Berlynas yra viena tų nuostabių vietų, kur smagu atlėkt pasiklausyti vieno ar kito mėgstamo atlikėjo. Visų pirma - ne taip jau ir toli, su mašina atlėkti galima per 12-14 val. Visų antra - pigūs viešbučiai. Visų trečia - smagus miestas, kuriame galima praleisti ir dar kelias dienas, aplankyti klubus, muziejus, parduotuves ar tiesiog paklausyti gatvėj grojamos nuostabios muzikos.
© Scanpix

Berlynas, ko gero, arčiausias didmiestis, kurį į savo gastrolių planus įtraukia žymiausios pasaulio muzikos žvaigždės (išskyrus Robbie Williams šią vasarą, dėl ko tikrai labai gaila).

Šis muzikinis sezonas turi ką pasiūlyti melomanams. Šį savaitgalį, pavyzdžiui, koncertavo ekscentriškoji ir žymioji John Lennon našlė Joko Ono, kuri iš karto po koncerto čia švęs 80 metų jubiliejų ir 40 metų muzikinės veiklos sukaktį. Muzikiniame performanse dalyvaus ir jos sūnus Julian Lennon. Įdomu būtų pamatyti net ir nesant jos gerbėjams, ar ne? Juo labiau, kad niekas iš anksto nežino, ką ji bus nusiteikusi išdarinėti scenoje.

Bet grįžtame prie masinių, populiarių artistų koncertų, kuriuos būtų galima visai nesunkiai aplankyti iš Lietuvos. Kovo 3 d. Berlyne koncertuos originalaus balso portugališkų šaknų turinti kanadietė dainininkė ir dainų kūrėja Nelly Furtado, kuri jaukioje nedidelėje salėje Noikiolno rajone pristatys savo naują albumą „The Spirit Indestructible“. Bilietai - nuo 52 eurų. Po savaitėlės savo gerbėjus Berlyno Koncertų salėje džiugins Bryan Adams, „Unplugged“. Tai ne šou, tai tiesiog koncertas gurmanams ir šio atlikėjo kūrybos gerbėjams, į kurį jau, deja, nebėra bilietų. Paskutinę mėnesio dieną O2 arenoje rinksis Justin Bieber fanai.

Kokius koncertus aplankyti Vokietijos sostinėje?
© AFP/Scanpix

Balandžio 15 d. Vokietijos sostinėje, Velodrom salėje koncertuos ir į Lietuvą šiemet užsuksianti viena ryškiausių šios dienos žvaigždžių iš Amerikos Lana Del Rey. Jos hitą „Summertime sadness” Vokietijos radijo stotys dabar groja be paliovos. Bilietai - nuo 51 euro.

Balandžio 17 d. Tempodrom salėje koncertuos „soul“ deivė Anastasia, taip pat turinti be galo daug gerbėjų visame pasaulyje. Kitas, jau lietuviams ne kartą matytas atlikėjas - Joe Cocker - savo pasirodymą surengs 25 balandžio. Bilietai - nuo 47 eur. Lengvo metalo gerbėjus mėnesio pabaigoje kvies Meat Loaf grupė.

Gegužės 3 d. į koncertą rinksis Pink gerbėjai, o gegužės 10 dieną - „Dire Straits“ vokalisto, gitaristo ir dainų autoriaus Mark Knopfler mylėtojai. Dainininkas O2 arenoje pristatys dvigubą albumą „Privateering“. Bilietai - nuo 60 eurų. Gegužės 16 d. toje pačioje arenoje savo dievuko galės paklausyti populiariausio italo dainininko Eros Ramazzotti gerbėjos, o gegužės 30 d. ten pat rinksis žymaus gitaristo ir dainininko Eric Clapton mylėtojai.

Gegužės 24 d. Berlyno O2 arenoje - nerealiosios Beyonce koncertas. Po keturių metų pauzės dainininkė grįžta į Vokietiją tik su dviem koncertais. Todėl ir bilietai nepigūs - nuo 120 eur.

Birželis prasidės 2 d. Waldbune scenoje vykstančiu Neil Young ir grupės „Crazy Horse“ koncertu. Vieni myli šį seną rokerį be kompromisų, o kiti gerbėjai skundžiasi, kad jis nebeišdainuoja. Bet aš, tiesą sakant, labai norėčiau šią muzikos legendą išgirsti gyvai.

Užtat abejonių dėl birželio 9 d. Berlyno Olimpiniame stadione vyksiančio „Depeche Mode“ koncerto nekyla niekam. Tik, ko gero, pigiau juos šią vasarą bus galima pamatyti Lietuvoje. Vokietijos sostinėje pigiausi bilietai jau išpirkti, liko tik brangesni nuo 150 Eur arba patys brangiausi stovimi prie scenos už 250 Eur.

Tame pačiame 80 000 žiūrovų talpinančiame stadione birželio 18 d. koncertuos „Bon Jovi“. Buvo tikimasi, kad ši amerikiečių grupė ir jos lyderis Jon Bon Jovi šią vasarą užsuks ir į Lietuvą, tačiau planai neišdegė. Fanai, norėdami pamatyti koncertą, turės vykti į Gdanską arba į Berlyną. Bilietų kainos - nuo 47 Eur. Tą pačią dieną O2 arenoje koncertuoja „Iron Maiden“, taigi, gero roko gerbėjai netgi turės iš ko rinktis.

Grupė KISS keturiasdešimtmečio proga birželio 12 d. Berlyno Waldbune scenoje rengia vienintelį Vokietijoje koncertą, tad seniems metalistams būtų laikas sukrusti. Bet mane labiau domina gauti bilietuką į „Dead Can Dance” „open air“ koncertą birželio 17 d. Į šios grupės rudeninį koncertą bilietai buvo iššluoti per kelias dienas. Tikiuosi, kad šį kartą spėsiu.

Kitas absoliutus mano šių metų favoritas, nors daug kas sako, kad taip pat nebeišdainuojantis - Leonard Cohen, koncertuosiantis O2 arenoje liepos 17 dieną. Bet ar ne už tą prikimusį balsą mes jį taip mylim? Bilietai - nuo 55 Eur.

Kokius koncertus aplankyti Vokietijos sostinėje?
© Reuters/Scanpix

Na, ir pabaigai - privalomas visiems fanams Roger Waters koncertas „The Wall live“ Olimpiniame stadione rugsėjo 4 dieną. Paskutiniame koncertiniame ture bus atliekamos visos žymiojo „Pink Floyd“ kompaktinio disko „The Wall“ dainos, scenoje ant žymiosios sienos bus rodomos projekcijos, kartu išgyvensime dar vieną sienos griūtį.

Sakoma, Roger Waters sugalvojo jaunajai kartai parodyti tai su kuo užaugo jų tėvai ir paskutinį kartą šią vasarą išsiruošia į turą po Europą. Sakykit ką norit, bet tokiam pasirodymui geresnės vietos už Berlyną nėra. Gal tokios euforijos, kaip 1990 - aisiais, kai šį spektaklį prie tikros sienos griuvėsių Potsdamo aikštėje žiūrėjo pusė milijono žmonių, ir nebus, bet koncerto rengėjai garantuoja nepakartojamą jausmą. Bilietai nepigus - nuo 85 Eur.

Taigi, gero koncertinio sezono visiems skoniams! Ir nesusivėlinkite įsigyti bilietus, nes jie sparčiai tirpsta. Vokiečiai nelaukia paskutinės minutės.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Lietuvos paštui“ vėl kritikos strėlės – nesuprato, kodėl papildomas mokestis nepadėjo (103)

„Lietuvos pašto“ paslaugos nebedžiugina ir žinomų vardų – portalo Stiliusos.lt...

Adventinis Kauno Veršvų gimnazijos choro „Allegro“ koncertas Panemunės socialinės globos namuose

Adventinis laikotarpis – tai ne tik Kalėdų ir dovanų laukimas. Tai laikotarpis, kai norisi...

Keleivė užfiksavo neįprastą autobuso vairuotojo poelgį: neįtikėtina! (7)

Kauno autobusų stotyje neįprastas vaizdas – autobuso vairuotojas prisėdo prie pianino ir sugrojo...

Siųskite! Ar jums pavyko užfiksuoti gražų astronominį reiškinį – geminidų lietų? (2)

Kiekvienais metais gruodžio mėnesį galima stebėti ir fiksuoti nepamirštamą astronominį...

Vilniui ir Kaunui pešantis, kaime spėjo iškilti Vyčio paminklas (141)

Lietuvos sostinėje vis dar nerimsta aistros dėl to, kas turėtų stovėti atnaujintoje Lukiškių...

Top naujienos

Nei saviems, nei svetimiems: po mokslų iš Lietuvos išvyksta 93 proc. užsieniečių (34)

Planas skyles Lietuvos aukštosiose mokyklose užkamšyti studentais iš užsienio, panašu, virsta...

Prisijungę prie elitinės brolijos net neįsivaizdavo, kur pakliuvo: kai krisdavo bombos, tiesiog pasislėpti negalėjo (24)

Kai Peteris MacDonaldas, Flemingas Begaye ir Thomas Begay Antrojo pasaulinio karo metu prisijungė...

Kalėdų miestelis prie dailiosios Vilniaus eglės: įvertinkite kainas (153)

Kalėdinė mugė Vilniaus Katedros aikštėje, veikianti nuo gruodžio 1 d., šventiškai nusteikusius...

Rimvydas Valatka. Ne baudžiauninkų reikalas (318)

Matijošaitis sunaudojo puskilometrį virvės puošdamas Kauno eglę. O galėjo ir pataupyti....

Parduotuvė Druskininkuose – tarsi lobis: mados namų drabužius parduoda kone veltui (26)

Išskirtinių parduotuvių ieškome visur, nes daugelis nori rasti nematytų prekių – tokių,...

Maro aukas gelbėjusių gydytojų kaukės su snapais siaubą kelia ir dabar

Buboninis maras , dar žinomas juodosios mirties pavadinimu, – viena daugiausia gyvybių...

Absurdiška krepšinio patirtis verčia lankstytis Rusijos ledo rituliui specialiai DELFI iš Bledo (5)

Jeigu būtų Tarptautinės ledo ritulio federacijos ( IIHF ) valia, rusams laimėjus auksą...

Jubiliejiniame Mamontovo koncerte tūkstantinę minią iš muzikinio sapno pabudino sprogimas (51)

Pirmieji Andriaus Mamontovo gerbėjai bilietą į jubiliejinį jo koncertą įsigijo lygiai prieš...

Putinas padėkojo Trumpui už pagalbą sužlugdant galimas atakas Sankt Peterburge papildyta (101)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo Jungtinių Valstijų vadovui Donaldui Trumpui už...

„Lietuvos ryto“ trio debiutas pažymėtas neįtikėtinu dviejų pratęsimų trileriu (67)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (11-4) gretose debiutavo net trys žaidėjai, tačiau net ir jie...