aA
Noriu su jumis pasidalinti savo ypatingai karčių ir nenusisekusių atostogų Ispanijoje istorija. Pirmą dieną, vos mums išsinuomojus automobilį, išvažiavus iš oro uosto ir netoliese sustojus paplūdimyje pasidžiaugti jūra, prieš mūsų akis privažiavo kita mašina ir tarsi specialiai užstačius automobilį, buvo išdaužtas galinis stiklas, pavogti visi atostogoms skirti pinigai su mano sužadėtinės pasu, telefonas, visos kreditinės kortelės, kito žmogaus rankinė su pinigais ir kitais dalykais.
© Shutterstock nuotr.

Bandžiau vytis vagis, bet negali palyginti automobilio ir žmogaus bėgimo greičio... Iš karto pamačiau policijos pareigūną, kuris patruliavo paplūdimyje su keturračiu. Pribėgau prie jo, pradėjome aiškinti, kad prieš minutę buvo apiplėšta mūsų mašina, o vagis ką tik nurūko jam prieš nosį. Bet jis net nesivargino vytis...

Vos ne vos susišnekėjome, kadangi pareigūnas beveik nesuprato nei vieno angliško žodžio, viską išsiaiškinome, tuomet jis paplūdimyje pradėjo klausinėti ispanų, ką jie matė, ir pasakė važiuoti į policijos būstinę, vietoj to, kad iškviestų kitus patrulius, kurie būtų iš karto apėmę pirštų antspaudus, o gal net užblokavę kelią, kuriuo važiavo vagys ir pagavę juos. Tas kelias kaip tik vedė oro uosto link, ir nelabai yra, kur nusukti.

Policininkas su bananu tiesiog nudaužė likusius stiklus ir davė adresą, kuriuo turėjome nuvykti. Prasidėjo dar daugiau nesėkmių, kol suradome policijos buveinę, tikriausiai jau patys spėjome savo pirštais nučiupinėti automobilį, policijai mus besiuntinėjant iš vienos vietos į kitą, po trečio tokio karto buvo paimti antspaudai. Nežinojome, ką daryti, kaip mano sužadėtinei grįžti atgal į Angliją, kur dabar gyvename – juk buvo pavogta jos asmens tapatybės kortelė.Tada iš policijos sužinojome, kad reikia važiuoti iš Alikantės, kur buvome apvogti, į Valensiją, kurioje yra Lietuvos konsulatas.

Visur, kur tik keliavome, atsitikdavo kas nors negero: važiuojant į Valensiją, priešais išvydome kraupią avariją, kur viename automobilyje matėme vieną prispaustą gyvą žmogų, kitame – jau nebegyvą, gulintį ant vairo. Jis atrodė kraupiai, kadangi automobiliai susitrenkė kaktomuša ir turbūt labai dideliu greičiu.

Toliau važiavome ir tylėjome, nenorėdami prisiminti to, ką išvydome. Dar po poros valandų nuvykus į Valensiją ir radus konsulatą paaiškėjo, kad išduodamas tik tam tikras lapas kaip laikinas pasas, su kuriuo galima grįžti tik į savo gimtąją šalį Lietuvą, nes į Angliją būtų neįleidę (...).

Kadangi tokiu atveju labai daug išleistume, nusprendėme atsisiųsti dokumentą iš Londono – pasą. Paprašėme, kad jį namuose surastų draugai ir per kurjerius atsiųstų pačiu greičiausiu įmanomu būdu. Draugai sumokėjo didelę sumą – daugiau nei 80 svarų, ir buvo pažadėta, kad siuntinys mus pasieks kitą dieną nuo 9 iki 18 val.

18 val. sulaukėme, o siuntinio vis dar nebuvo. Internete radome Ispanijos kurjerių, kurie perėmė siuntinį, telefono numerį. Jie pasakė, kad kurjeris tikriausiai užstrigo spūstyje, todėl vėluos ir pristatys siuntinį iki 20 val. vakaro. Laukėme iki 22 val., tačiau siuntinio vis tiek neatvežė, o kitą dieną mums jau buvo skrydis. Mano sužadėtinė turėjo likti ir laukti siuntinio.

Gerai, kad turėjome Ispanijoje gyvenantį draugą, kuris mums labai daug padėjo. Mums išvažiavus, sužadėtinė laukė, kol pradės veikti kurjerio telefonas, paaiškėjo, kad siuntinys yra visai kitur, nei turėtų būti. Susisiekus su pačiu kurjeriu, buvo sutarta siuntinį pasiimti kelyje, nes kitu atveju būtų tekę laukti dar ilgiau.

Gavusi pasą sužadėtine važiavo į artimiausią oro uostą, kur dar turėjo laukti kelias valandas, kad galėtų nusipirkti „Ryanair“ kompanijos bilietą į Londoną. Perkant bilietą kasoje, iš pradžių nenorėjo parduoti bilieto, prašė dar vieno asmens dokumento, bet kai ji parodė policijoje gautą dokumentą , liepė nesijaudinti ir pardavė bilietus.

Ačiū Dievui, viskas tuo ir baigėsi. Buvo ir kitų nesėkmių – išvydome, kaip baseine moteris susilaužė koją, o man grįžtant lėktuvu, pavyko nusileisti tik antrą kartą, nes pirmąjį sykį nutūpti nepavyko.

Iš viso mes netekome apie 2500 svarų, kitas asmuo – 1500 svarų, o kurjerį ir automobilių nuomos punktą bandysime paduoti į teismą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo atostogų istorijomis. Papasakokite, kiek kainuoja paatostogauti Lietuvoje ar užsienyje. Atskleiskite, jei tokią tendenciją, kad mažiau kainuoja išvykti ilsėtis svetur, pastebėjote.

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Poilsis“.

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasibaisėjo istorija dėl Kaune atimtų vaikų: ar ir toliau tylėsime kaip avių banda? (231)

Manau, visos Lietuvos tėvai (ir ne tik tėvai, bet visi socialiai normalūs žmonės) seka temą apie...

Peterboro lietuviai atsipalaidavo įsisukę į liaudies šokių sūkurį (4)

Gausiai Peterboro mieste gyvenančių lietuvių jau nebestebina dažnai čia koncertuoti atvykstantys...

Artėja prezidento rinkimai: nepamirškime mąstyti savo galva (19)

Akivaizdu, kad būsimi prezidento rinkimai jau dabar spaudžia smegeninę nemažai daliai žmonių –...

Iš banko išėjo nieko nepešęs: nuo kada vairuotojo pažymėjimas nėra dokumentas? (56)

Ėjau su dukryte per Konstitucijos pr. ir nusprendžiau pasikeisti šiek tiek dolerių (likusių po...

Dvi bailiukės prašo suteikti joms šansą turėti namus

Lilu ir Merlin buvo vienos iš išgelbėtųjų Donelaičio gatvės nelaimėlių, kurios gimė ir savo...

Top naujienos

Ekonomistai mala į miltus naują pensijų reformą: tokios sistemos nerastume niekur į Vakarus nuo Berlyno sienos (58)

Nuo kitų metų startuoja pensijų kaupimo pertvarka. Kam ji naudinga? „Delfi Dėmesio centre“...

Paaiškino, kodėl kauniečių šeima tarnyboms sukėlė įtarimų: rimtų klaidų padarė abi pusės (616)

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė atskleidė daugiau aplinkybių apie...

Širinskienės klausimas konservatorei: kurioje vietoje čia yra visuomenės teisė žinoti? (17)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos atstovei Radvilei...

Lietuvių pamėgtas Marokas: švaros trūkumą atperka nedidelė kelionės kaina (1)

Lietuvoje rudeniui įgavus pagreitį, su vasara tenka atsisveikinti, nors to tikrai nesinori....

Kaip atrodo pigiausiai parduodami būstai Lietuvos didmiesčiuose (17)

Didmiesčiuose šiuo metu tikrai nestinga būstų pasiūlos, tačiau jiems įsigyti kartais...

Kuzminsko skyrybų versija pribloškė Andreikaitės draugę: apie Mindaugo neištikimybę jau seniai visi kalba (288)

Praėjusių metų liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, krepšininkas...

Lavrinovičių humoras vertė iš koto žiūrovus: apie pinigines, Ballus, knygas ir laukiantį Holivudą (44)

Andriaus Tapino vedamoje „Laisvės TV“ pokalbių laidoje „Laikykitės ten“ apsilankė bene...

Suserga kas antra moteris, bet ne visos žino, kaip: Unikauskas pataria, kaip išvengti intymios ligos 4 pagrindiniai simptomai (6)

Drėgnos servetėlės, kvapnūs muilai ar dušo želė bei sintetinis apatinis trikotažas gali...

Elle ir Žilvinas Grigaičiai pirmą kartą pasirodė kartu po santykių krizės: pora švenčia gyvenimą (16)

Antradienio vakarą Vilniaus širdyje žinomi žmonės rinkosi į atsinaujinusio žurnalo...