Hanso Kristiano Anderseno pasakų motyvais sukurta begalė tiek vaidybinių, tiek animacinių filmų, tačiau rusų kino kūrėjai pristato pasakojimą apie „Sniego karalienę“ visiškai kitokiame kontekste – būtent iš jos perspektyvos.
© Shutterstock nuotr.

Maksimo Smešnikovo ir Vladleno Barbe animatorių duetas, prieš savo debiutą džiuginęs jaunus žiūrovus trumpametražiais animaciniais filmais plačiuose kino vandenyse, dabar vėl kviečia jaunus ir didelius pasimėgauti jų bendradarbiavimo vaisiais ir pamatyti patį kruopščiausią kada nors sukurtą rusų animacinį projektą, kuris vizualiai mažai kuo skirsis nuo holivudinių šedevrų.

Apie ką mes čia…

Tolimoje šalyje, kur visą laiką žiema, šaltis neapleidžia nė akimirką ir ledas puošia namų stogus, gyvena berniukas Kajus. Jo tėvas yra seniai paverstas ledine skulptūra pačios negailestingiausios būtybės – sniego karalienės. Greitai karalienė pagrobia ir patį berniuką, kad miestelyje neliktų nė vieno tėvo palikuonio.

Pasipriešinti blogiui pasiryžta mergaite Gerda, kuri kartu pasiruošia pavojingai kelionei išlaisvinti savo broliuką Kajų. Kartu su naujais draugais, mergaitė yra pasiryžusi stoti akis į akį su pačia ledinę širdį turinčia karaliene.

Kūrinio vidus

Rusų kino kūrėjai vėl vejasi holivudines tendencijas, tik šį sykį jiems pavyko viską gana gerai realizuoti. Reikia pripažinti, jog matosi panašumų ir su žinomais amerikiečių animaciniais šedevrais, bet viso filmo metu jaučiama rusiška dvasia.

Hanso Kristiano Andersono pasakos motyvas pateikiamas šiek tiek kitokiu būdu, atsisakyta nemažai momentų iš pačios pasakos, bet džiugina kūrėjų interpretacija, nes jaučiamas originalumas.

Viskas parodoma iš dvejų moterų perspektyvos. Matosi karalienės ir pačios Gerdos pasaulis. Blogio su gėriu kova parodoma šviesiame fone, nėra jokių žiaurių momentų, todėl filmas labiausiai skirtas mažesniems kino mylėtojams, kurie sutiks naujus veikėjus. Siužetinė linija labai greitai rutuliuojasi, nėra jokių pauzių. Nuobodulio taip pat nesijaučia, ypač kai viskas nuo pačios pradžios iki pabaigos virsta smagiu nuotykiu.

Atmosferą kaitina ir smagūs dialogai su troliu. Gana linksmas, nors ir holivudinis veikėjų standartas, priartina patį filmą prie kultinio „Ledynmečio“ pirmos dalies. Apsieinama be kokio nors vulgarumo ar pokalbių tualetinio humoro stiliumi, net užuominų apie tai nėra. Daug laiko skiriama draugystės paaiškinimui. Du visiškai skirtingi, tačiau artimi sau veikėjai atranda bendrą tikslą, vieną iš jų aplanko gėris, prisirišimas, svajonės apie ateitį leidžia pamatyti, kaip draugystė nugali bet kokias atsiradusias kliūtis.

Šeimos vertybių ir ryšių tarp brolio ir sesers pateikimas irgi būtinas, filmas tuo pačiu moko tik gėrio. Smagu, jog būtent tuo aspektu yra išgaunamas tas pats efektas, kuris kažkada buvo sovietmečio animacijos pagrindu. Istorijai pasibaigus viduje lieka labai malonus jausmas, o kartu - ir padėka kūrėjams už gana šiltą ir jaukų darbą.

Techninės pusės ypatumai

Po peržiūros tenka pripažinti, jog techninės pusės aspektu tai kol kas geriausiai sukurtas rusų animacinis filmas. Daug veiksmo ir kokybiškai pateikiami specialieji efektai džiugina akis, atveria vaizduotę ir niekuo nesiskiria nuo amerikiečių darbų.

Žinoma, vienas skirtumas yra – biudžetas, tačiau darbas atliktas ne ką prasčiau. Trimatėje dimensijoje matyti kruopščiai pateiktą sniego sūkurį - vienas malonumas, todėl dar vienas pliusas animatoriams už gerai pateikta 3D efektą.

Garso takelis lygus „blokbasteriui“ – staigus, greitas, nuotykinis. Vietovių, patalpų, personažų detalizavimas tiesiog puikus, įdėta daug kruopštaus darbo, ypač tai galima pastebėti Gerdos plaukuose, kurie buvo kuriami tokiu pačių principu kaip Disnėjaus „Ilgo plauko istorija“. Daug metų darbų parodo, jog ir rusai su skurdžiais biudžetais nėra prastesni animatoriai už multi-milionines Holivudo studijas.

Aktorių kolektyvinis darbas

Didžiausias privalumas – kiekvienas iš veikėjų kalba originaliąja kalba. Šiuo atveju didžiausia pažiba yra Ivanas Ochlobystinas. Gana smagus trolio Ormo pateikimas. Žinoma, visos smagiausios replikos priklauso jam, todėl nuotaikinga atmosfera irgi sukuriama jo personažo. Girdėti galima ir Dmitrijaus Nagijevo, Anos Ardovos, Michailo Tichonovo balsus. Vis dėlto maloniai nuteikiantis aktorių kolektyvas prisidėjo prie bendro filmuko vaizdo.

Verdiktas

„Sniego karalienė“ – tai šilta ir energinga kelionė po Hanso Kristiano Andersono sukurtą pasaulį. Visiškai iš kitokios perspektyvos parodytas pasakojimas yra ne tik originalus, tačiau ir nešantis savyje vien tik geras emocijas. Kruopščiai sukurtas filmas yra neabejotinai geriausias visų laikų rusų animacinių filmų atsižvelgiant į techninę pusę, tačiau kartu ir skurdokas vidumi palyginus su klasikine sovietmečio animacija.

Bendras vertinimas: 8/10


Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dovana šiauliečiams – Kalėdinis Šimšės miestelis

Kalėdinės nuotaikos virusą mokyklos bendruomenė skleidė Šiaulių miestui ir kvietė bendram...

Molėtuose atidengta unikali skulptūra „Laiškas Lietuvai“ (1)

Gruodžio 12 d. Molėtuose iškilmingai atidengta skulptūra „Laiškas Lietuvai “, skirta...

Forumo teatrui Europos įvertinimas už pilietiškumą, saugumą ir gynybą (4)

Berlyno saugumo konferencija laikoma vienu didžiausių Europos saugumo ir gynybos renginių, o jos...

Maltiečiai kviečia į asmenukių iššūkį socialiniuose tinkluose: Be Jūsų Nebūtų Mūsų (3)

Pasidaryti asmenukę su savo močiute, seneliu ar kaimyne iš laiptinės ir paskelbti šią nuotrauką...

Vilniaus Balsių progimnazijoje – šimtas amatų pasitinkant Lietuvos valstybingumo jubiliejų

Lietuviai nuo seno garsėja darbštumu. Mūsų valstybės augimas ir klestėjimas visada rėmėsi...

Top naujienos

R.I.T.A. Maisto tiekimo ligoninėms peripetijos: nustebo, kodėl atsisakė pašvinkusios mėsos

Valstybė moka už tai, ką vaikas valgo – mokykloje, arba ligoninėje. Geriausia šioje dalyje yra...

Ruoškitės: „apšilimas“ baigtas, mokesčių reforma vyks kitąmet (185)

„Tai buvo pirmieji metai. Vyriausybės ministrai atėjo nauji, jie nedalyvavo rinkimų kampanijoje...

Už ES lėšas Klaipėdos valstybinės kolegijos pedagogai važiavo į Latviją pigaus alaus (512)

Kol nepatenkinti aukštojo mokslo padėtimi Lietuvoje vienų šalies aukštųjų mokyklų darbuotojai...

Nužudytas gimnazistas palydėtas į paskutinę kelionę (4)

Trečiadienio popietę artimieji, draugai ir bičiuliai atsisveikino su sekmadienio vakarą...

„Ryanair“ klientams įsigalios naujos rankinio bagažo taisyklės (15)

Airijos pigių skrydžių oro bendrovė „Ryanair“ priminė savo klientams, kad po mėnesio...

Remigijus Šimašius. Laikas gelbėti Vytį! (227)

Jei kas prieš porą metų būtų pasakęs, kad iš tautą vienijančio laisvės simbolio Vytis taps...

Dirbančiųjų Lietuvoje sumažėjo sparčiausiai ES (132)

Dirbančių asmenų skaičiaus nuosmukis trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju...

„Sezoninės virtuvės“ receptas: lyg kalėdinė eglutė atrodantis Skruzdėlynas (1)

Visų taip mėgstamas senas geras Skruzdėlynas ypač tinka Kalėdoms . Jį apdėliojus...

Džordana ir Elegijus penktąsias vestuvių metines paminėjo su staigmenomis (1)

Prieš penkerius metus, 2012-ųjų gruodžio 12-ąją, Džordana Butkutė ir Elegijus Strasevičius...

Ar tai grasinimas? Dagys įsitikinęs, kad sulaukė užuominos (161)

Konservatorius Rimantas Dagys žada kreiptis į etikos sargus, prašydamas išsiaiškinti, ar Seimo...