aA
Mano vaikas kovo 4 d. patyrė traumą (griuvo), šios bėdos pasekmės – vaikui pradėjo klibėti (pasidarė paslankūs) du nuolatiniai dantukai ir iš kurių dar vienas nežymiai nuskilo.
Personalo žodžiai įsiutino – po 3 val. ligoninėje pagalbos išvažiavo ieškoti kitur
© DELFI / Paulius Garkauskas

Pamatę verkiantį ir kruviną savo vaiką susirūpinime, ką reikėtų daryti ir dėka pro šalį ėjusių žmonių patarimų (telefonu pasikonsultavusių su savo odontologu), nieko nelaukę apie 13.40 val. nuvykome į Kauno klinikas. Kauno klinikose pati pradžia atrodė daug žadanti, registratūra priėmė greitai, vaiką apžiūrėjo gydytojas ir liepė laukti specialisto, tačiau čia viskas ir pasikeitė. Po apytiksliai dviejų valandų laukimo mus pakvietė rezidentas (specialistas), dar kartą apžiūrėjo mūsų vaiką, įvardijo galimas grėsmes ir viskas.

Natūralu, kad tėvams kilo klausimas, ką toliau daryti. Mums buvo paaiškinta, kad būtina daryti paslankiųjų dantukų rentgeno nuotrauką, įvertinti situaciją, įtverti juos, kad nejudėtų ir visa kita priklausys nuo tolimesnės žinomos situacijos. Taip pat rezidentas pasiūlė kreiptis į odontologijos kliniką/skyrių, kadangi Kauno klinikos tokių paslaugų neteikia (aišku, odontologijos įstaigą turėjome pasirinkti patys), ir paprašė palaukti, kol parengs atsakymą.

Laukdami atsakymo, pradėjome internetu ieškoti odontologinės klinikos, kuri suteiktų pagalbą mūsų vaikui šeštadienį. Po tam tikro laiko suvokėme, kad odontologai šeštadienį praktiškai nedirba, o tie, kurie pakeldavo ragelį, liko nesupratę, kodėl dėl traumos negali padėti Kauno klinikos.

Paraginti odontologijos klinikos darbuotojo, kreipėmės į Kauno klinikų registratūrą, prašydami paaiškinti, kodėl pagalbos iš Kauno klinikų nesulauksime. Viena iš registratūros darbuotojų padavė lapelį su surašytais Kaune „budinčiais odontologais“ ir jų kontaktais, bet realybė ta, kad iš viso sąrašo atsiliepė tik viena odontologijos klinikos administratorė ir paaiškino, kad padėti nieko negali, nes jau nėra gydytojo.

Dar kartą kreipiausi į registratūrą, rodydamas mobilaus telefono ekraną su rinktų telefonų numerių skaičiumi (patikėkit, šis skaičius tikrai nebuvo mažas), paprašiau paaiškinti, kas pateikė šį Kaune veikiančių odontologijos klinikų sąrašą ir man buvo paaiškinta, kad jį sudarė Kauno klinikų administracija, tuo pačiu mums buvo pakviesta Kauno klinikų administracijos darbuotoja. Kauno klinikų administracijos darbuotoja paaiškino, kad jų gydymo įstaiga „skylučių negydo“, va, jei būtų pūliuojantis žandikaulis, padėtų. Teko paaiškinti, kad ne dėl skylučių atvykome, o įvyko trauma ir norime kvalifikuotos pagalbos vaikui, bet mūsų paaiškinimas nepadėjo ir mums buvo pasakyta, kad mes ne pirmi tokie! Kauno klinikoms privalomas sveikatos draudimas tokių paslaugų neapmoka, dėl to Kauno klinikos tokių paslaugų neteikia.

Po tokių žodžių supratome, kad praleidus apie 3 val. gydymo įstaigoje pagalbos iš Kauno klinikų nesulauksime, kad formalus „popierinis“ atsakymas apie mūsų vaiko patirtą traumą be rentgeno nuotraukos nieko neduos. Palikome Kauno klinikas apie 16.30 val. ir griebėmės pakartotinų odontologų paieškų. Tik paskambinus telefono nr. 118 mums pavyko rasti Kaune šeštadienį iki 17 val. veikiančia privačią kliniką.

Mums pasisekė, kad privačios klinikos medikai sutiko mus priimti. Atvykus į gydymo įstaiga buvo padaryta rentgeno nuotrauka ir mums paaiškinta, kad paslankūs dantukai turi būti įtverti skubiai ir jokiu būdu nereikia laukti pirmadienio (2017 m. kovo 6 d.), kadangi jau tada ši procedūra bus bevertė, o rezultatą teks stebėti ir tikėtis geriausio.

Esu nuoširdžiai dėkingas dantų priežiūros centrui, kurios personalas net ir po darbo valandų atliko reikiamas procedūras (šią įstaigą palikome apie 18 val.).

Norėtųsi nuoširdžiai paklausti Kauno klinikų vadovybės/administracijos, Valstybinės ligonių kasos, Teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybos galbūt net SAM ar kitų specialistų: ar tikrai viskas padaryta taip, kad Lietuvoje sukurta sveikatos priežiūros sistema padėtų nukentėjusiajam? Kas ir kada nukentėjusiems žmonėms turėtų pateikti informaciją apie skubią medicininę pagalbą arba jos neteikimą? Kaip elgtumėtės sužinoję, kad šeimos nariui ar artimam žmogui patyrus traumą Lietuvoje sukurta gydimo sistema savaitgalį padėti negali?

Apibendrinant norėčiau pažymėti, kad susiklosčiusią situaciją mes bet jau iš dalies išsprendėme ir mano tikslas kuriant šį tekstą nebuvo sukritikuoti Lietuvoje veikiančią sveikatos priežiūros sistemą. Norėjau tik atkreipti žmonių dėmesį į tai, kad pradėtume daryti tai, ko tikrai reikia!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų viešosios komunikacijos tarnybos vyriausioji specialistė Eglė Audickaitė apgailestavo dėl skaitytojo atžalos patirtos traumos.

„Apgailestaujame dėl patirtos traumos, tačiau Kauno klinikose savaitgaliais ir po gydytojų darbo laiko odontologinė pagalba neteikiama. Dėl paslankių dantų ir nuskilusio danties problemų darbo dienomis vaikai su tėvais turėtų kreiptis į Kauno klinikų Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos kliniką, kurioje gydytojai suteikia reikiamą pagalbą. Atsiprašome, jei darbuotojų suteikta informacija žmones suklaidino“, – nurodė E. Audickaitė.

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir išreikškite savo nuomonę!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Akcijos neatitikimą patyrusi pirkėja: reikia žinoti, kuri kaina tikra (46)

Paskutinę gegužės dieną buvau prekybos centre. Bevaikščiodama pamačiau, jog nebloga akcija...

Moteris iš darbdavių sulaukė tik komentarų apie amžių: 50-mečius laiko atsilikėliais (189)

Rašau, nes labai skauda. Skaitau dar vieną ir dar vieną straipsnį, parašytą jaunų, protingų,...

Prašmatnus gyvenimas Panevėžyje – pamačius keptos duonos kainą atėmė žadą (142)

Dėžutėse parduodama kepta duona – mėgiamas užkandis. Panevėžiečiai, tiesa, stebisi...

Ko mus išmokė karantinas: finansų ekspertė pasakė paprastą formulę, kaip reiktų skaičiuoti pinigus (13)

Kas keisis atėjus pirmajam vasaros mėnesiui? Dabar jau aišku, kaip planuoti savaitės meniu,...

Norintiems kurti savo verslą, pasakė 4 žingsnių planą: tada įmanomi ir turtai, ir prabanga (22)

Verslumas – kone mistiškai skambantis žodis, daugeliui gan abstrakti sąvoka. Tačiau dauguma...

Top naujienos

Skvernelis: nuo kitos savaitės bus atkurtas laisvas judėjimas į Lenkiją (81)

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį pranešė, kad sutarta atkurti laisvą žmonių judėjimą...

Ekspertai apie katastrofą Sibire: žala gali būti neatitaisoma  Putinas plūstasi: ar jūs ten sveiko proto? (157)

Po incidento Norilske aplinkosaugos grupės įspėja – dėl išsiliejusių degalų kiekio ir upės...

20 metų už grotų praleidęs žudikų gaujos vadeiva prašėsi gyventi pas mamą „specializacija“ – grobti ir žudyti verslininkus (92)

Kalėti iki gyvos galvos nuteistas vienas kraupiausių Kauno nusikaltėlių Ričardas Baratinskas ,...

Vasiliauskas: pasaulio ekonomikos nuosmukis bus didžiausias naujųjų laikų istorijoje papildyta (171)

Ekonomikos nuosmukis Lietuvoje šiemet neturėtų būti toks didelis, kaip prognozuota anksčiau,...

„Air Baltic“ planuoja skrydžius į Londoną, Dubliną, Dubrovniką, nors leidimų dar nėra (13)

Latvijos oro bendrovė „ Air Baltic “ skelbia birželį atnaujinsianti skrydžius iš Vilniaus į...

Sostinės daugiabutyje pro 9 aukšto langą iškrito šuo: tolesnis jo šeimininkės elgesys abejingų nepaliko (84)

Vakar sostinės Pilaitės mikrorajone pro 9 aukšto langą iškrito šuo, po šio nutikimo...

Olga Procevska

Patarimai, kaip įveikti krizę: neįkyrėk darbuotojams, ilgai pietauk, eik namo ketvirtą

Dabartinė pasaulinė pandemija aiškiai parodo, kad krizę geriau išgyvena žmonės, atsparūs...

LFF skelbia finansinę dietą vadovams ir rinktinių treneriams (1)

Lietuvos futbolo federacijos ( LFF ) vadovai tvirtina susitarę su visų šalies nacionalinių...

Tamašunienė: atvykstant iš nedidelės rizikos trečiųjų šalių nereikėtų liepti izoliuotis (2)

Priėmus sprendimą atverti išorines Europos Sąjungos (ES) sienas, izoliacijos reikalavimai...

Socialinių tinklų pažiba tapęs gėrimas: kaip jį paruošti? (1)

Jau daugiau nei prieš 800 metų japonų budistų vienuoliai pastebėjo, kad matcha – nepaprasta...

|Maža didelių žinių kaina