aA
Plungės Kultūros centre savaitgalį vyko 9-asis Tarptautinis vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos festivalinis konkursas „Šypsenėle, nepabėk“. Į šį, jau kasmet vykstantį renginį atvyksta dainininkai, jų vadovai, tėveliai iš visos Lietuvos. Šiemet žiūrovai galėjo stebėti Klaipėdos, Kauno, Palangos, Mažeikių, Tauragės miestų, Mažeikių, Rokiškio ir Akmenės rajonų, bei didžiulį būrį dainininkų iš Latvijos.
Plungėje baigėsi jaunųjų dainininkų festivalis - konkursas

Pirmininkavo dainų autorius ir atlikėjas, pedagogas ir kompozitorius, kandidatas į 2013 metų Nacionalinės Kultūros ir meno premijos laureatus, buvęs plungiškis Andrius Kulikauskas. Jam talkino kita buvusi plungiškė, Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros studentė, LRT „Talentų ringas – 2010“ nugalėtoja Ugnė Bakanauskaitė bei Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro studijos „Vocalis“ vadovė studijos vadovė Erlanda Tverijonienė.

Šventė prasidėjo komisijos narių Andriaus Kulikausko ir Ugnės Bakanauskaitės atlikta daina, o tada komisijos nariai beveik visą dieną klausėsi jaunųjų dainininkų ir juos vertino. Paklausta, kokios emocijos apima prieš sėdant į komisijos nario kėdę, jaunoji vertintoja sakė, kad labai jaudinasi, nes pati puikiai žino, ką reikia išgyventi scenoje, kai esi vertinamas.

„Tik vieną kartą nepasisekė „Dainų dainelėje“ ir tada buvo kaltinama komisija. Todėl šiandien į šį pasiūlymą žiūriu labai atsakingai“. Ugnė iš tiesų neeilinė asmenybė – ji viena iš tų, kurie labai myli gimtąją Plungę, todėl sako, kad jai labai smagu visada grįžti namo. „Man šiandien labai puiki diena, nes dainuosiu su tokiu muzikos korifėjumi kaip Andrius Kulikauskas“, – pasakojo talentingoji studentė.

Kai nuo pat ryto matai į Kultūros centrą gausiai atvykstančius dainininkus, taip ir norisi paklausti – kodėl jie dainuoja? Nutarėme pakalbinti keletą solistų ir ansamblių dalyvių, vieni jau buvo buvę scenoje, kiti –  dar tik ruošėsi.

Eidmantė Lileikytė (11 m.) ir Fausta Taškutė (9 m.) - šiame festivalyje dalyvavo kaip solistės. Jos atvyko iš Ventos, jų vadovė Genovaitė Bučiuvienė. Mergaitės tvirtino, jog dainuoja jau nuo darželio laikų, o šiame konkurse dalyvauja pirmi metai. Mergaitės mėgsta atlikti įvairaus stiliaus muziką. Prieš pasirodymus kartais jaudinasi, o kartai ne. Kalbintos prieš prasidedant renginiui abi dalyvės iš komisijos tikėjosi geriausio įvertinimo. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad Fausta Taškutė tapo šio konkurso „B“ grupės diplomante.

Mergaičių kolektyvas – dainavimo studija - „Tu ir aš“ atvyko iš Kauno. Dainininkėms vadovauja Rita Beitnaraitė, jos mėgsta atlikti greitą, linksmo turinio muziką. Atlikėjos scenoje jaučiasi labai gerai, beveik nesijaudina. Šis kolektyvas konkursuose dalyvauja jau nebe pirmus metus, o konkurse „Šypsenėle, nepabėk“ dalyvauja antrą kartą. Mergaitėms šiame konkurse labiausiai patiko Šiaulių moksleivių namų muzikos studijos „En-den-du“ pasirodymas. Atrodo, kad ši grupė sužavėjo ir komisiją – „En den du“ tapo laureatais „A“ kategorijoje, o linksmosios kaunietės – tos pačios kategorijos diplomantės. Grupė „En-den-du“ plungiškiams labai puikiai pažįstama. Šis kolektyvas nuolatinis konkurso „Šypsenėle, nepabėk“ dalyvis.

Kolektyvui vadovauja Stanislava Rusevičienė ir Laura Dudnikienė. Merginos atlieka įvairaus stiliaus muziką, bet labiausiai mėgsta pop. Jaunosios atlikėjos scenoje jaučiasi puikiai, visada su gera nuotaika. Merginoms nesvarbu laimėti, svarbiausia dalyvauti.

Plungės rajonui konkurse atstovavo Mykolo Oginskio meno mokyklos vokalo studija „Drugys“. Jų vadovė Lina Lukošienė su savo kolektyvais šiame  konkurse dalyvauja nuo pirmų metų. Kolektyvo merginos scenoje jaučiasi labai gerai, tačiau kelios iš jų jaudinosi. Labiausiai joms patinka dalyvauti festivaliuose, nes konkursuose jos jaučia didesnę įtampą. Prieš pasirodymą jos jautėsi neramiai, baiminosi dėl komisijos įvertinimų.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad jie visai nebuvo prasti – „Drugys“ tapo „C“ kategorijos diplomantais, kita šios mokyklos grupė – „Presto“ vadovaujama tos pačios vadovės „D“ kategorijoje laimėjo pirmąją vietą. Sėkmė šypsojosi ir mūsų miesto solistėms – sesės Rasa ir Donata Gadliauskaitės savo amžiaus kategorijoje užėmė antrą ir trečią vietas, dar viena trečioji vieta skirta Viktorijai Raibužytei. Visų solistų mokytoja taip pat Lina Lukošienė.

Įdomu buvo išgirsti svečių iš Latvijos nuomonę apie šį festivalį -konkursą. Grupės „Varaviksne“ nariai apie jį atsiliepė gerai, taip pat kaip ir apie mūsų gimtąjį kraštą - Plungę. „Šypsenėle, nepabėk“ jiems paliko nemažą įspūdį, nors prieš pasirodymą, kaip ir visiems, teko pasijaudinti. Vykti į Plungę latviai nusprendė paskatinti mokytojos.

Rasos Kauneckaitės vadovaujamas šiauliečių merginų kolektyvas „Rokoko“ mums atskleidė, jog festivalio - konkurso užkulisiuose tvyrojo didžiulė įtampa, tačiau tai joms nesutrukdė puikiai pasirodyti ir užimti pirmąją vietą „C“ kategorijoje. Čiauškėdamos su mumis, jos nuolat šypsojosi ir spinduliavo gerą nuotaiką. Merginos džiaugėsi išpildžiusios visus savo lūkesčius. „Lietuvos lygis vokalistų atžvilgiu kyla, vis daugiau atsiranda puikiai dainuojančio jaunimo. O pats festivalis buvo nuostabus! Jau kur kur, tačiau į Plungę verta atvykti“, – įspūdžiais dalinosi nuotaikingoji kolektyvo vadovė.

Pasibaigus konkursui ir išdalinus visus diplomus ir pinigines premijas kalbėdamos su komisijos nariais – Andriumi Kulikausku ir Ugne Bakanauskaite paklausėme, kaip gi jiems sekėsi vertinti dalyvius, sėdėti griežtųjų komisijos narių kėdėse. Jie vieningai nutarė, jog vertinti nebuvo labai lengva, mat kiekvienas dalyvis tikėjosi geriausių rezultatų, o apdovanoti visų nebuvo galima.

Paklausti, kokių patarimų turėtų festivalio dalyviams, abu komisijos nariai pasiūlė daugiau dėmesio skirti ne šokio judesiams, bet dainavimo kokybei, daugiau sportuoti, nes tai padeda palaikyti gerą kūno formą ir ilgiau neuždusti. Taip pat savo repertuarą papildyti lietuviška muzika, nenutolstant nuo gimtosios kultūros. Galutinis patarimas buvo išnaudoti savo turimą talentą visomis priemonėmis, įvairiausiose gyvenimo situacijose, nebijant parodyti pasauliui tikrojo savęs. Komisijos pirmininkas su tik jam vienam būdinga žemaitiška šnekta sakė, kad būti tokiose pareigose jam labai sunku, „jeigu galėčiau, visiems duočiau ne tik diplomus, bet ir pinigines premijas“.

Renginio organizatoriai komisijos nariams įteikė padėkos raštus už intensyvų darbą, geranoriškas pastabas ir patarimus jauniesiems atlikėjams ir jų vadovams. Kaip jie į tai atsižvelgs, sužinosime kitame festivalyje – konkurse „Šypsenėle, nepabėk“.

Plungės Kultūros centro renginių viešinimo ir sklaidos klubo narės – Vilija Simutytė, Bernadeta Griciūtė, Emilija Gikytė. Nuotraukos – Rimantės Mitkutės.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilnietė mama aprašė mokytojos elgesį progimnazijoje: kas vyksta, baisu ir pasakoti (281)

Esu vilnietė. Mano vaikas mokosi vienoje iš Viniaus progimnazijų. Turiu didelę problemą –...

Žymios klinikos Vilniuje pacientės perspėja neapsigauti: kaip „nemokamai“ virto 21 euru (128)

Gavę siuntimą nemokamam tyrimui dėl visa ko pasiimkite ir piniginę. Trys žinomos Vilniaus...

Vilnietė nufilmavo eilę rajono poliklinikoje: akivaizdu, kad trūksta vietos (22)

Į polikliniką nuėjusi vilnietė pamatė trikdantį vaizdą. Pasak jos, nors visi raginami laikytis...

Kai mylimasis pradėjo žeminti, mergina santykius nutraukė – tai buvo tik blogybių pradžia (52)

Skyrybų nepripažinęs vaikinas ėmė persekioti: grasino paviešinsiantis intymias nuotraukas....

Kaunietis į ESO kreipėsi du kartus – sutriko dėl skirtingų atsakymų (29)

Į „Energijos skirstymo operatorių“ (ESO) kreipęsis Kauno rajono gyventojas stebėjosi ilgai...

Top naujienos

Kaip vieno ekonomisto protestas ant plauko pakabino 740 mlrd. Europos atsigavimo fondą (12)

Berndas Lucke privertė Vokietijoje stabdyti 750 mlrd. eurų vertės koronaviruso pandemijos...

„Depo“ pirkėjui – įspūdinga bauda: klouno kaukė neapsaugo nuo koronaviruso (389)

Klouno kaukė neišgelbėjo nuo atsakomybės – į Vilniaus Ukmergės gatvėje esantį prekybos...

Tarp Europos galingųjų bręsta naujas konfliktas: netikėtos galimybės gali atsiverti ir Lietuvai (340)

Prancūzija ir Vokietija. Jei reikėtų įvardyti dvi šalis, aplink kurias sukosi didieji XIX ir XX...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Gydytoja papasakojo, kaip atrodo priklausomybės pradžia: po 20 metų tokie pacientai atvyksta į jos kabinetą (3)

„Klasikinis pacientas yra tas, kuris ateina ir pasako, kad problemų su alkoholiu pradėjo turėti...

Partnerystės įteisinimui prognozuoja liūdną ateitį: gali būti, kad politikai bus priversti balsuoti prieš savo sąžinę (588)

Visuomenę poliarizuojantis partnerystės įteisinimo klausimas vos prasidėjus Seimo pavasario...

Kautynėse iki paskutinių sekundžių „Rytas“ po trejų metų pertraukos palaužė „Žalgirį“ (342)

„Betsafe-LKL“ favoritai Kauno „Žalgirio“ (21/3) ir Vilniaus „Ryto“ (22/6) krepšininkai...

Kaip išmokyti vaikus pažinti raides: įtraukiančioms pamokoms pasitelkite namuose esančias priemones

Vaiko kalbiniams įgūdžiams didelis dėmesys skiriamas nuo pat mažens. Su vaiku kalbėdami,...

Nusivylęs Schilleris nusilenkė „Rytui“, Žibėnas rėžė kalbą rūbinėje (6)

Vilniaus „Rytas“ pateikė Atvelykio staigmeną ir svečių teritorijoje nelauktai 86:85 įveikė...

Kaip 1 dolerio vertės lusto stygius pakurstė krizę pasaulio ekonomikoje (11)

Kad suprastumėte, kodėl 450 mlrd. JAV dolerių vertės puslaidininkių pramonė nugrimzdo į...