aA
Man, kaip gana pavyzdingam vairuotojui, labai nepatinka kitų vairuotojų nepagarbus elgesys kelyje - nardymas tarp juostų nerodant posūkio signalo, pavojingas manevravimas greta pėsčiųjų, signalizavimas pirmai progai pasitaikius (ar jai net nepasitaikius), įžūlus apvažiavimas ilgos eilės ar koks kitoks, kitus eismo dalyvius žeidžiantis veikimas.
© Shutterstock nuotr.

Deja, tokių vairuotojų pastaruoju metu Vilniaus gatvėse, rodos, nemažėja. Ir nors akcija „Karas keliuose“, greičio matuokliai ir efektyvesnis pareigūnų darbas davė gerus rezultatus, vis dėlto iki Vakarų valstybių lygmens mums dar gana toli.

Mindaugo karūnavimo dienos šventė. Važiuojame ramiai, niekur neskubam – eismas didelis, visur pilna pėsčiųjų. Sustojus praleisti kito automobilio, atvažiuojančio iš priekio, prie mūsų galo prilekia prabangus BMW X5 – baltutėlis, blizgantis ir gana naujas. Dar net neprivažiavęs kala per signalą (jis nematė, kad mes sustojom praleisti kito automobilio). Mane iš karto sunervina, nes tai eilinis pypinimas net neįvertinus situacijos. Na, bet būdamas šaltų nervų, palaukiu, kol pravažiuos praleidžiamas automobilis ir judame toliau.

Neskubame, gatvės siauros, visur vaikšto žmonės. BMW slenka iš paskos. Sustojame prie šviesoforo sukimui į kairę. Mums žalia, bet pėsčiųjų – kaip žuvų per nerštą. Laukiame, kol visi praeis. Tačiau prabangusis BMW X5, pasirodo, nėra toks kantrus – vėl mums signalizuoja garsiniu signalu. Ir dabar paaiškinimo šiam veiksmui jau nėra – nevažiuosim gi per pėsčiuosius.

Mes – nė krust, šalti nervai ima viršų, bet BMW vairuotojui viršų paėmė kažkas kitas. Matau per veidrodėlį, kaip jis ima mus lenkti (jis taip pat suka į kairę ir mus lenkia, kai posūkiui į kairę tėra viena juosta…).

Kaip minėjau, tokie įžūlūs vairuotojai mane siutina. Pridėkime mano siekį ieškoti teisingumo bei puikius vairavimo įgūdžius ir gausime kelių gaidelio isterijos priepuolį. Kaip jau turbūt nujaučiate, aplenkti jam neleidau ir pirmas įvažiavau į posūkį, o pastarasis liko gaidelio vietoje – ten kur ir priklauso.

Tai jam, aišku, nepatiko ir pirmai progai pasitaikius jis mus aplenkė (neminėsiu, kad kirsdamas ištisinę juostą – tai iškrenta iš konteksto) ir, kaip dažnai teko matyti vaizdo registratorių nufilmuotuose vaizduose, Rusijos keliuose – staigiai stabdo. Sustoju gal per milimetrą, ar du. Tada, kaip įprasta, prasiveria durys ir pasirodo ilgai lauktas kelių gaidelis.

Be abejonės, giedodamas savo giesmes, į kurias įsiklausau tik kitą akimirką ir suprantu, kad jos rusiškos. Pasirodo, šis gaidelis atskrido iš labai toli – tolimųjų Rytų ir lauktuvių atsivežė savo kelių kultūrą, kurią ir sumanė man padovanoti – rėkdamas savo giesmes puolė prie mūsų automobilio ir pradėjo jį spardyt. Taip, tiesiog spardyti. Įsivaizduojate tokį vaizdą? Viduryje dienos, Vilniaus Olimpiečių gatvėje, per Mindaugo Karūnavimo šventę, nepaisydamas to, kad pats užkerta eismą kitoms mašinoms, šoka iš savo baltojo blizgančio BMW X5 ir ima spardyti kitą automobilį, kažką ten rusiškai bliaudamas…

Mano draugę ištinka isterija, aš vietoj to, kad lipčiau iš automobilio ir pradėčiau muštis (manau, nebūtų manęs jis sumušęs, bet išlipęs jo keleivis, tarsi saugojo jo užnugarį), apvažiuoju jo BMW ir užstatau. Imu telefoną ir skambinu 112. Tai, matyt, gaidelį išgąsdino ir šokęs į savo ratuotą valdovo sostą, per šaligatvį ir veją mus apvažiavęs spruko tolyn.

Prisiskambinę į pagalbos centrą išdėstėme nutikusią situaciją ir gavome nurodymą laukti vietoje. Už 15-os minučių mums perskambino pareigūnai ir paprašė atvykti į pirmąjį Žirmūnų komisariatą ir parašyti pareiškimą.

Tiesą sakant, ne tokio atsakymo tikėjausi. Tikėjausi, kad paaiškinus, jog mus viduryje kelio užblokavo ir apspardė automobilį, bus pradėta žaibiška niekadėjo paieška (ar blaiviai mąstantis žmogus galėtų taip daryti? Abejoju. Tad tikėtina, jog jis buvo neblaivus). Juo labiau, kad tą dieną matėme labai daug patruliuojančių pareigūnų.

Smarkiai jų kritikuoti nesinori, nes matau labai teigiamus pokyčius šioje ir daugelyje kitų tarnybų, o ir buvo girdėti apie melagingą mokyklos užminavimą tą dieną, tad gal tikrai tai nebuvo svarbiausias iškvietimas, tačiau manau, jog laikas rauti niekšingą vairavimo (kaip ir kitų sričių) kultūrą su šaknimis. Toks elgesys neturėtų būti toleruojamas, nes nevaldoma agresija plinta kaip virusas ir tiems patiems, tvarką prižiūrintiems pareigūnams vėliau bus tik sunkiau...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kilnią idėją skleidžiantis renginys – jau šį šeštadienį

Antrus metus rengiamas „Spintadienis“ šiais metais pritrauks dar daugiau lankytojų....

Šeštadienį į Kauno gatves išriedėjo rekordinis dviratininkų skaičius

Antrus metus „Minam kartu” iniciatyvos autoriai kvietė Vasario 16-ąją sutikti originaliai....

Kaip mes šventėme vasario 16? (3)

Juokaujame, kad mums neužteko vienos dienos, todėl tautos šventę tęsėme ir sekmadienį –...

Spalvota akcija – Vasario 16-osios gimtadieniui! (5)

Vasario 16 – ąją Lietuva švenčia laisvę – Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Ši...

Visagine dingo čihuahua veislės kalytė (2)

Visagine , 2019-02-01, dingo maža, čihuahua veislės kalytė. Labai nerimaujame ir norime...

Top naujienos

Dar neregėta korupcija teismuose: net 8 aukščiausio rango teisėjai įtariami kyšininkavimu tarp įtariamųjų – garsūs advokatai (760)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į generalinio prokuroro Evaldo Pašilio teikimą ir...

Švedijos žiniasklaida: „Swedbank“ įtariamas milžinišku pinigų plovimu (11)

Vienas didžiausių Švedijos bankų „Swedbank“ gali būti įsivėlęs į daugiau kaip 40...

Blogiausias „Brexit“ scenarijus atrodo neišvengiamas: viskas, ką reikia žinoti (244)

Iki numatytos Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos datos likus kiek daugiau nei...

Pareiškimas iš Rusijos: teks susidurti su tiesioginio ginkluoto konflikto rizika (277)

JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimas trauktis iš branduolinės ginkluotės kontrolės sutarties...

Pranckietis apie valdžios užkulisius: paneigė Karbauskio žodžius (1)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad, susitikdamas su premjeru Sauliumi Skverneliu ir...

Dramatiška „atiminėjamų vaikų“ legenda – statistinis triukas: suklaidinti liko visi (215)

Nuo praėjusių metų liepos 1-osios iki šių metų sausio 31-osios iš nesaugios aplinkos buvo...

DELFI TV Gyvai: Šemberas – apie „Žalgirio“ laukiantį Supertaurės mūšį ir didžiąją Čempionų lygos intrigą vyksta apklausa

Deividas Šemberas – apie artėjančią futbolo sezono premjerą, „Žalgirio“ pasiruošimo...

Dažniausios klaidos oro uoste, dėl kurių galite pavėluoti į skrydį

Keleivių saugumo patikra oro uoste – neabejotinai įtampą kelianti procedūra, kuri tampa dar...

Staigi mirtis, kai medikai tampa bejėgiais: ar gyvensite, priklauso tik nuo esančių šalia (7)

Jei jūsų artimąjį ar šalia esantį nepažįstamąjį ištiktų širdies smūgis , iškviesti...

ISIS nuotakai – bloga žinia iš Didžiosios Britanijos (82)

Didžioji Britanija atims pilietybę iš paauglės, kuri prisidėjo prie džihadistų judėjimo...