aA
Senmergė – liūdna, vyrams nepatraukli, meilės taip niekad ir nepatyrusi moteris? Toli gražu – laikai keičiasi, keičiasi ir moters, nusprendusios, kad sutuoktinis šalia nėra laimingo gyvenimo garantas, įvaizdis.
© Fotolia nuotr.

DELFI skaitytojai Rimantei pasidalinus savo laišku Kalėdų seneliui, tarp komentatorių kilo tikras karas – kokios yra tos vadinamos senmergės ir ar iš tiesų vienatvė per šventes taip gąsdina? Iš vienišų, bet, panašu, laimingų moterų komentarų matyti, kad prasidėjo nauja era – jos laimingos vienos, ir yra tuo patenkintos.

„Mes pasirinkom tokį gyvenimo būdą, ir tikrai nepavydim (bent jau aš) savo ištekėjusioms draugėms. Na, nepavydžiu ir viskas. Aš tikrai nuoširdžiai užjaučiu jas, besikapstančias po silkių vidurius, bemakaluojančias baltą mišrainę ir dar „besidžiaugiančias“ ant sofos drybsančiais vyrais.

Manau, kad ta pagieža yra būtent atvirkštinė, nes pavydi būtent mums, vienišėms... Man dažnai tenka girdėti – „oi kaip tau gera, nereikia rūpintis nei vyru, nei vaikais.“ Taip, nereikia, man patinka mano gyvenimo būdas ir per Kūčias tikrai nebus ant stalo nei silkės, nei kisieliaus, ir Kalėdų eglės nebus. Man tai neaktualu.

Man bus daug smagaus laiko paskaityti knygą, pažiūrėti filmą ar pasivaikščioti. Man šventė yra tikra šventė ir kaip kasmet Kalėdas pasveikinsiu su taure mėgstamo konjako (šampano nemėgstu). Taigi, mielos ištekėjusios ponios, neužjauskite manęs, užjauskite save. Linkiu, kad jūsų nebūtų pošventinėje policijos suvestinėje tarp tų, kurias papjovė, užmušė ar pasmaugė jūsų mylimi sutuoktiniai“, – rašė „Senmerge“ pasirašiusi komentatorė.

Jai pritarė ir kita, 32-ejų metų netekėjusi DELFI skaitytoja.

„Man 32 m. Po 2-3 vaikus jau turinčios draugės vis gailiai palinguoja galva, kad vis nesiseka man susirasti antros pusės. Į šeimos šventes, aišku, nei viena nesikviečia, bet nesistebiu ir net nepykstu, nes, būsiu nekukli, – bijau, kad vyrai pamirštų į žmonas žiūrėti. Metų man „duoda“ 25-26. Prižiūriu save, esu ilgakojė šviesiaplaukė (viskas proto ribose, nesu silikoninė „olialia“), labai artimos draugės net neslepia (kurios žino, kad „nelipčiau“ ant svetimo), kad vyrai žarsto man komplimentus namuose.

Iki šiol buvę vaikinai/vyrai pasitaikydavo kažkokie „moliai“, kompleksuojantys, kad esu pasiekusi daugiau už juos, nors man tai visiškai netrukdydavo (priimu žmogų tokį, koks jis yra; jei įsimylėjau, vadinasi, ir myliu tokį, koks yra, bet nesiruošiu savęs nuleisti žemiau, nei esu). Po metų ar kelių pradėdavo inkšti, emociškai terorizuoti, kokie jie vargšai, gailėk jų, amžinai pavargę ir t.t. Pastarasis dar ir mamytės sūnelis pasirodė esąs.Todel šiuo metu „kaifuoju“ tiesiogine to žodžio prasme, kad niekas nenervina. Ir kai 3 val. nakties ima skambinti „laimingai“ ištekėjusios draugės, kurios linguoja galva dėl mano „vienatvės“, kūkčiodamos į ragelį, kad vyrai kažkur valkiojasi su išjungtais telefonais, pagalvoju – ar čia ne man reikia linguoti galvą ir užjausti tas vargšes, kurios namie kuopia kampus, ruošia vakarienes, paskendusios „pampersų“ aromatuose, su savaite netrinkta galva ir svogūnais smirdančiu chalatu, ir yra vienišos, būdamos šeimoje?“, – stebėjosi Mina prisistačiusi skaitytoja.

DELFI skaitytojos pasakojo, kad nebijo būti vienos. Joms geriau – neturėti sutuoktinio, bet bent jau likti ištikimoms sau ir neieškoti bet kokio vyro.

„Paskaičius komentarus, pasirodo visuomenės požiūris į netekėjusias moteris... Tai, atseit, per daug išranki (lyg prie kiekvienos moters būtinai vyrų eilė stovėjo), tai gal baisios išvaizdos (tarsi neišteka tik storulės ir nevalos), tai gal bjauraus būdo (ohoho, kiek pažįstu valdingo, agresyvaus charakterio būtent ištekėjusių moterų). Ar jus nepagalvojat, kad esama moterų, kurios neturi didelių trūkumų, tačiau tiesiog nėra itin patrauklios vyrams?

Man apie 30 metų ir esu viena. Niekada neturėjau didelio pasisekimo tarp vyrų. Tie vyrai, kurie man patiko, buvo užimti arba nesidomėjo manimi. Beje, tikrai nežiūrėjau į tokius, kurie ne mano nosiai. Tie, kuriems patikau aš, buvo absoliučiai ne mano žmonės. Ar reikėjo draugauti/tekėti už žmogaus, kuris man visiškai nepatiko? Nemanau. Esu tikra, kad tokių moterų kaip aš yra ir daugiau“, – rašė DELFI komentatorė.

Kita skaitytoja taip pat sakė mieliau būsianti be vyro.

„Pati esu senmergė, nes pasirinkau tokį kelią. Švęsti vienai baisu tik pirmus kelis metus. Naujuosius jau 30 metų sutinku viena, visada atsisakau, jei kas kviečia. Juk jei nesileidi į kompromisą, neapskaičiuoji savo laiku, tai ir lieki be šeimos. Bet senmergių dabar pilna, jei liūdna, galima kooperuotis, ir dar – pasižiūrėjusi, kaip mano draugės gyvena šeimose, ką nutyli, nesigailiu – nenorėčiau. O mirti vis tiek dabar tenka slaugos namuose visiems, nes vaikai dirba iki 70 metų ir neturi jėgų ligoniams. Taip kad nėra ko čia dejuoti, kiekvienam savo“, – rašė kita skaitytoja.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo mintimis, papasakoti savo istoriją? Tai galite padaryti žemiau:

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Trys dienos Škotijoje: ką verta pamatyti per tokį trumpą laiką? (9)

Su vaikystės draugu nusprendėme pakeliauti po Škotiją ir pamatyti jos gamtą. Iš pradžių...

Gimusi mokytojauti: pasveikino garbingo jubiliejaus sulaukusią mokytoją (1)

Giedrą rudens vidurdienį į Jūratės kavinės pavėsinę Valkininkuose (kaip ir prieš virtinę...

Niūri rudens diena buvo nuspalvinta ryškiomis spalvomis, šiltais apkabinimais ir salsos ritmais (3)

Šeštadienį, lapkričio 9 dieną, minint tarptautinę dieną prieš rasizmą, Katedros aikštėje...

Suniokotos kapinės pašiurpino lankytojus: nesitikėjo tokių kaltininkų (20)

Prienų raj., tarp Jiezno ir Stakliškių, įkurtos Sudvariškių kapinės po kranklių atakos...

Kaune parodytas išskirtinis dėmesys gausioms šeimoms – surengtos nemokamos kartingo varžybos (1)

Šių metų spalio 31 dieną vidaus patalpų kartodromai „ Kartlandas “ bendradarbiaudami su...

Top naujienos

Mamadienis už 1 vaiką: Nausėdos pasiūlymas sulaukė palaikymo, bet atsitrenkė į sieną (4)

Iš Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovų sudaryta Trišalė taryba antradienį aptarė...

Kaip iš tiesų reikia didinti pensijas: jos turi augti sparčiau nei atlyginimai (112)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui nuo kitų...

Nausėda – už dialogą su Baltarusija, bet įvardijo ir raudonas linijas papildyta 16:23 val. (42)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasisako už dialogą su Baltarusija, tačiau įvardijo ir raudonas...

Darbdavys pareiškė, kad irgi susiduria su psichologiniu smurtu: ateina, prašo pakelti algą (83)

Nuo psichologinio smurto darbo aplinkoje nukentėjusiems asmenims reikia informacijos apie pagalbą ir...

Unikauskas: aš jau niekuo nebesistebiu (58)

Žymus gydytojas Alvydas Unikauskas patikino, kad tikrai į politiką ir į verslą jis neketina sukti.

Ypač griežta kardomoji priemonė Venckienei: su apykoje nuo namų negalės nutolti toliau nei 500 m Venckienė šypsojosi, bet buvo nekalbi; papildyta (748)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti...

Lukašenkos sūnui – dar vienas aukštas postas (70)

Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos sūnus Viktoras buvo išrinktas šios šalies...

Vėl šaiposi iš kovos su alkoholiu: reklamos stendai pigesnio alkoholio siūlo bėgti į Lenkiją (8)

Reklaminiuose stenduose Vilniuje – naujos reklamos, kuriose pašiepiami su alkoholio prieinamumo...

Byra Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima (35)

Žinomo diplomato ir Seimo nario Žygimanto Pavilionio šeima šiuo metu išgyvena ne patį ramiausią...

Auksu puošti Šiaulių „princo“ Baranio namai mena ištaigingas mafijos puotas ir žiaurius įvykius: pasižvalgykite po 780 kv.m pilį! (38)

Buvo laikai, kai Lietuvoje karaliavo kriminalinės gaujos. Kaunas priklausė Daktarams, Panevėžys...