aA
Kelionė į Pensilvanijos valstijos sostinę prasidėjo Niujorke, JAV. Trijų valandų kelionė Amtrak traukiniu, ir Harisburgas pasiektas.
© Autoriaus archyvas

O iš ten – pusės valandos kelionė autobusu link „Hershey“ šokolado miesto. Šokolado pasaulis – tai viena iš lankomiausių vietų Amerikos Valstijose.

Lietuvė apsilankė Pensilvanijos sostinėje: ką įdomaus ten pamatyti?
© Autoriaus archyvas

„Hershey“ šokoladas, saldainukai „Hershey's kisses“ – pavadinimai, išgarsinę vietovę visame pasaulyje. „Hershey Story“ muziejuje rašoma, kad bendruomenė sukūrė pavyzdinį Milton Hershey šokolado fabriko darbuotojų miestą. Šokolado pasaulyje viskas persismelkę gardžiais šokolado kvapais, nuo jų įvairovės ir gausybės net akys raibsta. Čia esančioje šokolado laboratorijoje galima pačiam pasigaminti vardinį šokoladą su pasirinktais priedais.

Susipažinus su šokolado pasaulio istorija muziejuje laukė puiki pramoga pasižvalgyti po vietovę keliaujant įspūdingu senoviniu troleibusu. Be galo šmaikšti ir puiki komanda įdomiai pristatė miestą, perteikdama įkvepiančią Milton Hershey šeimos istoriją. Buvo daug juoko ir įvairių staigmenų kelionės metu. Troleibuso palydovai teatrališkai suvaidino epizodus iš Hershey istorijos trumpų troleibuso stabtelejimų metu.

Susipažinus su „Hershey“ šokolado pasauliu ir miesto istorija laukė nepakartojami nuotykiai pramogų parke „Hersheypark“. Kiekvienais metais daugiau nei 2 milijonai lankytojų patiria galybę įspūdžių šiame visame pasaulyje žinomame traukos centre.

Lietuvė apsilankė Pensilvanijos sostinėje: ką įdomaus ten pamatyti?
© Autoriaus archyvas

Atrakcionų parkas itin garsus savo puikiais amerikietiškais kalneliais, kupinais kilpų bei vingių. Čia gausybė ir vandens pramogų: didžiuliai baseinai, čiuožimo trasos, galimybė plaukioti banglentėmis bei ilsėtis prie dirbtinai sukurto paplūdimio. Gali atrasti pramogų visai šeimai bet kuriam amžiui: nuo vaikams su tėveliais skirtų saugių karuselių iki kvapą užgniaužiančių ekstremalių atrakcionų. Daugybė juoko, klegesio ir čaižaus baimės šauksmo lydi besimėgaujančius pramogomis „Hershey“ parke.

Lietuvė apsilankė Pensilvanijos sostinėje: ką įdomaus ten pamatyti?
© Autoriaus archyvas

Greta parko yra „ZooAmerica“, ištisus metus veikiantis laukinės gamtos parkas, kuriame yra daugiau kaip 200 gyvūnų iš Šiaurės Amerikos. Teritorija nėra didelė, bet pakankamai informatyvi. Smagu pasivaikščioti mediniais takeliais ir susipažinti su vietine fauna. Čia pamatysi labai retų gyvūnų ir paukščių.

Hershey sodai – tai botanikos oazė su daugiau nei 5000 rožių krūmų, su oranžerijomis, retai pasitaikančiais medžiais ir kitais augalais. Čia yra drugelių namai su daugybe nuostabiausių margaspalvių drugelių. Šis ištisus metus veikiantis Šiaurės Amerikos ir atogrąžų drugelių atriumas su fantastiškais įvairiausių dydžių ir spalvų drugeliais sužavi visus, nepalieka abejingų. Daugybė juoko sukelia, kai didžiulis drugys (tikrai jau nebe drugelis) nutupia ant lankytojo. Tiesiog sustingsti ir bijai pajudėti, kad tik ilgiau pasigėrėtum jo žavesiu.

Lietuvė apsilankė Pensilvanijos sostinėje: ką įdomaus ten pamatyti?
© Autoriaus archyvas

„Indian Echo Caverns“ – tai urvas, kurio amžius skaičiuojamas daugiau nei 440 milijonų metų. Kaip ir daugelis urvų Vidurio Atlanto valstybėse, „Indian Echo Caverns“ yra kalkakmenio urvas, ir susidarė jis per erozines vandens savybes. Šis 45 minučių trukmės turas supažindina su požeminiais labirintais: įspūdingiausių formų tuneliais, krištoliniais ežerais ir žėrinčiomis uolomis. Ir čia taip pat netrūksta linksmų detalių, šmaikščiai gido perteikiamų juokingų ir nelabai linksmų istorijų. Ir tai irgi yra visai šalia Hershey miesto.

Aplankius visas žymias vietas Hershey mieste, susipažinus su istorija, paskanavus šokoladinių gardėsių ir pasimėgavus ekstremaliais amerikietiškais kalneliais pats metas keliauti Harisburgo miesto link, Pensilvanijos sostinės.

O čia mūsų laukė kruizas Susquehanna upe, kuri yra ilgiausia upė (747km) JAV rytinėje pakrantėje, vienu seniausių upių laivų. Tai Harisburgo pasididžiavimas. Šio legendinio laivo priekyje yra laivaratis, kuris kaip malūnas sukasi vandeny ir laivas juda į priekį. Puikus vaizdas atsiveria iš apatinio ir viršutinio denio, ypač graži Harrisburgo panorama. Šis upių laivas yra mėgiamas vietinių gyventojų ir svečių, čia dažnai organizuojami teminiai kruizai ir renginiai.

Kadangi mūsų kelionė sutapo su Memorial Day (Atminimo Diena), palei Susquehanna upę vyko vietinių amatininkų mugė. Daugybė palapinių su prekystaliais, gausybė meno dirbinių, paveikslų. Kai kurie amatininkai tiesiog vietoje mokė, kaip sukurti meno kūrinį. Atrodo, tiesiog fantastiška, kai matai be galo gražiomis spalvomis išmargintą šaliką, o pasirinkęs spalvas gali pats pasidaryti. Žinoma, padedant amatininkui.

Susipažinus su Harisburgo miestu ir menais, paplaukiojus senoviniu laivu Susquehanna upe, nuvykome į „Pennsylvania State Capitol“. Pensilvanijos valstijos kongresų rūmai yra funkcinė vyriausybės vieta, kur priimami įstatymai ir viešoji politika yra skirta daugiau nei 12 milijonų Pensilvanijos gyventojų. Lankytojai gali artimiau susipažinti su Capitol pastatu.

Ekskursija su vadovu po rūmų sales supažindina svečius su pastato istorija, dabartimi, su čia vykstančia Atstovų Rūmų ir Senato įstatymų leidžiamosiosios kolegijos veikla. Pastatas tikrai įspūdingas: prabangios salės, daugybė žinomų menininkų paveikslų ir skulptūrų, daug marmuro ir aukso. Tu gali įsivaizduoti, kaip kongreso sesijų metu salėse sėdi orūs senatoriai ir balsuoja už įstatymu priėmimą.

Lietuvė apsilankė Pensilvanijos sostinėje: ką įdomaus ten pamatyti?
© Autoriaus archyvas

Tai buvo įspūdinga, pilna nuotykių, naujų susitikimų ir pažinčių kelionė po Jungtines Amerikos Valstijas. Džiaugiuosi turėdama galimybę artimiau susipažinti su JAV, su jos Valstijomis, kultūra ir istoriniais paminklais.

Iki kitų susitikimų Amerikoje!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilnietei kelia įtarimų Lazdynėlių g. atnaujinimo darbai (2)

Atrodytų viskas gražu – Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi miestiečių gerove –...

Nuomonė. Reikia ne bendruomenių, o savivaldos! (6)

Dažnai girdžiu piliečių nepasitenkinimą valdžia. Ko skundžiatės, jei jūs ir esate valdžia,...

Skaitytojas pasimetęs: ar tikrai Vyčio lipdukas paverčia patriotu? (92)

Gatvėse važinėja daug automobilių su užklijuotu Vyčio lipduku. Tai parodo vairuotojų pagarba...

Kilo klausimas: ar darbo skelbimų portalai nepažeidžia privatumo? (4)

Pastaruoju metu man kyla klausimas, kodėl darbo paieškos portaluose , kur skelbiami darbo...

Ruduo – geriausias metas atostogauti Sardinijoje: 7 vietos, kurias privalu aplankyti (11)

Sardinija – Italijos sala, kurios auksinių paplūdimių krantus skalauja Viduržemio ir Tirėnų...

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Kaip gyvensime kitąmet: pokalbis su buvusiais premjerais – Butkevičiumi ir Kubiliumi (30)

Kaip gyvensime kitąmet? Valdžiai po truputį pradedant pristatyti kitų metų biudžetą, naujausius...

Pajamų nelygybė tampa išskirtiniu Lietuvos bruožu: šimtai tūkstančių žmonių priversti išgyventi už apgailėtiną sumą (399)

Naujausi duomenys rodo, kad skurdo rizikos lygis Lietuvoje 2017 m. buvo didžiausias nuo pat šalies...

Mistika: lietuvis gavo baudą už greitį Prancūzijoje, nors joje niekada nėra buvęs (103)

Pastaruosius kelerius metus Europos Sąjungos (ES) šalys keičiasi informacija apie prasižengusius...

Kriptovaliutų rinkose – sumaištis dėl „Tether“ susiejimo su JAV doleriu (5)

Kriptovaliutų rinkos dalyviai vis smarkiau abejoja dėl „Tether“ susiejimo su JAV doleriu....

Ypatinga diena Lietuvoje: pasiektas 100 metų šilumos rekordas (33)

Atrodo, kad šis ruduo – tikrai išskirtinis. Jau antrą savaitę Lietuvoje lepinamės šiltais ir...

Skvernelis viešai atsakė į opozicijos klausimus: skambėjo Seime negirdėti epitetai (346)

Premjeras Saulius Skvernelis stojo į Seimo tribūną atsakyti į opozicinių partijų parlamentarų...

Prokuroras prakalbo apie Aidelio įkurtą „Pravieniškių mafiją“: zonoje jie veikė daugiau kaip 6 metus (29)

„Pravieniškių mafijos“ nusikalstamas susivienijimas, kurį sudarė už labai sunkius...

Nelengvas Irano moterų gyvenimas: papasakojo apie draudimus net šokti ir dainuoti (5)

Lietuvoje gyvenantis iranietis, Dariush Rasouli, Vilniaus šnipiškių rajone įkūrė „Rumi...

Pirkėjai vis dar mėto pinigus į balą: paprastas būdas, kaip pamokyti nesąžiningus prekybininkus

Kiekvienas vartotojas turi teisę į kokybiškas prekes ir paslaugas – visgi, realybėje tai, ką...

Ekspertas: Putino planas pernelyg akivaizdus, kad būtų klaidingai suprastas (61)

Rugsėjo 30 dieną Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Gavinas Williamsonas paskelbė, kad 800...