aA
Mano vaikas kovo 4 d. patyrė traumą (griuvo), šios bėdos pasekmės – vaikui pradėjo klibėti (pasidarė paslankūs) du nuolatiniai dantukai ir iš kurių dar vienas nežymiai nuskilo.
© DELFI / Paulius Garkauskas

Pamatę verkiantį ir kruviną savo vaiką susirūpinime, ką reikėtų daryti ir dėka pro šalį ėjusių žmonių patarimų (telefonu pasikonsultavusių su savo odontologu), nieko nelaukę apie 13.40 val. nuvykome į Kauno klinikas. Kauno klinikose pati pradžia atrodė daug žadanti, registratūra priėmė greitai, vaiką apžiūrėjo gydytojas ir liepė laukti specialisto, tačiau čia viskas ir pasikeitė. Po apytiksliai dviejų valandų laukimo mus pakvietė rezidentas (specialistas), dar kartą apžiūrėjo mūsų vaiką, įvardijo galimas grėsmes ir viskas.

Natūralu, kad tėvams kilo klausimas, ką toliau daryti. Mums buvo paaiškinta, kad būtina daryti paslankiųjų dantukų rentgeno nuotrauką, įvertinti situaciją, įtverti juos, kad nejudėtų ir visa kita priklausys nuo tolimesnės žinomos situacijos. Taip pat rezidentas pasiūlė kreiptis į odontologijos kliniką/skyrių, kadangi Kauno klinikos tokių paslaugų neteikia (aišku, odontologijos įstaigą turėjome pasirinkti patys), ir paprašė palaukti, kol parengs atsakymą.

Laukdami atsakymo, pradėjome internetu ieškoti odontologinės klinikos, kuri suteiktų pagalbą mūsų vaikui šeštadienį. Po tam tikro laiko suvokėme, kad odontologai šeštadienį praktiškai nedirba, o tie, kurie pakeldavo ragelį, liko nesupratę, kodėl dėl traumos negali padėti Kauno klinikos.

Paraginti odontologijos klinikos darbuotojo, kreipėmės į Kauno klinikų registratūrą, prašydami paaiškinti, kodėl pagalbos iš Kauno klinikų nesulauksime. Viena iš registratūros darbuotojų padavė lapelį su surašytais Kaune „budinčiais odontologais“ ir jų kontaktais, bet realybė ta, kad iš viso sąrašo atsiliepė tik viena odontologijos klinikos administratorė ir paaiškino, kad padėti nieko negali, nes jau nėra gydytojo.

Dar kartą kreipiausi į registratūrą, rodydamas mobilaus telefono ekraną su rinktų telefonų numerių skaičiumi (patikėkit, šis skaičius tikrai nebuvo mažas), paprašiau paaiškinti, kas pateikė šį Kaune veikiančių odontologijos klinikų sąrašą ir man buvo paaiškinta, kad jį sudarė Kauno klinikų administracija, tuo pačiu mums buvo pakviesta Kauno klinikų administracijos darbuotoja. Kauno klinikų administracijos darbuotoja paaiškino, kad jų gydymo įstaiga „skylučių negydo“, va, jei būtų pūliuojantis žandikaulis, padėtų. Teko paaiškinti, kad ne dėl skylučių atvykome, o įvyko trauma ir norime kvalifikuotos pagalbos vaikui, bet mūsų paaiškinimas nepadėjo ir mums buvo pasakyta, kad mes ne pirmi tokie! Kauno klinikoms privalomas sveikatos draudimas tokių paslaugų neapmoka, dėl to Kauno klinikos tokių paslaugų neteikia.

Po tokių žodžių supratome, kad praleidus apie 3 val. gydymo įstaigoje pagalbos iš Kauno klinikų nesulauksime, kad formalus „popierinis“ atsakymas apie mūsų vaiko patirtą traumą be rentgeno nuotraukos nieko neduos. Palikome Kauno klinikas apie 16.30 val. ir griebėmės pakartotinų odontologų paieškų. Tik paskambinus telefono nr. 118 mums pavyko rasti Kaune šeštadienį iki 17 val. veikiančia privačią kliniką.

Mums pasisekė, kad privačios klinikos medikai sutiko mus priimti. Atvykus į gydymo įstaiga buvo padaryta rentgeno nuotrauka ir mums paaiškinta, kad paslankūs dantukai turi būti įtverti skubiai ir jokiu būdu nereikia laukti pirmadienio (2017 m. kovo 6 d.), kadangi jau tada ši procedūra bus bevertė, o rezultatą teks stebėti ir tikėtis geriausio.

Esu nuoširdžiai dėkingas dantų priežiūros centrui, kurios personalas net ir po darbo valandų atliko reikiamas procedūras (šią įstaigą palikome apie 18 val.).

Norėtųsi nuoširdžiai paklausti Kauno klinikų vadovybės/administracijos, Valstybinės ligonių kasos, Teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybos galbūt net SAM ar kitų specialistų: ar tikrai viskas padaryta taip, kad Lietuvoje sukurta sveikatos priežiūros sistema padėtų nukentėjusiajam? Kas ir kada nukentėjusiems žmonėms turėtų pateikti informaciją apie skubią medicininę pagalbą arba jos neteikimą? Kaip elgtumėtės sužinoję, kad šeimos nariui ar artimam žmogui patyrus traumą Lietuvoje sukurta gydimo sistema savaitgalį padėti negali?

Apibendrinant norėčiau pažymėti, kad susiklosčiusią situaciją mes bet jau iš dalies išsprendėme ir mano tikslas kuriant šį tekstą nebuvo sukritikuoti Lietuvoje veikiančią sveikatos priežiūros sistemą. Norėjau tik atkreipti žmonių dėmesį į tai, kad pradėtume daryti tai, ko tikrai reikia!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų viešosios komunikacijos tarnybos vyriausioji specialistė Eglė Audickaitė apgailestavo dėl skaitytojo atžalos patirtos traumos.

„Apgailestaujame dėl patirtos traumos, tačiau Kauno klinikose savaitgaliais ir po gydytojų darbo laiko odontologinė pagalba neteikiama. Dėl paslankių dantų ir nuskilusio danties problemų darbo dienomis vaikai su tėvais turėtų kreiptis į Kauno klinikų Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos kliniką, kurioje gydytojai suteikia reikiamą pagalbą. Atsiprašome, jei darbuotojų suteikta informacija žmones suklaidino“, – nurodė E. Audickaitė.

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Iš banko išėjo nieko nepešęs: nuo kada vairuotojo pažymėjimas nėra dokumentas?

Ėjau su dukryte per Konstitucijos pr. ir nusprendžiau pasikeisti šiek tiek dolerių (likusių po...

Dvi bailiukės prašo suteikti joms šansą turėti namus

Lilu ir Merlin buvo vienos iš išgelbėtųjų Donelaičio gatvės nelaimėlių, kurios gimė ir savo...

Skaptuoti moliūgai stebino originalumu ir margumu (2)

Vilniaus r. Pagirių gimnazija įrodė, jog skaptuoti moliūgai gali būti ne tik amerikietiško...

Vilnietis pasipiktinęs: stebėdami, kaip vyksta namo administratoriaus rinkimai, nebegalime tylėti (27)

Į DELFI redakciją kreipėsi Didlaukio g. 34 namo gyventojas (vardas ir pavardė žinomi – DELFI),...

Maltoje vyko pasaulio medikų teniso čempionatas – lietuviai parvežė 7 medalius (1)

Rugsėjo 30 d. – spalio 5 d. Maltoje vyko Pasaulio gydytojų teniso čempionatas, kuriame dalyvavo...

Top naujienos

Skausmingas Šimašiaus sprendimas: apsispręsti padėjo nemalonių klausimų gausi apklausa (220)

Rugsėjo 19 – spalio 2 dieną rinkos tyrimų bendrovės „ Spinter tyrimai “ Liberalų...

Smulkusis prekybininkas palygino antkainius: mūsų iki 20 proc., didžiųjų – iki kelių šimtų (228)

Tris parduotuves Marijampolėje valdantis verslininkas tikina, kad nors už įsigytas prekes...

Skvernelis: deja, kvietimo priimti negaliu (226)

Opozicijos atstovams surinkus parašus antradienį šaukiamas nenumatytas Seimo posėdis , jame bus...

Profesorius Stukas: kodėl reikėtų pradėti valgyti daugiau bulvių (85)

Vilniaus universiteto profesorius dr. Rimantas Stukas primena seniai žinomą tiesą – esame tai,...

Krepšininkas Mindaugas Kuzminskas patvirtino kalbas apie skyrybas ir atskleidė jų priežastį: stengiausi viską išsaugoti (297)

2017-ųjų liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, krepšininkas Mindaugas...

Kristupo Krivicko žmona Jurgita laukiasi penktojo vaikelio: visi nėštumai buvo sunkūs, šis - ne išimtis (43)

Per šias Kalėdas Kristupas Krivickas su žmona Jurgita Krivickiene švęs krištolines vestuves -...

Kinijoje atidarytas ilgiausias pasaulyje tiltas (3)

Kinijos pakrantėje antradienį atidarytas ilgiausias pasaulyje jūros tiltas. 55 km ilgio statinį...

Mėgstamiausias Meghan Markle patiekalas iš jos naujosios receptų knygos – išbandykite ir jūs (7)

Sasekso kunigaikštienė Meghan garsėja kaip rafinuota gurmanė. Kensingtono rūmai paskelbė,...

Trumpas griežtas: šio žaidimo negalima žaisti didins branduolinį arsenalą (285)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas , paskelbęs, kad jo šalis planuoja pasitrauks iš Vidutinio...

Po masinės avarijos Kauną sukaustė spūstys (14)

Antradienio ryte įvykus avarijai greitkelyje A1 ties Kaunu , laikinąją sostinę sukaustė spūstys .