Vidas Zenonas...

Niūrios žinios iš vienos pavojingiausių vietų Žemėje: ima aižėti radioaktyvių atliekų pilnas kapas (13)

Maršalo Salų gyventojai branduolinių atliekų saugojimo vietą – Runito kupolą – vadina kapu...

Rusijos žvalgybos vadas žada „veidrodines priemones“, atsakant į malonę dviem rusų šnipams (57)

Rusijos Užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas penktadienį paskelbė, kad...

Romas Lazutka. Dėl nedidinamų algų kalti visi, bet labiausiai mes patys (105)

Valdžia skriaudžia dėstytojus, išsižada kitąmet 10 proc. didinti algas. Doc. M. Jastramskis...

Šokiruojanti statistika – apie moteris prie puodų ir neverkiančius vyrus (10)

Stereotipus apie moteris prie puodų ir neverkiančius vyrus Lietuvoje, pilnai patvirtina statistiniai...