aA
Vykstant karui Ukrainoje į Lietuvą vis daugiau atvyksta karo pabėgėlių. Autobusų ir traukinių stotyse buriuojasi minios žmonių, kuriems būtina pagalba ir parama. Plūstant dideliems žmonių srautams neišvengiama ir nesusipratimų.
Nesusipratimas Kauno autobusų stotyje: mes net į WC nemokamai jų neįleidome
© Skaitytojų nuotr.

Į „Delfi“ kreipėsi skaitytojas, kuris papasakojo apie nemalonų nutikimą Kauno autobusų stotyje.

„Dėl atšaukto skrydžio, teko keliauti iš Berlyno į Vilnių (per Varšuvą ir Kauną) autobusu. 70 proc. žmonių autobuse buvo nuo karo bėgantys Ukrainos žmonės. Daugumoje moterys su vaikais ir tėvais (už manęs sėdėjo 2 berniukai, 11 ir 12 m., sakė važiuoja tiesiai iš Charkivo, kas reiškia iš realaus karo lauko).

Tiek Berlyno, tiek Varšuvos stotyse yra žmonės, padedantys susiorientuoti Ukrainos žmonėms, viskas gan paprasta ir aišku. Jeigu pats blaškaisi, prie tavęs prieis ir paklaus, ar nereikia pagalbos.

Kai kurie jau 4 parą keliavo autobusais iš Vokietijos, nes nenorėjo likti 3 mėn. pabėgėlių stovykloj. Kai kurie vyko tiesiai iš karo į Lietuvą. Labai kultūringi, orūs žmonės, neieškantiems tiesiog pagalbos, jie pasiryžę susimokėti ir už nuomą, ir už gyvenimą.

Kiekvienas keliavo su tiek daiktų, kiek gali panešti. Visi jų pinigai banko kortelėse, retas turėjo grynųjų. Lenkijoje ir Vokietijoje jiems duodami nemokami bilietai į autobusus, traukinius ir lėktuvus, todėl autobusas buvo sausakimšas.

Kiekvienos ilgesnės stotelės metu žmonės naudojosi galimybe nueiti į kavinės ar degalinės tualetą, nes autobuse esantis po 12 valandų kelionės nebuvo pats švariausias.

Tik įvažiavus į Kauną visur matėsi Ukrainos vėliavos. Netgi naujai nudažyta pastato siena Nemuno pakrantėje su Ukrainos vėliava iš toli atrodė gražiai.

Bet grožis greitai pasibaigė. Kauno Autobusų stotyje vairuotojai sustojo 10 minučių pertraukai. Daugelis naudojomės proga nueiti į švarų WC. Stotis nauja, graži, tualetas mokamas – 50 euro centų. Aš pats norėjau atsiskaityti kortele, tačiau aparatas nesuveikė.

Nieko tokio, susiradau grynų. Už manęs buvo dvi šeimos su vaikais. Jie grynų pinigų neturėjo, kortelės skaitytuvas neveikė. Priėjo apsaugos darbuotojas, aš paprašiau, kad įleistų žmones, juk bėga iš karo, neturi grynų pinigų.

Šis sako, kad negalima, liepė susimokėti. Daviau grynų pinigų aš, nes laiko ginčytis nebuvo, juk mūsų laukia autobusas. Aš išėjus iš WC paklausiau apsaugos darbuotojo, kodėl jie neleidžia Ukrainos žmonėms naudotis WC nemokamai?

Paprašiau leisti man greitai pasikalbėti su vadovu. Šis man atsakė, kad negalima ir vakar gavo įsakymą, kad nieko neleidžia nemokamai į WC, net ukrainiečių, nes rytoj čia jų bus tūkstančiai.

Nežinau kas priėmė šį sprendimą, gal pats apsaugos darbuotojas, bet esmė tokia, kad, šiems žmonėms vėliavų ir dainų mažiausiai reikia. Kam tos vėliavos, kam tos gražiai išdažytos sienos? Geriau už tą kainą žmonės į WC būtų įleisti.

Beje nei Kauno, nei Vilniaus autobusų stotyse nebuvo nei vieno žmogaus, kuris esant reikalui galėtų padėti susiorientuoti iš karo bėgantiems žmonėms. Jeigu visgi yra „kažkur kažkas“, tai nebuvo nei vieno ženklo. Aš nemačiau, žinodamas vietą ir vietinę kalbą.

Manau ukrainiečiams surasti būtų be šansų. Moralas toks: ukrainiečiai už dyką ir su kitų pagalba sugebėjo atkeliauti į Lietuvą, o mes net į WC nemokamai jų neįleidome. Bet vėliavos gražios“, – rašė skaitytojas.

Kauno autobusų stoties atstovas Justinas Vadluga teigė, kad įvyko nesusipratimas ir tokių situacijų ateityje bus išvengta.

„Kauno autobusų stotis yra administruojama Kautros, visos įmonės mastu teikiame pagalbą nuo karo bėgantiems žmonėms. Vykdome nepertraukiamą evakuaciją iš Lvivo nemokamai perveždami karo pabėgėlius į Lietuvą.

Veiksmus koordinuojame su pagalbą ukrainiečiams teikiančiomis organizacijomis ir į karo pabėgėlius žiūrime žmogiškai ir tiesdami pagalbos ranką. Karo pabėgėliams atvykusiems į Kauno autobusų stotį susiorientuoti padeda informacijos skyriaus personalas, informacija teikiama tiek anglų, tiek rusų kalbomis.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką viešuoju tualetu nemokamai naudotis gali neįgalieji asmenys, su aiškiais neįgalumo požymiais, arba asmenys pateikę neįgalumą įrodančius dokumentus.

Jeigu ukrainiečiai neturi galimybės susimokėti, jie į viešąjį tualetą yra įleidžiami nemokamai. Atsiskaitymas mokėjimo kortelėmis veikia. Laiške minima keleivio patirtis yra nesusipratimas. Jį išsiaiškinsime ir užtikrinsime, kad nepasikartotų.

Autobusų stotis yra tik tarpinis punktas. Būna, kad karo pabėgėliai stotyje praleidžia valandą ar dvi, laukdami persėdimo autobuso. Čia jie gali naudotis visa autobusų stoties infrastruktūra.

Žmonės šiltoje laukimo salėje gali sulaukti persėdimo į kitą autobusą ar nemokamai pasikrauti telefonus tam įrengtose krovimo stotelėse.
Stotyje yra įsikūrusi Rimi parduotuvė, taip pat yra vaistinė ir keletas vietų, kuriose galima pavalgyti.

Šiomis dienomis, netoli autobusų stoties, Vytauto pr. 79, įsikūrė ukrainiečių registracijos centras. Džiaugiamės, kad turėsime kur nukreipti vėlai vakare atvykusius karo pabėgėlius“, – sakė Kauno autobusų stoties atstovas J. Vadluga.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(194 žmonės įvertino)
3.5103

Tabako reklamos draudimas kai kuriems nieko nereiškia – įžengus į prekybos centrą pasitinka įžūlus pasiūlymas

Kelis kartus vieno žinomo prekybos centro parduotuvėse (net keliose skirtingose) pastebėjau...

Vilniaus šilumos tinklai įspėja, kad gudraujantiems klientams teks susimokėti (3)

Niekam jau neturėtų kilti klausimų apie mokesčius, kuriuos mokame už mums suteiktas paslaugas....

Kaunietis baisisi situacija miesto gatvėse – savivaldybės teigimu, tai tik „menki krateriukai“ (5)

Kauno gatvės aktyviai remontuojamos ir prižiūrimos. Jau seniai laikinoji sostinė nebegali...

Vyras nuvykęs į darbo pokalbį tikėjosi kelionės kompensacijos – Užimtumo tarnyba paaiškino, kokios paslaugos yra kompensuojamos (1)

Ieškant darbo tikimės, kad mums pagalbą suteiks Užimtumo tarnybos specialistai. Žmogui,...

Agresyvių jaunuolių užpultas troleibuso vairuotojas: keleiviai mus laiko priešais (4)

Viešasis transportas Kaune seniai yra geros kokybės. Nauji troleibusai, autobusai padeda pasiekti...

Top naujienos

Profesorius Mažeikis: Ukrainoje laukia lemiamas mūšis, nuo kurio baigties priklausys labai daug (3)

Ukraina neslepia kaupianti pajėgas ir besiruošianti išlaisvinti Rusijos okupuotą Chersono miestą....

Verslas PliusAurimas Perednis, laida „Iš esmės“

Naujas valdžios planas – griežtesnė automobilių kontrolė ir techninė apžiūra: nusitaikė į senesnius nei 17-os metų automobilius (1)

Kovodama su oro tarša miestuose valdžia nusitaikė į senesnius nei 17-os metų automobilius....

Už grotų pragarą patyręs kalinys: jau nieko nebijau, dabar – arba peilį įsmeigs, arba – nunuodys (3)

Tuo metu, kai Pravieniškių pataisos namuose siautėjo į „Pravieniškių mafiją“ susibūrę...

Lietuvoje savaitgalį lepins įspūdinga kaitra: tik vienoje šalies dalyje iškris trumpas lietus, galima perkūnija

Šeštadienio dieną virš Lietuvos ir toliau bus įsitvirtinęs aukšto atmosferos slėgio laukas.

Kremliaus propaganda skelbia rusams džiugią žinią: kariauti Ukrainoje padės 100 tūkst. Šiaurės Korėjos karių (27)

Prieš kelias dienas nuskambėjo žinia, jog Šiaurės Korėjos diktatorius nusprendė padėti...

Delfi PliusKristina Pocytė

Lietuvą šiurpinusi nusikaltėlių šeima: už grotų pasiųsti vyrai veikė šaltakraujiškai

„Nusikaltėlių šeimoje neliko vyrų“, – tokia antraštė „Delfi“ portale pasirodė dar...

Delfi PliusNatalia Drozdiak, Alex Wickham, Volodymyr Verbyany

Rusijai – nemalonios užuominos dėl lemiamo posūkio kare

Sprogimai Rusijos karinių oro pajėgų bazėje Kryme, per kuriuos, kaip teigia Ukraina, sunaikinti...

Karas Ukrainoje. Reikšmingi pokyčiai kare: Rusijai dabar teks ginti „nepasiekiamą“ teritoriją žiniasklaida: ataką Kryme surengė Ukrainos specialiosios pajėgos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareikalavo, kad Rusijos pajėgos nedelsiant paliktų...