DELFI pasiekė skelbimas, kuriame panelėms ir moterims siūlomas konsumatorių darbas centrinėje Italijoje, vieno miestelio klube.
„Konsumacija - tai bendravimas, pasikalbėjimas, kompanijos klientams palaikymas (jokio intymumo ir privatu). Panelė gali būti ir šokėja. Jeigu esi faina mergina ir pasitikinti savimi, tai šis pasiūlymas kaip tik tau“, - rašoma skelbime.
Taip pat pateikiami ir reikalavimai: mergina turi būti išvaizdi, žavi, komunikabili, sąžininga, mokėti anglų kalbą ir būti 20-45 metų. Merginos esą „apiforminamos“ dirbti legaliai - skelbime pažymima, kad darbdaviai kiekvieną mėnesį moka mokesčius. Skelbime nurodomas atlyginimas - 1820-2600 eurų per mėnesį.
Aiškina, kad sutartys neegzistuoja
Tame pačiame skelbime panelės yra įspėjamos būti atsargios su tais klubais, kurie „reikalauja pasirašyti kontraktą“, mat Italijoje „sutartys neegzistuoja“.
„Visi tokie klubai dirba nelegaliai ir užsiiminėja prostitucija. Italijoje jokie kontraktai ir sutartys neegzistuoja. Italijoje panelių niekas nepardavinėja. (...) Gerbiami skaitytojai, nekreipkite dėmesio į komentarus, nes žmonės rašinėja neturėdami ką veikti, teršia visas reklamas“, - įspėja klubo savininkais prisistatantys asmenys.
Specialistė: tai - aiškus verbavimas
Su prekyba žmonėmis kovojančios organizacijos „Caritas“ projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ koordinatorė Kristina Mišinienė DELFI sakė net neabejojanti, kad šis skelbimas nėra toks nekaltas - tai aiškus žmonių verbavimas.
„Konsumacija yra antroji prostitucijos pusė. Mes matome, kad tas vyksta po priedanga, tokiu būdu yra verbuojamos moterys. Jeigu pažiūrėsime į internetinę erdvę, kur siūlomi darbai, tikrai ne vieną tokį skelbimą rastumėme. Kadangi nėra to žodžio „prostitucija“ tiesiai šviesiai, tai spausdina tokius kvietimus, nes tarsi užsikabinti nėra už ko“, - sako ji.
Pasak K. Mišinienės, konsumacinis bendravimas, tik pasikalbėjimas niekada neatneš pelno klubui, todėl ji abejojanti, kad merginų darbas iš tikrųjų apsiribotų tik bendravimu. Be to, tokiuose skelbimuose neretai rašoma, kad užsienio kalbos mokėjimas nėra būtinas.
Jai taip užkliuvo skelbime esantis teiginys, kad Italijoje jokios sutartys neegzistuoja. „Aišku, kad egzistuoja. Atseit legalus darbas, o sakoma, kad nereikia pasirašyti sutarties... Iš tikrųjų tai čia toks apeliavimas į nesuvokiantį žmogų. Kuo daugiau žodžių panaudosi „legalu“, „konsumacija“, ir t.t., tai atrodo, kad kažkam tai turėtų apsisukti galva nuo to ir tada tiesiog neklausinės ir neįtarinės. Manau, kad čia vienareikšmiškai verbavimas į prostituciją“, - sako K. Mišinienė.
Pasak jos, tokie skelbimai labiausiai veikia merginas iš vaikų globos institucijų, kurioms yra sunku kabintis į gyvenimą. Be to, šiuo metu šalyje yra didelis nedarbas, todėl tokie skelbimai iš tikrųjų gali sudominti.
„Toks smagiai parašytas (skelbimas - DELFI), viskas labai faina, labai gerai... Apeliuoja būtent į tokį kontingentą, o susitikti, pasikalbėti, pasitikslinti nėra su kuo. Čia apeliuojama į tą kontingentą, kuris neklausdamas važiuotų. Iš tikrųjų ne kartą esame girdėję iš merginų, kurios grįžta, kad ten alkoholis vartojamas milžiniškais kiekiais. Sakoma, kad konsumatorės neprivalo vartoti alkoholio, tačiau to dažnai reikalaujama, jos mokomos tą daryti, kad gertų kartu. Finale iš tikrųjų prieinama iki lytinių paslaugų teikimo“, - pasakoja specialistė.
Pasak jos, visuose panašiuose skelbimuose naudojami tie patys žodžiai, pvz., „legalus darbas“, „konsumacija“, ir t.t. Moterys turėtų būti budrios ir labai kritiškai žiūrėti į tokius skelbimus.
DELFI dėl šio skelbimo kreipėsi į Policijos departamentą, tačiau komentaro nesulaukė.