aA
Gražiausias metų laikas – ruduo, nes viskas kas pasėta – nupjauta; viskas kas žydėjo – sėklas sukrovė; viskas kas skraidė – išskrido; visa kas liko – mūsų. Ir tada ateina mįslingoji minutė, kai kažkas pasidžiaugia tuo ką turi, ir pagalvoja, kuo esą ir kuo gali būti, suteikia begalę jėgų. Jei būčiau mokytoja, pasakyčiau, kad prasmingiausias darbas – mokytojo, kad jaunystės eliksyras – būti su vaikais, kad mokytojo paskirtis – duoti.
© Asmeninins albumas

Aš nesu mokytoja, bet negaliu meluoti: mokytojo darbas prasmingas tiek, kiek jame prasmės mato mokiniai, o duoti įmanoma tada, kai kažkas nori imti. Sėkmės paslaptis sena kaip gyvenimas – atiduok, ką gali, ir grįš su kaupu.

Dažnas iš mūsų prisimena savo buvusius mokytojus, išmokiusius pažinti raidę, išspręsti matematikos uždavinį, atskirti gerus dalykus nuo blogų. Vienų pedagogų vardus ir veidus iš atminties ištrina skubantis laikas, kiti išlieka visą gyvenimą. Visagalis laikas nesugebėjo ištrinti iš atminties mano buvusios auklėtojos ir matematikos mokytojos Eugenijos Ikvildienės. Mokyklai ir vaikams ji atidavė savo gražiausius 40 darbo metus. Daug dirbta, organizuotos šventės, konkursai, minėjimai, ruošti mokiniai olimpiadoms, keliauta su ugdytiniais ne tik po rajoną, bet ir toliau, talkininkauta kolūkiuose, darbe neskaičiuotos darbo valandos, bendrauta su šimtais žmonių: mokyklų vadovais, kolegomis, mokiniais, mokinių tėvais. Kiekvienas žmogus, pasak mokytojos, yra individualybė ir kiekvienam reikėdavo rasti tinkamą žodį.

Būdama jauna mergina 1978 metų rugsėjo 1 – ąją pasisveikindama ištiesė ranką ką tik gimusiai Kaišiadorių 2 – ąjai vidurinei mokyklai. Ta mergina – tai Eugenija, gimusi ir užaugusi Molėtų rajone, Giedraičiuose, ką tik baigusi Vilniaus pedagoginiame institute matematikos mokytojos specialybę, pradėjo dirbti Kaišiadorių 2 - ojoje vidurinėje mokykloje. Mokykla draugiškai priėmė jaunąją mokytoją ir pasiūlė apsigyventi Kaišiadoryse. Greitai bėgo laikas, pasikeitė mokykla, dar labiau pasikeitė mokytojos gyvenimas. Gyvendama Kaišiadoryse Eugenija ištekėjo, augino vaikus, išgyveno laimingiausias ir skaudžiausias savo gyvenimo akimirkas.

Kiek pamenu savo mokytoją, ji motyvuodama vaikus visada pabrėždavo, kad matematika – tai toks rimtas ir svarbus mokslas, kurio reikės visur. Ji mokėdavo sudominti net neįdomiausiomis temomis. Pasitelkdavo viską, kad pritrauktų mokinių dėmesį ir tai darydavo nuoširdžiai. Bet kokius procesus galėdavo aprašyti matematiškai. O kūryba, fantazija ir grožis buvo tame tikslume. Maža to, baigiant mokyklą ir stojant į aukštąsias mokyklas – matematikos egzaminas buvo privalomas. Daug įtakos motyvacijai ir pažangai turėjo mokytojos asmenybė. Mokinys jaučia, kai mokytojas nuoširdžiai nori jam padėti.

Matematika – tai tiesiog smegenų mankšta. Kaip sporto salėje: ateini ir mankštiniesi atlikdamas kokį nors pratimą. Tau būtent to judesio gyvenime gal ir neprireikia, bet atlikęs daugybę pratimų tampi fiziškai sveikas ir stiprus – tau tai į naudą. Lygiai taip pat ir su matematika – tu esi priverstas mąstyti, lavinti smegenis.

Kaip buvusi Eugenijos mokinė galiu pasakyti, kad ji buvo gera ir griežta mokytoja, mylinti savo darbą, žavėjosi savo mokiniais, buvo supratinga pašnekovė, užjaučianti, atleidžianti, tačiau nesitaikstanti su nepagarba, nenoru siekti žinių. Kaip sakė Albertas Einšteinas: „mokyti reikėtų taip, jog tai, ką duodame, mokiniai suvoktų kaip vertingą dovaną, o ne kaip sunkią prievolę“.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija 2018 metų rugsėjo 1 – ąją šventė savo keturiasdešimties metų jubiliejų, o matematikos mokytoja ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Eugenija Ikvildienė paminėjo savo keturiasdešimties metų pedagoginio darbo Kaišiadoryse sukaktį. Eugenija ištiesė mokyklai atsisveikinimo ranką. Mokytoja išėjo į užtarnautą pensiją. Atsisveikino ir su Kaišiadorimis.

Šiuo metu mokytoją ir mokyklą sieja du dalykai – tai keturiasdešimties metų bendro darbo istorija ir tai, kad jos abi savo gimtuosiuose kraštuose – mokykla Kaišiadoryse, šalia Girelės miško, o mokytoja Giedraičiuose, šalia Kiementos ežero.

Kaišiadorių miestą mylinčių kraštiečių vardu tariu nuoširdų AČIŪ ilgametai Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokytojai Eugenijai Ikvildienei. Te kiekvienas mokytojos žodis ir kiekviena mintis būna apsupta ypatingo švytėjimo, pajėgiančio sukurti tam tikrą atmosferą, minčių vaizdą, kuris įsitvirtina ir mus keičia. Juk reikia, kad to švytėjimo visada būtų gausiai tuose mūsų namuose, kur mes esame ir gyventojai, ir sargai, ir gydytojai, ir mokytojai, ir sodininkai...

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilnietis pasipiktinęs: stebėdami, kaip vyksta namo administratoriaus rinkimai, nebegalime tylėti (24)

Į DELFI redakciją kreipėsi Didlaukio g. 34 namo gyventojas (vardas ir pavardė žinomi – DELFI),...

Maltoje vyko pasaulio medikų teniso čempionatas – lietuviai parvežė 7 medalius (4)

Rugsėjo 30 d. – spalio 5 d. Maltoje vyko Pasaulio gydytojų teniso čempionatas, kuriame dalyvavo...

Vilniečiai neprisišaukia pagalbos: daugiabutyje įsiveisė širšės, bet ne jos yra didžiausia problema (49)

Vilniečiai susidūrė su neįprasta problema – daugiabučio ventiliacijos angose apsigyveno...

Užfiksavo daugkartinius KET pažeidimus kelyje: važiuoja, kaip nori (8)

DELFI skaitytojas neapsikentė, kad vairuotojai kiekvieną kartą toje pačioje vietoje prie...

Mokytojų atlyginimų perskaičiavimas: įvertino grėsmes ir galimybes (11)

Kartais, būdami itin mokyti, elgiamės arba neprotingai, arba inertiškai. Kas dėl to kaltas? Kalta...

Top naujienos

Pasipiktinusi mama beda pirštu į savivaldybės apsukrumą: tai vaikų luošinimas (104)

„Neverkite, mamytės, jeigu jūsų vaikas negavo vietos valstybiniame darželyje. Jums pasisekė“,...

Į Lietuvą grįžusi ir mažą miestelį pamilusi lietuvė: atrodo, čia net vaikai gimsta kitokie (81)

Monika Peldavičiūtė gyvenimą kūrė milijonus gyventojų skaičiuojančiuose miestuose, tačiau...

Indijoje viešėjusi kaunietė: šią šalį rekomenduoju tiems, kurie pasiryžę daug ištverti (28)

„Oro uoste, Amsterdame, sutikau pasaugoti paryžiečio, skrendančio į Indiją, lagaminą. Kai jis...

Apie modelių tragedijas ryžosi prabilti ir manekenė Radvilė Labutytė: pasinaudoti merginomis siekia ne vienas (40)

Iš Lietuvos kilusiam modeliui Radvilei Labutytei jau seniai ne naujiena darbotvarkė, kurioje –...

Gruževskis gailisi neišnaudotos progos didinti mokesčių progresyvumą (11)

Teikiamame kitų metų biudžeto projekte žadama, kad minimali mėnesinė alga (MMA) nuo kitų metų...

Jubiliejiniame legendinės grupės „Mango“ koncerte – gyvos kolonos, įspūdingos projekcijos ir erotikos elementai pildoma (5)

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje į jubiliejinį 20-mečio „ Mango “ grupės koncertą...

Moterys apgailestauja, kad jaunystėje nežinojo šių dalykų apie seksą (10)

Kalbant apie seksą ir visas su juo siejamas gudrybes, tiesiog būtina pasakyti, kad vargu ar pavyktų...

Naujausi JAV planai Rusiją gali tik suerzinti (400)

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ketina kitą savaitę pranešti Rusijos lyderiams apie...

Olandijoje namus atradusi plungiškė: nesu iš tų, kurie negali gyventi be Lietuvos (321)

Vos sulaukusi aštuoniolikos iš Plungės kilusi mergina išvyko į Daniją. Drąsus Eglės Budrytės...

Kraupiausia nėštumo fotosesija: perspėjame, kai kurie kadrai gali šokiruoti (54)

Likus vos keletui dienų iki gimdymo, pozavimas nuotraukoms tikrai nėra prioritetų sąraše, todėl...