aA
Jūs esate kada nors pastebėję, kaip dažnai Jūs teisinatės? Teisinatės dėl visko. Teisinatės tada, kai to visai nereikia. Tada, kai to niekas neprašo. Teisinatės tėvams, žmonai, vyrui, draugams ir, svarbiausia, kaip suknistai dažnai teisinatės sau.
© Shutterstock nuotr.

Pavyzdžiui, stovite stotelėje, visas toks savimi patenkintas ir pasitikintis. Šalia pastebite nuostabią merginą. Galvojate: „Užkalbinčiau, bet, va, jau turbūt mano autobusas atvažiuoja. Ai, ne mano. Na bet tas kitas turbūt tikrai mano. Bet jei ji įlips į tą patį autobusą, tai jau tikrai užkalbinsiu.“

Įlipo. „Na būtų šalia jos laisva vieta tai jau tikrai...“. Laisva. „Na, bet tai man jau kitoje stotelėje išlipti. Ech, kaip nesiseka...“ Arba sėdite autobuse. Įlipa pagyvenusi moteris ir atsistoja šalia. Galėtumėte atsistoti ir užleisti vietą, bet ne – sėdite. Teisinatės sau mintyse: „Va, ten, priekyje, matau tuščią vietą. Nebūtų vietų, tai tikrai užleisčiau. Tikrai, tikrai.“

Pilatės kurą į automobilį. Jau įsipylėte, bet dar geras 5 sekundes kratote nuo pistoleto lašus. Ir, žinoma, teisinatės mintyse: „Aš tai kratau dėl to, kad lašai nenukristų ant kėbulo, kad neišterliotų, ir pan.“ Nė velnio – Jūs kratote, nes esat gobšus ir galvojate, kad jeigu sumokėjote, tai susivarvinsit viską iki paskutinio lašo. Dar nepamirškite šlangos kilstelėti, kad joje neliktų. O pastebėjote, kad keičiant padangas jau trejus metus iš eilės toms pačioms padangoms sakote – „Na, šis tai jau tikrai paskutinis sezonas“. Ir kodėl Jūs visada aiškinatės dėl savo automobilio? „Ką vairuoji?“ „Opelį. Bet užtat jis mieste tik penkis litrus ryja“. Nors ir tris – niekam neįdomu.

Jūs vėl teisinatės. Peržvelgiate prabangaus restorano meniu ir pagalvojate „Nėra skanaus alaus“ arba „Seniai bulvinių blynų nevalgiau“. Visiški skūpuoliai mėgsta frazę: „O šiaip cepelinai yra mano mėgstamiausias patiekalas. Jei tiksliau – vienas cepelinas“. Valgote kažką nesveiko ir sau teisinatės, kad ryt pabėgiosit, pasportuosit, atidirbsit. Nei Jūs bėgiosit, nei sportuosit – rykit sau ramiai ir galvos nesukit.

Skaitot kvailus straipsnius (taip, tokius kaip šis), žiūrit, kas paskutinis „susprogdino seksualumo bombą“, skaitot komentarus ir teisinatės, teisinatės, teisinatės: „Aš neskaitau, man nerūpi, kokie durniai tai gali skaityti?“. Labiausiai iš koto verčiantys Jūsų pareiškimai: „O kas ta Šalčiūtė?“ ar „Kas tas Užkalnis?“.

Kai reikia tvarkyti kambarius ar plauti indus, tai būtinai bus „netinkama diena“ – buvo daug darbo, Jūs pavargęs ir, aišku, ryt tai jau tikrai būsit laisvas. Vienintelis daiktas, kuris dar stabdo neplautų indų kiekį kriauklėje, yra Jūsų čiaupo aukštis.

Jei tik susitinkate su seniai matytais žmonėmis, tai vis vien Jūsų anksčiau ar vėliau paklaus, kur dirbate ar ką veikiate. Ir, neduok Dieve, Jūs tuo metu nebūsit vadovas, viršininkas ar prezidentas. Taigi, be abejo, pradėsite teisintis: „Ai, neseniai pakeičiau darbą“, „Taip, kompanija negirdėta, bet ji lyderė savo sferoje“. Taip, „lūzerių“ sferoje. Darbas atsibodo, bet Jūs visada randate tinkamą pasiteisinimą: „Dabar netinkamas laikas“, „Kiti man tiek nemokės“, „Reikės pradėti viską nuo nulio“, „Dabar štilis darbo rinkoje“…

Specialiai ignoruojate „Facebook“ ir būtinai tą pabrėžiate pasitaikius progai. Jūsų mėgstama frazė „O kas tas fajabokas?“. Elgiatės kaip koks referendumo šalininkas, su šakėm bandantis stabdyt traukinį. Ir nesiteisinkit – „Man to nereikia“, „Man patinka gyvas bendravimas“ ir pan. Taip, man irgi patinka. Bet susitikę su draugais vieni žinos, kas su kuo miega, o Jūs tiesiog atrodysit pritvoti, nes nieko nesuprasit. Jūsų pokalbis su draugais pakrypsta apie keliones, o Jūs nelabai turite ką papasakoti. Jūs sakote – „Lietuvoje dar yra ką pamatyt“ arba „O man ir Lietuvoje labai gražu“. Taip? Ir kiek jau Jūs tos Lietuvos matėte? Be Palangos ir Trakų? Deja, bet tie apie užsienius pasakojantys dažniausiai ir Lietuvos būna matę už Jus kokius 17 kartų daugiau.

Jūs turit realią progą „nueiti į kairę“ be didelių pastangų. Bet Jus kažkas stabdo. Jūs teisinatės sau kažkokiomis krikščioniškomis vertybėmis, nors bažnyčioje Jūs paskutinį kartą buvote, kai Jus mama krikštyti nunešusi buvo. Gal Jūs ir nesate tas suknistas ir beviltiškas šiukšlintojas, kuris meta viską ant žemės, net nebandydamas akimis surasti šiukšlių dėžę, bet vis tiek... Banano žievė ar ledų pagaliukas, Jūsų manymu, yra „nešiukšlinimas“. Jau girdžiu pasiteisinimo balsą – „Tai natūralus daiktas, tai greitai suirs“. Na jau, kol tai suirs, aš turėsiu pro Jūsų šiukšles praeiti gal porą kartų per dieną, gal dešimt kartų per savaitę. O jei tokių „nešiukšlintojų“ aplinkui ne vienas? Ir sėdim visi sau patenkinti tarp šiukšlių. Laukiam, kol suirs. Svarbiausia – sąžinė rami. Juk pasiteisinom.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Abituriento įspūdžiai po anglų kalbos egzamino: pasijutau lyg man tyčia trukdytų (29)

Noriu pasidalinti patirtimi apie šiandienos anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalį. Esu nusivylęs,...

Kuo aukščiau, tuo geriau: kaimynus įsiutino gražiausioje kiemo vietoje paliktas automobilis (48)

Vilniečiai, gyvenantys S. Stanevičiaus gatvėje, trečiadienio rytą išvydo nemalonų vaizdą –...

„Žalgirio“ gerbėjai eilėje prie bilietų praleido ne vieną valandą (11)

Antradienį prie Kauno „Žalgirio“ arenos nekantriausi krepšinio gerbėjai kelias valandas...

Peterboro lietuviai atšventė vasariškais orais pradžiuginusias Velykas

Pavasaris šiais metais pamiršo ir visai nepastebėtai aplenkė Angliją. Po žiemos, nieko...

Top naujienos

Ruošia dar vieną pasiūlymą dėl girtaujančių nėščiųjų: jau turi visą planą (59)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį „Žinių radijuje“ pareiškė, kad...

Skrydžiai iš Lietuvos – kaip ant delno: kokių krypčių lietuviai gali tikėtis ateityje (17)

180 keleivių turinčiam lėktuvui nusileisti Vilniaus oro uoste gali kainuoti apvalią sumelę,...

ECB valdybos narys: didžiausią susirūpinimą kelia didėjančios turto kainos (7)

Benoit Coeure'as, Europos centrinio banko valdybos narys, atsakingas už rinkas, pareiškė, kad...

Jau greitai galėsime pamiršti kelio duobes: rado būdą, kaip jų išvengti (1)

Pavasaris yra puikus metų laikas – šiltėja oras, daugiau saulės spindulių, bunda gamta. Tačiau...

Kaip apsisaugoti nuo vagių, jei automobilis užsiveda ne rakteliu, o mygtuku

Augant automobilių, turinčių beraktes užvedimo sistemas , vagysčių skaičiui, specialistai...

Gerdami kavą padedate sau ar kenkiate: mitybos specialistė turi patarimų pateikia teigiamas ir neigiamas savybes

Kavos tema be galo kontraversiška. Lengva pasiklysti interneto platybėse ieškant atsakymo. Kavą...

„Sostų karų“ gerbėjų svajonė: parduodama pilis, kurioje buvo filmuojamas serialas

„Sostų karų“ gerbėjai tikrai atpažins pilį iš šeštojo kultinio serialo sezono, kai...

Istoriniam susitikimui į Vladivostoką atvyko ir Putinas (12)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį atvyko į Tolimuosiuose Rytuose esantį...

Siaubo naktis netoli Vilniaus: taip žiauriai nužudyto žmogaus dar nebuvo matę (192)

Taip žiauriai nužudyto vyro nei policijos pareigūnai, teismo medicinos ekspertai dar nebuvo matę...

Vasara artinasi: su 24 laipsniais šilumos atkeliaus ir lietaus debesys (6)

Ketvirtadienį pietų oro srautas į Lietuvą toliau plukdys šiltus orus. Tačiau jau pasirodys ir...