aA
Labas Vilte, Perskaičiau tavo laišką ir užplūdo toks švelnus pyktis – kaip tu gali nusivilti Lietuva? Juk ši šalis yra nuostabi! Taip, su krūva minusų, tačiau tų minusų kiekvieną dieną mažėja. Nejaugi nematai?
Laiškas Lietuva nusivylusiai merginai – mes tikim Lietuva už tave
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Prisistatysiu ir aš: esu lietuvis, gimęs ir užaugęs Lietuvoje, studijuoju aplinkosaugos valdymą ir politiką Švedijoje, pirmame magistro kurse. Po mokyklos baigimo šešerius metus aktyviai užsiiminėjau savanoriška veikla, dirbau studijų metu, laikas nuo laiko skaitau paskaitas jaunimui bei įvairiomis socialinėmis akcijomis stengiuosi savo Tėvynės labui.

Prisiskaitau įvairių komentarų tiek DELFI, o ypač „Facebook“, ir beveik visada atrašau, o kartais nuomonę išreiškiu straipsniais, atvirais laiškais ar politiniais komentarais. Taigi, dabar atrašysiu Tau – myliu šią šalį, ja gyvenu, ja tikiu, į ją dedu savo ir savo šeimos ateities gyvenimo ir karjeros viltis.

Ar Lietuva tikrai laisva?

Taip! Beje net pagal tavo pateiktus kriterijus nereikia daug fantazijos, jog įrodytum, jog mūsų Tėvynė yra kaip niekada laisva. Esame nepriklausoma ir suvereni valstybė – tai užtikrina Konstitucija. Niekada iki šiol nebuvome tokie laisvi. Tarpukario metu dalis mūsų teritorijos buvo okupuota, po neilgai trukusios demokratijos įvyko perversmas ir šalį valdė diktatorius, kol galų gale mūsų visą šalį okupavo Raudonoji Armija.

Išsivadavus Kovo 11-ąją mes tik laisvėjome, ir laisvėjame – pagal žodžio laisvę kopiame į trisdešimtuką pasaulio valstybių, korupcija Lietuvoje taip sumažėjo, jog kartu su sesėm Latvija, Estija ir Gruzija gerokai aplenkėme kitas buvusio tautų kalėjimo kameros drauges – Rusijoje korupcija didesnė dvigubai!

Per rinkimus pasitaiko vis mažiau sukčiavimo atvejų. Kriminogeninė padėtis gėrėja kasdien, tiek dėl mažėjančios korupcijos policijoje, tiek dėl suimamų korumpuotų muitininkų bei kitų valstybės tarnautojų, į kalėjimus uždaryti kone visi pirmojo Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečio mafijozai, viešieji pirkimai kontroliuojami ir tampa vis skaidresni, net Viktorą Uspaskichą teismas nuteisė ketveriems metams kalėjimo.

Žmonės Lietuvoje laisvėja ir „iš vidaus“. Tiesą sakant, nematau didelio skirtumo tarp besišypsančių žmonių Vilniaus senamiestyje ar laimingiausiomis šalimis pasaulyje laikomose Švedijoje ir Danijoje. Jaunimo įpročiai, aukšta vidinė kultūra, novatoriškas mąstymas, laisvės pojūtis ir atsakomybės jausmas auga kasdien. Aną vasarą pajuokavau – įsikūrus IKEA ir H&M pagaliau galime laikyti save Vakarų valstybe. Ironija tame, jog Vakarų valstybe esame ne dėl Vilniuje tviskančių tarptautinių įmonių atstovybių logotipų, tačiau dėl jaunosios kartos, gimusios ar augusios jau laisvoje Lietuvoje. Mes, jaunimas, mokame mokesčius, mums gėda duoti kyšį pareigūnui, vis labiau suvokiame atsakomybę Lietuvos politikoje, stengiamės gauti kuo geresnį išsilavinimą ir susikurti stabilią ateitį ne per pažįstamus, bet dėl vidinės motyvacijos, aukštos kvalifikacijos, iniciatyvumo ir atvirumo naujovėms.

Ir ekonomiškai vejamės Vakarus. Sparčiausiai! 2002 m. Lietuvos bendrasis vidaus produktas sudarė vos 42 proc. Europos Sąjungos vidurkio, 2012 m. jau siekėme 72 proc.! Nei viena kita nuo 2004 m. į ES įstojusi valstybė taip ženkliai nesumažino skirtumo, kaip Lietuva. Ir šiuo metu Lietuvos ekonomikos augimas yra antras visoje Europos Sąjungoje. Žinoma, mūsų politinėje arenoje yra tikrai nemažai senienų, sovietinio mąstymo brudauskų ir visokių graužikų, o ir dabartiniame kandidatų į Prezidento postą sąraše yra labai dvilypiškai vertinamų personų.

Tačiau nėra taip blogai, kaip tu pieši. Pasirinkti, už ką balsuoti, nėra taip sudėtinga. Išbrauk tuos, kurie palaiko priešiškai mūsų Tėvynės atžvilgiu nusiteikusios valstybės karinius veiksmus Ukrainoje, išbrauk teistus, ar tuos, kuriuos iškėlė teisti. Dar būtinai palauk tos dienos, kai kandidatai turės pristatys po20 000 parašų į Vyriausiąją rinkimų komisiją – sąrašas gali sutrumpėti per pusę.

O tada rinkis užduodama klausimą – ar nejausi to, akis užsidengti verčiančio „svetimos gėdos“ jausmo, kai šis žmogus atstovaus Tavo šalį tarptautinėje erdvėje? Man, pavyzdžiui, buvo gėda, kai Rolandas Paksas nesugebėdavo išlementi rišlaus penkių žodžių darinio anglų kalba. Užduok klausimą, ar kandidatas turi patirties? Nesunkiai susirasi informaciją internete, kokie moraliniai autortitetai palaiko kurį kandidatą.

Tada beliks vienas, du, o gal daugių daugiausiai trys kandidatai – tada paklausk savęs, ar esi labiau politinėje dešinėje, ar kairėje. O jau tada pasirinksi nesudėtingai. Ir nepamiršk tikėti Lietuva ir nuostabia jos ateitimi. Jeigu netyčia pamirši, mes, Tavo bendraamžiai tikėsime ir už tave. Aš didelis optimistas, žinau – viskas bus gerai!

Jeigu trūksta informacijos – brūkštelk man „Facebook“, būtinai pasidalinsiu ar padėsiu surasti, ko ieškai. Jeigu tikrai jauti nusivylimo jausmą Lietuva, paklausk saves, ar padarei viską dėl Lietuvos? Gal dar nėra vėlu? Ir, pabaigai, palinkėsiu – būtinai balsuok. 

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.5000

Panevėžio rajono gyventojai gedi medžių – savivaldybė paaiškino, kam gresia tas pats (46)

Visa eilė medžių tiesiog dingo. Panevėžio gyventojai, auginę juos prie savo namų, vieną rytą...

Kauno darželių absurdas tęsiasi – dėl vienos klaidos tėvai už dvi dienas sumokėjo mėnesio kainą (89)

Nemaniau, kad teks viešai dalintis skauduliais, kuriuos patyriau pastarosiomis dienomis. Vis dėlto...

Autobuso vairuotojo poelgis Vilniuje sužavėjo šimtus: dar yra tokių žmonių! (120)

Toli gražu ne kiekvienas darbuotojas, per dieną susiduriantis su šimtais nepažįstamų žmonių,...

Žinomoje parduotuvėje nufilmuoti vagys net prajuokino: ieškojo dovanų mylimosioms (45)

Vogti tiek, kiek paneši – nepersistengiant. Tokia pasirodė žinomoje parduotuvėje apsilankiusių...

Top naujienos

PSO vadovas: atėjo lemiamas momentas užsikrėtė Irano viceprezidentė (43)

Kovoje su naujojo koronaviruso epidemija pasauliniu mastu atėjo „lemiamas momentas“,...

Orai: po žiemiškų išdaigų ateina pavasariška šiluma

Antroje savaitės pusėje, paskutinėmis vasario dienomis, žiema bent simboliškai vis mėgins...

Atostogas dėl koronaviruso nutraukęs Skvernelis: rekomenduojame vengti masinių susibūrimų papildyta (227)

Trečiadienį Vyriausybei nusprendus šalyje paskelbti ekstremalią situaciją dėl koronaviruso...

Žiauriai sumuštos merginos byla sukėlė pasipiktinimo bangą: rengiama peticija dėl bausmės (401)

Jurbarke gyvenančio paauglio žiaurus smurtas per vakarėlį Tauragės rajone esančioje sodyboje...

„Danske“ praneša apie darbuotojų atleidimus: dalis jų yra ir Lietuvoje (15)

Didžiausias Danijos bankas, pastaruoju metu patiriantis papildomų išlaidų dėl skandalo, susijusio...

Lietuvos įstaigos ruošiasi virusui: duodami griežti nurodymai, perspėjama, kaip galima greitai apsikrėsti (194)

Vilniaus oro uoste kasdien leidžiasi bent po vieną lėktuvą iš Šiaurės Italijos miestų. Būtent...

Iš Italijos grįžęs lietuvis: mūsų gautos žinutės parodo valdišką požiūrį (26)

Neseniai grįžau iš Italijos. Viskas tvarkoje, jaučiuosi gerai, bet sėdžiu namie. Dirbu irgi iš...

Dėl koronaviruso rizikingomis skelbiamos naujos šalys keliautojų prašo užpildyti anketą (98)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į tai, kad daugėja koronaviruso (COVID-19)...

Paaiškino vairuotojams, kaip elgtis tada, kai situacija, į kurią pakliuvo, neapibrėžta KET (3)

Nė nekyla abejonių, kad vairuotojai privalo laikytis visų numatytų Kelių eismo taisyklių ( KET...

|Maža didelių žinių kaina