aA
Greta vieno Rinktinės g. namo stovėjo trys plastmasiniai (0,77 m3 talpos) komunalinių atliekų konteineriai. Tačiau gruodžio 18 d. vakare konteineriai nė šio nė iš to prapuolė. Vietoj jų atsirado skelbimas informuojantis gyventojus, jog komunalines atliekas jie turės nešti beveik už 0,6 km (tiksliau 583 metrų). O teritorija, kurioje stovėjo komunalinių atliekų konteineriai aptverta „Stop“ juosta.
Maršrutas iki komunalinių atliekų konteinerių. Atliekas reikės pristatyti už 0,5 km
Maršrutas iki komunalinių atliekų konteinerių. Atliekas reikės pristatyti už 0,5 km

Taigi imuosi seklių darbo ir aiškinusi dingusių konteinerių detektyvą.

PIRMOJI DIENA. Gruodžio 19 d.

Gruodžio 19 d. paskambinau, namą administruojančiai bendrovei „Žirmūnų būstas“. Laiptinėje gražioje, rakinamoje skelbimų lentoje kaba informacinis lapas su namo vadybininkės nuotrauka ir pateiktas kontaktinis telefonas, informuojantis, jog galiu sulaukti pagalbos bet kuriuo paros metu. Taigi aš skambinu nurodytu telefono numeriu ir noriu išsiaiškinti, kodėl skundžiasi Rinktinės g. namo gyventojai ir trokštu išsiaiškinti, kodėl dingo komunalinių atliekų konteineriai. Paskambinus nurodytu telefonu sužinau, jog mano skambutis eilėje trečias ir aš turėsiu palaukti apie minutę. Laukiu, kol laukiu sužinau, jog mano pokalbį įrašys, apie vieną minutę telefono ragelyje skamba muzika. Pakalbėjusi su atsiliepusiu operatoriumi išgirstu, jog man padėti: „Žirmūnų būstas“ negali ir pasiūlo kreiptis į atliekų vežėjus.

Aš dar sykį perskaitau skelbimą, pakabintą skelbimų lentoje, greta lauko durų. Skelbime nurodyta, jog apie esamą situaciją informuoja ūkio skyrius, pateikti du telefono numeriai. Tačiau skelbimas man sukelia abejonių: kodėl ūkio skyrius atsakingas už atliekų tvarkymą, kodėl nėra oficialaus Vilniaus miesto savivaldybės antspaudo?. Juk už atliekų tvarkymą turėtų būti atsakingas atliekų tvarkymo departamentas ar skyrius.

Paskambinusi į Ūkio skyrių sužinau, jog mano nuogąstavimai pasitvirtino - jie su atliekų tvarkymo problemomis neturi nieko bendro, o apie tokį skelbimą ir problemą girdi pirmą kartą. Maloni savivaldybės darbuotoja padiktuoja dar du telefono numerius ir siūlo skambinti į miesto ūkio ir transporto departamentą, bei Vilniaus miesto aplinkos apsaugos departamentą.

Į pirmąjį departamentą prisiskambinti nepavyksta, skambinu (10 val. ryto), tačiau niekas neatsiliepia. Paskambinus antru nurodytu telefono numeriu ir paaiškinusi situaciją gaunu dar vieną telefono numerį, šįsyk atliekų tvarkymo poskyrio vedėjo J.Č. Telefono numerį. Apie problemą J.Č. yra informuotas, nes gruodžio 18 d. vakare išsiunčiau elektroninį laišką, su pagalbos prašymu. J.Č. sako, kad jų tarnyba jokių skundų nėra gavusi, ši situacija atrodo keista ir neteisėta. Jis pažada išsiaiškinti situaciją, pažada kreiptis į „Žirmūnų būstą“ bei tarnybą „Ecoservice“.

Tos pačios dienos (gruodžio 19 d.) popietę savo el. pašto dėžutėje randu namo vadybininkės D.R. laišką. Ji siūlo man paaiškinti situaciją telefonu. Tačiau aš paprašau, jog situacija man trumpai būtų išdėstyta el. laiške. Norisi turėti raštišką paaiškinimą, jog šią situaciją galėtume aptarti su namo gyventojais. Taigi namo vadybininkė apie šią situaciją nėra informuota, jokių skundų nėra gavusi „kiek bandau įsiaiškinti šią situaciją: nei mes, UAB „Žirmūnų būstas", nei Ecoservice", nėra gavę skundų ar prašymų pakeisti konteinerių vietą. Gal būt vyksta kažkoks tarp namų konfliktas, apie kurį aš, kaip Jūsų namo vadybininkė, nieko nežinau. Tikėtina, kad patys gyventojai juos perstumia.“

Tačiau pranešime gyventojams aiškiai nurodyta, jog konteinerių vieta yra pakeista, dėl to, kad skundžiasi Rinktinės g. namo gyventojai. Tačiau nei „Žirmūnų būstas“, nei „Ecoservice“ jokių skundų nėra gavę.

Ar gali būti, jog vyksta konteinerių karas tarp vienų ir kitų Rinktinės g. namų gyventojų? Ir anksčiau vieno namo gyventojai konteinerius savavališkai perstumdavo, arčiau kito, tačiau mažuose, prieš 30 metų projektuotose kiemuose sunku apsisukti atliekų surinkėjų automobiliams. Todėl konteineriai grįždavo į tą pačią vietą.

Noriu atkreipti dėmesį į tai, jog komunalinių atliekų konteineriai stovėjo arčiau Rinktinės g. 23 namo, o konteinerius ir Rinktinės g. 21 namą, dar skiria ir siauras įvažiavimas. Šio namo gyventojai argumentuoja, jog jų name įrengta šachtinė atliekų šalinimo sistema, tačiau manau, kad tai ne visai tiesa. Nes 21 numeriu žymimas ir 9 – aukštis ir 5 – aukštis, (šie du namai sujungti, tarpusavyje) pastarajame šachtinės atliekų šalinimo sistemos nėra.

Teritorija, kurioje dar vakar stovėjo 3 komunalinių atliekų konteineriai, šiandien aptverta „Stop“ juosta.

ANTROJI DIENA. Gruodžio 20 d.

Mano el. pašto dėžutę pasiekė atliekų tvarkymo poskyrio vedėjo laiškas: „Kadangi oficialiai šios aikšteles panaikinimo klausimas nebuvo sprendžiamas, siūlome gražinti atliekų konteinerius atgal, kaip parodyta schemoje“. Galiu drąsiai teikti, jog atliekų tvarkymo poskyrio vedėjas J.Č. dirba operatyviai ir atsižvelgia į gyventojų problemas, reaguoja į skundus.

Istorija dar nebaigta, galutinius taškus sudės namą administruojanti bendrovė „Žirmūnų būstas“ ir komunalinių atliekų vežėjas „Ecoservice“.

Išties keistai atrodo gretimo namo gyventojų pyktis, savivalė spausdinant raštus, savavališkas disponavimas Vilniaus miesto savivaldybės vardu. Aš visada manau, kad visus konfliktus ir nesutarimus galima išspręsti draugiškai. Tikiuosi, kad ir šioje istorijoje galutiniai taškai bus sudėti taikiai, be pykčio. Gyvenkime draugiškai, mieli kaimynai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Pareigūnės tėvas mano, kad kalėjime tiksi COVID-19 bomba – įvardijo baimės priežastis (22)

Noriu pasidalinti su jumis savo nuogąstavimais dėl tiksinčios COVID-19 bombos įkalinimo...

Paprastas praktinis patarimas, kaip susiformuoti idealų biudžetą (14)

Apie pinigus galima kalbėti paprastai. Naujausia tema – asmeninis ir šeimos biudžetas.

Dėl koronaviruso į ligoninę paguldytas vaikinas: štai skirtumas, kodėl tokioje mažoje šalyje – tiek daug atvejų (44)

Kol rašiau šį tekstą, atsakymo nežinojau. Todėl palikau gale tarpą, kad galėčiau įrašyti...

Naktį dangų nušvietė supermėnulis – skaitytojai užfiksavo įstabiausius vaizdus (5)

Naktį iš balandžio 7 į 8 turėjome galimybę išvysti neįprastai didelį mėnulį. Rausvasis...

Karantine įžvelgė ir privalumų: gal atsigaus braškančios santuokos (94)

Naujasis koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje sukėlė nemažai sumaišties. Gyvenimas tam tikrose...

Top naujienos

Įrašas apie medikų elgesį su gimdyvėmis sukėlė pasipiktinimų bangą: atsaką metė ir medicinos įstaigos, ir žinomi žmonės verslininkas atsiprašė (365)

Verslininkas Liudvikas Andriulis , kurio žmona laukiasi vaikelio, vakar savo socialinėje paskyroje...

Gydytoja apie košmariškas pirmąsias koronaviruso plitimo Lietuvoje savaites: koridoriai pilni karščiuojančių, dirbo paromis (206)

Per koronaviruso plitimo Lietuvoje laiką, mūsų šalyje, balandžio 9 dienos duomenimis, patvirtinti...

Lietuvių kilmės kovotojos Namajunas šeimoje – dvi koronaviruso aukos (42)

Paaiškėjo priežastis, kodėl iš prestižinio UFC turnyro pasitraukė lietuvių kilmės kovotoja...

Keliaujančių kontrolė šventinį savaitgalį: pasitikės žmonėmis, bet informaciją tikrins (214)

Visą šventinį savaitgalį, nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val., bus ribojamas...

Eurogrupė susitarė dėl 500 mlrd. eurų paramos ES ekonomikai dėl pandemijos planui (67)

Eurogrupė (eurozonos finansų ministrų taryba) susitarė dėl Europos ekonomikos rėmimo plano per...

Gera naujiena iš JK – Johnsonas išleistas iš intensyvios terapijos skyriaus (168)

Ketvirtadienio vakarą britų žiniasklaida pranešė, kad nuo koronaviruso gydytas šalies premjeras...

Šventinėmis dienomis laukia permainingi orai (3)

Penktadienio dieną Lietuvos orus lems anticiklono, kurio centras įsitaisęs ties Danija, rytinis...

CNN: Čikagos apylinkėse ruošiamas laikinas 2 tūkst. kūnų talpos morgas (14)

Ilinojaus valstijos valdžia nurodė Čikagos apylikėse paruošti laikinąjį morgą , galintį...

10-ies minučių pokalbis trims draugams kainavo po 250 eurų: pažeidė karantino reikalavimus (441)

Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti įrašas, jog 3 draugai iš Kauno buvo nubausti policijos, už...

Palangos verslininkas prognozuoja rekordinę vasarą: žmonės bijos atostogauti užsienyje, todėl važiuos ilsėtis pas mus (446)

Užkandžiais ir gėrimais visame Lietuvos pajūryje prekiaujantis Laurynas Rimavičius prognozuoja,...

|Maža didelių žinių kaina