aA
Hanso Kristiano Anderseno pasakų motyvais sukurta begalė tiek vaidybinių, tiek animacinių filmų, tačiau rusų kino kūrėjai pristato pasakojimą apie „Sniego karalienę“ visiškai kitokiame kontekste – būtent iš jos perspektyvos.
© Shutterstock nuotr.

Maksimo Smešnikovo ir Vladleno Barbe animatorių duetas, prieš savo debiutą džiuginęs jaunus žiūrovus trumpametražiais animaciniais filmais plačiuose kino vandenyse, dabar vėl kviečia jaunus ir didelius pasimėgauti jų bendradarbiavimo vaisiais ir pamatyti patį kruopščiausią kada nors sukurtą rusų animacinį projektą, kuris vizualiai mažai kuo skirsis nuo holivudinių šedevrų.

Apie ką mes čia…

Tolimoje šalyje, kur visą laiką žiema, šaltis neapleidžia nė akimirką ir ledas puošia namų stogus, gyvena berniukas Kajus. Jo tėvas yra seniai paverstas ledine skulptūra pačios negailestingiausios būtybės – sniego karalienės. Greitai karalienė pagrobia ir patį berniuką, kad miestelyje neliktų nė vieno tėvo palikuonio.

Pasipriešinti blogiui pasiryžta mergaite Gerda, kuri kartu pasiruošia pavojingai kelionei išlaisvinti savo broliuką Kajų. Kartu su naujais draugais, mergaitė yra pasiryžusi stoti akis į akį su pačia ledinę širdį turinčia karaliene.

Kūrinio vidus

Rusų kino kūrėjai vėl vejasi holivudines tendencijas, tik šį sykį jiems pavyko viską gana gerai realizuoti. Reikia pripažinti, jog matosi panašumų ir su žinomais amerikiečių animaciniais šedevrais, bet viso filmo metu jaučiama rusiška dvasia.

Hanso Kristiano Andersono pasakos motyvas pateikiamas šiek tiek kitokiu būdu, atsisakyta nemažai momentų iš pačios pasakos, bet džiugina kūrėjų interpretacija, nes jaučiamas originalumas.

Viskas parodoma iš dvejų moterų perspektyvos. Matosi karalienės ir pačios Gerdos pasaulis. Blogio su gėriu kova parodoma šviesiame fone, nėra jokių žiaurių momentų, todėl filmas labiausiai skirtas mažesniems kino mylėtojams, kurie sutiks naujus veikėjus. Siužetinė linija labai greitai rutuliuojasi, nėra jokių pauzių. Nuobodulio taip pat nesijaučia, ypač kai viskas nuo pačios pradžios iki pabaigos virsta smagiu nuotykiu.

Atmosferą kaitina ir smagūs dialogai su troliu. Gana linksmas, nors ir holivudinis veikėjų standartas, priartina patį filmą prie kultinio „Ledynmečio“ pirmos dalies. Apsieinama be kokio nors vulgarumo ar pokalbių tualetinio humoro stiliumi, net užuominų apie tai nėra. Daug laiko skiriama draugystės paaiškinimui. Du visiškai skirtingi, tačiau artimi sau veikėjai atranda bendrą tikslą, vieną iš jų aplanko gėris, prisirišimas, svajonės apie ateitį leidžia pamatyti, kaip draugystė nugali bet kokias atsiradusias kliūtis.

Šeimos vertybių ir ryšių tarp brolio ir sesers pateikimas irgi būtinas, filmas tuo pačiu moko tik gėrio. Smagu, jog būtent tuo aspektu yra išgaunamas tas pats efektas, kuris kažkada buvo sovietmečio animacijos pagrindu. Istorijai pasibaigus viduje lieka labai malonus jausmas, o kartu - ir padėka kūrėjams už gana šiltą ir jaukų darbą.

Techninės pusės ypatumai

Po peržiūros tenka pripažinti, jog techninės pusės aspektu tai kol kas geriausiai sukurtas rusų animacinis filmas. Daug veiksmo ir kokybiškai pateikiami specialieji efektai džiugina akis, atveria vaizduotę ir niekuo nesiskiria nuo amerikiečių darbų.

Žinoma, vienas skirtumas yra – biudžetas, tačiau darbas atliktas ne ką prasčiau. Trimatėje dimensijoje matyti kruopščiai pateiktą sniego sūkurį - vienas malonumas, todėl dar vienas pliusas animatoriams už gerai pateikta 3D efektą.

Garso takelis lygus „blokbasteriui“ – staigus, greitas, nuotykinis. Vietovių, patalpų, personažų detalizavimas tiesiog puikus, įdėta daug kruopštaus darbo, ypač tai galima pastebėti Gerdos plaukuose, kurie buvo kuriami tokiu pačių principu kaip Disnėjaus „Ilgo plauko istorija“. Daug metų darbų parodo, jog ir rusai su skurdžiais biudžetais nėra prastesni animatoriai už multi-milionines Holivudo studijas.

Aktorių kolektyvinis darbas

Didžiausias privalumas – kiekvienas iš veikėjų kalba originaliąja kalba. Šiuo atveju didžiausia pažiba yra Ivanas Ochlobystinas. Gana smagus trolio Ormo pateikimas. Žinoma, visos smagiausios replikos priklauso jam, todėl nuotaikinga atmosfera irgi sukuriama jo personažo. Girdėti galima ir Dmitrijaus Nagijevo, Anos Ardovos, Michailo Tichonovo balsus. Vis dėlto maloniai nuteikiantis aktorių kolektyvas prisidėjo prie bendro filmuko vaizdo.

Verdiktas

„Sniego karalienė“ – tai šilta ir energinga kelionė po Hanso Kristiano Andersono sukurtą pasaulį. Visiškai iš kitokios perspektyvos parodytas pasakojimas yra ne tik originalus, tačiau ir nešantis savyje vien tik geras emocijas. Kruopščiai sukurtas filmas yra neabejotinai geriausias visų laikų rusų animacinių filmų atsižvelgiant į techninę pusę, tačiau kartu ir skurdokas vidumi palyginus su klasikine sovietmečio animacija.

Bendras vertinimas: 8/10


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos beisbolo jaunimo rinktinė Floridoje iškovojo trečiąją vietą

Floridoje, lituanistinėje mokykloje „Saulėtas krantas” svečiavosi stipriausios pasaulyje...

Keturių šunelių globėja drąsina: šuniui reikia žmogaus ir tiek vietos, kiek užima atsigulęs (8)

Pradėsiu nuo seniausiai pas mus esančio labradoro retriverio Bakso. Jis, mano nuomone, buvo nelabai...

Meno platformos „BaltijosMenas.lt“ etalonas – garsieji Sotheby‘s ar Christie‘s aukcionai (4)

2018 metai buvo kupini meno renesanso Lietuvoje , tad nenuostabu, kad pamažu atsiranda ir ambicingų...

Akimirka Anykščiuose, kurios ilgai nepamirš – dėmesį patraukė kilnus jaunuolio poelgis (64)

Anykščių miestas turbūt geriausiai žinomas dėl savo garsių rašytojų, Puntuko akmens, Laimės...

Šiaulių gimnazistai galėjo susipažinti su kino industrija iš arti

Lapkričio 7 dieną nemaža grupė Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos mokinių vyko į edukacinę...

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (425)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (57)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (57)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (648)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (5)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (31)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (63)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (10)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (3)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...