Klausiate, kuo gi ji netradicinė? Atsakome. Visų pirma netradicinė pamokos vieta – Smėlynės biblioteka. Neįprasta pamoka buvo dar ir tuo, jog joje buvo pritaikytos kelių mokomųjų dalykų – anglų, matematikos, dailės ir IT – žinios. Taip pat neįprasta ir naudota kalba.
© Autoriaus nuotr.

Vietoj gimtosios lietuvių, matematikos pamoka vyko angliškai, arba anglų pamokoje šeštokai mokėsi matematikos! Na ir dar vienas netradicinis ir naujas ugdymo procese taikytas metodas – užsiėmimo metu naudotasi 3D technologijų pagalba pagamintomis priemonėmis.

Štai tokios pamokos pradžioje KTU Panevėžio verslo ir technologijų fakulteto studentas, bibliotekos savanoris Gvidas kartu su bibliotekos vedėja Loreta mokiniams pasakojo apie bibliotekos vykdomą projektą „3D: Domėkis. Dalyvauk. Dalinkis“. Tuomet jiedu atskleidė su 3D technologijomis susijusias subtilybes – iki kokios temperatūros įkaista 3D spausdintuve naudojamas plastikas, kokias spalvas naudojame trimačių daiktų spausdinimui, kiek laiko užtrunka atsispausdinti norimą daiktą, ar ilgam užtenka ritės, ką galima pasigaminti ir t.t.

Moksleiviai susidomėję apžiūrinėjo 3D spausdintuvu atspausdintus daiktus ir mokomąsias priemones – nuo i-Phone telefono dėkliuko, knygų skirtuko, akinių iki dinozauro maketo, plaštakos kaulų maketo, žiedo sandaros maketo ir kt. Į darbą paleidus 3D spausdintuvą, visi net pakilę iš savo vietų, stebėjo gamybos procesą.

Po 3D technologijų pristatymo vaikai kibo į mokslus.

Tądien bibliotekoje vykusios pamokos tema – „Geometric figures“. Pirmiausia vaikai kartu su anglų kalbos mokytoja sužinojo net keliolika naujų žodžių, jų reikšmę, tarimą ir rašybą. Pavyzdžiui: statusis trikampis (angl. straight angle trangle), lygiakraštis trikampis (angl. equilaterial trangle), keturkampis (angl. quadrangle), penkiakampis (angl. pentagon), šešiakampis (angl. hexagon), aštuonkampis (angl. octagon), trapecija (angl. trapezium), rombas (angl. rhomb), kvadratas (angl. square), apskritimas (angl. circle) ir kt.

Kai kuriuos matematinius terminus tariant angliškai, teko gerokai palaužyti liežuvį. Pavyzdžiui, labai įdomiai, smagiai ir net poetiškai anglų kalba skambėjo žodis lygiagretainis – parallelogram [tariama ˌpær.əˈlel.ə.ɡræm].

Pramokę naujus žodžius, šeštokai skaičiavo mokytojos pateiktų įvairių pavidalų, sudėliotų iš geometrinių figūrų, kiekį ir įvardino panaudotų figūrų pavadinimus angliškai.

Kiek vėliau matematikos mokytoja Laima suskirstė moksleivius į keturias komandas ir davė visiems kelias užduotis, apjungiančias ir įtvirtinančias matematikos ir anglų kalbos žinias. Panaudodami įvairias geometrines figūras, vaikai turėjo nupiešti spalvingą atviruką mamai. Be piešimo įgūdžių mokiniams reikėjo panaudoti ir savo kūrybinius gebėjimus, nes koks gi sveikinimas be teksto. Tačiau, tekstas turėjo būti parašytas taip pat ne gimtąja – lietuvių, o anglų kalba. Na ir trečioji, pati sunkiausia tądien vaikų laukusi užduotis – apskaičiuoti duotų figūrų plotą, perimetrą, surašyti jų lietuviškus ir angliškus pavadinimus.

Prie užduočių, pasiskirstę darbus, prisidėjo visi. Vieni piešė, kiti skaičiavo, treti rašė sveikinimus. Dar daugiau susitelkimo ir motyvacijos jiems suteikė žinia, jog kiekvienas, aktyviai dirbęs, stropiai atlikęs užduotis, gaus ryškų pavasarišką skirtuką. Ne bet kokį, o pagamintą su 3D spausdintuvu.

Pamokos pabaigoje vyko moksleivių atliktų užduočių pristatymas, veiklos aptarimas, na ir žinoma, trimačių skirtukų už aktyvų darbą, įteikimas. Vaikai džiaugėsi ne tik gautais prizais, smagia pažintimi su 3D technologijomis, bet ir netikėtomis jungtinėmis matematikos ir anglų kalbos užduotimis, kurios įrodė, kad ir mokytis galima įdomiai. Todėl drąsiai vykusią pamoką galime pavadinti netikėtų atradimų pamoka.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

MH17 tragedija: rusų propagandistai ėmėsi neįtikėtinų triukų (32)

Lygiai prieš ketverius metus – 2014 metų liepos 17 dieną – Ukrainos Donecko srityje buvo...

Aušra Kilkuvienė atsikratė jau 35 kilogramų: su jais kartu nukrito įtampa, nervai ir nuoskaudos (125)

Iš TV ekranų dingusi Aušra Kilkuvienė šiuo metu džiaugiasi atrasta fizine ir dvasine ramybe....

Visą šalį sukrėtė valdininkų abejingumas sergančiai mergaitei: Pijos atvejis atvėrė valstybės žaizdą atnaujinta 16.47 (175)

Po prieš beveik tris mėnesius įvykusios avarijos Pija ilgą laiką buvo komoje. 13 metų mergaitė...

Priėmė sprendimus dėl „Naisių vasaros“, bet karas dar nesibaigė (485)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį posėdyje pritarė „Naisių vasaros“ serialą...

Liūčių nuplautai Lietuvai vasara rengia staigmenų – ir baigsis ji netradiciškai (46)

Anksti prasidėjusi vasara dar nesitrauks, tačiau ji bus permaininga: teks ne tik braukti prakaitą,...

Pragaro naktis Vilniuje: moteris patyrė siaubingas kančias ir pažeminimą (50)

Antradienio naktis moteriai tapo tikru košmaru. Ji pareigūnams pasakojo, kad buvęs sugyventinis ją...

Lietuvoje sučiupti nelegaliai dirbę Filipinų, Izraelio ir Gruzijos piliečiai (35)

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pranešime spaudai informuoja, kad per šių metų pirmą pusmetį...

Lietuvė Kretoje išbandė turistų dažnai aplenkiamą maršrutą – sužavėjo tarpekliai (29)

Šiemet mažų kainų avialinijos išmetė Kretoje tokį lietuvių desantą, kad lietuviškai...

„Postimees“: Putiną skraidinęs lėktuvas pažeidė Estijos oro erdvę Estija įteikė notą (313)

Du Rusijos lėktuvai pirmadienį apie vidurdienį pažeidė Estijos oro erdvę, o viename iš jų...

Kristina Ivanova pristatė savo širdies draugą: kai kam jis galbūt naujas, bet ne man

Su ilgamečiu širdies draugu Andrium Broku skirtingais keliais prieš porą metų pasukusi...