aA
Regitra“ visada teisi. Nesu tas žmogus, kuris visuomet skundžiasi, ieško pagalbos ar teisybės. Kaip tik dažniausiai viską stengiuosi daryti pats, jeigu kažkas apgauna ar nesiseka, tai tiesiog stengiuosi pamiršti, pasimokyti ir gyventi toliau.
© DELFI / Karolina Pansevič

Daugelis jau tikriausiai rašė apie „Regitros“ neteisybę, kad egzaminuotojai nori specialiai sukirsti, jog neišlaikytum egzamino. Buvau labai skeptiškas tuo klausimu ir visiems sakiau „Juk negali būti taip, kad neišlaikysi, jeigu važiavai gerai ir nepadarei klaidų“.

Taip aš esu tas, kuris neišlaikė A kategorijos vairavimo egzamino, nes pasak egzaminuotojo padariau kritinę klaidą kuri yra: „Važiuodamas ne didesniu kaip 50 km/h greičiu, laikosi mažesnio kaip 1 m šoninio atstumo iki dviratininko“. Išgirdęs tokią klaidą labai nustebau. Taip, aš važiavau netoli stovinčių transporto priemonių, bet visų pirma niekas to atstumo nematavo, visų antra, ten nebuvo jokio dviratininko, o visų trečia, aš važiavau mažesniu negu 25 km/h greičiu. Tokiu greičiu galima tiesiog iš karto sustoti atsiradus kliūčiai (išbėgus vaikui už stovinčios transporto priemonės ar atsidarius automobilio durelėms). Tokiu greičiu galima bėgti. Tikrai nemanau, kad tai buvo nesaugu. Kaip tik aš numačiau tą situaciją ir važiavau labai lėtai.

Žinoma, aš esu labai nepatenkintas tokiu sprendimu, todėl peržiūrėjau egzamino įrašą. Pirmiausia, prašymas, paskui įrašas. Peržiūrėjęs įrašą dar labiau įsitikinau, kad aš nieko nesaugaus nepadariau, nes iš įrašo galima matyti, kad aš apvažiuodamas kliūtis važiavau 18-23 km/h greičiu.

Labiausiai mane nustebino tai, kad man parašius apeliaciją ir komisijai įvertinus ir priėmus sprendimą, aš nelabai kažką galiu laimėti be tų 49 eurų, kuriuos sumokėjau už egzamino laikymą.

Komisija sprendimo pakeisti negali. Jie gali pripažinti, kad buvo padaryta klaida ir egzaminas negalioja, ir man vis tiek reiks eiti dar kartą laikyti egzaminą. Tai reiškia, kad vėl gaišiu brangų laiką, bus leidžiami pinigai papildomoms pamokoms. Bus vėl reikalinga nuomotis šalmą, batus ir kitas apsaugas norint laikyti egzaminą, laukti ir jaudintis prieš jį. Tai visas tas filmavimo procesas, visas mano sugaištas laikas rašant apeliacijas, visas komisijos darbas peržiūrint filmuotą medžiagą yra vertas to, kad tu gali susigrąžinti keliasdešimt eurų. Visiškai nesuprantamas dalykas. Kaip įmanoma, kad egzaminuotojas turi didesnę galią negu visa komisija?

Ar ta komisija yra tokia nekompetentinga? Žinoma, tai tiesiog retoriniai klausimai į kuriuos atsakysime kiekvienas sau.

Asmeniškai man dabar nėra labai svarbu koks bus priimtas komisijos sprendimas dėl mano vairavimo egzamino, nes teigiamu atveju galiu susigrąžinti tik keliasdešimt eurų. Bet man svarbu, kiek ilgai išliks egzaminuotojų savivalė ir kada bus priimti sprendimai, kad komisija gali šiek tiek daugiau nei tik sugrąžinti tau pinigų kaip bet kuris parduotuvės darbuotojas dirbantis prie kasos. Dabar net baisu pagalvoti, kaip viskas vyko iki tol, kol nebuvo filmuojamas egzaminas.

Labai norėčiau atkreipti dėmesį tų žmonių, kurie gali truputį daugiau, nei rašyti tik piktus komentarus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt

Komentuoja „Regitros“ Komunikacijos skyriaus jaunesnioji specialistė Emilija Bardauskienė

„Regitros“ tikslas – eismui tinkamai pasirengę vairuotojai

Kiekvienas būsimas vairuotojas prieš gaudamas vairuotojo pažymėjimą savo gebėjimus turi pademonstruoti teorijos ir praktikos egzaminų metu. Teorijos egzaminas orientuotas į Kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo žinias, o praktikos – į vairavimo gebėjimus. Jo metu būsimi eismo dalyviai turi ne tik pademonstruoti tinkamą elgseną ir pakankamą įgūdžių lygį, bet ir įrodyti, kad gali savarankiškai dalyvauti eisme.

Vienas iš esminių „Regitros“ tikslų yra užtikrinti, kad į viešąjį eismą patektų tik tinkamai pasirengę vairuotojai, kurie nekeltų pavojaus nei sau, nei aplinkiniams. Todėl atsižvelgiant į tai, specialistai praktikos egzamino metu vertina, ar būsimas vairuotojas tinkamai valdo transporto priemonę, stebi kelio ženklus bei aplinką. O taip pat ar geba reaguoti į kitų eismo dalyvių klaidas, įvairius tykančius pavojus kelyje ir priimti teisingus sprendimus.

Vairavimo egzaminų vertinimas

Teorijos egzamino metu būsimas vairuotojas turi teisingai atsakyti į ne mažiau nei 80 proc. klausimų. Na, o praktikos egzaminas yra vertinamas pagal klaidų svarbą ir jų pasikartojimą. Klaidos yra skirstomos į tris tipus: nekritines, specifines pasikartojančias ir kritines, tad jos ir lemia egzamino rezultatą.

Tais atvejais, jei asmuo nesutinka su egzamino vertinimu, jis per 3 darbo dienas nuo laikyto egzamino gali pateikti apeliaciją. Ją nagrinėja ne mažiau kaip trys Apeliacijos komisijos nariai. Sprendimas dėl apeliacijos turi būti priimtas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jos gavimo.

Apeliacijos nagrinėjimo metu komisijos nariai analizuoja vaizdo įrašą, egzamino ataskaitą, situaciją paaiškinančias schemas ir kitą susijusią informaciją. Esant poreikiui, gali būti pakviestos ir išklausytos ginče dalyvaujančios šalys bei įvairių sričių specialistai.

Apeliacinės komisijos sprendimai

Išnagrinėjusi apeliaciją, komisija gali anuliuoti egzamino rezultatą ir leisti pakartotinai nemokamai laikyti egzaminą ar grąžinti už egzaminą sumokėtą įmoką, arba palikti galioti esamą egzamino rezultatą.

Analizuojant praktikos egzaminus, vaizdo įrašas tampa vienu svarbiausių įrodymų, leidžiančių tiksliai įvertinti situaciją. Nors įrašas dažniausiai yra pakankamas situacijos įvertinimui, vis dėlto yra susiduriama ir su sudėtingesniais atvejais. Pavyzdžiui, tuomet, kai reikalingas kompleksiškas situacijos įvertinimas, t. y. oro sąlygos, kelio ženklų ir kitų eismo dalyvių matomumas, realūs atstumai bei greičiai ir kt. Taigi, ne visada vaizdo įrašas gali padėti komisijai priimti objektyvų sprendimą.

Jei komisija, peržiūrėjusi ir išanalizavusi visą svarbią informaciją, nusprendžia, kad egzamino vertinimas yra nepagrįstas, jo rezultatas anuliuojamas ir leidžiama pakartotinai laikyti egzaminą nemokamai arba sugrąžinami sumokėti pinigai. Jei nenustatoma, kad vertinimas yra nepagrįstas, egzamino rezultatas paliekamas galioti.

Apeliacijos rašymo tvarka

Primename, kad pateikiant apeliaciją, joje turi būti nurodytas asmens vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, data, apeliacijos motyvai ir reikalavimai. Pasirašius apeliaciją, ją galima pateikti asmeniškai „Regitros“ padalinyje arba pasirašyti elektroniniu parašu ir išsiųsti el. paštu regitra@regitra.lt, arba adresu: Valstybės įmonei „Regitra“, Liepkalnio g. 97, LT-02121 Vilnius.

Be to, jei asmeniui, laikiusiam praktikos egzaminą, kyla abejonių, per 3 darbo dienas po egzamino jis gali kreiptis į padalinį, kuriame laikė egzaminą, ir pateikti prašymą peržiūrėti egzamino vaizdo įrašą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Balsių mokykloje vyko tradicija tapusi Amatų diena

Kasmet Vilniaus Balsių progimnazijoje gruodžio 6 dieną vyksta Amatų diena, per kurią mokiniai...

Mokyklų reitingai parodė: esame ne šiaip gyvulių ūkis, o tikra dresuotų gyvulėlių ferma (69)

DELFI publikavo interviu su žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktoriumi Gintaru Sarafinu. Įvairių...

Emigrantę patirti išgyvenimai Kaune persekioja net ir persikrausčius į Škotiją (51)

Dabar, gyvendama Škotijoje, atsimenu įvykius gimtajame Kaune kaip šiurpų žmogaus valios ir...

Mokytojas įspėja apie naują patyčių formą mokyklose: anonimiškumas kai kuriuos mokinius apakina (16)

Komiški paveikslėliai, jaunimo tarpe dažnai vadinami memais , jau yra tapę neatsiejama interneto...

Balkanuose viešėjęs jaunuolis labiausiai nustebo Kroatijoje: tokiame keistame muziejuje anksčiau nėra lankęsis (3)

Mano pasakojimas apie kelionę po Balkanus tęsiasi. Jau pats metas atsisveikinti su Albanija ir...

Top naujienos

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (165)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (18)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (65)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (121)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...

Dėl smurto prieš žmoną ir dukrą sulaikytas buvęs garsus serbų krepšininkas, pasaulio čempionas (14)

Serbijos žiniasklaida praneša, kad Belgrado policija areštavo 44-erių metų Milaną Gurovičių.

Lietuvis nustebo pamatęs sąskaitą už langus ir duris: o atrodė, kad brangiausia – jau praeityje (1)

A++ klasė, 100 tūkst. eurų už 100 kv. metrų namą ir 500 eurų namo išlaikymui per metus. Ar tai...

Aušra Bytautienė: nebereikės visiškai išeiti į pensiją (104)

Europos Komisija ištransliavo iškalbingą žinutę Lietuvai – prognozuojama, jog 2050 m. mūsų...

Tinginių maistas šventėms artėjant: silkė su saulėgrąžomis

Neįsivaizduoju gyvenimo be silkės . Galiu ją valgyti su bulvėmis ir grietine, galiu valgyti su...

Iš Trumpo besijuokiantys pasaulio lyderiai – dar ne blogiausia (96)

Žaibiškai išpopuliarėjęs praėjusios savaitės NATO viršūnių susitikimo vaizdo įrašas,...

Profesorius Landsbergis: Rusija turėjo savo didžiąją galimybę, bet ją prarado (568)

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis teigia, kad Stalino ir Hitlerio...