Neįprasta pavardė gali tapti našta visam gyvenimui. DELFI skaitytojas pasakoja, kad nors jam jau 42-eji, iki šiol jaučia kompleksą dėl saviškės – iš jos šaipydavosi net mokytojai. Pašaipas teko kentėti ir ruosvaskruostei mergaitei, kurios pavardė tiesiogiai kilusi iš maisto produkto pavadinimo.
© Shutterstock nuotr.

Ruosvaskruostei mergytei – skaudžios pašaipos

„Gimstant su pavarde, tiesiogiai kilusia iš maisto produkto pavadinimo, turbūt neįmanoma vienu ar kitu gyvenimo etapu (o gal net visais etapais) nesusidurti su tam tikru kiekiu pašaipų, patyčių ar tiesiog ironiškomis šypsenomis. Kumpytė - tokia mano pavardė iššaukdavo juoką, skatino piktdžiugiškas patyčias turbūt anksčiau nei pradėjau suprasti, kokias asociacijas darželio, kiemo, o vėliau ir mokyklos draugams ji kelia.

Rausvaskruostei, o dar ir mėgstančiai mėsytę mergaitei, kokia buvau, tokia aplinkinių reakcija, švelniai tariant, tikrai nebuvo maloni. Pyktis, atsakomieji žodiniai (gėda prisipažinti - ne tik tokie) smūgiai, ašaros - viskas išbandyta. Deja, veiksmingo rezultato nesulaukta.

Vis dėlto, kad ir kaip nuvalkiotai beskambėtų optimistiniai patarimai, kurių esmė „ieškoti gerųjų pusių visada ir visur“, sunku paneigti, kad toks požiūris nėra veiksmingas. Mano atveju tai pasiteisino absoliučiai: aplinkiniams augant ir, pavyzdžiui, mokykloje pradėjus mokytis užsienio kalbos, o tuo pat metu atradus, kad Kumpytę galima vadinti ir Hamgirl, Schinken ar Okoroka natūraliai prabudo smalsumas išmokti ir daugiau šių kalbų žodžių.

Pašaipus vienų žmonių elgesys ir priešingai - jo nebuvimas iš kitų, padėjo anksti suprasti, kad ne visi turi ir gali būti tikrais draugais ar tiesiog žmonėmis, su kuriais malonu ir vertinga bendrauti.

Taip pat išskirtinė pavardė padėjo būti įsimintai iš masės klasiokų mokykloje ar kursiokų universitete ir ne kartą sulaukti įdomių pasiūlymų dalyvauti viename ar kitame projekte, būti pakviestai į darbo pokalbį, ne tik dėl žinių kiekio, tačiau dėl tokios atrodytų nereikšmingos aplinkybės kaip „įstrigusi pavardė“, kuri padėjo prisiminti mane.

Na ir, be abejo, užsiauginau keletą kartų storesnę „skūrą“ bet kokiai aplinkinių kritikai nei būčiau užsiauginusi neturėdama tokios pavardės.

Taigi, drąsiai galiu teigti, kad išskirtinė ir komiška pavardė, kuri net ir dabar, kai vaikystės ir mokyklos laikai jau tolimoje praeityje, beveik kiekvienam naujai sutinkamam žmogui sukelia didesnę ar mažesnę šypsenėlę, man tapo išties vertinga dovana. Tikiu ir linkiu, kad kiekvienas originalios pavardės savininkas anksčiau ar vėliau suprastų ir atrastų teigiamą savo unikalumo reikšmę ir kas kartą tardamas ar išgirdęs savo pavardę - nusišypsotų. Pats sau“, - rašė neprisistačiusi DELFI skaitytoja.

Mokytojų pašaipas patyręs vyras nuoskaudą jaučia iki šiol
© Shutterstock nuotr.

Iš pavardės šaipydavosi net mokytojai

Pravardės - tai jau tikrai skausminga tema. Pavarde turiu – Liulys. O čia tai kryžius. Gal nuo trečios klasės prasidėjo. Iki tol nė nemaniau, kad ji (pavardė) negraži. Skaudžiausia būdavo, kad juokdavosi mokytojai. Tik kai kurie žinoma... Buvo toks matematikos mokytojas labai gražia pavarde – Vilkas, nebūdavo savaitės, kad nepasišaipytų.

Kas keisčiausia, kad net po vidurinės, technikume, Vilniuje prieš visą auditoriją šaipydavosi  dėstytojas. Neva jo dukrelė šitaip prašosi pamyluojama. O bendrakursiai jau subrendę buvo, tik merginos kartais paklausdavo, ar tikrai mano tokia pavardė. O šiaip iki šiol kompleksuoju. 42-eji jau. Nevedęs“, - skaudžia patirtimi dalijosi DELFI skaitytojas.

Kaip Eglė tapo Monika

„Esu Eglė ir neturėjau jokių ypatingų pravardžių, išskyrus tą, kad pusbroliai meiliai vadino spygliuku. Na, o universitete tarp draugių buvom sugalvojusios visas paneles, tuo pačiu - ir save, vadinti Monikomis. Tad rytas prasidedavo taip - „Labas, Monika!“, nepriklausomai nuo to, kuo vardu draugė bebūtų. Tiesiog taip buvo linksmiau. Tačiau man tas antras vardas labai „prilipo“, nes turiu krikšto vardą - Monika.

Galbūt būna ir skaudžios pravardės, tačiau aš jų neturėjau. Tiesa, prisiminiau: kai vyresnysis brolis norėjo mane įžeisti, vadindavo „ryža“ ir tai todėl, kad turėjau kelias strazdanėles ant nosytės. Tai mane skaudino. Bet vaikystė yra vaikystė - miela ją prisiminti“, - savo patirtį papasakojo Eglė.

Prašome Jūsų – pasidalinkite savo patirtimi: ar teko kada nors patirti kompleksų dėl savo vardo, pavardės, galbūt esate įgyjęs nemalonią, metų metus Jus persekiojusią pravardę? Kaip tokioje situacijoje elgėtės, ar su pašaipomis dėl vardo ar pavardės susiduriate suaugęs? Papasakokite, kaip apsiginti nuo pašaipūnų!

Laukiame Jūsų minčių el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Vardas“ iki kovo 17 d. Vieno teksto autoriui atiteks naujausia Kristinos Sabaliauskaitės knyga „Silva rerum III“.

Taip pat savo nuomone galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Antrajame stalo žaidimų festivalyje „PineCon 2018“ – 100 stalo žaidimų partijų Lietuvos atkūrimo šimtmečiui

Kovo 3-ąją Druskininkų jaunimo užimtumo centre surengtas jau antrasis stalo žaidimų konventas...

Užfiksavo: apsižioplinusi vairuotoja lėkė per raudoną su vėjeliu

DELFI skaitytojai ir DELFI kameros fiksuoja dėl neatidaus vairuotojų dėmesio įvykstančius eismo...

Nufilmavo: „Renault“ neapgalvotas lenkimas galėjo kainuoti gyvybes (15)

DELFI skaitytojas Tomas Marijampolėje , Vasaros g., užfiksavo neatsargų „ Renault “ lenkimą.

Šie tėvai papuošė kūną tatuiruotėmis ne tik dėl grožio: jų reikšmė daug svarbesnė (6)

Niekada negalvojau, kad turėsiu tatuiruotę. Mano požiūris į jas visuomet buvo konservatyvus. Aš...

Saugirdas Vaitulionis pašiurpo: pradinukų išleistuvėms – 4500 eurų? papildyta Kauno m. savivaldybės administracijos komentaru (490)

Garsus visuomenės veikėjas ir „Idėjų komiteto“ vadovas Saugirdas Vaitulionis savo feisbuko...

Top naujienos

Vieno pavasario mėnesio jau netekome: ar gali staiga atšilti? (13)

Nors po šilto savaitgalio sniegas į šalį dar sugrįš, reikia turėti vilties, kad iki Velykų jis...

Ligoninėse dešimtmečius nesikeičia patalynė: žmonės susirūpino higiena (11)

DELFI iš skaitytojo gavo neseniai darytą nuotrauką, kurioje – ligoninės patalynė ....

10 barzdotų moterų, metusių iššūkį visuomenei ir sulaužiusių stereotipus (3)

Daugiau nei prieš 100 metų vadinamosios „apsigimėlių parodos“ buvo gana populiarios. Ir kol...

Penktadaliu didėsiančios medikų algos – tik akių dūmimas? (97)

Nuo gegužės medikų atlyginimus žadama kelti penktadaliu. Tačiau darbo grupė iki šiol dar dirba,...

5 labai svarbūs patarimai perkantiems dar nepastatytą būstą (21)

Naujo būsto paieška – atsakinga ir paprastai daug laiko trunkanti veikla. Statistika rodo, kad...

Apie mergaitę Kaune spardžiusius jaunuolius papasakojusiam liudininkui – žiaurūs grasinimai (760)

„Bus išdaužyti langai“, „gyvas nepareisi“, „būsi papjautas“, – tokius žodžius...

Panika dėl nesiliaujančių vagysčių iš automobilių: tą pačią mašiną šįmet apšvarino dukart (107)

Net ir ramiame rajone esančio namo kieme nakčiai paliktą automobilį galite rasti išdaužtais...

Šeimos vertybės: kuo užsiima Putino giminaičiai (126)

„Gazprom“ gali į savo valdymo sistemą pasikviesti Michailą Putiną – Rusijos prezidento...

Viena didžiausių mįslių aviacijoje: kas galėjo nutikti dingusiam Malaizijos lėktuvui? (49)

Net ir praėjus ketveriems metams nuo to laiko, kai dingo Malaizijos oro linijų lėktuvas, vykdęs...

Eksperimentas populiariame Lietuvos kurorte bus tęsiamas ir šiemet (5)

Praėjusių metų vasara buvo pirmas išbandymas važinėjantiems Vytauto gatve Palangoje – eismas...