Mes, Vievio gimnazijos žurnalistų būrelio narės, kartu su savo vadove Renata Kisnieriene, rašome straipsnius į rajoninius laikraščius, kuriame rašinius, imame interviu, dalyvaujame konkursuose ir olimpiadose. Savanorystė – jėga. Mums patinka šis darbas ir mes norime, kad kiti žmonės kuo daugiau žinotų apie gimnazijos bendruomenės gyvenimą. Šis interviu – apie abiturientus.
Abiturientai laiko egzaminą
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Žmogaus skrydis tobulumo link. Jis norėtų pakilti lyg paukštis, bet negali. Jis surakintas grandinių aistros ir žemiškų troškimų... Žmogus išsigąsta savęs, savo atvaizde veidrodyje ar kito žmogaus akyse pamatydamas ribotumą... Jį aplanko supratimas, kad be kančios ir be skausmo nebus įmanoma pasiekti tobulybės. Klausimas, kas tai yra tobulybė? Ar tai nepasiekiama ,,riba“?

Žmogus bando sunaikinti tai, kas neleidžia jam pakilti į amžinuosius tolius... Neleidžia siekti... Baimę, kuri tarsi surakina grandinėmis, abejonę, kuri supančioja žmogiškų troškimų pančiais.

Skrydis – visas gyvenimas...Tikrasis skrydis – širdyse, mintyse, žvilgsnyje tolyn...Svarbu suprasti ir sustoti.

Būti laisvu! Tai tampa įmanoma, kai žmogaus skrydis pasiekia aukščiausią visatos tašką. Po viso to, kas labai žemiška, lieka tik tai, kas telpa žodyje skrydis. Paukštis – tarsi antspaudas, likęs po aukščiausio skrydžio... Šviesa – viltis, kad išsilaisvinęs žmogus pakils, sklaidys toje šalyje.

MINČIŲ LIETUS

Pakalbinome Vievio gimnazijos abiturientus – ką jie šiandien mąsto apie mokymąsi, mokytojus, klasės draugus? Kokiomis mintimis apie mokyklą norėtų pasidalinti?

Dominykas: Mes subrendome ir tapome protingesni. Matematikos formulės tapo vieni juokai, dėl mokytojų, kurie nenuleidžia rankų, moko ir padeda. Dabar jau galiu nuoširdžiai pasakyti, kad mūsų gimnazija – pati geriausia!!!

Gintarė: Gimnazija – antrieji namai. Ji labai svarbi besiformuojančiai asmenybei. Pradinė mokykla buvo tiesiog linksmas žaidimas. Su kiekvienais metais mokymasis sudėtingėjo. Gausėjo pamokų skaičius, o kartu ir namų darbų kiekis. Man mokymasis Vievio gimnazijoje visuomet liks kaip puikus bei šiltas prisiminimas.

Urtė: Man gimnazijoje labai patiko ir labai gaila bus ją palikti. Mokytojai yra rūpestingi ir gerai išmanantys savo darbą. Taip pat labai myliu savo klasę, nes visi draugiški, linksmi. Jaunesni mokiniai tikrai turėtų džiaugtis, kad turi galimybę dar čia pabūti...

Vytautas: Kai mane užklumpa mintys apie tai, kad jau liko nedaug iki mokyklos baigimo, mano akys nejučia prisipildo ašarų. O kai pagalvoju apie mano sielos draugus – klasiokus, taip pat apninka liūdesys. Jau daugiau nebematysiu nei jų šypsenų, nei spindinčių akių...Šis gyvenimo etapas yra išties skaudus, bet nei vienas nuo to nepabėgsim...

Mantas: Kiekviena diena mokykloje man yra tarsi šventė. Čia praleidau puikiausias savo gyvenimo akimirkas, čia pažinau gyvenimą, radau tikrus draugus.

Justina: Man labai gaila palikti gimnaziją, nes čia tikrai geri mokytojai, draugiški klasiokai. Manau, kad pasiilgsiu visų...Tikiu, kad norėsiu visada grįžti...

Aušrinė: Manau, kad gimnazijoje praleistas laikas bus vienas įsimintiniausių mano gyvenime. Paskutinis skambutis yra džiugi šventė, naujas etapas!Aišku, bus liūdna išsiskirti ir palikti draugus, mokytojus...

Karolis: Dvyliktokus vertinu gerai, nors, kita vertus, pusė iš mūsų esame beviltiški mokslui. Mano draugai – tai ateities karta, kuri tiek teigiamai, tiek neigiamai sukrės pasaulį!!!

Evelina: Baigusi mokyklą žadu vykti į užsienį. Visiems mokiniams palinkėčiau pasirinkti tinkamą kelią, nes viskas priklauso tik nuo mūsų pačių, kad vėliau nereikėtų verkti ir apgailestauti dėl savo klaidų. Stenkimės mokytis, nes mokslo niekada nebus per daug.

Rokas: 12-okai, nemiegokit, laikas greit lekia. Jaunesnių klasių mokiniams linkėčiau netingėti, nes po to bus per vėlu mokytis, aš pats blogai dariau, kad taip neatsakingai žiūrėjau į viską, o mokytojams tai linkiu, kad mažiau vertintų žmogų pagal elgesį.

Andrius: Linksmai prisimenu mokytojos lentoje parašytą frazę: „NEBĖKIT IŠ PAMOKŲ“, tik priešdėlį NE buvo pati užstojusi, todėl užrašas įgavo kitą prasmę.

Estela: Man tikrai nesinori palikti Vievio gimnazijos. Čia patyriau daug nuostabių akimirkų, pažinau daugybę žmonių, kurie laikui bėgant tapo draugais. Taip pat daug išmokau, už tai esu dėkingas visiems MOKYTOJAMS. Tariu didelį ačiū!!!

Agnė: Vievio gimnazijoje dirba puikūs mokytojai, kurie gerai paruošia egzaminams!!!
Monika: Mokykloje praleidome labai daug laiko. Daugybė prisiminimų...Smagių ir liūdnų akimirkų...Manau, kad visi turi džiaugtis gavę tokią dovaną.

Gintarė: Telikus vos kelioms savaitėms iki šio ilgo kelio pabaigos, kartais užklumpa liūdesys, kartais džiaugsmas, kad pagaliau visa tai baigsis! Tačiau didžiausias rūpestis šiuo metu – artėjantys egzaminai!

Ligita: Vievio gimnazija yra pati geriausia mokykla. Labai gaila, kad jau liko tiek nedaug laiko...Čia praleidau pačias gražiausias gyvenimo akimirkas...

Kotryna: Išmokime rašyti skriaudas ant smėlio, o patirtą džiaugsmą – ant akmens...Gyvenkime be baimės, drąsiai sutikime artėjančias kliūtis ir įrodykime, kad mes galime jas įveikti. Sėkmės visiems!

Vilija: Prisiminimai yra tik geri, jokių skaudžių nutikimų neįvyko. Jaučiausi lyg namuose, kaip ir sakoma, mokykla - antri namai. Juk išties praleidžiame didžiąją savo gyvenimo dalį mokykloje...

Domantas: Vievio gimnazijoje prabėgo patys gražiausi metai. Patyriau ir šilto, ir šalto... Dabar svarbiausias siekis yra baigti mokyklą ir studijuoti norimą specialybę universitete.

Julija: Iš tikrųjų džiaugiuosi, kad Vievio miestas turi tokią gražią gimnaziją, kuri kasmet modernėja. Iš tikrųjų teko lankytis ir kitose mokyklose, kurios neprilygsta mūsų... Manau, prisiminsiu šią jaukią mokyklą ir joje esančius mokytojus visą gyvenimą.

Linkime Jums kūrybinės drąsos, pasitikėjimo savimi. Tegu artėjantys egzaminai bus tik žingsnis į priekį, į naują gyvenimą!!!

2016 m. DELFI ir Vilniaus Gabijos gimnazija skelbia Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkursą! Šis tekstas – 18 straipsnis konkursui.

Kviečiame jaunuosius mokyklų žurnalistus savo publicistinius tekstus, kurių apimtis siekia iki 400-500 žodžių, siųsti adresu gabijos.laikrastis@gmail.com. Konkursas vyks sausio 1-30 d. Jūsų atsiųsti tekstai bus publikuojami DELFI portalo rubrikoje DELFI Pilietis. Bus skiriamos dvi nominacijos – „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“. Prizus laimėtojams įsteigs portalas DELFI.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žvejys didžiuojasi tvenkinyje sugautu laimikiu (11)

Antradienio rytą DELFI redakciją pasiekė žinia, jog žvejui Renatui pavyko sugauti didžiulį...

Įvyko pirmasis Kuršių marių plaukimo maratonas, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti

„Puiku, gražu, sumanu, įdomu, reikalinga, labai rimta“, tokiais ir dar gražesniais žodžiais...

Pasipiktinusi klientė skundžia „Boutique guru“: į Antarktidą siuntinys greičiau nueitų (12)

Į DELFI redakciją kreipėsi „Boutique guru“ klientė, Remigija Gintalė, kuri norėjo pranešti...

Lietuvos himnas skambėjo Peterbore (4)

Net ir giliausios, pačios gražiausios tradicijos ir minėjimai ankščiau ar vėliau tampa tik dar...

„Lidl“ pirktuose riešutuose – šlykštus radinys (72)

Panevėžio „Lidl“ klientė buvo šokiruota, kai nusipirkusi du pakelius riešutų, vėliau...

Top naujienos

MH17 tragedija: rusų propagandistai ėmėsi neįtikėtinų triukų (77)

Lygiai prieš ketverius metus – 2014 metų liepos 17 dieną – Ukrainos Donecko srityje buvo...

Aušra Kilkuvienė atsikratė jau 35 kilogramų: su jais kartu nukrito įtampa, nervai ir nuoskaudos (134)

Iš TV ekranų dingusi Aušra Kilkuvienė šiuo metu džiaugiasi atrasta fizine ir dvasine ramybe....

Visą šalį sukrėtė valdininkų abejingumas sergančiai mergaitei: Pijos atvejis atvėrė valstybės žaizdą atnaujinta 16.47 (183)

Po prieš beveik tris mėnesius įvykusios avarijos Pija ilgą laiką buvo komoje. 13 metų mergaitė...

Priėmė sprendimus dėl „Naisių vasaros“, bet karas dar nesibaigė (491)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį posėdyje pritarė „Naisių vasaros“ serialą...

Liūčių nuplautai Lietuvai vasara rengia staigmenų – ir baigsis ji netradiciškai (47)

Anksti prasidėjusi vasara dar nesitrauks, tačiau ji bus permaininga: teks ne tik braukti prakaitą,...

Pragaro naktis Vilniuje: moteris patyrė siaubingas kančias ir pažeminimą (52)

Antradienio naktis moteriai tapo tikru košmaru. Ji pareigūnams pasakojo, kad buvęs sugyventinis ją...

Lietuvoje sučiupti nelegaliai dirbę Filipinų, Izraelio ir Gruzijos piliečiai (38)

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pranešime spaudai informuoja, kad per šių metų pirmą pusmetį...

Medaus mėnuo sugadintas: patikros punkte pavogė asmens dokumentą

Norisi visus įspėti, kad netektų taip skaudžiai pasimokyti. Pirmadienį, apie 13.30 val., Vilniaus...

Lietuvė Kretoje išbandė turistų dažnai aplenkiamą maršrutą – sužavėjo tarpekliai (29)

Šiemet mažų kainų avialinijos išmetė Kretoje tokį lietuvių desantą, kad lietuviškai...

Kristina Ivanova pristatė savo širdies draugą: kai kam jis galbūt naujas, bet ne man (2)

Su ilgamečiu širdies draugu Andrium Broku skirtingais keliais prieš porą metų pasukusi...