aA
Noriu su jumis pasidalinti savo ypatingai karčių ir nenusisekusių atostogų Ispanijoje istorija. Pirmą dieną, vos mums išsinuomojus automobilį, išvažiavus iš oro uosto ir netoliese sustojus paplūdimyje pasidžiaugti jūra, prieš mūsų akis privažiavo kita mašina ir tarsi specialiai užstačius automobilį, buvo išdaužtas galinis stiklas, pavogti visi atostogoms skirti pinigai su mano sužadėtinės pasu, telefonas, visos kreditinės kortelės, kito žmogaus rankinė su pinigais ir kitais dalykais.
© Shutterstock nuotr.

Bandžiau vytis vagis, bet negali palyginti automobilio ir žmogaus bėgimo greičio... Iš karto pamačiau policijos pareigūną, kuris patruliavo paplūdimyje su keturračiu. Pribėgau prie jo, pradėjome aiškinti, kad prieš minutę buvo apiplėšta mūsų mašina, o vagis ką tik nurūko jam prieš nosį. Bet jis net nesivargino vytis...

Vos ne vos susišnekėjome, kadangi pareigūnas beveik nesuprato nei vieno angliško žodžio, viską išsiaiškinome, tuomet jis paplūdimyje pradėjo klausinėti ispanų, ką jie matė, ir pasakė važiuoti į policijos būstinę, vietoj to, kad iškviestų kitus patrulius, kurie būtų iš karto apėmę pirštų antspaudus, o gal net užblokavę kelią, kuriuo važiavo vagys ir pagavę juos. Tas kelias kaip tik vedė oro uosto link, ir nelabai yra, kur nusukti.

Policininkas su bananu tiesiog nudaužė likusius stiklus ir davė adresą, kuriuo turėjome nuvykti. Prasidėjo dar daugiau nesėkmių, kol suradome policijos buveinę, tikriausiai jau patys spėjome savo pirštais nučiupinėti automobilį, policijai mus besiuntinėjant iš vienos vietos į kitą, po trečio tokio karto buvo paimti antspaudai. Nežinojome, ką daryti, kaip mano sužadėtinei grįžti atgal į Angliją, kur dabar gyvename – juk buvo pavogta jos asmens tapatybės kortelė.Tada iš policijos sužinojome, kad reikia važiuoti iš Alikantės, kur buvome apvogti, į Valensiją, kurioje yra Lietuvos konsulatas.

Visur, kur tik keliavome, atsitikdavo kas nors negero: važiuojant į Valensiją, priešais išvydome kraupią avariją, kur viename automobilyje matėme vieną prispaustą gyvą žmogų, kitame – jau nebegyvą, gulintį ant vairo. Jis atrodė kraupiai, kadangi automobiliai susitrenkė kaktomuša ir turbūt labai dideliu greičiu.

Toliau važiavome ir tylėjome, nenorėdami prisiminti to, ką išvydome. Dar po poros valandų nuvykus į Valensiją ir radus konsulatą paaiškėjo, kad išduodamas tik tam tikras lapas kaip laikinas pasas, su kuriuo galima grįžti tik į savo gimtąją šalį Lietuvą, nes į Angliją būtų neįleidę (...).

Kadangi tokiu atveju labai daug išleistume, nusprendėme atsisiųsti dokumentą iš Londono – pasą. Paprašėme, kad jį namuose surastų draugai ir per kurjerius atsiųstų pačiu greičiausiu įmanomu būdu. Draugai sumokėjo didelę sumą – daugiau nei 80 svarų, ir buvo pažadėta, kad siuntinys mus pasieks kitą dieną nuo 9 iki 18 val.

18 val. sulaukėme, o siuntinio vis dar nebuvo. Internete radome Ispanijos kurjerių, kurie perėmė siuntinį, telefono numerį. Jie pasakė, kad kurjeris tikriausiai užstrigo spūstyje, todėl vėluos ir pristatys siuntinį iki 20 val. vakaro. Laukėme iki 22 val., tačiau siuntinio vis tiek neatvežė, o kitą dieną mums jau buvo skrydis. Mano sužadėtinė turėjo likti ir laukti siuntinio.

Gerai, kad turėjome Ispanijoje gyvenantį draugą, kuris mums labai daug padėjo. Mums išvažiavus, sužadėtinė laukė, kol pradės veikti kurjerio telefonas, paaiškėjo, kad siuntinys yra visai kitur, nei turėtų būti. Susisiekus su pačiu kurjeriu, buvo sutarta siuntinį pasiimti kelyje, nes kitu atveju būtų tekę laukti dar ilgiau.

Gavusi pasą sužadėtine važiavo į artimiausią oro uostą, kur dar turėjo laukti kelias valandas, kad galėtų nusipirkti „Ryanair“ kompanijos bilietą į Londoną. Perkant bilietą kasoje, iš pradžių nenorėjo parduoti bilieto, prašė dar vieno asmens dokumento, bet kai ji parodė policijoje gautą dokumentą , liepė nesijaudinti ir pardavė bilietus.

Ačiū Dievui, viskas tuo ir baigėsi. Buvo ir kitų nesėkmių – išvydome, kaip baseine moteris susilaužė koją, o man grįžtant lėktuvu, pavyko nusileisti tik antrą kartą, nes pirmąjį sykį nutūpti nepavyko.

Iš viso mes netekome apie 2500 svarų, kitas asmuo – 1500 svarų, o kurjerį ir automobilių nuomos punktą bandysime paduoti į teismą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo atostogų istorijomis. Papasakokite, kiek kainuoja paatostogauti Lietuvoje ar užsienyje. Atskleiskite, jei tokią tendenciją, kad mažiau kainuoja išvykti ilsėtis svetur, pastebėjote.

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Poilsis“.

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vyras neišlaikė: ar mažylių kasose privaloma užleisti eilę ir tokiems tėvams? (105)

Prieš kelias dienas portalas „Kas vyksta Kaune“ pasidalino istorija, kuomet „Maximos“...

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai vėl švarino mišką (1)

Jau apie du dešimtmečius Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai...

Jubiliejinė šventė „Minties“ gimnazijoje – gausiame skautų būryje

Spalio 18-19 dienomis Panevėžio „Minties“ gimnazijoje kaip niekada iškilmingai, jaunuolių...

Anglų kalbos pamokos, kurios truko po 14 valandų per parą

Spalio 8–12 dienomis Kauno senamiesčio progimnazijoje lankėsi tarptautinio daugiašalio...

Jauną mamytę situacija Kauno „Akropolyje“ stebina: ar pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa? (240)

Trečiadienį socialiniame tinkle pasklido nemažo atgarsio sulaukusi žinutė apie naudojimąsi...

Top naujienos

Skvernelis: aš esu priešlaikinių rinkimų šalininkas (57)

Šiuo metu Lietuvoje egzistuoja trys ugniagesių gelbėtojų grandys – vieni pavaldūs...

Po slapto STT tyrimo – kaltinimai garsiam verslininkui: dovanų maišelyje – butelis alkoholinio gėrimo ir vokelis (41)

Lietuvos transporto ir logistikos paslaugų bendrovių grupės „ Transekspedicija “ generalinis...

Kelionė į Keniją šeimai neapsiėjo be nuotykių: batai iš padangų, akistata su medžiojančia liūte ir pasikeitęs vaikų elgesys (1)

Jei dar visai neseniai motinystė siejosi su dvejų metų namų rutina, tai šiandien vis daugiau...

JAV bombonešių skrydžiai virš Lietuvos ir Estijos: šį kartą rusams paspendė ir spąstus (333)

Trečiadienio popietę virš Lietuvos jau antrą kartą šiais metais pasirodė JAV strateginis...

ES narės pritarė siūlymui atidėti „Brexit“ (24)

Europos Sąjungos narės trečiadienį iš principo pritarė siūlymui atidėti Didžiosios...

Užkalnis. Ši vyriausybė klyno nesugebėtų užsisegti (290)

Žiūrim, ką turim. Alytuje tai dega, tai smilksta, tai rūksta senos padangos, gyventojai...

Mantas Stonkus paviešino savo susirašinėjimą su Alytaus meru: jis galėtų būti neblogas komikas (35)

Praėjusią savaitę vienoje Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilęs gaisras tapo rimta...

Seimo narių uždarbis vėl kaitina kraują: tūkstančiai dalijasi pasenusia melagyste (144)

Vagių šutvė! Valdžiažmogių pasityčiojimas iš liaudies! Tokios reakcijos vėl pasipylė po to,...

Dar vienas išbandymas Adomaičio kariaunai: „Tofaš“ – „Rytas“ (44)

Vilniaus „Rytas“ (1-2) trečiadienio vakarą 20 val. išvykoje žaidžia Europos taurės B grupės...

Kaip Vokietija atrėmė spaudimą didinti išlaidas ir netgi laimėjo sąjungininką (2)

Pasaulio finansų vadovų susitikime Vokietija griežtai atsisakė įvesti visapusiškas ekonomines...