aA
Visa Lietuva sukrėsta stebėjo, kuo baigsis dingusios 20-metės Justinos Šikšniūtės drama – internetu su nepažįstamuoju, kuris turėjo ją pavežti iki namų, susipažinusi mergina iš šios kelionės taip ir negrįžo, ir vairuotojui pateikti įtarimai dėl nužudymo. Trečiadienio popietę buvo rastas merginos kūnas.
© Shutterstock nuotr.

Po įvykio pasipylė komentarai, kurių autoriai pradėjo diskutuoti, ar verta rizikuoti važiuoti su nepažįstamais autostopu ar naudojantis socialinių tinklų grupėse esančia pagalba. DELFI komentatoriai pasidalino savo istorijomis, kai jiems teko vykti su nepažįstamais vairuotojais.

Svetimame automobilyje patyrė išgąstį

„Pati studentavimo laikais tranzuodavau iš Kauno į Vilnių ir atgal penkerius metus. Per tą laiką (dėkui Dievui, pačioje pabaigoje) buvo tik vienas kartas, kai vairuotojas nuvežė į šoną. Turbūt esu laimės kūdikis, nes jis nebuvo visiškas „brudas“. Tąkart viskas baigėsi gerai, man pavyko jo išmaldauti, tada man net pasirodė, kad jis kažkaip savotiškai pasimetė dėl mano isterijos ir plėšymosi. Tiesiog paliko mane ramybėje, dar išvežė iš miškelio ir išleido. Bet, be abejo, po to jau kaip ir netranzuodavau. Vienai mano tranzuojančiai draugei irgi buvo nuotykis (dėkui Dievui, irgi sėkmingas)“, – kraupų pasakojimą papasakojo DELFI skaitytoja Reda.

Kita skaitytoja pasidalino, kad jai taip pat pasisekė, tačiau važiuojant su nepažįstamuoju, išgąsčio buvę nemažai.

„Paskutinį kartą esu tranzavusi iš Vilniaus, kai buvau studentė, viena. Ryškiai atsimenu: stovėjau beveik valandą prie Žemųjų Panerių, lynoti pradėjo, temti, jau maniau, teks atgal į bendrabutį grįžti. Tačiau sustojo automobilis, apie 40 metų vyriškis paklausė, kur važiuoju, ar pakeliui. Ar dėl lietaus, ar dėl nuovargio man pasirodė, kad mums pakeliui. Tačiau kai įsėdau į automobilį, pamačiau, kad jis juda link Kauno, o ne nusuko į A4 kelią...

Paklausiau, kodėl „neužkilo“ ant viaduko, vairuotojas atsakė, kad juk sakė, kad į Kauną važiuoja. Siaubas mane apėmė, sakau – tuomet išleiskit mane čia, grįšiu į Vilnių. Vyras atsakė, kad į Kauną važiuoja trumpam ir iškart grįš į Vilnių – parveš. Galvoje viskas nusidažė juodai, dar lyg tarp kitko manęs paklausė, kodel nebijau tranzuoti viena, nes dar nepagautas pakelių maniakas (tais metais buvo tokia istorija, kai kažkoks maniakas merginas sodindavosi į automobilį ir žagindavo).

Žinoma, vyras iškart nuramino, kad tai ne jis... Kuo jau man tuomet sunku buvo patikėti. Tačiau man pasisekė, pakeliui pradėjom bendrauti, jis pasakojo apie save, aš – kažkiek apie save, ir atsipalaidavau. Ir iš tikrųjų – prie Kauno jis užėjo į kažkokį namą, po 10 minučių išėjo, ir nusprendė mane parvežti saugiai į mano miestą, gal pagailo. Pakeliui net sustojo kavinėje išgerti kavos, nes jau buvo vėlus vakaras, pavaišino kava bei šokoladu ir mane... Ir nepatikėsit – net darydamas didelį lanką užvežė mane prie pat mano daugiabučio laiptinės. Buvau ir šoke, ir baimėje, ir dėkingume, paprašiau jo telefono, kad Vilniuje susitikti ir bent pica atsidėkodama pavaišinti... Tačiau taip ir nepaskambinau, pamaniau, gal vedusiam vyrui problemų pridarysiu. Iki šiol esu jam dėkinga ir skolinga, sveikatos jam. Bet po to karto mano tranzavimai baigėsi, gal tuomet mane apsaugojo angelas ar kažkas, bet ne visada taip turi sektis“, – istorija, kuri atbaidė sėstis į nepažįstamųjų vairuojamus automobilius, pasidalino skaitytoja, slapyvardžiu „Aja“.

Tranzuojantys pridarė nemalonumų

Apie tai, kad nepasitiki ir tais, kurie į automobilius sėda, rašė ir kiti skaitytojai. Ne vienas dalijosi istorijomis, kai šie buvo pridarę nemalonumų.

„Mes kažkada pavežėm du vaikinus. Gale sėdėjo 12 metų dukra. Pinigų neėmėme, nors siūlė. Kai išlipę vaikinai nuėjo, dukra pasakė, kad jie supjaustė peiliuku mašinos sėdynes. Sako, pjauna ir žiūri į mane. Sakome jai, gerai, kad ir nesakei nieko (bijojo mergaite), nes kažin kaip būtų mūsų gerumas pasibaigęs“, – rašė „Landra“ slapyvardžiu prisistačiusi skaitytoja.

Taip buvę ir kitam skaitytojui.

„Ir man panašiai buvo. Važinėdavau darbo reikalais ryte iš Vilniaus į Kauną. Tai pakeleivingus studentus dažnai paveždavau. Niekada jokio atlyginimo neimdavau. Tačiau vieną kartą du jauni žmonės, iš pokalbio supratau studentai, supjaustė priekinių sėdynių atlošus. Tai dabar jaunų žmonių nebevežu. Kartais kokią močiutę, ar jauną mamą su vaiku pavežu“, – rašė „DOT“.

Vis dėlto, skaitytojai patarė atskirti tranzavimą ir galimybę pakeleivį susirasti internetu, o patyrę tranzuotojai teigė, kad nereiktų dėl tokių tragiškų įvykių smerkti visų važiuojančių ir vežančių nepažįstamus. Dalintasi ir džiugiomis patirtimis.

„Neseniai teko autostopu keliauti po Europa, Joje, ypač šiaurinėse šalyse, labai smagu sutikti šiltus ir fainus žmones kuriems nesunku padėti, pavežti, pabendrauti... Bet kai žmonės turi blogos patirties ir bijo mums (autostopininkams) sustoti dėl kažkokių nemalonių susidūrimų su tokiais tipais kaip rašot, man tikrai nemalonu. Norėčiau kad kada sustotumėt keliautojui, tikras autostopininkas ir normalus žmogus niekada nepjaustytų sėdynių, jis kaip tik bandytų pakelti jūsų nuotaika ir atmosferą. Tokie tipai labai apsunkina keliones, nes dauguma žmonių tiesiog bijo sustoti nepažįstamiems... Mums su draugu Čekijoje sustojo moteris ir sako – aš jus galiu pavežti, bet nežudykit manęs, aš labai bijau... Buvom šokiruoti...“, – patirtimi dalijosi „Keliautojas“.

DELFI komentatoriai ir skaitytojai teigė, kad norint apsisaugoti nuo nelaimių, reiktų nebijoti skelbti vairuojamų automobilių numerių svetainėse, kur ieškoma pakeleivių, kad šie jaustųsi saugiau.

Prašome Jūsų – pasidalinkite savo patirtimi: ar Jums teko vykti autostopu, naudotis socialiniuose tinkluose esančių grupių pagalba, norint į kitą Lietuvos galą nuvykti greičiau ar pigiau? Su kokiais vairuotojais ar pakeleiviais esate susidūrė? Jūsų laiškų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Kelionė“. Patirtimi galite pasidalinti ir naudodamiesi nuoroda žemiau:


Komentarus rašykite prisiregistravę

DELFI ragina skaitytojus savo poziciją išsakyti komentaruose užsiregistravus ir nesislepiant po anonimiškumo skraiste.

Nors jūs vis dar galite komentuoti anonimiškai, registruotiems vartotojams siūlome daugiau privalumų:

Jūsų žinutė pasirodys kartu su Jūsų pasirinktu paveikslėliu ir vardu.

Prie registruoto vartotojo žinutės bus rodomas ID simbolis, kuris patvirtina, kad tai yra registruoto vartotojo vardas. Jūs taip pat galėsite keisti šiuos duomenis arba bet kada komentuoti anonimiškai.

Vartotojo paskyros gali būti tarpusavyje susiję. Galite komentuoti iš pasirinktos paskyros su norimu paveikslėliu ir vardu, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu būsite prisijungęs.

Prie Jūsų naujausių komentarų bus rodomas mini profilis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Atviras kliento laiškas draudikams: ar jums atrodo logiška siūlyti kabrioleto draudimą artėjant žiemai? (53)

Miela draudimo bendrove, Skundžiuosi Jūsų kliento patirtimi. Dvi savaites karštligiškai bandėte...

Po motinystės atostogų į darbą grįžusi mama buvo šokiruota: ar valstybė mus apgavo? (36)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kuri teigė, esą valstybė apgavo mamas, esančias vaiko...

Kelionė į Kauną apkarto: vietoj autobuso bilieto – grasinimas apsauga (15)

Išskirtiniai kelionių įspūdžiai – taip prisistato UAB „Tolimojo keleivinio transporto...

Sulaikytas vyras dėkoja Kauno pareigūnams: daugiau tokių policininkų (4)

Penktadienį „Kas vyksta Kaune“ pasiekė kiek neįprasta istorija – į redakciją kreipėsi...

Vyriausias kultūros darbuotojas sulaukė ypatingos dovanos Utenos kultūros centre (2)

Maestro Adolfas Driukas, nors jau peržengęs 90-uosius savo gyvenimo metus, kūrybingai tebedirba...

Top naujienos

Valinskas: Pranckiečio atstatydinimas gali būti tik žingsnis tam, kad Karbauskis iš frakcijos lyderio staiga taptų niekuo (34)

„Ir socialdarbiečiai, ir konservatoriai, ir visi kiti – jei tik matys progą, kad gali Karbauskį...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (140)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

„Džokerį“ pažiūrėjęs Majauskas siūlo pensijas didinti 30 eurų (82)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas teigia neabejojantis, kad automobilių...

Nužudytas 22-omis bausmėmis iki gyvos galvos nuteistas pedofilas: tvirkino 200 vaikų, vaizdus platino internete (98)

2016 m. Richardui Huckle‘ui buvo skirta 22 laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės už 200...

Po garsiausias Balkanų šalies vietas keliavę lietuviai patarė, kur nevykti silpnesnių nervų žmonėms (3)

Prieš kelionę į Bosniją kažkur skaičiau, kad nepaisant šalies gamtos grožio, įdomiausias jos...

Ši liga žmogų naikina tyliai: iš pažiūros nekaltas rankų drebėjimas – rimtos bėdos ženklas (3)

Parkinsono liga – tai neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities,...

Žinomas verslininkas Liudvikas Andriulis prabilo apie vaikystėje patirtus sunkumus (27)

Verslininkas Liudvikas Andriulis prieš keletą metų tapo itin žinomas dėl savo aštrių...

Lietuvių šefų desantas ruošiasi į Kiniją: parodys, kaip reikia gaminti (4)

Savaitgalį, likus kiek daugiau nei savaitei iki pirmą kartą pasaulyje organizuojamo tarptautinio...

Po Editos ir Darjušo Lavrinovičių dukrelės vardo skandalo – VLKK pirmininko atsakas (330)

Praėjusią savaitę Editos ir Darjušo Lavrinovičių dukrelės vardo istorija sukėlė nemažai...

Tūkstančiai ukrainiečių protestuoja prieš numatomą „kapituliaciją“ (88)

Tūkstančiai ukrainiečių pirmadienį išėjo į Kijevo gatves smerkdami vadinamąją...