aA
Vieną dieną grįžti namo ir pastebi, kad tavo namo numeris nebe toks, koks buvo. Hmm, keista – rodos, dar vakar gyvenai 15-ame name, o štai šiandien jau 6-ame. Tokie dalykai „dedasi“ Vilniaus r., Pagirių seniūnijoje.
Pagirių gyventojo dilema: nebežino, kur gyvena
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kas taip sumąstė? Kodėl? Gal tai tiesiog išdykusių vaikėzų pokštas – sukeisti namų numerius? Galbūt... Vis dėlto laikui bėgant išaiškėjo, kad greičiausiai yra ne taip, kaip galvojome...

Vieną savaitgalį sulaukiame skambučio iš elektros tinklų. Vyrukas su moterimi tikrina mūsų rajono elektros skaitliukus ir štai – nesutampa duomenys. Aiškina, kad mes savavališkai kažko pridarėme, kad mūsų skaitliuko numeris ne toks, koks turėtų būti, kad rodmenys neatitinka ir pan. Nusprendžiame pasiaiškinti, tačiau pagal mūsų turimus dokumentus viskas gerai. Kur gali būti problema? Ir štai tuomet prisimename tą naująjį namo numerį.

Skambiname darbuotojams ir papasakojame apie galimą namų numerių sukeitimą. Iš pradžių išgirstame pašaipų juoką, vėliau tylą (...). Taip taip, dabar atsiliepęs vyrukas suprato, kodėl jau kelintam skambinusiajam nepavyksta paaiškinti dėl neatitikimų. Išgirstame padėkos žodį už paaiškinimą ir (...) kad jam šiandien reikia patikrinti dar kelias dešimtis „taškų“. Namų numeriai, kaip jau supratome, neatitinka ir niekas nesiteikė jiems pranešti apie naujuosius adresus...

Po kelių dienų prie laiptinės sutinku tris vyrukus iš „Lietuvos dujų“. Teiraujasi manęs apie neva mūsų laiptinėje gyvenantį X pilietį, tačiau tokio nepažįstu. Aiškinu jiems, kad toks čia negyveno ir negyvena, jie juokiasi iš manęs, sako, kad neseniai susiskambino ir tas X pilietis laukia jų namie... Ką gi, vėl papasakoju apie galimą namų sukeitimą. Vyrukai „pasiunta“, nusikeikia ir išeina ieškoti kažko kažkur į nežinomybę... Dar vėliau panaši situacija su meistriuku iš kabelinės televizijos... Taip pat dingsta laiškai, negaunami siuntiniai, nes jie juk „keliauja“ mūsų nurodytu gyvenamuoju adresu (kuris, pasirodo, nebe toks)... Ši painiava sudaro (-ys) gausybę problemų su registracijomis, dokumentais darbovietėse, darželiuose, mokyklose, bankuose, draudimuose...

O jeigu, pavyzdžiui, dar pradėsime „gauti“ skolas tų, kurie gyvena mūsų „senuoju“ adresu? Įdomi situacija. Kažin, kodėl toks keitimas buvo daromas ir kodėl apie tai nebuvo pranešta gyventojams? Kas už tai atsakingas? Turbūt šie klausimai ir teliks retoriniais... Išvada tokia: gyvensime ir toliau ten, kur gyvenome, o jei dėl to patirsime kažkokių nuostolių ar nesusipratimų – turės atsakyti tas, kas sumąstė visą šią painiavą... Gražios dienos visiems ir gerų naujųjų Ožkos metų!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI pasiteiravo seniūnės Lilijos Girgždienės komentaro:

„Pagirių k. daugiabučių namų kvartalas pradėjo formuotis 1971 m., kai prasidėjo didžiausia Pagirių šiltnamių įmonės statyba, kuri rūpinosi daugiabučių namų ir kitų objektų statyba. Statant daugiabučius namus ir kitus objektus, buvo suteikiami numeriai eilės tvarka, nepriklausomai nuo to, kokioje gatvės pusėje ar vietoje jie randasi.

Valstybės įmonės Registrų centro Adresų registro departamentas ne kartą nurodė sutvarkyti namų ir gatvių numeraciją pagal galiojančius teisės aktus. Vilniaus rajono savivaldybės Taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. lapkričio 27 d. nutarimu Nr. 1395 „Dėl numerių pastatams, patalpoms ir butams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą taisyklių patvirtinimo“, 2005 m. kovo 10 d. sprendimu Nr. T3-42 „Dėl naujų gatvių pavadinimų“, suteikė ir patvirtino Pagirių k. gatvių pavadinimus.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 str. 27p., remdamasis Adresų formavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012-12-23 nutarimu Nr. 2092, ir Numerių pastatams, patalpoms ir butams suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011-01-25 įsakymu Nr. IV-57,3,4, 7 p., 2014 m. rugpjūčio 6 d. įsakymu nr. A27(1)-1896 „Dėl adresų suteikimo ir pakeitimo Vilniaus r.sav., Pagirių sen., Pagirių ir Baltosios Vokės k.“ suteikė ir pakeitė adresus t.y. namų numeraciją.

Minėtais įsakymais seniūnija buvo įpareigota ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nurodytus dokumentus bei įsakymo nuorašus viešai paskelbti seniūnijos patalpose ir skelbimo lentose (ten, kur jos oficialiai įrengtos). Šių įsakymų nuorašai buvo paskelbti savivaldybės interneto svetainėje adresu www.vrsa.lt. Seniūnija, kaip reikalauja norminiai aktai, atliko visus šiuos veiksmus, įsakymų kopijas patalpino skelbimų lentose, informavo Pagirių k. gyventojus aptarnaujantį Pagirių paštą apie pakeistus adresus, VĮ Registrų centras pakeitė adresus Nekilnojamojo turto registre, o Gyventojų registro tarnyba pertvarkė gyventojų adresus. 2014 m. spalio-lapkričio mėnesiais seniūnija pakeitė ir iškabino namų numerius ant visų pastatų.“

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Moteris apie iškirstus medžius sostinėje: miesto plėtra žaliųjų erdvių sąskaita (2)

Visuose Lietuvos miestuose stengiamasi išsaugoti kuo daugiau žalios gamtos, tačiau ne visada tai...

Nepavykus pasinaudoti e.sveikatos paslaugomis pacientė kreipėsi į kliniką – atsakymas šokiravo (1)

Šiuo metu norint apsilankyti gydymo įstaigose pas gydytoją, galima vizitui registruotis ne tik...

Netvarka pasų poskyryje suerzino vyrą: jie imituoją veiklą, o rezultatas – kaip visada (1)

Noriu papasakoti, kokie mano įspūdžiai apie tvarką prie Migracijos departamento pasų išdavimo...

Vilniaus miesto gyventojai pasipiktinę savivaldybės sprendimu: jie nesiskaito su gyventojų nuomone Papildyta (2)

Gyvenant daugiabučiuose namuose, gyventojams reikia prie daug ko prisitaikyti. Visi norime gyventi...

Atvykę į užsakytą sodybą svečiai liko šokiruoti: jie apgaudinėja savo klientus Su nuotraukomis (7)

Norime papasakoti, kad potencialūs klientai žinotų, kokių „verslininkų“ turime Lietuvoje.

Top naujienos

Koks bus Rusijos kerštas dėl sankcionuotų prekių tranzito į Kaliningradą draudimo: galimi keli variantai (14)

Rusija i tulžingai užsipuolus Lietuvą dėl sankcionuotų prekių tranzito į Kaliningradą...

Paviešintas pokalbis: apie ką likus 4 dienoms iki karo kalbėjosi Putinas ir Macronas (2)

Prancūzijos žurnalistai paviešino Rusijos ir Prancūzijos prezidentų telefoninio pokalbio,...

Karo ekspertai: tai perskaitę paklausite – nejau ukrainiečių generolai ir štabai akli?

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad į...

Karas Ukrainoje. Rusija surengė dar vieną barbarišką ataką: žuvo aštuoni žmones išpuolio Kremenčuke aukų skaičius išaugo iki 13 (6)

Per Rusijos smūgius Ukrainos sostinei anksti sekmadienį žuvo vienas ir buvo sužeisti dar šeši...

Sinoptikai Lietuvoje skelbia stichinę kaitrą: karščiai dar nesitrauks

Antradienį Lietuvos orus lems tolimas pietvakarinis anticiklono pakraštys. Po saulėto ryto...

Nematyta Paryžiaus pusė, kurioje turistai nesilanko: kodėl ten rekomenduojama nevykti?

Ką veikti Paryžiaus centre jau pasakojau, o dabar noriu jus pakviesti ten, kur turistai nesilanko....

Madingiausias šios vasaros manikiūras, kurį galite pasidaryti ir namuose: itin tiks natūralių nagų savininkėms

Pieniškas manikiūras – tendencija, įkvėpta miglos ir rūke skendinčių rytų. Nors jau kurį...

Delfi PliusSniego pilys

„Laskovij maj“ prakeiksmas ar tragiška lemtis: tarp iškeliavusiųjų vienas paskui kitą Anapilin grupės narių – ir jaunas lietuvis (4)

48 metų rusų popmuzikos žvaigždė Jurijus Šatunovas mirė birželio 23-iosios naktį nuo...

Moterys atvirai apie šlapimo nelaikymą: gydytoja pataria, kaip spręsti problemą ir gauti priemonių nemokamai

Neįgalioji Danguolė prieš dvidešimt metų po įvykusios traumos neteko galimybės vaikščioti ir...

Mylimasis įamžino merginą pikantiškoje Joninių nakties scenoje: maniau, sudegsiu iš gėdos (3)

Noriu papasakoti savo istoriją, kad apsisaugotų kitos merginos. Yra dalykų, kurių niekada...