aA
Skaičiaus 13 (XIII) šlovė prasta, jo vengia daugelis. Tačiau menininkai, pasiryžę lipti į sceną net ligos atveju, tikrai nebijo šio mistinio dviženklio. Tad rugsėjo 17-ąją – spalio 30-ąją dienomis, iškilūs Lietuvos ir užsienio kūrėjai bei atlikėjai, kvies mažeikiškius ir miesto svečius į XIII Tarptautinį meno festivalį „Mažeikiai 2019“ – meno vadovas Džeraldas Bidva.
Mažeikiai
Mažeikiai
© Shutterstock

Šiemet festivalio rengėjai ir dalyviai publikai dovanoja net 16-a meninių renginių. Festivalio metu išvysime žymius Lietuvos bei užsienio muzikos atlikėjus, ansamblius, chorus, orkestrus. Jų atliekama muzika skraidins nuo JAV nūdienos kūrėjų kompozicijų, o pasiekę Europą, laiko mašina kelsimės į Renesanso, baroko, klasicizmo bei romantizmo epochas. Pastarosios publikai primins žymiausius, anuometinių kompozitorių opusus, operų ir baleto muzikines ištraukas, instrumentų karaliaus – vargonų skambesio didybę. Taip pat, muzikinė festivalio paletė bus papildyta džiazo harmonijų atspalviais bei Artimųjų Rytų sentimentalumu.

ΧΙΙΙ Tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2019“ neapsiribos vien tik muzikos garsais. Publika turės galimybę dalyvauti lietuvių menininkų fotografijos bei grafikos parodų pristatymuose, pasigrožėti jų darbais. Taip pat stebėti vaidybinius bei šokio ir dramos spektaklius, skirtus ne tik suaugusiems, bet ir publikos jauniausiems.

Neilgai trukus, mus visus džiuginusi vasariška šiluma užleis vietą rudens vėsmei. Nepaisant to, festivalio renginiai vyks ne tik Mažeikių kultūros centro salėje, Vytauto Klovos muzikos mokykloje ar Švč. Jėzaus Širdies bei Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčių erdvėse. Publika bus kviečiama atvykti į renginius ir už Mažeikių miesto ribų. Tai Renavo dvaro sodyba, kurios raiškiame reljefe išsidriekęs vienas reprezentatyviausių Lietuvos parkų, turintis gilią istorinę praeitį bei išsaugojęs pirmykštės gamtos pradą bei Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčia, šalia kurios – gaivumu pulsuojantis Tirkšlių pušynas.

Pagrindiniai šiųmetinio meno festivalio akcentai – koncertai skirti Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejui bei Baltijos kelio 30-mečiui, tad „Mažeikiai 2019“ programa itin turtinga. Svečiuosis Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (garbės dirigentas prof. Juozas Domarkas) drauge su solistais, pristatysiantys žymiausias lietuvių bei užsienio kompozitorių operų ir baletų muzikines ištraukas. Taip pat klausysimės Lietuvos kamerinio orkestro (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov) atliekamų XX-XXI amžių sandūros, lietuvių ir latvių kūrėjų kompozicijų.

Orkestro garsų galybei nenusileis didingųjų vargonų muzikos koncertas, leisiantis žiūrovams panirti į užburiantį instrumentų karaliaus skambesį. Klausytojų širdis džiugins profesionalūs chorų „Vilnius“ ir „Polifonija“ balsai.

XIII Τarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2019“ pasižymi ir ansamblių gausa. Į kamerines jų sudėtis bursis atlikėjai iš JAV, Anglijos, Vokietijos, Šveicarijos. Taip pat koncertuos „Kremerata Baltica“ kamerinio orkestro meno vadovo Gidono Kremerio trio (Latvija/Lietuva), atliksiantis retai girdimas muzikines kompozicijas. Džiazo muzikos ritmu kvies pulsuoti džiazo kvartetas iš Lenkijos. Instrumentinio kvarteto „KOTTOS“, iš Danijos, atliekamos kompozicijos padvelks rytietišku kvapu. Čiurlionio styginis kvartetas ir solistai publiką sukvies sakralinės muzikos bei poezijos valandai. Sakralią gaidą pratęs vokalinis-instrumentinis ansamblis „Horus Vocals“ iš Austrijos, podraug su „Giunter Percussion“ ansambliu.

Festivalio publika bus įtraukiamia ne tik į muzikos garsų sūkurį, bet ir į grafikos, fotografijos parodų pristatymus, kuriuose bus atskleidžiamos subtilios šių meno šakų vingrybės. Taip pat išvysime ir Vilniaus Keistuolių teatro vaidybinį, muzikinį, žadinantį fantaziją, spektaklį visai šeimai – „Bambeklis bajoras“ (režisierius Aidas Giniotis) bei Lietuvos nacionalinio dramos teatro, šokio ir dramos spektaklį „Durys“ (režisierius ir idėjos autorius Jo Stromgren, Norvegija), kuriame turėsime progą apsvarstyti amžiną klausimą „Ar tikrai kitur geriau nei čia?“

XIII Τarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2019“ programa nebūtų tokia turtinga be rėmėjų. Reiškiame didžiulę padėką festivalio globėjui, Mažeikių rajono savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui. Taip pat dėkojame pagrindiniams rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai, akcinei bendrovei „ORLEN Lietuva“ ir Mažeikių rajono savivaldybei.

Nuoširdžiai kviečiame panirti į menų sintezę, XIII Τarptautiniame meno festivalyje „Mažeikiai 2019“ ir nuspalvinti rudenį dar ryškesnėmis spalvomis!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
5.0000

Jonavietis pagalbos sulaukė iš Kėdainių medikų: rodės, mano dienos suskaičiuotos (16)

Gerbiami Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriaus medikai, į Jūsų globą patekau likus bemaž porai...

Iš garsios parduotuvės užsisakiusi prekę mergina liko ir be prekės, ir be pinigų: tokių klientų – ne vienas (123)

Garsiai nuskambėjęs parduotuvės atidarymas, daugybė žinomų prekės ženklų, o tada – klientų...

Dėl kaimynų šuns kreipėsi net į specialistus: jei negalite taip prižiūrėti gyvūno, geriau neauginkite (92)

Ar kaimynus erzinantis šuns elgesys yra kaimynų, ar šuns šeimininko problema? O gal jis rodo, kad...

Dar niekur nerodytos 1991 m. sausio nuotraukos – gal atpažinsite galerijoje ir save (128)

Po televizijos bokšto užgrobimo 1991 m. sausio 13-osios naktį, tūkstančiai žmonių nuo pat ryto...

Grožio salono darbuotoja nufotografavo būrelį Kaune: per tokius išgamas ilgai negalėsime dirbti (384)

Manau, daugelis piktinasi naujais ribojimais , taisyklėmis ir rašo apie šiuo metu Lietuvoje...

Top naujienos

Viskam pasiruošę. Ypatingos parengties pareigūnai, mokantys vairuoti kaip filmuose apie šnipus

Ties įvažiavimu į žiedą susidariusi spūstis palengva skiriasi pusiau. Pirmoje juostoje stovintys...

Raminta Rakauskė | D+

Šešeri metai su euru: kas labiausiai pigo ir brango prognozuoja, kaip kainos keisis toliau

Nuo euro įvedimo Lietuvoje labiausiai didėjo paslaugų kainos , kurios bendrai kilo 24 proc.,...

CSKA dominavimą pažabojęs Šaras prisipažino: rungtynių pradžia mane tikrai išgąsdino (16)

Eurolygos lyderius jų pačių tvirtovėje ant menčių paguldę „ Barcelona “ krepšininkai turi...

Schilleris įvardino akivaizdžią „Žalgirio“ nesėkmės priežastį, Jokubaitis baiminasi dėl COVID-19 (67)

Po pralaimėjimo Sankt Peterburge Kauno „Žalgirio“ strategas Martinas Schilleris tvirtino, kad...

Paspaus tikras žiemiškas šaltis: termometrai rodys 19-24 laipsnių šalčio (19)

Šeštadienį per Lietuvą slinks, šaltame ore susiformavęs, nedidelis ciklonas. Jis tiek naktį,...

Autostopu keliavusios merginos nužudymo byloje – šiurpus liudininko pasakojimas: girdėjosi kraują stingdantys riksmai (74)

1976 metų gegužės 9-oji – Motinos diena : jie laukė ir laukė... Šeimos namuose Australijos...

Fotografė įamžino moterų kūnus ir istorijas po gimdymo: liūdna, kad daugelis gėdijasi savo kūno po to, kai jis atliko didžiausią darbą (110)

Daugelis moterų sutiks, kad nėštumas ir gimdymas – vieni svarbiausių įvykių gyvenime. Atėjęs...

Antras antausis Rusijoje – „Žalgiriui“ per kietas ir „Zenit“ riešutas (463)

Dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ (11-9) baigė dar viena nesėkme. Po pralaimėjimo...

Eurolygos lyderiams – Jasikevičiaus pamokos: „Barcelona“ pranoko CSKA Ulanovas sužaidė sezono rungtynes (83)

Svarbią pergalę Eurolygos lyderių mūšyje Maskvoje pasiekė „Barcelona“ (14/6), kurį antrą...

Kada karantino ribojimai keisis: rimtesnes atlaisvinimo priemones siūlo atidėti vasariui (433)

Koronaviruso statistiniai skaičiai lėtai, bet pozityvesni. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (...