aA
Partizanų 1951 m. lapkričio 4 d. mūšio istorinė inscenizacija. 16 kilometrų žygis partizanų takais, pažintis su Jonu Ohmanu, filmas „Nematomas frontas“, šaudymo varžybos, maskavimosi mokymai, valgymas maldoje, Šventos Mišios už Lietuvos partizanus – taip savo savaitgalį rugpjūčio 16-17 dienomis, Šarkiškiuose leido per 130 žmonių.
kestucio_apygardos_partizanu_keliais (1)
Kęstučio apygardos partizanų keliais
© Kęstučio apygardos partizanų keliais

Renginys „Kęstučio apygardos partizanų keliais“ Šarkiškių miške prasidėjo atidarymu, kuriame susirinkusius dalyvius sveikino Klaipėdos miesto tarybos narys Arūnas Barbšys, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus valdybos narys Česlovas Tarvydas, bei Vakarų (jūrų) šaulių 3-sios rinktinės vadas Arvydas.

Po to visas renginio eiga diktavo čia pasirodę stribai, kalbėdami ne gimtąją lietuvių kalba visus varyte suvarė į šalia esančią stovyklavietę. Niekas nenukentėjo, tai buvo inscenizacijų klubas „Rytprūsiai“.

Žiūrovai galėjo mėgautis istorine inscenizacija, kai vietos partizanai pateko į pasalą. Pasistiprinę renginio dalyviai išėjo į žygį, skirtą vietos partizanams atminti. Žygio metu žygeiviai aplankė partizanų bunkerį Parubežyje.

Visi žygiavę išbandė, ką reiškia būti po žeme tamsioje, drėgnoje, mažoje erdvėje. Maldoje ir rimtyje žygio dalyviai aplankė ir pagerbė šalia esančią žydų ir partizanų kapavietę, o galutinėje stotelėje dalyviai pasidžiaugė Lurdo grožiu.

Garbingai įveikę 16 kilometrų žygį dalyvių stovyklavietėje laukė gardi vakarienė ir nepaprasta pažintis su filantropu ir filmo „Nematomas frontas“ režisieriumi Jonu Ohmanu. Renginio „Kęstučio apygardos partizanų keliais“ dalyviai turėjo išskirtinę progą žiūrėti tik ką pasirodžiusį filmą „Nematomas frontas“ ir kartu padiskutuoti su režisieriumi. Filmą dalyviai įvertinto atsistoję plodami filmo režisieriui J. Ohmanui. Po to visi dalyviai su persikėlė prie laužo, kur toliau dalinosi dienos įspūdžiais.

Rugpjūčio 17 d. prasidėjo Vakarų (jūrų) šaulių 3-sios rinktinės šaudymo iš orinio šautuvo varžybomis, kuriose dalyviai varžėsi gulėdami, pritūpę skirtingose amžiaus kategorijose: merginos iki 18 m., vaikinai iki 18 m., merginos nuo 18 m., vaikinai nuo 18 m.

Nugalėtojai buvo apdovanoti specialiais diplomais ir filmo „Nematomas frontas“ juostelėmis. Paskutinis renginio akcentas - Šv. Mišios už žuvusius partizanus. Šv. Mišias laikė net trys vietos šventikai: Švėkšnos parapijos kunigas Saulius Katkus, Gargždų dekanato dekano kanauninkas Jonas Paulauskas, ir Veiviržėnų klebonas Antanas Šimkus. Klaipėdos Šv. Juozapo darbininko parapijos moksleivių ateitininkų kuopos vadovė Kristina Černis: „Tai nepaprastas nuotykis, kuris mano širdyje paliko partizanišką „žaizdą“.

Vakarų (jūrų) šaulių 3-sios rinktinės vadas Arvydas Daukantas: „Tai yra mūsų pareiga neleisti jaunimui pamiršti mūsų šalies skaudžios istorijos. Leisti jiems patiems įsivaizduoti save partizanų vietoje ir nors dalelę pajusti partizano nūdieną.“

Klaipėdos Šv. Juozapo darbininko parapijos ateitininkė Eglė Eimantė: „Šis renginys padėjo mūsų organizacijai tapti vieningesniais, prisiminti tikrąsiais savo vertybes dar kartą. Džiaugiuosi, kad dalyvavau.“

Filmo „Nematomas frontas“ režisierius Jonas Ohman, filantropas: „Tai, ką patyrė partizanai – šiandien matome vykstant Ukrainoje ir Jūsų Tautai tai turi būti labai svarbu, nes tai ne tiesiogiai, bet liečia ir Jus – turite juos palaikyti ir jiems padėti.“

Tai jau tradicija tapęs renginys, kuris užaugo ne tik dalyvių kiekiu, bet ir vyko net dvi dienas. Jame dalyvavo ne tik pavieniai žmonės iš Vilniaus, Kauno, Palangos, Alytaus, Šilutės, Klaipėdos, bet renginiu susidomėjo ir išreiškė norą dalyvauti įvairios organizacijos.

Patys nepastebėjome, kaip renginys tapo visos Lietuvos renginiu. Vieni žmonės važiavo į Šarkiškių mišką pagerbti partizanų žygiuodami 16 km., kiti skambino ir teiravosi ar tikrai į Šarkiškius atvyks filmo „Nematomas frontas“ režisierius Jonas Ohmanas, o tretiems knietėjo pamatyti vietos partizanų mūšio istorinę inscenizaciją. Įvairaus amžiaus žmonės, įvairių pomėgių, įvairių pasaulėžiūrų bet visus juos vienijo mūsų atmintis partizanų kovoms.

Sunku apsakyti emocijas, kurios tvyrojo viso renginio metu, bet buvo matyti, kad vieni dalyviai tai išgyveno asmeniškai, giliai susimąstydami, panirdami į skausmą, baimę, liūdesį, bet kartu ir džiaugsmą, kad mūsų Tautoje buvo paprasti, bet nepaprasti didvyriai.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Autobuso vairuotojo poelgis Vilniuje sužavėjo šimtus: dar yra tokių žmonių! (117)

Toli gražu ne kiekvienas darbuotojas, per dieną susiduriantis su šimtais nepažįstamų žmonių,...

Žinomoje parduotuvėje nufilmuoti vagys net prajuokino: ieškojo dovanų mylimosioms (45)

Vogti tiek, kiek paneši – nepersistengiant. Tokia pasirodė žinomoje parduotuvėje apsilankiusių...

Sveikiname Lietuvos vėliavos laimėtojus ir kviečiame pasigrožėti nuoširdžiausių nuotraukų albumu! (5)

Vasario 16-oji – visiems lietuviams brangi diena. Šia proga kvietėme visus skaitytojus dalyvauti...

Valentino rytą vilniečius nustebino ypatingas vaizdas Rotušės aikštėje: net nufotografavo (54)

Atrodė, kad Valentino diena įkvėpė vyrą romantiškam veiksmui Vilniuje. Bet viskas pasirodė...

Darželių komedija: tikras tėvas „nusirašė“, o mokestis auginantiems tėvams žvėriškai išaugo (97)

Mes su žmona ir dviem vaikais esame deklaravę savo gyvenamą vietą Kaune ir abu dirbame Kaune....

Top naujienos

Seimo nariai atvirai sako, kad šitas darbas jiems patinka labiausiai: ką tarp sesijų iš tiesų veikia tautos išrinktieji (93)

Praėjusių metų rugsėjo 10 dieną pradėtą Seimo rudens sesiją, parlamentarai baigė sausio 14...

Susidūrimas su bankroto administratoriumi virto detektyvu: skolos suma išaugo kartais (18)

Bankrutuojant įmonei kaunietis Karolis „Delfi“ redakcijai pasakojo galimai susidūręs su vieno...

Liga, dėl kurios draugai ir kolegos gali virsti priešais: tokį sergančiojo elgesį sunku pakęsti net ir artimiesiems

Vagystė dažnam asocijuojasi su neigiamais jausmais ne tik dėl to, kad tai – nusikaltimas....

Zoologijos sodo šeimininkas pratrūko: o kas tas gyvūnų teises sugalvojo? (148)

Kol gyvūnų teisių gynėjai baisisi sąlygomis Klaipėdos zoologijos sode, jo šeimininkas...

Ko gero, geriausia gyvenime diena: patyčias kentęs devynmetis lydėjo Australijos regbio žvaigždes

Patyčias kentęs devynerių Quadenas Baylesas tapo ryškiausia persona Australijoje, šeštadienį...

Paulius Gritėnas ir Viktoras Bachmetjevas

Esminiai dalykai. Ar tiesa vis dar turi savo vietą žiniasklaidoje?

5-oje „Esminių dalykų“ laidoje Paulius Gritėnas ir Viktoras Bachmetjevas aptaria žiniasklaidos...

Ką daryti, kad gyventumėte laimingoje santuokoje: tereikia žinoti kelis esminius dalykus (2)

Galbūt jums atrodo, kad meilė – paslaptis, o prognozuoti, kiek truks santuoka, neįmanoma. Vis tik...

Grybauskaitė įvertino valdžią ir derybose dalyvavusį Nausėdą (616)

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė Knygų mugės svečiams šeštadienį pristatė dvi...

Ką daryti, kai stabdant ima „mušti vairą“ ar vibruoti stabdžiai? (25)

Pavasariop, ilgėjant dienoms, vis dažniau vairuotojai išsiruošia į tolimesnes keliones. Kaip tik...

Rinktinės katastrofa Belgijoje: sudegę Maskoliūno vafliai, apsisukęs prezidentas ir kolektyvinė atsakomybė specialiai Krepšinis.lt iš Monso (252)

„Vienintelis žodis – gėda. Neatsimenu, kad taip beviltiškai būtume pralaimėję. Žaidėme ne...

|Maža didelių žinių kaina