aA
Šiandien perskaičiau kai ką baisaus. Nuo to, ką savo vaizduotėje kurpiau skaitydamas, tiesiog ėmiau spurdėti. Visų pirma pagalvojau, kad visai šaunu būtų uždirbti 7000 eurų per mėnesį. Tačiau ne visai esu panašus į minėto teksto autorių – tiek neuždirbu, o ir esu gerokai jaunesnis, o išsiskirti teko tik su jaunystės meilėmis. Vaikų dar neturiu. Nors, prisipažinsiu, mėgstu aktyvų laisvalaikio būdą, sportą, na, ir alkoholio beveik nevartoju.
Pakraupau perskaitęs prostitučių kliento išpažintį
© Shutterstock nuotr.

Taigi, grįžkim prie temos, nuo ko gi aš kraupau. Štai nuo autoriaus minčių apie tai, kaip jis „rinkosi“ tik „elitines“ (kaip vėliau nurodė DELFI parašęs ankstesniojo straipsnio autorius, jis omenyje turėjo tas prostitutes, kurių skelbimus galima rasti internete. „Elitinės yra tos, kurios užsiima tuo labai retai ir tik su rinktiniais klientais. Jų kainos būna daug didesnės ir prasideda nuo maždaug 150 eurų už valandą, viršutinė riba gali būti ir tūkstančiai. Straipsnyje paaiškinau, kas yra „elitinės“ – tai tos, kurios nestovi gatvėje ir gali laisvai judėti. Man ne taip svarbu, kad ji vadintųsi „elitine“ ir kainuotų brangiai, bet, kad ji būtų laisva ir darytų tai savo valia, kad nebūtų priklausoma nuo narkotikų ar alkoholio“, – rašė savo mintis norėjęs patikslinti skaitytojas).

Taip ir įsivaizdavau Gariūnų automobilių turgų, kur toks ponas vaikšto ir renkasi, kaip jis pats sakosi tik „elitines“. Tik iš pirmos eilės. Nuo 20, tas kurios dar neturi savęs kaip asmenybės suvokimo ir savivertės skalės, kurių lūkesčiai dar vaikiški ir norai atspindi jauno žmogaus požiūrį – lengvai ir greitai. Ir tas kurioms jau 53 (ar 35), kurios jau turi, tik nedrįsiu polemizuoti ką. Na, ir pats autorius jau turi. 38 metus: nenusisekusią santuoką, vaikų, kuriems geriau nežinoti savo tėčio sportinių pasiekimų.

Tekstas nupurto vis tik ne sportinių pasiekimų statistika ir postringavimais apie kainas, bet pačia užkoduota žinute – didžiavimusi žmogaus teisių ir administracinės teisės pažeidimais. Tai itin nekritiško požiūrio ir socialiai mažaraščio žmogaus mintys, nes jei ir daugiau žmonių (pasak autoriaus 10-15 proc. vyrų) tuo užsiima, tai greit galėsim turėti kad ir pirkimo-pardavimo sutartį.

Taip – pirkimo pardavimo sutartį moteriai, o kūno pirkimas bus paprasčiausia prekė, o gal ir profesija – kūno pardavėjas. O su ja kartu papildysime ir kelių milijonų šios „profesijos“ aukų skaičių. Negalima nepaminėti, kad daugiau nei 80 proc. patekusių į šios socialinės problemos ratą yra būtent prekybos žmonėmis aukos. Tai – didžiulė socialinė problema, laužanti žmonių gyvenimus, ir postringavimai, kaip galima sėkmingai pirkti kito žmogaus kūną ir orumą, o prie viso šito dar didžiuotis tuo, yra mažų mažiausiai problemos nežinojimas ir jos mastų nesuvokimas.

Kalbant apie prostituciją, negalima kalbėti apie žmogaus pasirinkimo laisvę. Tapti auka nėra lygu laisvei, tapti stigmos dalimi – ne asmens laisvė. Asmens laisvė yra suvokti žmogaus kūno vertę ir nepirkti sekso paslaugų, neprisidėti prie organizuoto nusikalstamumo, nediskriminuoti ir nesuvokti moters, kaip daikto, kuriuo gali laisvai disponuoti.

Moteris nėra linksmybė, kuri už 50 ar 150 eurų darys tai, ko paprašysi, ji nėra „pasilinksminimų aparatas“, o vienokių ar kitokių gyvenimo sąlygų prostitucija užsiimti priverstas žmogus – ne turgaus prekė. Didžiuotis ir kalbėti apie tai, kad būtų galima sumokėti mokesčius nuo kūno pardavimo yra žema bet kuriam žmogui. Ir galvoti, kad moteris, kuri užsiima prostitucija, elgiasi amoraliai, bet „juk pati to nori“, yra tikrai mažų mažiausiai kvaila.

Žinote, kiek moterų ES tampa tokių vyrų sekso vergėmis? O gi beveik pusė milijono per metus, didžioji dalis ten patenka apgaule, prievarta, dėl išsilavinimo stokos, dėl paprasčiausių socialinių negebėjimų. O šitoks žmonių diferencijavimas, kad dalis tai daro tikrai savo noru, o dalis – ne, yra žmogaus asmens laisvės nesuvokimas ir klaidingas to interpretavimas. Perkant moterį mes ne vaduojame ją iš ekonominių sunkumų – perkant kūną, mes prisidedame prie stigmos gilėjimo, organizuoto nusikalstamumo, mūsų amžiaus, žmogaus teisių ir laisvių amžiaus vergovės toleravimo. Kodėl sakau „mes“? Nes savo artimą perkantys žmonės gyvena šalia manęs ir yra dalis mano visuomenės. Tikiuosi, taip bus nebeilgai.

Na, o vyrui, kuris savo gyvenimą mato per algos prizmę, siūlyčiau palaikyti savo lyties faktą kelnėse ir pabandyti vyriškumą įrodyti sau pačiam kitais būdais nei perkant kitą žmogų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gal iš arčiau teko matyti moterų ar vyrų, kurie pardavinėjo savo kūną, gyvenimą? Galite apie jį papasakoti? O gal norite paprieštarauti skaitytojo išsakytoms mintims? Kviečiame jus dalytis savo nuomone el.p. pilieciai@delfi.lt arba čia.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Dėl nemokėjimo skaityti 85-erių kaunietė pasijuto lyg nusikaltėlė: kontrolė išprašė lauk ir nubaudė (149)

Skaityti nemokančios senolės klaida kontrolei buvo nė motais. Anūkės teigimu,...

Merginoms teko išeiti iš Kauno kavinės: sakė, galioja vienos valandos politika (123)

Norime pasidalinti savo nemalonia patirtimi vienoje Kauno kavinėje. Apie ją jau buvo rašyta anksčiau.

Vaizdelis paplūdimyje moterį grąžino 30 metų atgal: tai – gėdinga (56)

Buvau Valakampių paplūdimyje ir irgi noriu papasakoti apie tualetus. Nesitikėjau, kad to reikės...

Nufotografavo senovinę bažnyčios tupyklą: persižegnoji ir eini (23)

Nors senųjų lauko tualetų-būdelių jau turėjo nelikti, jos vis dar daug kur pastebimos.

Pačiame Vilniaus centre – neregėto įžūlumo vairuotojo poza (138)

Sakote, baisu taip statytis? Ne, mums čia jau kasdienybė.

Top naujienos

Miestelio šventė baigėsi tragiškai – žmogų užmušė kunigo akivaizdoje

Kėdainių rajone, Krakių miestelyje prieš metus vykusią šventę bei atlaidus vainikavo beprasmė...

„Bloomberg“: Eva – didžiausia grėsmė Lukašenkai (46)

Jos rankos sukryžiuotos, o lūpos sardoniškai pravertos – Eva netikėtai tapo protesto...

Grįžo iš emigracijos ir įkūrė ramybės oazę: lankytojų netrūksta ir darbo dienomis (55)

Greta ir Algirdas Šaumanai iš emigracijos Norvegijoje grįžo prieš trejus metus, tačiau šiandien...

Rimvydas Valatka. Po kiek dabar lietuviška svajonė? (168)

Mindaugo karūnavimo diena. Kaip dar vienas ilgasis Išgertuvių savaitgalis. Jums nieko netrūksta?...

Vilnietis savo istorija nori perspėti kitus: viskas prasidėjo nuo noro „nuskausminti“ jausmus, bet baigėsi kur kas blogiau (65)

Įveikęs priklausomybę nuo narkotikų vilnietis Ruslanas šiandien drąsiai priima gyvenimo...

Garsiausi keliautojai gūžčioja pečiais: Nida – brangiausias planetoje kurortas, pasaulyje tokių mokesčių nėra (303)

Neringa ypatinga ne tik savo gamtos perlais, bet ir mokesčiais, norintiems patogiai ilsėtis jos...

Su mylimąja Deimante susitaikęs reperis Mad Money: nebeliko jokių klausimų (46)

Praėjusių metų sausio 31-ąją, kai ant raudonojo M.A.M.A apdovanojimų kilimo pozavo tik su...

Į Barseloną atvykęs Jasikevičius: darbai jau pradėti (136)

Buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius sekmadienį atvyko į...

Kaip dažnai mylėtis, kad būtų sveika ir vyrui, ir moteriai? (8)

Klausimas: Mano vyras sako, kad turime mylėtis net jeigu ir nelabai norime užsiimti seksu , nes...

|Maža didelių žinių kaina