aA
Norvegija man – kur kas daugiau nei tik laikina gyvenamoji vieta, kadangi ir savo gyvenimo vyrą suradau būtent čia, o jis – norvegas. Dabar net prisiminti linksma, kad viskas prasidėjo nuo senais laikais siautusio bumo važiuoti į užsienį dirbti aukle.
Norvegijos lietuvė: jei galvojate, kad čia galėsite elgtis, kaip norite, likite Lietuvoje
© Vida Press

Tuo metu baiginėjau mokslus Klaipėdos verslo ir paslaugų mokykloje. Pamenu, tuo metu dar atlikau praktiką įmonėje, kuri užsiima renginių organizavimu. Šis darbas tada atrodė idealus, skirtas būtent man – mėgstu naujoves, įspūdžius, nebijau rizikuoti. Į kelionę mane pakvietė teta, kuri tuo metu Norvegijoje gyveno jau 2-3 metus. Ji man pasiūlė padirbėti aukle. Žinojau, kad aukle vienoje šeimoje ilgiausiai dirbti galima 2 metus. Va čia ir išlindo mano noras rizikuoti – kai tik baigiau mokyklą, pasiėmiau su savimi šiek tiek rūbų ir išvažiavau.

Šeima, kurioje dirbau, tada turėjo 3 vaikučius (po kiek laiko dar vieno susilaukė). Nuostabūs žmonės. Gyvenau pas juos, turėjau nuosavą kambarį, automobilį taip pat davė. Iškart pradėjau lankyti norvegų kalbos kursus. Manau, kad jei atvažiuoji į šalį, kurios kalbos nemoki, ir žadi būti ilgiau nei pusę metų, tai privalai bent minimaliai kalbą išmokti. Turėjau tikslą kuo greičiau tai padaryti. Būdavo labai smagu, kai vaikučiai, kuriuos prižiūrėjau, mane „mokė“ – rodė daiktą ir sakė tris, keturis kartus kaip tai vadinasi, o aš turėdavau kartoti.

Išdirbau ten metus ir tada šeima paklausė, gal dar metus noriu padirbėti pas juos, nes ir aš, ir mano atliktas darbas jiems patiko, o ir vaikučiai prie manęs buvo pripratę ir norėjo, kad pasilikčiau. Tikrai nebuvo sunku pasakyti „taip“. Nusprendžiau tuomet laikyti Bergeno testą (jei nori Norvegijoje studijuoti universitete, tai turi jį išsilaikyti). Laikiau tik metus prabuvusi Norvegijoje, bet neišlaikiau. Tada atrodė, kad viskas apsivertė aukštyn kojomis – ką daryti, kaip, ar į Lietuvą grįžti, juk neišlaikiau, tai tikrai nebeišlaikysiu.

Vaikučių, kuriuos prižiūrėjau, mama su manimi pakalbėjo apie tai, patarė dar mokytis, nenuleisti rankų ir sakė padės netgi mokytis, jei reikės. Tai ateinančius pusę metų sėdėjau prie knygų, mokiausi.

Išbuvusi Norvegijoje 1,5 metų, vėl laikiau Bergeno testą... ir išlaikiau. Tada stojau į aukštąją, įstojau. Jau buvau pradėjusi ieškoti kito darbo, nes buvo likę tik pusę metų dirbti aukle pas šeimą. Išsiunčiau apie 60-65 CV, buvau tik viename interviu iš visų šitų 65. Ir... gavau darbą.

Darbas buvo boulingo salėje (daugiausiai vakarais), bet man labai tiko, nes pradėjau studijuoti ekonomiką ir administraciją. Po metų laiko studijavimo ir darbo, man pasiūlė 100 proc. darbą, tada sutikau su darbo pasiūlymu (dabar man atrodo, kad galėjau baigti mokslus), po metų išėjau iš aukštosios, nes visą laiką skyriau darbui.

Tuo metu susipažinau su esamu draugu (esame šeima jau 8 metai). Išdirbusi boulinge apie 3 metus, nusprendžiau išbandyti ką nors naujo. Kalbą mokėjau gan gerai ir išsiuntusi tik apie 20 CV, gavau darbą picerijoje, kurioje po 2 mėnesių tapau direktorės pavaduotoja, po 1 metų tapau direktore, o po 1,5 metų vadovauju jau dviem picerijoms. Norvegijoje dirbu jau 5 metai ir esu labai laiminga. Nieko nebūčiau pasiekusi, jei nebūčiau mokiusis norvegų kalbos. Beje, su pirmąja šeima, kurioje dirbau, vis dar palaikom draugiškus ryšius – jie gyvena visai netoli mūsų.

Dabar turiu šeimą ir pati. Su draugu norvegu esame kartu jau 8 metai, turime vaikutį, kuriam jau greitai bus metukai. Jau gavom darželį, tai nuo rugpjūčio mėnesio pradės jį lankyti. Labai dėl to džiaugiuosi, nes mūsų vaikutis dievina žaisti su kitais vaikais ir nematau prasmės būti su juo 2-3 metus namuose – jau geriau leisti į darželį, ten ir vaikučiui įdomu, ir išmoks žaisti su kitais vaikais.

Norvegijoje yra griežtos taisyklės – negalima mušti vaikų, net truputį užduoti negalima, tačiau esu 100 proc. už tas taisykles – niekaip negaliu suvokti, kaip kai kurie gali pakelti ranką prieš savo vaiką.

Šeimoje bendraujame norvegų kalba, bet vaikutį mokinu ir lietuvių. Nebūtina jam rašyti lietuviškai, užteks, kad kalbėti mokės, o jei vėliau, kai paaugs, pats norės mokytis rašyti lietuviškai, tai su mielu noru leisiu arba į lietuvių mokyklėlę čia Norvegijoje arba internetu mokysimės.

Tiesa, ir pilietybė mano vaikelio – Norvegijos. Aš pati galiu rinktis Norvegijos pilietybę taip pat, tačiau nesusiduriu su jokiomis problemomis ir su Lietuvos pilietybe, tad nematau būtinybės ją pasikeisti. Draugų daug turime ir norvegų, ir lietuvių.

Norvegai tokie pat žmonės, kaip lietuviai, skirtumas tik tas, kad Norvegijos valstybė turi griežtas taisykles (tikrai griežtesnes nei Lietuvos), o kai kurie lietuviai, kurie atvažiuoja į Norvegiją, galvoja, kad gali čia elgtis kaip nori ir kad nebus jokių pasekmių. Deja, tie, kurie taip galvoja, geriau jau ir pasiliktų Lietuvoje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!


|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pasakė ypatingą techniką, dėl kurios pasikeis jūsų diena – darbus atliksite laiku (2)

Darbo pridavimo terminas – poryt, reiktų nedelsiant kibti į veiklą, bet vietoje to įsijungi...

Didžiausia klaida, kurią tėvai padarė kalbėdami su mumis apie pinigus: ko nekartoti (6)

10 metų vaikas jau gali kartu skaičiuoti komunalinius mokesčius? Dar ir kaip, tik reikia teisingai...

Į teorijos egzaminą registravęsis vaikinas susidūrė su netikėtais sunkumais: visi labai užsiėmę, pasirodo (55)

„Regitra“ jau leidžia laikyti egzaminus, tačiau norėdami gauti egzaminams būtinas sveikatos...

Specialistė įvardijo 5 būdus papildomai užsidirbti – vienas jų itin paprastas (43)

Papildomos pajamos be jokio naujo darbo – tai įmanoma, ir dar kaip. Ne vienas žmogus karantino...

Top naujienos

Po pranešimų apie „Vagner“ samdinių atitraukimą – slapti Rusijos manevrai JAV generolas: teks kalbėti apie labai rimtą grėsmę Europos saugumui (223)

Rusija pasiuntė į Libiją karo lėktuvų, turinčių teikti paramą iš oro rusų samdiniams,...

Valatka: Narkevičiaus pasiteisinimai yra baisesni už pradinius kaltinimus (1)

Visa susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus kadencija yra paženklinta vienas kitą...

Po Vyriausybės pasiūlymo liko sutrikę – o yra ką švęsti? (42)

Vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad inicijuoja padėkos akciją „Ačiū, Lietuva“, o birželio...

Maldeikienė: normaliose šalyse orientuojamasi, kad žmonės turi proto (150)

Europarlamentarė Aušra Maldeikienė sukritikavo Lietuvoje dominuojantį suvokimą, kaip turi būti...

Skandalą Vilniaus savivaldybėje ir garsųjį apiplėšimą autostradoje sieja žinomos dainininkės draugas   (283)

Antradienį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ( FNTT ) pareigūnai Vilniaus savivaldybėje...

Dėstytojo brolis suviliojo mane tiesiog ant fortepijono – atkirtis vėl jį sutikus buvo saldus (84)

Gyvenime dažnai būna, kad iškilmingus, ženklius, didelius įvykius pamirštame greitai, o...

Regimantas Dima

Drakulos tėvynainiai rumunai ir kaip juos įveikti vien proto jėga

Autorius šį kartą neria į istoriją ir randa daug žinomo vampyro Drakulos sąsajų su Lietuva....

5 stilingi daiktai, kurie ne tik puikiai tiks jūsų mažai erdvei, bet ir atliks kelias funkcijas (1)

Kai sveitainėje trūksta vietos, kiekvienas naujas baldas, nors ir labai reikalingas, dar labiau...

Spausk gazą. Viskas, ką reikia žinoti apie kuro filtrą ir ar tikrai senstelėjęs „Mercedes“ tinka tik vyresniems?

„Spausk gazą“ bandomajam triušiui „Smart“ automobiliui jau atliko eilę darbų. Šį kartą...

„Panathinaikos“ vadovas grasina palikti Eurolygą, įpyko ir „Gazprom“ pavadinimą minintys serbai (10)

Ekscentrišku charakteriu garsėjantis Atėnų „Panathinaikos“ klubo prezidentas Dimitris...

|Maža didelių žinių kaina