aA
Aš visą savo gyvenimą labai mylėjau gyvūnus ir nuolatos juos globodavau, tik pasitaikius progai tėvams pristatydavau vis naują augintinį. Nuo vorų ir varlių iki žiurkėnų ir kačių. Kai suaugau, mano meilę gyvūnams tenka, kartais drįstu sakyti, atkentėti mano vyrui.
© neBrisius.lt

Katytė Niblė pas mus atkeliavo iš VšĮ „Lesė“ gyvūnų prieglaudėlės. 2013 metų vasarą su vaikinu, dabar jau mano mylimu vyru, išsinuomavome butą ir vos įsikėlę pradėjome kalbėti, kad mums reikia gyvūnėlio. Kadangi butas nenuosavas, nusprendėme pasiimti katytę, kurią, tikėjomės, mums tikrai šeimininkai leis laikyti. Be jokios abejonės, pasirinkome pasiimti katytę iš prieglaudos, kad galėtume suteikti namus nuskriaustam likimo gyvūnėliui.

Nuvykę į prieglaudą dairėmės, kiek daug gyvūnų, kuriems reikia priežiūros ir mylinčių šeimininkų, taip pat atkreipėme dėmesį į pūkuotą kamuoliuką mažų kačiukų, susirangiusių prie mamos ir ieškančių pieno. Iš pradžių susidomėjome ryžu katinuku, bet netoli jo slėpėsi mūsų mažoji Coliukė. Toks jos vardas buvo duotas prieglaudoje, nes buvo pati mažiausia iš visos vados, labiausiai serganti ir visiška vargšytė. Kadangi mamą katę su kačiukais rado lauke prie konteinerių, visa šeima buvo karantinuota ir gydoma. Mūsų Niblės kūnelis buvo nusėtas plikomis žaizdotomis dėmėmis ir dėmelėmis, uodegytė taip pat vietomis plaukelių neturėjo, tad buvo gydoma nuo odos grybelio ir kurį laiką negalėjome jos pasiimti.

Kiekvieną dieną namuose kalbėjome, kaip bus smagu, kai turėsime mažą kačiuką, lakstantį aplink ir neduodantį ramybės! Ir šiek tiek palūkėję pasiėmėme mažąją į jos naujus namus. Ištyrinėjusi visus kampelius ir pajutusi, kad gali būti saugi, pradėjo dūkti.
Buvo tikras vijurkas ir tokia išliko iki šiol. Ir nors davėme jai vardą, iki šiol vadiname ją Kate, nes tik į šį žodį atsiliepia kniaukimu ir atbėga.

Sako, kad gyvūnas jaučia dėkingumą, kai pasiimi jį iš prieglaudos, bet tai ne visai tiesa. Gyvūnai jaučia suteikiamą meilę ir ja atsilygina su kaupu. Taip buvo ir mūsų atveju. Ji kaskart atsigula ant kojų ar ant pilvo, kad galėtų pamurkti ir nuraminti po sunkios darbo dienos. Ji pasitinka prie durų, kai grįžti namo ir džiaugsmingai miauksi bei drasko savo draskyklę. Mėgsta žiūrėti pro langą ir skleisti keistus garsus ypač tada, kai mato paukščiukus. O jau kiek ji kalba su mumis, žinoma, savaip. Taip pat ir atsikalbinėja, kai neleidžiame žvejoti žuvyčių, kas jai labai patinka. Niblė yra labai smalsi ir guvi katė. O dėžės ir braškantys maišeliai turbūt kiekvienos katės svajonė! Velykos jos mėgstamiausias laikas, nes namuose atsiranda Velykų žolytės, kurią ji visada nukramto ir garsiai kniauksi, kad nori dar. Niekada neima maisto nuo stalo ir nebuvo pridariusi nieko labai baisaus. Žinoma, nugraužtas interneto kabelis mano vyro nenudžiugino, bet patys kalti, matyt, tuo metu jai trūko iš mūsų dėmesio.

Atėjo laikas, kai susituokėme ir persikraustėme į naujus nuosavus namus, tuomet laikui bėgant namuose atsirado kitų gyvūnų, su kuriais šiuo metu Niblė draugauja. Vienas iš jų – driežė Susia. Tikslas buvo tiesiog nusipirkti driežą, net nenumaniau, kad išeis taip, jog ji bus išgelbėta nuo nepriežiūros. Kai iš Kauno parsivežėme driežę namo, įjungėme terariumą ir nelindome prie jos, kad gyvūnas atsigautų nuo patirto streso. Kitą dieną pamačiau ant jos akyčių daugybę juodų taškelių, ant odos lakstė juodi vabaliukai. Negalėjau numanyti, kad tai yra šaltakraujų gyvūnų erkutės! Tokie padarėliai ant gyvūnų atsiranda nuo didelės nepriežiūros, netinkamo substrato ar kitų priežasčių. Per mėnesį išgydžiau mūsų Susią ir dabar ji džiaugiasi savo tingiu gyvenimu.

O kad Niblei nebūtų liūdna ir turėtų ką auklėti, parvežėme jai dar vieną draugą, mažą šuniuką Džekutį. Ji su dideliu smalsumu uostė, kas per gyvūnėlis atsirado jos namuose, bet po kurio laiko šuniukas tapo šeimos nariu ir žaidimų draugu. Dabar kas vakarą jie vienas kitą vaiko, kartu miega, kartu prašo dėmesio. Jeigu šuniukui tik kažkas nutinka ir jis pradeda cypti, Niblė iškart bėga pažiūrėti, ar viskas gerai, rūpestingai apuosto kaip tikra mama ir įsitikinusi, kad pavojus netikras, kaip tikra katė nueina snausti į sau patogią vietą, iš kurios galėtų stebėti, kas vyksta aplink.
Tokia štai mūsų didelė ir gyvybinga šeima.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt“ idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradėjo analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje.

Projekto metu fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių! Prisijunk prie projekto „neBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Gimusi mokytojauti: pasveikino garbingo jubiliejaus sulaukusią mokytoją (1)

Giedrą rudens vidurdienį į Jūratės kavinės pavėsinę Valkininkuose (kaip ir prieš virtinę...

Niūri rudens diena buvo nuspalvinta ryškiomis spalvomis, šiltais apkabinimais ir salsos ritmais (3)

Šeštadienį, lapkričio 9 dieną, minint tarptautinę dieną prieš rasizmą, Katedros aikštėje...

Suniokotos kapinės pašiurpino lankytojus: nesitikėjo tokių kaltininkų (20)

Prienų raj., tarp Jiezno ir Stakliškių, įkurtos Sudvariškių kapinės po kranklių atakos...

Kaune parodytas išskirtinis dėmesys gausioms šeimoms – surengtos nemokamos kartingo varžybos (1)

Šių metų spalio 31 dieną vidaus patalpų kartodromai „ Kartlandas “ bendradarbiaudami su...

Klaipėdiečiams uosto keliama tarša nebejuokinga: kas apsaugos mūsų vaikus? (58)

Klaipėdos vaikai kvėpuoja nebe sveikatai naudingu jodu nuo mūsų taip mylimos jūros, o chromu ir...

Top naujienos

Kemzūra įveikė Jasikevičių: pagrindiniai ginklai neiššovė, o „Žalgiris“ neatsilaikė Pirėjuje (262)

Eurolygos 8-ame ture penktadienį vakare Kauno „Žalgiris“ (3/5) svečiuose 74:83 (18:19, 21:18,...

Kraujomaiša jų nesustabdė: 10 garsių žmonių, kurie susituokė su savo giminaičiais (71)

Per visą žmonijos istoriją galiojo draudimas giminaičiams tuoktis tarpusavyje. Šiandien mes jau...

Žmogžudystė Vilniuje: bute, kraujo klane, rastas negyvas vyras (37)

Penktadienio vakarą, apie 19 val., Vilniaus policija gavo pranešimą apie žmogžudystę...

Ekskursija po uždraustą zoną: nebeturintys ko prarasti gyventojai ir sveikata rizikuojantys nelegalūs turistai (33)

Dar iki kelionės į Černobylį aš buvau tiek perskaitęs ir prisižiūrėjęs dokumentikos apie tą...

Gąsdinančios tendencijos: po 25 metų sirgs pusė milijono lietuvių, bet žinos tik pusė (139)

Minint pasaulinę diabeto dieną atkreiptas dėmesys į tai, kad žmonių, sergančiu cukriniu...

CSKA sutriuškino „Fenerbahče“, įsiutęs Obradovičius saviškius siuntė velniop dar kartą nustebino ASVEL (20)

Eurolygos 8-ame ture Maskvos CSKA namuose 88:70 (21:17, 18:17, 25:15, 24:21) nepaliko vilčių...

Vėlų vakarą Panevėžyje susidūrė BMW ir „Volvo“, iškviesti medikai, ugniagesiai ir policija

Vėlų penktadienio vakarą, 23.01 val., Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų...

Klimatologas: kitą savaitę Lietuva atsidurs pereinamojoje zonoje, o gruodis bus neįprastas (57)

Lapkritį sulaukti sniego dar prieš kelerius metus atrodė visiškai normalu, tačiau dabar...

Vilniuje duris atvėrė nauja kulinarijos studija (16)

Molekulinės virtuvės šefė, dažnai televizijų laidose, interneto portaluose ir spaudoje matoma...

Slaptas kainų palyginimas didžiuosiuose prekybos centruose: kur pigiausia apsipirkti? (114)

Norintiems įsigyti mėgstamų prekių už kuo mažesnę kainą gali tekti aplankyti ne vieną...