Regitra“ visada teisi. Nesu tas žmogus, kuris visuomet skundžiasi, ieško pagalbos ar teisybės. Kaip tik dažniausiai viską stengiuosi daryti pats, jeigu kažkas apgauna ar nesiseka, tai tiesiog stengiuosi pamiršti, pasimokyti ir gyventi toliau.
© DELFI / Karolina Pansevič

Daugelis jau tikriausiai rašė apie „Regitros“ neteisybę, kad egzaminuotojai nori specialiai sukirsti, jog neišlaikytum egzamino. Buvau labai skeptiškas tuo klausimu ir visiems sakiau „Juk negali būti taip, kad neišlaikysi, jeigu važiavai gerai ir nepadarei klaidų“.

Taip aš esu tas, kuris neišlaikė A kategorijos vairavimo egzamino, nes pasak egzaminuotojo padariau kritinę klaidą kuri yra: „Važiuodamas ne didesniu kaip 50 km/h greičiu, laikosi mažesnio kaip 1 m šoninio atstumo iki dviratininko“. Išgirdęs tokią klaidą labai nustebau. Taip, aš važiavau netoli stovinčių transporto priemonių, bet visų pirma niekas to atstumo nematavo, visų antra, ten nebuvo jokio dviratininko, o visų trečia, aš važiavau mažesniu negu 25 km/h greičiu. Tokiu greičiu galima tiesiog iš karto sustoti atsiradus kliūčiai (išbėgus vaikui už stovinčios transporto priemonės ar atsidarius automobilio durelėms). Tokiu greičiu galima bėgti. Tikrai nemanau, kad tai buvo nesaugu. Kaip tik aš numačiau tą situaciją ir važiavau labai lėtai.

Žinoma, aš esu labai nepatenkintas tokiu sprendimu, todėl peržiūrėjau egzamino įrašą. Pirmiausia, prašymas, paskui įrašas. Peržiūrėjęs įrašą dar labiau įsitikinau, kad aš nieko nesaugaus nepadariau, nes iš įrašo galima matyti, kad aš apvažiuodamas kliūtis važiavau 18-23 km/h greičiu.

Labiausiai mane nustebino tai, kad man parašius apeliaciją ir komisijai įvertinus ir priėmus sprendimą, aš nelabai kažką galiu laimėti be tų 49 eurų, kuriuos sumokėjau už egzamino laikymą.

Komisija sprendimo pakeisti negali. Jie gali pripažinti, kad buvo padaryta klaida ir egzaminas negalioja, ir man vis tiek reiks eiti dar kartą laikyti egzaminą. Tai reiškia, kad vėl gaišiu brangų laiką, bus leidžiami pinigai papildomoms pamokoms. Bus vėl reikalinga nuomotis šalmą, batus ir kitas apsaugas norint laikyti egzaminą, laukti ir jaudintis prieš jį. Tai visas tas filmavimo procesas, visas mano sugaištas laikas rašant apeliacijas, visas komisijos darbas peržiūrint filmuotą medžiagą yra vertas to, kad tu gali susigrąžinti keliasdešimt eurų. Visiškai nesuprantamas dalykas. Kaip įmanoma, kad egzaminuotojas turi didesnę galią negu visa komisija?

Ar ta komisija yra tokia nekompetentinga? Žinoma, tai tiesiog retoriniai klausimai į kuriuos atsakysime kiekvienas sau.

Asmeniškai man dabar nėra labai svarbu koks bus priimtas komisijos sprendimas dėl mano vairavimo egzamino, nes teigiamu atveju galiu susigrąžinti tik keliasdešimt eurų. Bet man svarbu, kiek ilgai išliks egzaminuotojų savivalė ir kada bus priimti sprendimai, kad komisija gali šiek tiek daugiau nei tik sugrąžinti tau pinigų kaip bet kuris parduotuvės darbuotojas dirbantis prie kasos. Dabar net baisu pagalvoti, kaip viskas vyko iki tol, kol nebuvo filmuojamas egzaminas.

Labai norėčiau atkreipti dėmesį tų žmonių, kurie gali truputį daugiau, nei rašyti tik piktus komentarus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt

Komentuoja „Regitros“ Komunikacijos skyriaus jaunesnioji specialistė Emilija Bardauskienė

„Regitros“ tikslas – eismui tinkamai pasirengę vairuotojai

Kiekvienas būsimas vairuotojas prieš gaudamas vairuotojo pažymėjimą savo gebėjimus turi pademonstruoti teorijos ir praktikos egzaminų metu. Teorijos egzaminas orientuotas į Kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo žinias, o praktikos – į vairavimo gebėjimus. Jo metu būsimi eismo dalyviai turi ne tik pademonstruoti tinkamą elgseną ir pakankamą įgūdžių lygį, bet ir įrodyti, kad gali savarankiškai dalyvauti eisme.

Vienas iš esminių „Regitros“ tikslų yra užtikrinti, kad į viešąjį eismą patektų tik tinkamai pasirengę vairuotojai, kurie nekeltų pavojaus nei sau, nei aplinkiniams. Todėl atsižvelgiant į tai, specialistai praktikos egzamino metu vertina, ar būsimas vairuotojas tinkamai valdo transporto priemonę, stebi kelio ženklus bei aplinką. O taip pat ar geba reaguoti į kitų eismo dalyvių klaidas, įvairius tykančius pavojus kelyje ir priimti teisingus sprendimus.

Vairavimo egzaminų vertinimas

Teorijos egzamino metu būsimas vairuotojas turi teisingai atsakyti į ne mažiau nei 80 proc. klausimų. Na, o praktikos egzaminas yra vertinamas pagal klaidų svarbą ir jų pasikartojimą. Klaidos yra skirstomos į tris tipus: nekritines, specifines pasikartojančias ir kritines, tad jos ir lemia egzamino rezultatą.

Tais atvejais, jei asmuo nesutinka su egzamino vertinimu, jis per 3 darbo dienas nuo laikyto egzamino gali pateikti apeliaciją. Ją nagrinėja ne mažiau kaip trys Apeliacijos komisijos nariai. Sprendimas dėl apeliacijos turi būti priimtas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jos gavimo.

Apeliacijos nagrinėjimo metu komisijos nariai analizuoja vaizdo įrašą, egzamino ataskaitą, situaciją paaiškinančias schemas ir kitą susijusią informaciją. Esant poreikiui, gali būti pakviestos ir išklausytos ginče dalyvaujančios šalys bei įvairių sričių specialistai.

Apeliacinės komisijos sprendimai

Išnagrinėjusi apeliaciją, komisija gali anuliuoti egzamino rezultatą ir leisti pakartotinai nemokamai laikyti egzaminą ar grąžinti už egzaminą sumokėtą įmoką, arba palikti galioti esamą egzamino rezultatą.

Analizuojant praktikos egzaminus, vaizdo įrašas tampa vienu svarbiausių įrodymų, leidžiančių tiksliai įvertinti situaciją. Nors įrašas dažniausiai yra pakankamas situacijos įvertinimui, vis dėlto yra susiduriama ir su sudėtingesniais atvejais. Pavyzdžiui, tuomet, kai reikalingas kompleksiškas situacijos įvertinimas, t. y. oro sąlygos, kelio ženklų ir kitų eismo dalyvių matomumas, realūs atstumai bei greičiai ir kt. Taigi, ne visada vaizdo įrašas gali padėti komisijai priimti objektyvų sprendimą.

Jei komisija, peržiūrėjusi ir išanalizavusi visą svarbią informaciją, nusprendžia, kad egzamino vertinimas yra nepagrįstas, jo rezultatas anuliuojamas ir leidžiama pakartotinai laikyti egzaminą nemokamai arba sugrąžinami sumokėti pinigai. Jei nenustatoma, kad vertinimas yra nepagrįstas, egzamino rezultatas paliekamas galioti.

Apeliacijos rašymo tvarka

Primename, kad pateikiant apeliaciją, joje turi būti nurodytas asmens vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, data, apeliacijos motyvai ir reikalavimai. Pasirašius apeliaciją, ją galima pateikti asmeniškai „Regitros“ padalinyje arba pasirašyti elektroniniu parašu ir išsiųsti el. paštu regitra@regitra.lt, arba adresu: Valstybės įmonei „Regitra“, Liepkalnio g. 97, LT-02121 Vilnius.

Be to, jei asmeniui, laikiusiam praktikos egzaminą, kyla abejonių, per 3 darbo dienas po egzamino jis gali kreiptis į padalinį, kuriame laikė egzaminą, ir pateikti prašymą peržiūrėti egzamino vaizdo įrašą.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pritrenkė apleistų kapinių vaizdas: čia ne Sibiras ir ne Kazachstanas (55)

Pro Pumpėnų miestelį Pasvalio rajone važiavusį DELFI skaitytoją sukrėtė kapinių vaizdas....

Nufilmavo nematytą gyvį: ar Lietuvoje jau gyvena kolibriai? (20)

DELFI skaitytojas Valdas nufilmavo jam iki šiol nematytą gyvį. „Kas čia per vabzdys? Kažkoks...

Iš degančio namo išgelbėti kačiukai ieško namų (1)

Mes juos vadiname tiesiog broliais gaisrinukais. Šie liūtaširdžiai mažyliai buvo išgelbėti iš...

Per žingsnį nuo tragedijos: sustojęs išgelbėjo moters gyvybę (35)

Tai nutiko rugpjūčio pradžioje. Grįžinėjau iš Vilniaus, buvo maždaug vidurnaktis, kai staiga...

Gyvūnų gelbėtojams svyra rankos: gatvėje rado daug apleistų sergančių kačiukų (4)

Kokiame gyvenimo etape taip lengvai pametamas žmogiškumas? Kas turi nutikti žmogui, kuris lengva...

Top naujienos

„Žalgiris“ – tikras fenomenas: kodėl žaliai baltas kraujas taip masina Eurolygos turčius? lyderis – pagal du rodiklius (27)

Jau tapo įprasta, kad kasmet į kovą prieš galingiausias Europos krepšinio armijas stojantis Kauno...

Kelyje po Europą: džiaugsmas piniginei, laisvėje gyvenančios beždžionės ir laimingi žmonės (7)

Įspūdžius apie mūsų kelionę reikia skaityti vienu įkvėpimu. Tai – kaip greitas veiksmo...

Užkalnis: kaip jums paaiškinti, kad jūsų restoranas blogas? (205)

Žinau, kad daug kas galvoja, kad man patinka kritikuoti restoranus ir visaip prie jų kabinėtis....

Septyneri metai namo statyboms: pora atskleidė, kas atėmė daugiausia laiko ir pinigų (125)

Namo statybos – ilgai trunkantis ir nelengvas procesas, kuris gali trukti keletą metų ar net...

Peskovas: Merkel ir Putinas planuoja naują formatą dėl Sirijos (38)

Rusija ir Vokietija sieks naujo formato su Prancūzija ir Turkija, kad būtų stabilizuota padėtis...

Gailina pusę metų jautėsi pavargusi kol pagaliau rado ligą: buvo priversta gerti 15 tablečių per dieną

Dusulys , drebulys, augantis svoris ir nuolatinis nuovargis – sutrikusios skydliaukės simptomai,...

Draugas papasakojo apie Grafininos parodytas kaukes: jei ji gyva ir stebi šią situaciją – jai tai brangiai kainuos (62)

Paskelbus be žinios dingusios Sandros Grafininos paiešką, suimtas jos vyras Nigelas Westas. Šią...

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – ieškoma kur kas egzotiškesnių vietų (10)

Beveik netenka organizuoti vestuvių tikroje kaimiškoje sodyboje – šiuolaikinės poros renkasi...

Ne tik liūtys skandina Remigijų Šimašių, arba kodėl vilniečiai dabar pavydi Kaunui (626)

Pagal paskutinę „Vilmorus“ apklausą, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus reitingas yra...

Benediktas Vanagas leidosi į avantiūrą vaikams paaiškinti žodį iš „F“ raidės ir sekso prašymą (22)

„Lietuva yra geriausia vieta auginti vaikams. Tiesą pasakius, tai galėtų būti ir nemaža...