aA
Praėjusią savaitė Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje laukė neeilinė diena - buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su 10 Lietuvos aukštųjų mokyklų!
Svečiai renkasi aktų salėje

Šventinė nuotaika ir nerimas

Gimnazijoje visą dieną tvyrojo šventinė nuotaika ir nerimas, juk ši diena - didžiulis pėdsakas gimnazijos istorijoje ir visi nori, kad ji būtų ypatinga. Nuo ryto mokytojai ir mokiniai dūzgė kaip bitutės - mokinių parlamento prezidentė Ieva ir dar dvi narės - Laura ir Evelina dar prieš pamokas aplankė Jurgio Pabrėžos, asmenybės, kurio vardu pavadinta mokykla, kapą, uždegė žvakes, padėjo gėlių. Nuo pat pirmos pamokos pradžios aktų salėje repetavosi gitaristų, tautinių šokių, sportinių šokių, skaitovų, choro būrelių vaikai ir jų vadovai.

Dar prieš 12 valandą, gimnazijos aktų salė jau buvo pilna mokinių bei mokytojų. Kelios minutės po dvyliktos į salę įžengė aukštųjų mokyklų atstovai - rektoriai, prorektoriai bei kiti deleguoti asmenys ir J.Pabrėžos gimnazijos direktorė Biruta Mikienė. Jurgio Pabrėžos eilėraščio „Esu sau žmogelis“ eilutėmis iškilmingą susirinkimą pradėjo gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui ir neformaliam ugdymui Sigita Vaicekauskienė, po jos žodžių sekė mažas sveikinimo koncertėlis - gimnazijos skaitovų, choristų, gitaristų, tautinių bei sportinių šokėjų pasirodymai.

Iškart po jo į salę buvo įneštos bendradarbiavimo sutartys, kurias pasirašė Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos direktorė bei dešimties aukštųjų mokyklų atstovai, šventinė dokumentų pasirašymo akimirka skendėjo mokinių, mokytojų bei tėvelių aplodismentuose. Iš karto po svarbios akimirkos direktorė pranešė, kad Kretingos rajono savivaldybei pateikia prašymą, vadovaujantis gimnazijos mokytojų tarybos bei gimnazijos tarybos sprendimais, nuo ateinančiųjų mokslo metų pakeisti gimnazijos pavadinimą į Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija.

Po prašymu savivaldybei pasirašė direktorė Biruta Mikienė, gimnazijos tarybos pirmininkas Saulius Galdikas, gimnazijos rėmimo fondo pirmininkė Snieguolė Rumbutienė, gimnazijos tėvų komiteto pirmininkė Diana Garjonienė, gimnazijos mokinių parlamento prezidentė Ieva Barkauskaitė bei Lietuvos moksleivių sąjungos Kretingos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas Laurynas Puidokas. Šis prašymas perduotas salėje sėdėjusiam rajono merui Juozui Mažeikai.

Po oficialiosios dalies sveikinimo kalbas sakė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė, Kretingos švietimo skyriaus vedėjas, Kretingos švietimo skyriaus vyr.specialistė atsakinga už šią gimnaziją, Kretingos rajono savivaldybės tarybos švietimo ir mokslo komiteto pavaduotoja, rajono meras, rajono savivaldybės administracijos direktorius, LR Seimo narė, mokinių parlamento prezidentė, Lietuvos moksleivių sąjungos atstovas bei Klaipėdos universiteto atstovė. Vėliau visi išsiskirstė iš salės, universitetų atstovai bei renginio svečiai užsuko į gimnazijos istorijos muziejų, į kompiuterinę skaityklą - universitetų centrą, susipažino su gimnazijos mokymo erdvėmis. Vėliau universitetų atstovai kartu su gimnazijos direktore išvyko šventinių pietų į restoraną „Vienaragio malūnas“.

Ką apie šią sutartį mano gimnazijos mokiniai?

Justė Norvaišaitė, 2c klasės mokinė: Kai atsikrausiau į Kretingą iškart žinojau į kurią mokyklą eisiu. Visai nesvarbu, kad iki jos man žygiuoti toliausiai, tačiau dar buvusiame mieste girdėjau daugybę teigiamų atsiliepimų apie šią mokyklą. Žinokit, pasirodo visos kalbos buvo tiesa. Šioje mokykloje mokytis yra ganėtinai sunku, tačiau pasiekimai kalba patys už save. Labai džiaugiuosi, kad gimnazija nusprendė bendradarbiauti su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, tikiu, kad tai atvers mums naujų galimybių pasirinkti būsimą profesiją, susipaižinti su studentavimu dar mokyklos suole. Kitų mokyklų mokiniai tokios galimybės neturi, o štai mes turėsime. Aš labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo mokykla!

Laura Endružytė, 2a klasės mokinė, mokinių parlamento narė: Visada žinojau, kad mano mokykla yra stipriausia visame rajone ir būdavo pavyzdys kitoms mokykloms. Netgi mano sesuo, kuri pradines klases baigė šioje mokykloje dar iki reformos dabar yra priversta eiti į kitą miesto gimnaziją, tačiau nesulaukia 9-osios klasės, kada galės vėl grįžti čia. Mūsų mokykla visada labai aktyviai bendraudavo su universitetais, pati esu buvusi neviename susitikime su aukštųjų mokyklų atstovais, bet dabar, manau, kad visko bus dar daugiau. Labai norėčiau, kad retkarčiais vietoje mokytojų pamokas vestų universitetų dėstytojai ir nuoširdžiai manau, kad taip ir bus, administracija mus labai myli, manau, kad nersis iš kailio, kad tik mes gautume kuo geresnį išsilavinimą ir, ka mums patiktų čia mokytis.

Karolis Rancas, 2b klasės mokinys: Labai džiaugiuosi, kad mano mokykla nestovi vietoje ir griebasi kažko naujo. Mano klasėje yra mokinių, kuriems mokslas nėra stipriausia sritis, jie gabūs sporte, mene, tačiau labai džiaugiuosi matydamas, kaip mokytojai dirba ir ieško įvairiausių būdų išmokyti juos to, ko minimaliai reikalauja programa. Manau, kad bendradarbiavimas su universitetais atvers naujų galimybių ir mums mokiniams, ir mokytojams. Linkiu, kad universitetai prisijungtų prie mūsų mokyklos idėjų, o jų yra tikrai daug.

Vilius Sakutis, 1c klasės mokinys: Šis įvykis kažkas nuostabaus, dar niekad nesidžiaugiau savo mokykla taip, kaip dabar. Visada išsiskirdavom iš kitų rajono mokyklų aukštais pasiekimais, bet dabar išsiskirsime jau iš visos respublikos mokyklų! Labai džiaugiuosi šia sutartimi ir tikiuosi, kad susipažinti su universitetų aplinka dabar vyksime dar dažniau.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasibaisėjo istorija dėl Kaune atimtų vaikų: ar ir toliau tylėsime kaip avių banda? (108)

Manau, visos Lietuvos tėvai (ir ne tik tėvai, bet visi socialiai normalūs žmonės) seka temą apie...

Peterboro lietuviai atsipalaidavo įsisukę į liaudies šokių sūkurį (4)

Gausiai Peterboro mieste gyvenančių lietuvių jau nebestebina dažnai čia koncertuoti atvykstantys...

Artėja prezidento rinkimai: nepamirškime mąstyti savo galva (18)

Akivaizdu, kad būsimi prezidento rinkimai jau dabar spaudžia smegeninę nemažai daliai žmonių –...

Iš banko išėjo nieko nepešęs: nuo kada vairuotojo pažymėjimas nėra dokumentas? (52)

Ėjau su dukryte per Konstitucijos pr. ir nusprendžiau pasikeisti šiek tiek dolerių (likusių po...

Dvi bailiukės prašo suteikti joms šansą turėti namus

Lilu ir Merlin buvo vienos iš išgelbėtųjų Donelaičio gatvės nelaimėlių, kurios gimė ir savo...

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Kodėl iš tėvų atiminėjami vaikai ir ko imsis opozicija po dar vieno patirto fiasko Seime? (109)

Ar tikrai įgyvendinama vaiko teisių apsaugos reforma padės vaikams? Kas kaltas, kad vaikai iš...

Vilniuje vyksta masiniai patikrinimai – fiksuoja perpildytas grupes ir nelegalius darželius (98)

Nelegaliai veikiantys darželiai ir daugiau nei dvigubai viršijamos vaikų grupių normos – tokius...

Linas Kojala. Britų taksistas man paaiškino, kodėl įvyko Brexit (110)

„Klausyk, kiek tavo šalyje gyvena žmonių? Trys milijonai? Jungtinėje Karalystėje – beveik...

Skelbiama apie aptiktus nužudyto žurnalisto Khashoggi palaikus, „Skynews“ šaltiniai pateikė dar šiurpesnių detalių papildyta 15.20 (223)

Nužudyto žurnalisto Jamalo Khashoggi kūno dalys buvo rastos įmestos į šulinį Saudo Arabijos...

„Rolls-Royce“ lietuviams atvežė savo pirmąjį SUV: kainuoja 300 tūkst. eurų, bet klientams negana (94)

Dar prieš penkmetį „Rolls-Royce “ prisiekinėjo, kad visureigio neturės. Prieš porą metų...

Vilnius baigia išformuoti vaikų globos namus – šeimynoms perka būstus (9)

Vaikų socialinės globos sistemos pertvarka sostinėje stumiasi į priekį. Šiemet baigiami...

„Ikea“ laiko veltui negaišta: į kalėdinių prekių pirkėjus nusitaikė jau dabar įvertinkite kalėdinę kolekciją (21)

Nors atrodo, kad Kalėdos dar negreit, tačiau didieji prekybos tinklai pasiraitoję rankoves jau...

Psichologas išskyrė du atvejus, kai žmonės užmezga romaną darbe (1)

Darbe užmegztas romanas gali suteikti teigiamų emocijų, bet dažniausiai tai tėra bandymas...

Pasibaisėjo istorija dėl Kaune atimtų vaikų: ar ir toliau tylėsime kaip avių banda? (108)

Manau, visos Lietuvos tėvai (ir ne tik tėvai, bet visi socialiai normalūs žmonės) seka temą apie...

Parkų darbuotojams nelieka nieko kito, kaip tik lankytojų prašyti praverti pinigines (6)

Lietuva garsėja savo kraštovaizdžiu ir gamta. Unikaliausi jos turtai puoselėjami saugomose...