aA
Pilietiškai apie įžūliai sostinės senamiestyje pastatytą ir sovietine simbolika „papuoštą“ visureigį pranešę žmonės sutriko, kai išgirdo iš policijos pareigūno lūpų, kad rusai gali naudoti kokią tik nori simboliką. Su DELFI susisiekęs skaitytojas neslėpė pasipiktinimo, nejau mūsų šalyje rusai turi teisę provokuoti ir nepaisyti mūsų įstatymų. Juk įstatymai turėtų būti visiems vienodi.
Visureigis su sovietine simbolika
© DELFI skaitytojo nuotr.

Su DELFI redakcija susisiekę žmonės pateikė ir nuotraukas. Jie vaizdą užfiksavo šeštadienį ryte, apie 9 val., kai su bičiuliais susitiko prie Filharmonijos. Žmonės pamatė, kad visureigis „Land Rover Discovery 4“ su rusiškais numeriais stovi ant šaligatvio. Maža to, ant numerio puikavosi sovietinė simbolika. Žmonės apie įžūlų Lietuvos svečią pranešė bendruoju pagalbos telefonu.

Atvykę pareigūnai užfiksavo pažeidimą. Tačiau į sovietinę simboliką, anot skaitytojo, nekreipė dėmėsio. „Pažiūrėkite, kokios šalies numeriai, jiems galima“, – tokį komentarą sako išgirdę pilietiškai pasielgti norėję žmonės.

Anot DELFI skaitytojo, policijos pareigūnai tik surašė baudą už tai, kad automobilis pastatytas neleistinoje vietoje ir paliko už priekinio stiklo valytuvo užkištą pranešimą.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis DELFI sakė, kad į Lietuvą su tokia simbolika per pasienio postą neįleidžiama. Ją atvykėliai privalo nuimti ir dar gauna baudą.

„Greičiausiai, jis į Lietuvą atvyko iš Lenkijos ar Latvijos, kur laisva siena. Kitu atveju, kai tikrina pasienio pareigūnai, liepiama tokią simboliką nuimti“, – sakė G. Mišutis.

Apie dviprasmišką situaciją išgirdęs Vilniaus policijos patrulių rinktinės vadas Algimantas Minkauskas patikino, kad Lietuvos įstatymai vienodi visiems ir pažadėjo išsiaiškinti kodėl žmonės išgirdo esą taip nėra ir dar iš policijos pareigūno lūpų. Gana greitai A. Minkauskas pateikė atsakymą, kad patruliai sureagavo į numerio „papuošimą“ – nuvyko į trečią policijos komisariatą, kur raštu pateikė informaciją apie neleistiną sovietinės simbolikos naudojimą.

Anot A. Minkausko, visureigio vairuotojui už tai surašytas protokolas, kaip ir bauda už stovėjimą neleistinoje vietoje. Jei žmogus išvažiuos iš Lietuvos išvengęs baudos, svečias už tokį pažeidimą gali netekti vizos atvykti į mūsų šalį.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo arba vėliavų, ženklų ar uniformų, kurių sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolių ar uniformų arba nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų platinimas, naudojimas susirinkime ar kitame masiniame renginyje arba kitoks demonstravimas, taip pat nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himno viešas atlikimas – užtraukia baudą nuo 144 (vieno šimto keturiasdešimt keturių) iki 289 (dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių) eurų su daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis, konfiskavimu.

Pagal šį straipsnį neatsako asmuo, kuris padaro šio straipsnio pirmojoje dalyje nurodytas veikas muziejų veiklos, visuomenės informavimo apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius režimus, švietimo, mokslo, meno, kolekcionavimo, antikvarinės ar sendaikčių prekybos tikslais, asmuo, kuris naudoja oficialią egzistuojančios valstybės simboliką, taip pat Antrojo pasaulinio karo dalyvis, vilkintis savo uniformą.

Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Močiutės netekusi vilnietė sukrėsta: dėl popiežiaus vizito laidotuves teko nukelti (203)

Popiežiaus Pranciškaus vizitas daugeliui lietuvių tapo tikra švente, tačiau artimą žmogų...

Indijos bendrovės Rokiškyje žada tikrą perversmą – daugiau kaip pusantro tūkstančio darbo vietų investuos 200 mln. eurų, atnaujinta 16.30 (234)

Dvi Indijos bendrovės į skardinių ir tekstilės gamyklas Rokiškyje numato investuoti beveik 200...

Vilniaus gatvės užsikimšo: eismą paralyžiavo gausybė avarijų kurias gatves geriau aplenkti (4)

Trečiadienio vakaras tapo išbandymu sostinės vairuotojams. Subjuręs oras ir lietus nepadėjo...

Viešina skandalingus skaičius: rektoriaus alga – 15 tūkst. eurų, o dėstytojas nė minimumo negauna (86)

Netvarka , kai rektoriaus alga ant popieriaus siekia 15 tūkst. eurų, o dėstytojas neuždirba nė...

Skvernelio kare su prekybos tinklais kryžminėje ugnyje atsidūrė perdirbėjai ir tiekėjai (13)

Vyriausybei pradedant karą su prekybos tinklais ir mėginant šiuos spausti, kad būtų mažinamos...

Pietų Kinijos jūroje – naujas incidentas: kinų ekspertas kalba apie tiksinčią bombą (82)

Kinijos vyriausybė neleido Honkonge prisišvartuoti JAV karinių pajėgų laivui. Incidentas...

Ieškomas užkrečiama liga sergantis vyras, jis pavojingas aplinkiniams (11)

Šiaulių apskrities policija pranešė, kad ieškomas Steponas Skiudulas (gim. 1984 m.), kuris...

Šimonytė: nebuvo nė vieno atvejo, kai būčiau parodžiusi poniai Starkevičiūtei duris (218)

Seimo narė Ingrida Šimonytė savo santykius su buvusia Europos Parlamento nare Margarita...

Galinga stichija niokoja Vakarų Lietuvą: situacija blogėja kiekvieną minutę nugriuvus namo sienai sužalotas žmogus (34)

Vakarų Lietuvoje situacija blogėja kone kiekvieną valandą. Gelbėtojai informuoja, kad tokia...

Dietologė: nauja vaikų mitybos tvarka yra gera, tik per greitai prie jos pereita (24)

Dalies tėvų pasipiktinimo sulaukusi nauja vaikų mitybos tvarka yra gera, tik per greitai prie jos...