aA
Vieną dieną grįžti namo ir pastebi, kad tavo namo numeris nebe toks, koks buvo. Hmm, keista – rodos, dar vakar gyvenai 15-ame name, o štai šiandien jau 6-ame. Tokie dalykai „dedasi“ Vilniaus r., Pagirių seniūnijoje.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kas taip sumąstė? Kodėl? Gal tai tiesiog išdykusių vaikėzų pokštas – sukeisti namų numerius? Galbūt... Vis dėlto laikui bėgant išaiškėjo, kad greičiausiai yra ne taip, kaip galvojome...

Vieną savaitgalį sulaukiame skambučio iš elektros tinklų. Vyrukas su moterimi tikrina mūsų rajono elektros skaitliukus ir štai – nesutampa duomenys. Aiškina, kad mes savavališkai kažko pridarėme, kad mūsų skaitliuko numeris ne toks, koks turėtų būti, kad rodmenys neatitinka ir pan. Nusprendžiame pasiaiškinti, tačiau pagal mūsų turimus dokumentus viskas gerai. Kur gali būti problema? Ir štai tuomet prisimename tą naująjį namo numerį.

Skambiname darbuotojams ir papasakojame apie galimą namų numerių sukeitimą. Iš pradžių išgirstame pašaipų juoką, vėliau tylą (...). Taip taip, dabar atsiliepęs vyrukas suprato, kodėl jau kelintam skambinusiajam nepavyksta paaiškinti dėl neatitikimų. Išgirstame padėkos žodį už paaiškinimą ir (...) kad jam šiandien reikia patikrinti dar kelias dešimtis „taškų“. Namų numeriai, kaip jau supratome, neatitinka ir niekas nesiteikė jiems pranešti apie naujuosius adresus...

Po kelių dienų prie laiptinės sutinku tris vyrukus iš „Lietuvos dujų“. Teiraujasi manęs apie neva mūsų laiptinėje gyvenantį X pilietį, tačiau tokio nepažįstu. Aiškinu jiems, kad toks čia negyveno ir negyvena, jie juokiasi iš manęs, sako, kad neseniai susiskambino ir tas X pilietis laukia jų namie... Ką gi, vėl papasakoju apie galimą namų sukeitimą. Vyrukai „pasiunta“, nusikeikia ir išeina ieškoti kažko kažkur į nežinomybę... Dar vėliau panaši situacija su meistriuku iš kabelinės televizijos... Taip pat dingsta laiškai, negaunami siuntiniai, nes jie juk „keliauja“ mūsų nurodytu gyvenamuoju adresu (kuris, pasirodo, nebe toks)... Ši painiava sudaro (-ys) gausybę problemų su registracijomis, dokumentais darbovietėse, darželiuose, mokyklose, bankuose, draudimuose...

O jeigu, pavyzdžiui, dar pradėsime „gauti“ skolas tų, kurie gyvena mūsų „senuoju“ adresu? Įdomi situacija. Kažin, kodėl toks keitimas buvo daromas ir kodėl apie tai nebuvo pranešta gyventojams? Kas už tai atsakingas? Turbūt šie klausimai ir teliks retoriniais... Išvada tokia: gyvensime ir toliau ten, kur gyvenome, o jei dėl to patirsime kažkokių nuostolių ar nesusipratimų – turės atsakyti tas, kas sumąstė visą šią painiavą... Gražios dienos visiems ir gerų naujųjų Ožkos metų!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI pasiteiravo seniūnės Lilijos Girgždienės komentaro:

„Pagirių k. daugiabučių namų kvartalas pradėjo formuotis 1971 m., kai prasidėjo didžiausia Pagirių šiltnamių įmonės statyba, kuri rūpinosi daugiabučių namų ir kitų objektų statyba. Statant daugiabučius namus ir kitus objektus, buvo suteikiami numeriai eilės tvarka, nepriklausomai nuo to, kokioje gatvės pusėje ar vietoje jie randasi.

Valstybės įmonės Registrų centro Adresų registro departamentas ne kartą nurodė sutvarkyti namų ir gatvių numeraciją pagal galiojančius teisės aktus. Vilniaus rajono savivaldybės Taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. lapkričio 27 d. nutarimu Nr. 1395 „Dėl numerių pastatams, patalpoms ir butams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą taisyklių patvirtinimo“, 2005 m. kovo 10 d. sprendimu Nr. T3-42 „Dėl naujų gatvių pavadinimų“, suteikė ir patvirtino Pagirių k. gatvių pavadinimus.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 str. 27p., remdamasis Adresų formavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012-12-23 nutarimu Nr. 2092, ir Numerių pastatams, patalpoms ir butams suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011-01-25 įsakymu Nr. IV-57,3,4, 7 p., 2014 m. rugpjūčio 6 d. įsakymu nr. A27(1)-1896 „Dėl adresų suteikimo ir pakeitimo Vilniaus r.sav., Pagirių sen., Pagirių ir Baltosios Vokės k.“ suteikė ir pakeitė adresus t.y. namų numeraciją.

Minėtais įsakymais seniūnija buvo įpareigota ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nurodytus dokumentus bei įsakymo nuorašus viešai paskelbti seniūnijos patalpose ir skelbimo lentose (ten, kur jos oficialiai įrengtos). Šių įsakymų nuorašai buvo paskelbti savivaldybės interneto svetainėje adresu www.vrsa.lt. Seniūnija, kaip reikalauja norminiai aktai, atliko visus šiuos veiksmus, įsakymų kopijas patalpino skelbimų lentose, informavo Pagirių k. gyventojus aptarnaujantį Pagirių paštą apie pakeistus adresus, VĮ Registrų centras pakeitė adresus Nekilnojamojo turto registre, o Gyventojų registro tarnyba pertvarkė gyventojų adresus. 2014 m. spalio-lapkričio mėnesiais seniūnija pakeitė ir iškabino namų numerius ant visų pastatų.“

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skaitytoja pasibaisėjo situacija viename Lietuvos pašto skyriuje (4)

Mamoms su vežimėliais ir neįgaliesiems situacija Vilniaus Lazdynų mikrorajono Lietuvos pašto...

Programa: Jurbarke bus minimas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30-metis

Jurbarko rajono savivaldybė ir Jurbarko kultūros centras kviečia kartu paminėti rugsėjo 25 d....

Justiniškėse įvyko Sigito Gedos alėjos atidarymas: renginio akimirkos

Penktadienio popietę Justiniškių bendruomenės nariai, draugai, kaimynai bei jų svečiai rinkosi...

Grybavimo sezonui kaistant – šimtmečio filmas „Grybų karas“ (3)

Giriai šimtas metų. Sukiojasi vorai ir uodai. Filmuojamas istorinis filmas „Grybų karas“....

Užfiksavo nevykusį manevrą – trys automobiliai apgadinti

DELFI kamera užfiksavo, kaip vienos mašinos vairuotojas ne laiku bandė atlikti manevrą ir sukėlė...

Top naujienos

Gabrielius Landsbergis trims kandidatams išsiuntė kvietimus dalyvauti TS-LKD rinkimuose atnaujinta 13.53 (266)

Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) pirmininkas Gabrielius...

Tragiškai žuvusio modelio artimieji Ričardo Piniko atsiprašymo nebelaukia: atskleidė jo melą ir ėmėsi nepatogaus ginklo (120)

Lapkričio 23-iąją tragiškai žuvusio modelio Dovilės Didžiūnaitytės artimieji tikina iki šiol...

NBA modelį „Chimki“ klube diegiantis rusas netiki dar vienu „Žalgirio“ stebuklu Eurolygoje: tai – Pelenės istorija (2)

Iki Eurolygos reguliariojo sezono pradžios likus trims savaitėms, mintimis apie artėjantį turnyrą...

„Maximos“ vadovė po susitikimo su Skverneliu: užsidarytų ne tik maisto parduotuvės (76)

Trečiadienį įvykęs premjero Sauliaus Skvernelio ir prekybos centrų atstovų susitikimas nebuvo...

Rusijos žurnalistas įspėja: dviejų generolų pastangos jau davė vaisių (191)

Didelio masto karui su Vakarais Rusija pasirengusi ne prasčiau nei 1981 metais, įsitikinęs...

Siūlo išviešinti VSD atsakymus: balsuojant - keistas „valstiečių“ elgesys papildyta (14)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) siūlo išviešinti atsakymus į...

Pusė ministrų kabineto sulaukė VTEK dėmesio (4)

Gauto pranešimo ir viešosios erdvės informacijos pagrindu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (...

Penki populiariausi dietų patarimai, kurie suteikia priešingą efektą

Žvaigždžių sporto treneris Samas Woodas atskleidė penkis pačius prasčiausius dietų patarimus....

Kauno klinikų pacientai nebegalės skųstis maistu: kardinaliai pakeista maitinimo sistema (40)

Siekiant užtikrinti kokybišką ir sveiką maistą Kauno klinikose, pakeista pacientų maitinimo...

Skvernelis nepatenkintas: prekybos centrų laukia nelengvi laikai (540)

Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis susikvietė didžiųjų prekybos centrų atstovus. Po...