Ne per daugiausiai laiko liko iki Lietuvai istorinės dienos, kai prieš devynerius metus šalis buvo priimta į Europos Sąjungą. Atsivėrę platūs ir daugeliui tautiečių neatrasti keliai vienaip ar kitaip pakeitė žmonių likimus. Daugiausiai mūsų tėvynainių priglaudė Europos senbuvė ir viena bendrijos įkūrėjų – Jungtinė Karalystė. Čia beveik prieš aštuonerius metus likimo gija atvedė ir jauną lietuvaitę.
© Skaitytojo nuotr.

Vida Gembutaitė į Angliją susigundė išvykti 2005 m. rugpjūčio mėnesį. Tik baigusi vidurinę mokyklą mergina sumanė laimės paieškoti šalyje, kur jau sėkmingai buvo įsikūręs jos pusbrolis. Tuometinė abiturientė didelių vilčių naujam gyvenimui užsienyje nepuoselėjo. Jai reikėjo pinigų, o Pietų Velse, Niuporte (Newport), kur ir gyveno merginos pusbrolis, sėkmingai dirbo Pietų Korėjos skystųjų kristalų vaizduoklių „LG“ fabrikas.

Netrukus lietuvaitė pravėrė šio fabriko duris. Taip jaunos emigrantės planas padirbėti vos iki Kalėdų virto naujo ir įdomaus gyvenimo pradžia. Nors po kurio laiko „LG“ fabrikas užsidarė (korėjiečiai gamybą nusprendė perkelti į Lenkiją), Vida jau buvo prisijaukinusi naująją šalį (o gal ta šalis prisijaukino ją?), todėl neilgai trukus gavo darbą kitame fabrike.

Į naują likimą vedantys gyvenimo labirintai merginai buvo lemtingi. Jie atvedė prie daugelio emigrantų išsvajotos karjeros – darbo apsaugos tarnyboje ir pirmosios meilės. Tiesa, meilė aplankė šiek tiek anksčiau nei karjera. Su jaunu vaikinu Adamu lietuvaitė susipažino tame pačiame darbe. Jaunoji pora netrukus pasirodė savo tėvams bei artimiesiems. Laimei, nė viena pusė nebuvo nusiteikusi priešiškai, todėl bendram gyvenimui kliūčių neliko. Deja, po beveik penkerių metų jų santykiai pamažu ėmė blėsti. Mintis kurį laiką pailsėti vienas nuo kito ir pagyventi atskirai tapo išsiskyrimo priežastimi.

Tačiau jaunos lietuvaitės gyvenimas vis dar tekėjo įprasta vaga. Mergina fabriką iškeitė į darbą apsaugos tarnyboje, kurioje jau praleido šešerius metus. Jos darbovietė – aukšto intelekto bei saugos lygio objektas. Po vienu stogu „draugauja“ dvi vyriausybinės organizacijos – Nacionalinis statistikos ir Intelektinės nuosavybės departamentai. Dabar čia Vida atlieka ne tik apsaugininkės, bet ir administratorės darbą. Ji priiminėja ir registruoja lankytojus, kurie suvažiuoja iš įvairių pasaulio šalių vyriausybinių organizacijų.

Netrukus jaunai emigrantei likimas mestelėjo dar vieną gerą kortą. Pasirodo, kad tame pačiame Statistikos departamente dirbantis projektų vadovas jau senokai neabejingas merginai. Tik ji to nežinojo, o ir Ričardas nedrįso jos kalbinti, nes galvojo, kad lietuvaitės širdis užimta. Bet beveik prieš metus vieną vakarą Niuporto gatvėje susitikę abiejų darbuotojų žvilgsniai ir trumpi pasisveikinimo žodžiai tapo lemtingi. Netikėtai Ričardas Vidą pakvietė į barą taurei vyno. Ji gerai prisimena praėjusių metų spalio vidurį, kai 33 metų projektų vadovas jai pasiūlė savo ranką ir širdį. Kitą dieną laiminga mergina jau matavosi Ričardo dovanojamą žiedą.

Šiandien mergina prisipažįsta, kad nauja meilė į jos gyvenimą atėjo nelauktai ir netikėtai, bet sužibo tokiomis spalvomis, kurių iki šiol ji nematė. Todėl jau suplanuotos vestuvės, vyksiančios šį rugpjūtį Lietuvoje. Kodėl pasirinkta Lietuva, o ne Anglija? Vida į šį klausimą atsakė trumpai ir aiškiai: Ričardas nori susipažinti su Lietuva, jos žmonių papročiais, tradicijomis. Be to, jaunikio artimųjų vestuvėse bus kur kas mažiau nei jaunosios, ir pati vestuvių puota Anglijoje trunka tik vieną dieną.

Pasak merginos, dauguma papročių ir tradicijų čia yra panašios į lietuviškas, tačiau Vidą sužavėjo Jungtinėje Karalystėje, o ypač Velse, populiarūs sekmadieniai pietūs, į kuriuos susirenka šeima ir artimieji. Į Angliją panelė Vida grįš su vyro duota pavarde – ji taps misis Vida Jones (Džouns). Beje, Ričardui šios vestuvės bus antros jo gyvenime. Pirmosios vyko maždaug prieš dešimt metų, bet likimas nelėmė ilgo gyvenimo kartu su buvusia išrinktąja. Nesusilaukė ir atžalų.

Kodėl merginos gyvenime abu meilės objektai buvo ne lietuviai, o vietos gyventojai? Vida nuoširdžiai prisipažįsta, kad meilės ji pati niekada neieškojo, todėl kas norėjo, tas ją ir surado. Matyt, lietuviams tai nebuvo lemta. Lietuvaitė atviravo, kad Ričardas ją pakerėjo savo grožiu, išsilavinimu, sugebėjimu mylėti ir nuoširdumu. Jis nesibodi tvarkyti nuosavų poros namų, moka gaminti skanią vakarienę. Todėl mergina tikisi, kad šis žmogus taps patikimu ir geru vyru bei tėvu.

Tuo tarpu Ričardas, paklaustas kuo jį suviliojo lietuvaitė, net nesusimąstęs atsakė, kad savo bendravimu, geru charakteriu ir grožiu. Ypač jį sužavėjo nuostabios merginos akys. Be to, lietuvę įsimylėjęs vyrukas patikino, kad anglės yra savanaudės ir tinginės. Jis pasidžiaugė esąs labai laimingas suradęs puikią nuotaką ir būsimą žmoną.

Pora jau pasirodė savo tėvams ir artimiesiems (neseniai pas dukrą svečiavosi mama ir brolis), o kovo viduryje išvyko į Lietuvą, kurioje Ričardas apsilankė pirmą kartą. Čia jie susitiko su dideliu būriu Vidos giminių, draugų ir artimųjų.

Tačiau kol kas lietuvaitė visam laikui sugrįžti į savo gimtinę nežada. Emigrantė prisipažino, kad nuolat seka įvykius savo šalyje, kasdien perskaito naujienas „Delfi“ interneto puslapyje. Nevengia bendrauti ir, pasak merginos, su laiko patikrintais tautiečiais. Bet šiandieną jos namais ir antrąja tėvyne tapo daugelio tėvynainių pamėgta Jungtinė Karalystė. Nors prieš aštuonerius metus nei ji, nei kas nors kitas nebūtų pasakęs, kad tie keletas mėnesių, kuriuos Vida buvo suplanavusi praleisti užsidirbdama šiek tiek pinigų, taps naujo gyvenimo pradžia.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Keleivė užfiksavo neįprastą autobuso vairuotojo poelgį: neįtikėtina! (7)

Kauno autobusų stotyje neįprastas vaizdas – autobuso vairuotojas prisėdo prie pianino ir sugrojo...

Siųskite! Ar jums pavyko užfiksuoti gražų astronominį reiškinį – geminidų lietų? (2)

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį galima stebėti ir fiksuoti nepamirštamą astronominį...

Vilniui ir Kaunui pešantis, kaime spėjo iškilti Vyčio paminklas (131)

Lietuvos sostinėje vis dar nerimsta aistros dėl to, kas turėtų stovėti atnaujintoje Lukiškių...

Ar Širvintų eglutė verta gražiausios miestelio žaliaskarės vardo? Balsuokite! (75)

Širvintų gyventojai šiais metais turi kuo didžiuotis – jų eglutė atrodo iš tiesų įspūdingai.

Dovana šiauliečiams – Kalėdinis Šimšės miestelis (1)

Kalėdinės nuotaikos virusą mokyklos bendruomenė skleidė Šiaulių miestui ir kvietė bendram...

Top naujienos

Orai: sniegu pasidžiaugsime ilgiau nei vieną dieną (1)

Savaitei baigiantis žiemiškų kritulių sulauksime beveik kasdien, tiesa, savaitgalį jų bus...

Staigmena Stambule: „Žalgiris“ svečiuose palaužė beveik neklydusius Eurolygos čempionus (442)

Eurolygos 12 ture Kauno „Žalgiris“ (7/5) išvykoje susitiko su čempionų titulu ginančia...

Maisto prekių parduotuvėje – smurto protrūkis: apsauginis paauglį sumušė taip, kad šis atsidūrė ligoninėje (559)

Vilniuje – smurto prieš vaikus protrūkis. Maisto prekių parduotuvėje apsaugos darbuotojas...

Savo mokytoją Obradovičių pranokęs Šaras: nežinau, ar Milaknis skristų kartu namo, jei būtų prametęs mato dar rezervų komandoje (37)

Eurolygos 12-ame ture neabejotinai didžiausios staigmenos vardo nusipelnys Kauno „Žalgirio“...

Draudikų reikalavimai šokiravo daugiabučio gyventojus (66)

Panevėžio Kniaudiškių gatvės 23-iojo namo gyventojai pastaruosius metus gyveno kaip ant adatų....

Vilniuje policininkus sužalojusio BMW vairuotojo kredo: nežadink manyje žvėries (143)

Ketvirtadienio pavakarę Vilniaus pakraštyje vyko girto BMW vairuotojo gaudynės. Sužaloti du...

Skaičiai, atskleidžiantys saldų Rusijos turčių gyvenimą (81)

Paaiškėjo, kad 50 naujų, vos praeitą savaitę pristatytų, „ Lamborghini Urus “ krosoverių...

Tragedija sostinėje – bute rasta negyva pora, įtariama žmogžudystė ir savižudybė (38)

Ketvirtadienio vakarą, apie 20.30 val., Vilniaus policijai pranešta, kad A. P. Kavoliuko g., bute,...

Prabangioje kalėdinėje šventėje – būrys išsipuošusių garsių svečių ir Jazzu dainos (51)

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus bažnytinio paveldo muziejaus lobynų salėje skambėjo išskirtinis...

Kokios trukmės meilės akto reikia moterims? Atliktas tyrimas parodė, kaip realybė atitinka lūkesčius (69)

Seksas yra visiškai įprasta gyvenimo dalis, tačiau jis labai audrina žmonių vaizduotę ir kai...