aA
„Meilę sau įrodinėjančios apkūnios moterys meluoja“ – tokią antraštę turinčiu straipsniu šiandien su manimi pasidalijo Marija Duobaitė uždaroje feisbuko grupėje „Apvalutės.LT“. Perskaičiusi straipsniuką suvokiau kelis dalykus ir nusprendžiau, kad laikas pasidalinti savo nuomone šiuo klausimu.
© Vida Press

Daugybę kartų skirtingose vietose (televizijoje, žiniasklaidoje, merginų pokalbiuose) girdėjau pasakymus: o kas joms belieka? Aišku, kad jos aiškina, kad jos laimingos. Apkūnumas yra gražus tik keistiems vyrams su keistais fetišais arba kitiems tokiems patiems apkūniems vyrams. Taip pat ne kartą girdėjau pasakymus, kad apkūnios merginos būtinai yra savimi nesirūpinančios, turinčios sveikatos problemų ir t.t.

Iš visų tokių pasakymų yra tik keli procentai tiesos. Leiskite paaiškinti...

Kai kurios apkūnios moterys išties savimi nesirūpina arba, tiksliau, nebesirūpina. Tačiau ne todėl, kad jos tingios ar apsileidusios asmenybės. Dažniausiai tai nutinka, nes jos būna nuolatos liūdinamos, žeminamos, įžeidinėjamos (aktyviai ir pasyviai – nes būkime sąžiningi, mes, moterys, esame profesionalios įžeidinėtojos). Galų gale jos praranda bet kokią motyvaciją kažką daryti.

Puikus pavyzdys: apkūni mergina ateina į sporto salę. Jei esi apkūni iki tam tikrų ribų, į tave bus žiūrima ir sakoma „Oooo šaunuolė. Va, mergina nori turėti „tobulą“ kūną.“ Bet jei į sporto salę ateina mergina, kurios svoris yra labai didelis, tradiciškai visi aplinkui į ją žiūrės ir tarpusavyje kikens, kad „och, ko ji čia eina, tik treniruoklį užima.“ Ir ne, tai ne iš piršto laužta nuomonė. Man pačiai besportuojant mačiau, kaip į sporto salę įžengė mergina, kuri turėjo didžiulį antsvorį.

Vos ta mergina praėjo, trys kitos merginos (kurios atitinka tą taip vadinamą idealios figūros standartą) tarpusavyje ėmė kikenti, kad ta mergina jau suprakaitavus, o juk net nepradėjo sportuoti. O vėliau prunkštė ir aimanavo, kad ji be reikalo užima treniruoklį. Kaip manote, kaip mergina, kuriai reikėjo sukaupti drąsą atkeliauti į vietą, kur dauguma yra sportiško sudėjimo, turėtų jaustis išgirdusi tokius komentarus? Arba kokia tikimybė, kad ji toliau stengsis kažką keisti? Paliksiu tai jūsų pačių apsvarstymui.

Aš nesigilinsiu į priežastis, kodėl kai kurie žmonės priaugą didžiulius kiekius svorio, tačiau pasakysiu vieną dalyką, kuris turėjo būti mano minėtojo straipsnio ašis: apkūni moteris negali išties mylėti savęs.

Tad pradėkime nuo to: savęs mylėjimas nėra tik savo išvaizdos mylėjimas. Taip pat sakydama, kad myliu save tokią, kokia esu, nereiškia, kad aš nenoriu nieko daryti ar nenoriu tobulėti. Priešingai! Jei žmogus išties save myli jis norės tobulėti. Savęs mylėjimas reiškia, kad aš žiūriu į save veidrodyje ir sveikai save vertinu, matydama tiek pliusus, tiek minusus, ir galiu drąsiai pasakyti, kad nepriklausomai nuo to, kaip aš atrodau, šią akimirką mano vertė kaip asmenybės nekinta. Savęs mylėjimas reiškia, kad aš savimi rūpinuosi atsižvelgdama į tai ką galiu sau leisti, o jei kažkas nepavyksta nepulsiu į depresiją.

Iš mano asmeninės patirties, tik kai aš save priėmiau tokią, kokia esu, aš radau motyvacijos kažką daryti. Paaiškinsiu. Per savo nors dar gal ir neilgą gyvenimą buvau abiejose svorio spektro pusėse – tiek „tobulo“ svorio pagal mano ūgį, tiek daug stambesnė, tiek dabar per viduriuką, kai turiu dar daug erdvės tobulėjimo link. Galiu pasakyti, kad mano pasitikėjimas savimi bei taip vadinama meilė sau atsirado, kai suvokiau, kad mano vertė kyla iš mano asmeninių savybių, o ne skaičiaus ant svarstyklių. Dėl to įgijau noro veikti kažką, daryti daugiau, stengtis labiau ir pradėjau sportuoti.

Pirmą kartą po daugybės laiko to nedariau dėl to, kad sulieknėčiau, o dariau, kad turėčiau atsvarą savo protine veikla pagrįstam darbui. Netrukus mano svoris ėmė kristi. Ar aš dėl to džiaugiausi? Taip, iš dalies, tačiau skirtingai nei praeityje nebešokinėjau ant svarstyklių kiekvieną dieną. Nukritęs svoris vertė šyptelėti, tačiau ir toliau netapo kažkuo, ko siekiu.

Ką aš noriu tuo pasakyti? Tiek stambi moteris, tiek plona moteris, tiek „tobulo“ sudėjimo moteris gali vienodai savęs nemylėti, tiek vienodai save mylėti. Meilė nekyla iš išorinių savybių. Lygiai taip pat kaip neapykanta nekyla vien dėl to, kad žmogui kažkas bjauru. Jei žmogus turi noro ir energijos sustoti ir išreikšti savo neapykantą ar kritiką, vadinasi, tas žmogus jaučia kažkokį nepasitikėjimą kažkuo savyje. Ir, tiesą pasakius, kartais jis pats to gali nesuprasti. Pavyzdžiui, kartais iš šono tobulos išvaizdos moterys gali labai griežtai kritikuoti kitus žmones ir jei joms pasakytum, kad jos nepasitiki savimi, jos nusijuoktų. Tačiau labai dažnai jos sau kelia milžiniškus reikalavimus, dėl kurių kasdien pluša, tad pamačiusios kitas moteris, kurios pagal jas yra daug toliau nuo „tobulo“ standarto ir sako esančios laimingos, tiesiog įsiunta. Joms būna nesuvokiama, kad kažkas gali išties jaustis gerai savo kūne. Nepainiokime minčių „aš jaučiuosi gerai savo kūne“ ir „aš noriu priaugti kuo daugiau lašinių, nes man tas pats“.

Pirmoji mintis rodo, kad aš sveikai žiūriu į save, net jei neatitinku kažkokių visuomenėje estetiškai nustatytų standartų, antroji reiškia, kad net atsiradus rimtų sveikatos problemų, aš jas ignoruosiu.

Trumpai paminėsiu, kad apkūnumas nebūtinai reiškia sveikatos sutrikimus. Žinau ne vieną liekną merginą, sportišką vaikiną ir t.t., kurie turi sveikatos problemų ar uždūsta lipdami laiptais. Ir žinau ne vieną nuostabią merginą, kuri yra apvalutė, bet gali užbėgti laiptais ir su šypsena viršuje laukti kitų „tobulo“ svorio žmonių.

Kalbant apie gamtą, lieknumas ne visuomet buvo grožio standartas ir net ir šiais laikais, jei žiūrėtume į iki šiol egzistuojančias gentis (kurios realiai yra arčiausia gamtai žmonijos dalis), apvalesnių formų moterys yra laikomos vaisingesnėmis ir neatsitiktinai dažnai turi milžiniškus kiekius vaikų. Tad nelyginkime gyvūnų su žmonėmis.

Yra priežastis, kodėl žmonės tapo vyraujančia rūšimi – nes mes mąstėme kitaip ir elgėmės kitaip. Nes labai anksti suvokėme, kad fiziškai mes esame silpnesni už tas pačias beždžiones ar liūtus, tačiau turime kai ką, ko jie neturi – galimybę mastyti.

Ir ties tuo mes tarsi apeiname ratą, grįžtame prie to, kad mąstymas yra tai, kas išskiria mus. Tad būtent jo dėka mes mylime arba nemylime savęs.

Atrodo užsikalbėjau. Pabaigai noriu dar karta pabrėžti: kai apkūni moteris sako „aš save myliu tokią, kokia esu“, tai nereiškia, kad aš noriu tapti dar storesne ir sėdėti išsidrėbus ant sofos ir tai nereiškia, kad esu akla ar nematau savų minusų, ar turiu milžinišką ego. Tai reiškia, kad esu pakankamai brandi ir suvokiu, kad esu asmenybė, kurios vertė priklauso nuo to, kaip aš mąstau, kaip aš elgiuosi. O svoris yra svyruojantis vienetas, kuris šiandien yra, o rytoj? O rytoj ir pamatysime.

Tad, mielieji ir mielosios, prieš kritikuodami ir bandydami išaiškinti kitiems, kad jie negali mylėti savęs, visų pirma stabtelėkite ir atsiminkite, kad griežta kritika dar niekam nepadėjo. O pasitikėjimas savimi ir meilė sau yra individualus dalykas ir ne jums spręsti, kuris žmogus gali mylėti save, o kuris – ne.

Apvalute, jeigu tave vis dar žeidžia įvairūs „komplimentai“, junkis prie mūsų klubo „Apvalutės.LT“ socialiniame tinkle feisbuke. Čia išmokstama save priimti, savimi pasitikėti ir būti savimi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Jos laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Atviras kliento laiškas draudikams: ar jums atrodo logiška siūlyti kabrioleto draudimą artėjant žiemai? (51)

Miela draudimo bendrove, Skundžiuosi Jūsų kliento patirtimi. Dvi savaites karštligiškai bandėte...

Po motinystės atostogų į darbą grįžusi mama buvo šokiruota: ar valstybė mus apgavo? (36)

Į DELFI redakciją kreipėsi moteris, kuri teigė, esą valstybė apgavo mamas, esančias vaiko...

Kelionė į Kauną apkarto: vietoj autobuso bilieto – grasinimas apsauga (15)

Išskirtiniai kelionių įspūdžiai – taip prisistato UAB „Tolimojo keleivinio transporto...

Sulaikytas vyras dėkoja Kauno pareigūnams: daugiau tokių policininkų (4)

Penktadienį „Kas vyksta Kaune“ pasiekė kiek neįprasta istorija – į redakciją kreipėsi...

Vyriausias kultūros darbuotojas sulaukė ypatingos dovanos Utenos kultūros centre (2)

Maestro Adolfas Driukas, nors jau peržengęs 90-uosius savo gyvenimo metus, kūrybingai tebedirba...

Top naujienos

Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau (23)

Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad...

Profesorius Stukas paaiškino, kodėl būtina valgyti pusryčius: ryte dažnai daroma klaida situaciją tik pablogina (2)

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko , sunku patikėti, bet...

Ką pasakytų Greta Thunberg Indijoje? Čia yra 150 mln. vairuotojų ir tik 8000 nori elektrinių automobilių (14)

Šią vasarą „ Hyundai Motor Co.“ pristatė pirmąjį Indijos elektrinį visureigį...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (7)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Istorinis pasiekimas: pirmą kartą kosmose buvo užauginta mėsa

Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (174)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (148)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (20)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...