aA
Būsiu atvira – prisiminusi tą dieną, tikriausiai galėčiau drąsiai pasakyti, kad tada baigėsi mano vaikystė. Skamba dramatiškai? Galbūt, bet tai vienas iš tų miglotų prisiminimų, kurie vos keli likę iš dabar jau seniai praėjusių pirmųjų mano gyvenimo metų.
© Vida Press

Visada buvau smalsus vaikas, bet tėvų klausiau kaip mažas kareivukas. Negalima man reiškė negalima, o padarytos kiaulystės ilgam grauždavo dar ne daug patyrusią mano mažą sąžinę.

Jei tėvai pasakodavo, kad iš namų dingęs šunelis išvežtas į mistišką kaimo vietovę, o tą kiemo kačiuką kažkada tikrai priglausim namuose, šventai tikėdavau – o kuo kitu aš tada dar galėjau tikėti? Bet vieną dieną mano smalsumas ir noras rasti tą savo tikrąją tiesą, tikriausiai ne mano pačios labui, nugalėjo...

Artėjo Kalėdos – antroji smagiausia metų šventė (pirmoji, žinoma, gimtadienis). Namuose vyravo šventiška nuotaika, mintyse nuolat buvo kartojami prašymai Kalėdų seneliui ir prisimenamos eilėraščių eilutės. Visa tai – tuo atveju, jei jis, kaip ir anksčiau, netikėtai pasirodytų tarpduryje ir paprašytų ką padeklamuoti už maiše man skirtas dovanas. Tačiau vieną dieną supratau, kad jis nebeateis...

Kieme visada būdavo vyresnių vaikų, kurie, tikriausiai pikto nenorėdami, vis pamokydavo mažuosius apie gyvenimą. Kalbas, kad Kalėdų senelis neegzistuoja, aišku, buvau girdėjusi jau anksčiau, bet mažoje širdutėje labai norėjau tuo netikėti. Norėjau, bet tąkart įtarumas padarė savo. Pamenu, mama buvo parduotuvėje, namai – tušti, o noras sužinoti tikrąją tiesą – begalinis, tad leidausi į paieškas. Kokios ten paieškos – tiesiog be tikslo slampinėjau po namus įtartinai nužvelgdama knygų lentynas, palovius ir bandydama įžiūrėti, kas tūno ant tuomet dar tokių aukštų spintų. Sunkiai pavyko – pasiėmiau kėdę, ir...

Būtent ten ir buvo į gražų vyniojamą popierių įvyniota mano dovana. Tokia pati dovana, kurią gavau Kūčių vakarą (tokios tradicijos mes laikėmės dovanodami dovanas – vos nuėjai į kitą kambarį, grįžęs rasdavai dovanas po egle).

Tėvams apie tai papasakojau dar negreitai – kažkas viduje patarė tokią paslaptį pasilaikyti sau. O ar buvo liūdna? Labiau apmaudu, bet tai tikrai nėra labai malonus prisiminimas. Artėjant šventėms tiesiog norėjau patarti tėveliams (kuriais pamažu tampa ir mano draugai), kaip reikia elgtis su vaikams skirtomis dovanomis.

Jei norite išlaikyti jų širdutėse tikėjimą Kalėdų seneliu kuo ilgiau, pasistenkit jiems skirtas dovanas kuo geriau paslėpti, o jei ne slėpti – tai tada bent pasakykit, kad štai jas Jums perdavė Kalėdų senelis ar sugalvokit kokią kitą istoriją. Nenorite meluoti? Ar tai melas, pasiginčyčiau... O mažiesiems šis „melas“ dar ilgai liks kai gražios vaikystės prisiminimas. Gražių visiems artėjančių švenčių!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Skaudu netyčia sužinoti, kad Kalėdų senelio nėra – ne paslaptis, kad tada šventinis metas vaikams nusidažo visai kitomis spalvomis. O kokius vargus kasmet patiria tėvai, siekdami vaiko širdyje išlaikyti tikėjimą stebuklais kuo ilgiau... Kalėdų senelio iliuziją sunkumų sukelia, matyt, visiems, bet juk taip norisi ją išlaikyti, tiesa?

Artėjant šventėms, prašome pasidalinti savo prisiminimais – ar būdami vaikai, esate ieškoję kalėdinių dovanų? Ką tėvai ir draugai Jums pasakodavo apie Kalėdų senelį?

Pasidalinkite požiūriu, kada vaikui reiktų papasakoti apie tai, kaip atsiranda dovanos. Ar patys užsiimate jų slėpimu, ar daug vargų patiriate dėl vaikų smalsumo? Kokioje smagiausioje vietoje esate laikę į blizgų popierių įvyniotus vaikų norus?

Paatviraukime – juk nors Kalėdos yra ne dovanų šventė, ne paslaptis, kiek vargo kasmet dėl jų patiriame... Jūsų minčių laukiame iki gruodžio 22 d. el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Dovana“.

Konkurse galite dalyvauti trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Dovana“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:


Taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo gruodžio 16 d. iki gruodžio 22 d.

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Įdomiausios skaitytojų atsiųstos istorijos redakcijos pasirinkimu publikuojamos. Nugalėtojas/-a renkamas/-a 2014 m. gruodžio 22 d. burtų keliu iš visų publikuotų istorijų. Nugalėtojas skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.

4. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Norėjo pasikeisti langus, bet prisidarė papildomų problemų: už broką niekas neatsako (39)

Greitai ruduo ir netrukus prasidės namo renovacija. Norėjom pasikeisti visus langus pigiau ir...

Vaikiška pramoga baigėsi stomatologo kėdėje: nesitikėjo tokio daktarės požiūrio (11)

Tai 7 metų mergaitei nutiko Anykščiuose. O galėjo nutikti visai bet kur... Būna žmonių, kurie...

Negalėjo patikėti pamatytu vaizdu kelyje: tai – „krematoriumas ant ratų“ (137)

Lietuvoje svarstomas automobilių taršos mokestis priešina visuomenę, daugelis nesutinka su...

Po krušos Kaune – vėlyvą rudenį primenantys radiniai (6)

Šią savaitę šalį aplankant stichijoms, nepaliauja stebinti ir gamtos padariniai. Viena kaunietė...

Radviliškiečiai į Lietuvą parvežė Europos žmonių festivalio didžiąją taurę (1)

Pergalingai radviliškiečiams baigėsi 27-asis, Europos žmonių festivalis Kantanjedės mieste,...

Top naujienos

Venckienės sūnus – apie pražilusią mamą, uždarytą verslą ir teisingumą: tyliai ir ramiai tikrai niekas jos nenuteis (192)

Prieš pusantrų metų Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) sulaikius buvusią teisėją Neringą...

Stebint signalus dėl krizės Mačiulis optimizmu netrykšta: yra tik dvi geros žinios (59)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad pasaulinės tendencijos rodo, kad...

Socialdemokratai prašo pašalinti juos iš valdančiosios koalicijos (32)

Seimo socialdemokratų partijos frakcija kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad jų...

Naujovė bankuose: prisijungę prie vieno – matysite savo sąskaitas kituose (19)

Du Lietuvoje veikiantys bankai skelbia atvirosios bankininkystės startą. Tai reiškia, kad nuo šiol...

Lemiamas „Sūduvos“ barjeras: kroatų smūgis, patyręs treneris ir skenuojami fanai

2004-aisiais prie Budapešto „Ferencvaros“ vairo stojęs Csaba Laszlo ekipą atvedė iki UEFA...

Glaukoma – akių liga, kurios padariniai negrįžtami: gydytoja patarė, kaip jai laiku užkirsti kelią

Glaukoma yra viena iš ligų, kuri gali sukelti neišgydomą aklumą. Glaukoma dažniausiai serga...

Gera auklėtoja – dar ne viskas: esminis aspektas, į kurį būtina atkreipti dėmesį, renkantis darželį

Vaikas eis į darželį – svarbus etapas ne tik mažam vaikui, bet ir visai šeimynai. Tėvams tai...

Dėl Rusijos grįžimo į galingųjų valstybių klubą – Zelenskio komentaras (196)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad Krymo sugrąžinimas jo...

Tomas Sinickis. Viskas, ką jums reikia žinoti apie demokratiją (42)

Lietuva jau beveik tris dešimtmečius yra demokratinė valstybė. O žmonės pyksta.

Gydytoja otorinolaringologė Daina Šimulynienė: kodėl vasarą padaugėja besikreipiančių dėl užgulusių ausų

Vos tik išsimaudau ežere, užgula ausis . Kol klausa grįžta, nemalonūs pojūčiai kamuoja kone...