aA
Skaičiaus 13 (XIII) šlovė prasta, jo vengia daugelis. Tačiau menininkai, pasiryžę lipti į sceną net ligos atveju, tikrai nebijo šio mistinio dviženklio. Tad rugsėjo 17-ąją – spalio 30-ąją dienomis, iškilūs Lietuvos ir užsienio kūrėjai bei atlikėjai, kvies mažeikiškius ir miesto svečius į XIII Tarptautinį meno festivalį „Mažeikiai 2019“ – meno vadovas Džeraldas Bidva.
Mažeikiai
© Shutterstock

Šiemet festivalio rengėjai ir dalyviai publikai dovanoja net 16-a meninių renginių. Festivalio metu išvysime žymius Lietuvos bei užsienio muzikos atlikėjus, ansamblius, chorus, orkestrus. Jų atliekama muzika skraidins nuo JAV nūdienos kūrėjų kompozicijų, o pasiekę Europą, laiko mašina kelsimės į Renesanso, baroko, klasicizmo bei romantizmo epochas. Pastarosios publikai primins žymiausius, anuometinių kompozitorių opusus, operų ir baleto muzikines ištraukas, instrumentų karaliaus – vargonų skambesio didybę. Taip pat, muzikinė festivalio paletė bus papildyta džiazo harmonijų atspalviais bei Artimųjų Rytų sentimentalumu.

ΧΙΙΙ Tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2019“ neapsiribos vien tik muzikos garsais. Publika turės galimybę dalyvauti lietuvių menininkų fotografijos bei grafikos parodų pristatymuose, pasigrožėti jų darbais. Taip pat stebėti vaidybinius bei šokio ir dramos spektaklius, skirtus ne tik suaugusiems, bet ir publikos jauniausiems.

Neilgai trukus, mus visus džiuginusi vasariška šiluma užleis vietą rudens vėsmei. Nepaisant to, festivalio renginiai vyks ne tik Mažeikių kultūros centro salėje, Vytauto Klovos muzikos mokykloje ar Švč. Jėzaus Širdies bei Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčių erdvėse. Publika bus kviečiama atvykti į renginius ir už Mažeikių miesto ribų. Tai Renavo dvaro sodyba, kurios raiškiame reljefe išsidriekęs vienas reprezentatyviausių Lietuvos parkų, turintis gilią istorinę praeitį bei išsaugojęs pirmykštės gamtos pradą bei Tirkšlių Kristaus Karaliaus bažnyčia, šalia kurios – gaivumu pulsuojantis Tirkšlių pušynas.

Pagrindiniai šiųmetinio meno festivalio akcentai – koncertai skirti Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejui bei Baltijos kelio 30-mečiui, tad „Mažeikiai 2019“ programa itin turtinga. Svečiuosis Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (garbės dirigentas prof. Juozas Domarkas) drauge su solistais, pristatysiantys žymiausias lietuvių bei užsienio kompozitorių operų ir baletų muzikines ištraukas. Taip pat klausysimės Lietuvos kamerinio orkestro (meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov) atliekamų XX-XXI amžių sandūros, lietuvių ir latvių kūrėjų kompozicijų.

Orkestro garsų galybei nenusileis didingųjų vargonų muzikos koncertas, leisiantis žiūrovams panirti į užburiantį instrumentų karaliaus skambesį. Klausytojų širdis džiugins profesionalūs chorų „Vilnius“ ir „Polifonija“ balsai.

XIII Τarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2019“ pasižymi ir ansamblių gausa. Į kamerines jų sudėtis bursis atlikėjai iš JAV, Anglijos, Vokietijos, Šveicarijos. Taip pat koncertuos „Kremerata Baltica“ kamerinio orkestro meno vadovo Gidono Kremerio trio (Latvija/Lietuva), atliksiantis retai girdimas muzikines kompozicijas. Džiazo muzikos ritmu kvies pulsuoti džiazo kvartetas iš Lenkijos. Instrumentinio kvarteto „KOTTOS“, iš Danijos, atliekamos kompozicijos padvelks rytietišku kvapu. Čiurlionio styginis kvartetas ir solistai publiką sukvies sakralinės muzikos bei poezijos valandai. Sakralią gaidą pratęs vokalinis-instrumentinis ansamblis „Horus Vocals“ iš Austrijos, podraug su „Giunter Percussion“ ansambliu.

Festivalio publika bus įtraukiamia ne tik į muzikos garsų sūkurį, bet ir į grafikos, fotografijos parodų pristatymus, kuriuose bus atskleidžiamos subtilios šių meno šakų vingrybės. Taip pat išvysime ir Vilniaus Keistuolių teatro vaidybinį, muzikinį, žadinantį fantaziją, spektaklį visai šeimai – „Bambeklis bajoras“ (režisierius Aidas Giniotis) bei Lietuvos nacionalinio dramos teatro, šokio ir dramos spektaklį „Durys“ (režisierius ir idėjos autorius Jo Stromgren, Norvegija), kuriame turėsime progą apsvarstyti amžiną klausimą „Ar tikrai kitur geriau nei čia?“

XIII Τarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2019“ programa nebūtų tokia turtinga be rėmėjų. Reiškiame didžiulę padėką festivalio globėjui, Mažeikių rajono savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui. Taip pat dėkojame pagrindiniams rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai, akcinei bendrovei „ORLEN Lietuva“ ir Mažeikių rajono savivaldybei.

Nuoširdžiai kviečiame panirti į menų sintezę, XIII Τarptautiniame meno festivalyje „Mažeikiai 2019“ ir nuspalvinti rudenį dar ryškesnėmis spalvomis!

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
5.0000

Pirmą kartą Plungėje suskambo unikali Baltijos šalių chorų programa

Rugsėjo 22 dienos vakarą, Plungės kultūros centras dovanojo plungiškiams ir miesto svečiams...

Širvintose apsivertė į ženklą įsirėžęs automobilis, vairuotojas girtas (15)

Sekmadienį Širvintose girtas vyras neatsispyrė pagundai pasivažinėti ir prisidarė rimtų...

9 mėnesių tarnyba kariuomenėje: bijojau, bet padariau (47)

Dalinuosi po gero pusmečio savo išgyvenimais. Teksto daug. Nuobodu nebus. Galbūt vienus tai...

Šeštadienį Plungės Senamiesčio aikštėje vyks „Didysis Plungės Jomarkas“

Plungės kultūros centras rugsėjo 21 dieną kviečia visus Plungiškius ir miesto svečius į...

Kaunietė pasibaisėjo: šuns šeimininkas egzekuciją stebėjo šaltu veidu (57)

Ketvirtadienio vakarą su „Kas vyksta Kaune“ redakcija susisiekė skaitytoja, kuri pasakojo kaip...

Top naujienos

Trumpas kiša pagalius Zelenskiui (64)

Galbūt naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis manė, kad didžiausias jam teksiantis...

Medicinos banką perėmęs jaunasis Konstantinas Karosas svarsto apie pardavimą banko turtas – 339 mln. eurų (67)

Pagrindinis Medicinos banko akcininkas velionio Sauliaus Karoso sūnus Konstantinas kartu su...

Aistė susirgo vėžiu, kai laukėsi: moteris jau 15 metų kovoja su liga ir augina tris vaikus (3)

Kaunietė Aistė į asociacijos „ Kraujas “ įgyvendinamo projekto „Drąsos ambasadoriai“...

Janutienės reakcija po pralaimėtų rinkimų: mane Dievulis nuo pergalės apsaugojo (255)

Sekmadienio vakaras Rūtai Janutienei neturėjo būti džiugus. Žiemgalos rinkiminėje apygardoje ji...

Priešiškai sutiktas Barselonos eksperimentas pasiteisino: gyventojai mažiau serga ir tapo laimingesni (8)

Jei keliautojas, vaikščiodamas po Barseloną, šalutinėmis gatvelėmis užsuktų į Hostafrancs...

Kauniečiai: rekonstruotoje „Megoje“ krenta lubos? (5)

Šeštadienį „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai užfiksavo, kaip prekybos ir laisvalaikio centre „...

Įmonė bando sulaikyti išeinančią darbuotoją originaliu būdu (25)

Ką dėl gero darbuotojo gali padaryti įmonė? Dažnas, matyt, atsakytų, kad turėtų pasiūlyti...

Švedija svarsto bankams įvesti naują mokestį, o pinigus skirti gynybai nuo Rusijos (92)

Švedijos vyriausybė planuoja įvesti naują mokestį finansų pramonei, skirtą finansuoti...

Kuriozas Vilniuje: plakatai kvietė švęsti komunistinės Kinijos įkūrimą, valdžia apie tai nieko nežinojo (30)

Vilniaus savivaldybė žada pirmadienį pašalinti reklamas, kuriomis kviečiama švęsti...

Maskvoje čempionams neliko vietos: CSKA dvejas Eurolygos rungtynes žais Kaliningrade (24)

Maskvos CSKA klubas informavo, kad dvejas Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes žiemą žais ne...