aA
Turbūt šį kartą pabadysiu pagrįsti mitą, kad visi remontą atliekantys darbininkai siekia apsukti aplink pirštą, nors teigti, kad VISI, irgi negaliu – juk būna įvairiausių situacijų. Na, o dabar grįžkime į 2012 metus, kai mano tėveliai ilgai ruošėsi ir pagaliau pasiruošė susitvarkyti savo gyvenamąjį namą.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pinigėliai buvo taupomi ilgai, kadangi tėvai turi tris dukras, ir iki tol vis būdavo, kur tuos pinigėlius investuoti. Pagaliau tam pasiruošę, jie vartė laikraštį ir ieškojo, kas atlieka remonto darbus, ir surado. Tai buvo individuali įmonė (tikslaus pavadinimo jau nebepamenu).

Tėčiui susisiekus su tos įmonės savininku, jis bendravo labai maloniai, ir susitarė, kad jau kitą dieną atvyks ir pradės darbus. Išaušo kita diena, iš pat ryto atvažiavo ta jau vadinamoji brigada su įmonės savininku priešaky, darbuotojų buvo trys. Tėtis jiems papasakojo savo viziją ir jie kibo į darbą – tą pačią dieną visos sienos ir grindys buvo išluptos, mes labai džiaugėmės, kad darbai taip greitai prasidėjo, įmonės savininkas atvykęs paprašė 3000 Lt avanso, kad būtų už ką nupirkti medžiagas statyboms ir panašiai (iš viso darbus buvo sutarta atlikti maždaug už 15 000 Lt).

Toliau viskas klostėsi taip: tie trys darbuotojai vis darbavosi (tiesa, kartais atvažiuodavo vienas darbuotojas arba du per dieną), arba išvis nepasirodydavo (atseit, tą dieną dirbdavo kitur). Po truputėlį darbai judėjo į priekį, įmonės savininkas paprašė dar avanso – apie 3000 Lt, nupirko iš mano tėčio medienos už 2000 Lt (sakė, pinigus duos vėliau, nes dabar neturi), iškvietė santechniką, kuriam sumokėjome apie 3000 Lt (po to paaiškėjo, kad jo darbas kainavo apie 1500 Lt, įskaičiuojant medžiagas, bet kadangi kvietė tas įmonės savininkas, tai jis ir atsiskaitė), atvyko elektrikas, kuriam irgi nemažai sumokėjome.

Jau nebeprisimenu, kiek pinigų sumokėjome, tačiau darbai judėjo lėtai, tik elektrikas ir santechnikas atliko savo darbus, o viskas, kas priklausė nuo remonto įmonės, atrodė labai prastai. Įmonės darbuotojai pasirodydavo vis rečiau, pats savininkas taip pat, po kiek laiko jie pradėjo tinkuoti sienas. Tai darė kreivai šleivai, mano mama (kuri nusimano apie sienų tinkavimą) stovėjo šalia jų ir baksnojo pirštu, ką reikia daryti.

Žodžiu, galutinis vaizdas buvo toks, kad buvo kreivai ištinkuotos sienos, sutvarkyta elektros instaliacija ir santechnika, grindys nesudėtos, o darbininkai apie porą savaičių nesirodė, skambinant įmonės savininkui telefonu, jis nebekeldavo ragelio arba pakėlęs vis žadėdavo kitą dieną atvažiuoti, tačiau mūsų namų vis nepasiekdavo, apsimesdavo, kad susirgo labai sunkia liga, ar dar ką nors susigalvodavo.

Tai tęsėsi ilgai, nors buvo skambinta ir kalbėta griežtu tonu, grasinta policija, tačiau viskas taip ir liko, ta įmonė dingo ir nebesirodė. Kalbant apie pinigus, jų negrąžino nei už darbus, kurių nepadarė, tačiau gavo avansą, nei už medieną, kurią pirko iš tėčio.

Jei klausiate, ar buvo pasirašyta sutartis, atsakymas – buvo, tačiau visai paprasta, ant paprasto popieriaus lapo. Jokių kvitų negaudavome, tuomet net ir nepagalvojome, kad jų reikia prašyti, nes galvojome, kad tikrai neapgaus, atrodė patikima įmonė. O dabar norint kreiptis į teismą reiktų įrodymų su kvitais...

Taip viskas ir liko. Po šiek tiek laiko pamatėme per televiziją, per laidą „TV Pagalba“, kaip viena senyvo amžiaus moteriškė dėl tos pačios priežasties išsikvietė pagalbą, nes ją apgavo ta pat įmonė, ji jiems sumokėjo 20 000 Lt , paskutines santaupas, kad pakeistų stogą, o jie jį tik nudengė ir dingo. Taip moteriškė liko ir be gyvenimo santaupų, ir be stogo, tad mūsų atveju dar ne taip skaudžiai nukentėjome.

Dabar gavome pamoką visam gyvenimui, bet teigti, kad visi remontą atliekantys darbininkai yra tokie, negaliu, nes mačiau tikrai gražių pavyzdžių, kaip viskas šauniai atliekama, tik tą vieną kartą mums nepasisekė pasirinkti gerų remontą atliekančių darbuotojų. Visko gyvenime pasitaiko.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Mintyse kirba mintis atnaujinti namus? Jau įsivaizduojate, kaip įžengsite į šviežiai nudažytomis sienomis kvepiantį kambarį? Ruošiatės namo statybai ir kurpiate planus, kaip po veją lakstys Jūsų vaikai? Palaukite. Ne vieno patirtis sako – remontas ir statybos yra visai ne toks malonus dalykas, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio.

„Iš savo patirties galiu pasakyti, kad statybose į klientą žiūrima kaip į pinigų maišą ir beveik kiekvienas siekia iš to pasipelnyti. Dauguma žiūri savo kišenės, o ne kliento interesų“, - DELFI yra pasakojusi Vaida.

Tikriausiai ne vienas yra girdėjęs istorijų ir apie remonto vietoje vykstančius vakarėlius, vis atidedamus darbus, netinkamas medžiagas ar sandėliuose dingstančius reikiamus daiktus. O gal atvirkščiai – esate tikri remonto aistruoliai, nuolat atnaujinate savo namus ir su apgavystėmis nesate susidūrę?

Prašome Jūsų – padėkite išsklaidyti arba patvirtinti mitą apie tai, kad „remonto negalima užbaigit, o tik jį sustabdyti“ ar kad visi jį atliekantys darbininkai siekia apsukti aplink pirštą.

Vienos istorijos autoriaus laukia puikus prizas namams – dvi knygos: R. Aidietės „Sutažo fantazijos“ ir R. Laužiko „Istorinė Lietuvos virtuvė“.

Konkurse galite dalyvauti iki rugsėjo 12 d. trimis būdais – siųsdami laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Remontas“, ar naudodamiesi nuorodomis žemiau. Nepamirškite nurodyti el.pašto adreso!

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:


Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vaikiška pramoga baigėsi stomatologo kėdėje: nesitikėjo tokio daktarės požiūrio (9)

Tai 7 metų mergaitei nutiko Anykščiuose. O galėjo nutikti visai bet kur... Būna žmonių, kurie...

Negalėjo patikėti pamatytu vaizdu kelyje: tai – „krematoriumas ant ratų“ (137)

Lietuvoje svarstomas automobilių taršos mokestis priešina visuomenę, daugelis nesutinka su...

Po krušos Kaune – vėlyvą rudenį primenantys radiniai (6)

Šią savaitę šalį aplankant stichijoms, nepaliauja stebinti ir gamtos padariniai. Viena kaunietė...

Radviliškiečiai į Lietuvą parvežė Europos žmonių festivalio didžiąją taurę (1)

Pergalingai radviliškiečiams baigėsi 27-asis, Europos žmonių festivalis Kantanjedės mieste,...

Nemenčinėje perėja nebus naikinama: gyventojai pasipriešino (3)

Praeitą savaitę sužinojome, kad bus panaikinta perėja Nemenčinės plente, ties Turniškių...

Top naujienos

Susigundė populiaria idėja pagyventi dviese 18 kvadratų bute: patirtis buvo nepamirštama (34)

Per aukštai ir per garsiai – tai du pirmiausiai į galvą šaunantys įspūdžiai po bandymo...

Pilantis prakaitas, tirpstančios galūnės ir besidaužanti širdis: turintys šį sutrikimą papasakojo, ką reikia ištverti (39)

Pilantis prakaitas, tirpstančios galūnės ir širdis besidaužanti taip, lyg tuoj išlips per...

Lietuvis pavėžėjas pasidalijo įsimintiniausiomis kelionėmis: nuo išgėrusių mamyčių, merginų pasiūlymų iki studentų be drabužių (153)

„Kiekviena kelionė yra individuali ir savotiškai smagi: būna, žmonės nori pasidalinti savo...

Tarnybinio policijos šuns radiniai „Karklėje“ ir toliau stebina: narkotikus slėpė ir palapinėse, ir automobiliuose (27)

Šiandien besibaigiantis muzikos festivalis „Karklė 2019“ ne visiems taps linksmu prisiminimu....

Su krepšininkais namo grįžęs Rapšys: Kalnietis domėjosi, ar lagamine nėra viršsvorio su medaliais (14)

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys sekmadienį grįžo iš kone du mėnesius trukusios turnė Azijoje....

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas sutrumpėjo viena pavarde (70)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai po turnyro Suomijoje, kur sutriuškino aikštelės...

Sužadėtuvės: ar tikrai tik vyrai turi pirštis moterims ir kiek kainuoja žiedai (101)

Pagal tradicijas, vyras turėtų klauptis ant kelio ir iš kišenės ištraukęs žiedą pirštis savo...

Garsenybių trenerė Rasa Vilkienė augindama 3 dukras laikosi griežtos taisyklės: kol kas tai veikia (107)

Neretai garsenybių trenere įvardijama Rasa Vilkienė savo socialiniame tinkle dalijasi ne tik...

Gretai Grinevičiūtei vien šokio scenos nepakanka

Jaunosios kartos šiuolaikinio šokio atstovei Gretai Grinevičiūtei vien šokio scenos nepakanka....

Pasaka Italijos pakrantėje: vienas gražiausių miestelių abejingų nepaliks

Pietų Italijos siela alsuojantys Pozitanas yra nedidelis miestelis prie Amalfio pakrantės, kuris...