aA
Gražiausias metų laikas – ruduo, nes viskas kas pasėta – nupjauta; viskas kas žydėjo – sėklas sukrovė; viskas kas skraidė – išskrido; visa kas liko – mūsų. Ir tada ateina mįslingoji minutė, kai kažkas pasidžiaugia tuo ką turi, ir pagalvoja, kuo esą ir kuo gali būti, suteikia begalę jėgų. Jei būčiau mokytoja, pasakyčiau, kad prasmingiausias darbas – mokytojo, kad jaunystės eliksyras – būti su vaikais, kad mokytojo paskirtis – duoti.
Mokytoja savo jaunystę padovanojo Kaišiadorims
© Asmeninins albumas

Aš nesu mokytoja, bet negaliu meluoti: mokytojo darbas prasmingas tiek, kiek jame prasmės mato mokiniai, o duoti įmanoma tada, kai kažkas nori imti. Sėkmės paslaptis sena kaip gyvenimas – atiduok, ką gali, ir grįš su kaupu.

Dažnas iš mūsų prisimena savo buvusius mokytojus, išmokiusius pažinti raidę, išspręsti matematikos uždavinį, atskirti gerus dalykus nuo blogų. Vienų pedagogų vardus ir veidus iš atminties ištrina skubantis laikas, kiti išlieka visą gyvenimą. Visagalis laikas nesugebėjo ištrinti iš atminties mano buvusios auklėtojos ir matematikos mokytojos Eugenijos Ikvildienės. Mokyklai ir vaikams ji atidavė savo gražiausius 40 darbo metus. Daug dirbta, organizuotos šventės, konkursai, minėjimai, ruošti mokiniai olimpiadoms, keliauta su ugdytiniais ne tik po rajoną, bet ir toliau, talkininkauta kolūkiuose, darbe neskaičiuotos darbo valandos, bendrauta su šimtais žmonių: mokyklų vadovais, kolegomis, mokiniais, mokinių tėvais. Kiekvienas žmogus, pasak mokytojos, yra individualybė ir kiekvienam reikėdavo rasti tinkamą žodį.

Būdama jauna mergina 1978 metų rugsėjo 1 – ąją pasisveikindama ištiesė ranką ką tik gimusiai Kaišiadorių 2 – ąjai vidurinei mokyklai. Ta mergina – tai Eugenija, gimusi ir užaugusi Molėtų rajone, Giedraičiuose, ką tik baigusi Vilniaus pedagoginiame institute matematikos mokytojos specialybę, pradėjo dirbti Kaišiadorių 2 - ojoje vidurinėje mokykloje. Mokykla draugiškai priėmė jaunąją mokytoją ir pasiūlė apsigyventi Kaišiadoryse. Greitai bėgo laikas, pasikeitė mokykla, dar labiau pasikeitė mokytojos gyvenimas. Gyvendama Kaišiadoryse Eugenija ištekėjo, augino vaikus, išgyveno laimingiausias ir skaudžiausias savo gyvenimo akimirkas.

Kiek pamenu savo mokytoją, ji motyvuodama vaikus visada pabrėždavo, kad matematika – tai toks rimtas ir svarbus mokslas, kurio reikės visur. Ji mokėdavo sudominti net neįdomiausiomis temomis. Pasitelkdavo viską, kad pritrauktų mokinių dėmesį ir tai darydavo nuoširdžiai. Bet kokius procesus galėdavo aprašyti matematiškai. O kūryba, fantazija ir grožis buvo tame tikslume. Maža to, baigiant mokyklą ir stojant į aukštąsias mokyklas – matematikos egzaminas buvo privalomas. Daug įtakos motyvacijai ir pažangai turėjo mokytojos asmenybė. Mokinys jaučia, kai mokytojas nuoširdžiai nori jam padėti.

Matematika – tai tiesiog smegenų mankšta. Kaip sporto salėje: ateini ir mankštiniesi atlikdamas kokį nors pratimą. Tau būtent to judesio gyvenime gal ir neprireikia, bet atlikęs daugybę pratimų tampi fiziškai sveikas ir stiprus – tau tai į naudą. Lygiai taip pat ir su matematika – tu esi priverstas mąstyti, lavinti smegenis.

Kaip buvusi Eugenijos mokinė galiu pasakyti, kad ji buvo gera ir griežta mokytoja, mylinti savo darbą, žavėjosi savo mokiniais, buvo supratinga pašnekovė, užjaučianti, atleidžianti, tačiau nesitaikstanti su nepagarba, nenoru siekti žinių. Kaip sakė Albertas Einšteinas: „mokyti reikėtų taip, jog tai, ką duodame, mokiniai suvoktų kaip vertingą dovaną, o ne kaip sunkią prievolę“.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija 2018 metų rugsėjo 1 – ąją šventė savo keturiasdešimties metų jubiliejų, o matematikos mokytoja ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Eugenija Ikvildienė paminėjo savo keturiasdešimties metų pedagoginio darbo Kaišiadoryse sukaktį. Eugenija ištiesė mokyklai atsisveikinimo ranką. Mokytoja išėjo į užtarnautą pensiją. Atsisveikino ir su Kaišiadorimis.

Šiuo metu mokytoją ir mokyklą sieja du dalykai – tai keturiasdešimties metų bendro darbo istorija ir tai, kad jos abi savo gimtuosiuose kraštuose – mokykla Kaišiadoryse, šalia Girelės miško, o mokytoja Giedraičiuose, šalia Kiementos ežero.

Kaišiadorių miestą mylinčių kraštiečių vardu tariu nuoširdų AČIŪ ilgametai Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokytojai Eugenijai Ikvildienei. Te kiekvienas mokytojos žodis ir kiekviena mintis būna apsupta ypatingo švytėjimo, pajėgiančio sukurti tam tikrą atmosferą, minčių vaizdą, kuris įsitvirtina ir mus keičia. Juk reikia, kad to švytėjimo visada būtų gausiai tuose mūsų namuose, kur mes esame ir gyventojai, ir sargai, ir gydytojai, ir mokytojai, ir sodininkai...

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Moteris iš darbdavių sulaukė tik komentarų apie amžių: 50-mečius laiko atsilikėliais (151)

Rašau, nes labai skauda. Skaitau dar vieną ir dar vieną straipsnį, parašytą jaunų, protingų,...

Prašmatnus gyvenimas Panevėžyje – pamačius keptos duonos kainą atėmė žadą (140)

Dėžutėse parduodama kepta duona – mėgiamas užkandis. Panevėžiečiai, tiesa, stebisi...

Ko mus išmokė karantinas: finansų ekspertė pasakė paprastą formulę, kaip reiktų skaičiuoti pinigus (13)

Kas keisis atėjus pirmajam vasaros mėnesiui? Dabar jau aišku, kaip planuoti savaitės meniu,...

Norintiems kurti savo verslą, pasakė 4 žingsnių planą: tada įmanomi ir turtai, ir prabanga (22)

Verslumas – kone mistiškai skambantis žodis, daugeliui gan abstrakti sąvoka. Tačiau dauguma...

Pasakė ypatingą techniką, dėl kurios pasikeis jūsų diena – darbus atliksite laiku (3)

Darbo pridavimo terminas – poryt, reiktų nedelsiant kibti į veiklą, bet vietoje to įsijungi...

Top naujienos

Sutkaus byloje apklausti trys LVK atstovai, kaip liudytojas – ir lobistas Romanovskis (59)

STT ir Generalinės prokuratūros vykdomame ikiteisminiame tyrime, kuriame įtarimai pareikšti...

Lukašenka atleido Baltarusijos vyriausybę (10)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka trečiadienį pasirašė įsaką, kuriuo...

Tyrimas apie pavojingas koronaviruso mutacijas sukėlė audringą reakciją: ką iš tiesų jis reiškia? (6)

Naujajam koronavirusui paplitus nuo žmogaus žmogui, iš šalies į šalį, virusas pasikeitė...

Dirbančiųjų laukia sunkūs laikai: šie darbuotojai vasarą darbo gali iš viso negauti (30)

Norinčių vasarą padirbėti studentų laukia nemaloni žinia – šių metų darbų sezonas...

Užkalnis. Taip pralaimi riaušininkų virusas (126)

„Jeigu galvojate, kad ateisite čia rengti riaušių ir plėšikauti, galvokite iš naujo; mes...

Aleksandras Rybakas atvirai prisipažino turintis priklausomybę: 11 metų gyvenau su paslaptimi (18)

2009-iais „Eurovizijos“ konkursą laimėjęs baltarusių kilmės atlikėjas Aleksandras Rybakas...

Gamyklų uždarymas prancūziškai: ilga, skausminga baigtis (6)

Grynai verslo sumetimais, Prancūzijos bendrovė „ Renault SA“ galėtų apsieiti be savo gamyklos...

Girnius apie situaciją JAV: tai dovana Kinijai ir Rusijai (84)

Jungtinėse Amerikos Valstijose ir toliau tęsiantis neramumams JAV prezidentas grasina imtis vis...

Skvernelis apie planuojamą karantino atšaukimą – dalis ribojimų liks (162)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis po Vyriausybės posėdžio papasakojo, kaip gyvenimas...

|Maža didelių žinių kaina