aA
2018 metai buvo kupini meno renesanso Lietuvoje, tad nenuostabu, kad pamažu atsiranda ir ambicingų projektų, siekiančių išsiveržti iš Lietuvos teritorijos ribų. Vienas tokių projektų – „BaltijosMenas.lt“, kurio vadovė Elvija Skuodienė ir komanda pastaruosius 8-erius metus Palangoje organizavo ne vieną dailininkų plenerą. Šiuose pleneruose dalyvavo gerai žinomi dailininkai, tokie kaip J. Daniliauskas, V. A. Gurskis, R. Katiliūtė, A. S. Kliauga, G. Vitartaitė, M. Skudutis, P. Gudaitis, R. Filistovičius, A. Stasiulevičius, A. Martinaitis ir daugelis kitų dailininkų iš Lietuvos ir Latvijos.
Baltijos Menas vaizdas

Sukaupta daugiametė patirtis, meno bei poreikių suvokimas bei pažintys su menininkais leidžia kurti meno erdvę „Baltijos Menas“, kurioje būtų pripažįstamos įvairios meno formos, rūšys bei technika. Visgi, siekiant užtikrinti, kad elektroninės parduotuvės-galerijos klientai įsigytų tik kokybiškus meno kūrinius, jų autoriai yra atrenkami atsižvelgiant į turimą meninį išsilavinimą, priklausymą profesinėms sąjungoms bei vertinant pačių darbų originalumą.

Pasak šį projektą kuruojančios elektroninės parduotuvės-galerijos vadovės Elvijos Skuodienės, „menas Lietuvoje tik bręsta, tad šiuo metu mums reikia laiko, kad „Baltijos Meno“ koncepcija pasiektų tą lygį, kurio mes norime. Pasaulyje jau seniai žinomi Sotheby‘s ar Christie‘s aukcionai yra mūsų etalonas iki kurio dar turėsime augti ne vienerius metus. Tačiau mes jau startuojame ir su elektroniniu aukcionu „Baltijos Menas“ platformoje bei ateityje planuojame jį plėsti į fizinį aukcioną galerijoje, didinti meno kūrinių pasiūlos apimtį, pasiūlyti Lietuviams dar nežinomų autorių iš kitų Baltijos jūros regiono šalių.“

Ši mintis gimė todėl, kad Lietuviai iki šiol tapybos, skulptūrų, grafikos ar kitokį meną dažniausiai pažinojo iš muziejų, parodų ar atskirų menininkų galerijų, tačiau tinklapio sumanytojai pasigedo elektroninės erdvės, kuri pasiūlytų įsigyti ne tik paveikslus, bet ir skulptūras, grafikos darbus, keramikos dirbinius. „Pasiūlysime ir ateities meną, pavyzdžiui, 3D grafikos kūrinius, nes tai irgi mūsų ateitis, nuo kurios negalime atsiriboti“, pabrėžė E.Skuodienė ir pridūrė, kad „nei vienas iš dabar esančių tinklapių nėra oreantuotas į platesnę auditoriją, todėl nusprendėme kurti elektroninę parduotuvę-galeriją, apjungiančią Baltijos šalių regiono menininkus. Tikimės, kad ateityje tai taps erdvė, kurioje bus galima ir diskutuoti apie meną, išreikšti pagrįstą nuomonę – kas patiko ar nepatiko, o ne tiesiog kritikuoti. Norime prisidėti ir prie komentavimo kultūros gerinimo, tą pabrėžiame ne tik tinklapyje bei ir „Baltijos Menas“ feisbuko paskyroje“.

Planuojama ateityje turėti Lietuvos bei kitų Baltijos šalių išeivių darbų, tuo pačiu, sukūrus nemažą meno kūrinių bazę, pristatyti šiuos kūrinius Vakarų Europai, Amerikai ar kituose kontinentuose. „Norime, kad „Baltijos Menas“ taptų vartai į meno pasaulį, kad pagaliau Lietuvos menas būtų pasiekiamas platesnei auditorijai ir pripažintas, nes tikrai turime talentingų menininkų. Tenka apgailestauti, kad Lietuvoje meno paklausa vis dar yra labai ribota, o menininkams patiems „prasimušti“ už šalies sienų nėra taip paprasta, todėl patenkame į užburtą ratą, kuris neleidžia mūsų dailininkams, skulptoriams, keramikams, grafikams ar autoriams, kurie kuria iš odos, stiklo ar kitų medžiagų tobulėti, pasisemti naujų idėjų bei jomis dalintis su kitais“, teigia pašnekovė.

Baltijos Meno idėja yra sukurti vietą, kuri vienytų menininkus, kūrinių savininkus, galerijas, būsimus menininkus bei tiesiog meno gerbėjus. Parduoti meno kūrinius čia gali kiekvienas, svarbu, kad kūrinys būtų kokybiškas ir surastų savo laimingą pirkėją. Todėl šio projekto sumanytojai dabar intensyviai dirba tiek su meno kūrinių autorių ar paslaugų teikėjų (rėminimo paslaugų, fotografijos paslaugų, dažų, teptukų ar kitos įrangos menininkams pardavėjais) paieška, tiek ir populiarindami šį projektą būsimiems pirkėjams. „Viskas, ką turi padaryti menininkai ar kūrinių savininkai, norėdami dirbti su mumis – tai susisiekti ir mes sutarsime dėl sąlygų“, užbaigia pokalbį Elvija Skuodienė.

„Baltijos menas“ elektroninę parduotuvę-galeriją galite pasiekti www.baltijosmenas.lt arba facebook paskyroje: www.facebook.com/baltijosmenas.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Priglaustas šunelis buvo toks mažytis, kad vardą nebuvo sunku sugalvoti (6)

Larą pamatėme skelbimuose – moteris ieškojo rastam šuniukui namų, pati jau laikė kelis...

XIX amžiaus klasikas, kabinete patyręs Artimuosius Rytus (2)

Ar esate girdėję apie nuotykių rašytoją , kuris taip detaliai, vaizdžiai ir tikroviškai...

Lietuvos kino mėgėjų sąjungai Šiauliuose – 50

Gruodžio 8 d. 14 valandą Šiaulių kino muziejuje (Aušros al. 15, Šiauliai) vyks neeilinis...

Šiaulių krepšininkai siūlo prisidėti prie gyvūnų gerovės

DRAUGAI! Mūsų miesto komanda laimėjo pirmąsias rungtynes ir ta proga turime dovanų – BC...

Paupių bendruomenė nunėrė eglutę klaipėdiečiams: jai pagaminti panaudojo 14 km siūlų (13)

Asociacija Paupių bendruomenė gražiausias metų šventes pasitinka originaliai. Dar šių metų...

Top naujienos

Po protesto akcijos mokytojai lieka ŠMM: nuotaikos dabar kitos (69)

Prieš protesto akciją ministerijoje budintys mokytojai su ašaromis akyse kalbėjo, kad nuotaika...

Kuria naują tvarką: nepatenkinti gydytojų darbu galės reikalauti pinigų (6)

Sveikatos apsaugos ministerijos siūlomas „žalos be kaltės“ modelis pacientams leistų...

Orai: lietų ir šlapdribą pakeis sniego pusnys (10)

Pirmadienį orus lems ciklonas keliaujantis nuo Atlanto vandenyno . Dangumi plauks niūrūs,...

„Paskutinis skambutis“ praėjo ramiai, tačiau tuo viskas dar nesibaigia (589)

Sekmadienį Vilniuje vykusioje masinėje protesto akcijoje „Paskutinis skambutis“ susirinko apie 6...

Kad pritrauktumėte šio milijardieriaus dėmesį, jums reikia iškristi iš mokyklos (41)

Kadaise sėdėjęs kalėjime už automobilių vagystę, Tally Fofana dabar sulaukia paramos iš...

Gabriela Spanic švenčia jubiliejų: 45 metai buvo kupini dramų, detektyvu ir ne itin sėkmingų plastinių operacijų

Gruodžio 10 dieną puikiai serialų mėgėjams žinoma aktorė Gabriela Spanic švenčia 45-ąjį...

Ir Jasikevičius, ir Adomaitis turi prastų naujienų (69)

Sunku prisiminti, kada paskutinį kartą mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“...

Kaunietis pasipiktino ligoninės darbu: numirėliui juk nėra kur skubėti (28)

„ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė Kauno klinikinės ligoninės administracijos darbu...

Pro šalį šaudęs Valančiūnas ir „Raptors“ nervų kare antrą kartą krito prieš „Bucks“

NBA pirmenybėse dar vieną nesėkmę patyrė lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (21-7). Kanados...

Šapoka: bandoma pažadinti Marxo šmėklą priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui (556)

Finansų ministras Vilius Šapoka LRT TELEVIZIJOS laidos „ Savaitė “ studijoje teigė, kad...