Režisierius kviečia pamatyti netipinį Robinzonų nuotykį, kuris turėjo būti tik lengva apgaulė viskuo tikinčioms merginoms. Galiausiai viskas virsta tikru pragaru, kurio metu žiūrovams nebus leista nuobodžiauti.

Apie ką mes čia…

Viename prabangiame laineryje vyksta grožio konkursas, kuriame rungiasi pačios nuostabiausios merginos. Deja, kelioms iš jų nepasiseka dėl kažkada buvusio televizijos šou žvaigždūno Romos, kuris, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, sugadina šventę. Po šiokio tokio chaoso jis ir trys gražuolės atsiduria negyvenamojoje saloje…

Kūrinio vidus

JAV turi vieną kino studiją pavadinimu „The Global Asylium“, kuri visiems asocijuojasi su labai pigaus konteksto ir niekam tikusiais filmais. Rusija neatsilieka ir turi tos studijos analogą – „Enjoy Movies“. Kiekvienas naujas šios studijos darbas verčia susimąstyti, iki ko ritasi ne tik kinematografija, bet ir žmonių mentalitetas, kad jie savo pinigais papildo tokių kūrėjų kišenes, kurie konvejeriu štampuoja panašius filmus.

Po tokių „šedevrų“ kaip „Nėščias“, „Dubleris“, „Vyras su garantija“ ar „Ką išdarinėja vyrai“ sekantys šios unikalios studijos darbai priverčia sunerimti dėl poveikio psichikai, nes su kiekvienu filmu kūrėjų fantazija parodo tik pasišaipymą iš žiūrovo, nešančio jiems didžiulius turtus.

Naujausias filmas, kurio veiksmas vyksta šiltuose kraštuose, galbūt šiek tiek lenkia ankstesnius studijos filmus, tačiau pats scenaristų kolektyvas kaip visada sugeba sugadinti neblogą bendrą paveikslą su savo kvailiams skirtais dialogais. Kaip apsieisi be pokalbių apie antrą galą, narkotikus ar visiškai nesąmoningus dalykus? Tokiais manevras kūrėjai jau daugelį metų vis bando prisijaukinti savo žiūrovą, kuris eis ir mokės pinigus, kad tik pamatytų dar vieną greitai pastatytą filmą.

Filmo siužetinė linija iki vidurio atrodo dar visai padori, todėl galima teigti, jog viskas atrodo gana neblogai, nors ir vyksta pagal klišinį scenarijų. Patekus į negyvenamą salą herojams tenka kovoti dėl būvio ir bendrų interesų, o tai, žinoma, nepavyksta ir užverda sąmojinga kova dėl asmeninių tikslų. Toks siužetinis filmo posūkis primena kadaise labai populiarius televizinius šou kaip „Paskutinis herojus“. Pasijuokti tikrai nėra iš ko, nes banaliausiu būdu pateikti filmo juokeliai priverčia dar kartą susimąstyti dėl to, kaip įžūlūs kūrėjai kopijuoja patys save. Todėl tenka dar sykį įsitikinti, jog pinigai sugeba užtemdyti protą bet kam.

Pagrindiniai filmo veikėjai – pats maloniausias juostos variklis, kuris bent kažkiek sugeba sumenkinti visą tą prastą vaizdą. Kaip ir dažnai būna tokio pobūdžio filmuose, juostoje turi būti gyvenimo nuskriaustas nevykėlis, kuris gauna šansą. Šiuo atveju Romos paveikslas labai simbolinis dėl jo buvusios karjeros. Daug kadaise žinomų šoumenų buvo priversti imtis bet kokio darbo, kad tik pragyventų.

Graudinantis ir visai nejuokingas pagrindinio veikėjo portretas. Žinoma, tai ne vienintelis juostos herojus. Labiausiai akis traukia gražuolės, kurios atitinka visus stereotipus. Turime kvaišą blondinę, savim pasitikinčia kalę ir visko bijančią merginą. Toks trijulės atvaizdas simbolizuoja vienintelį moterų braižą – gauti viską, ko tik jos užsigeidžia ir nesvarbu kokiu būdu jos tą gaus.

Keli momentai priverčia nusišypsoti pasižiūrėjus į jų pastangas įtikti pagrindiniam veikėjui, tačiau vėliau viskas pavirsta į nesmagia mišrainę, kuri labai priminė Beno Stillerio komediją „Griaustinis tropikuose“. Kaip bebūtų, tačiau akivaizdu, jog scenaristai semiasi patirties iš užsienio filmų, o tai galiausiai leidžia jiems nukopijuoti tam tikrus kitų filmų momentus. Nejuokinga ir graudu, todėl galima dar kartą pasveikinti „Enjoy Movies“ su eiliniu reginiu.

Juosta prasideda taip, kaip ir pasibaigė, – tuščiai. Nepaisant to, kūrėjams tenka padėkoti dėl vieno filmo dalyko – šiltų kraštų vaizdo, kuris bent kažkiek leidžia sušilti ir pamiršti, jog lauke karaliauja žiema.

Techninė juostos pusė

Filme dominuoja saulėtos salos vaizdai, o tai tikrai džiugina akis, todėl galima sakyti, jog operatorius šiuo atveju nenuvilia, o atvirkščiai – sugeba pamaloninti nuliūdusį žiūrovą savo išraiškingu darbu.

Filmą puošia ir neblogas garso takelis, primenantis nuotykių motyvą, tai irgi neblogai, atsižvelgiant į bendrą siužetinės linijos pateikimą ir visiškai niūrų humorą.

Blogiausia juostos techninės pusės dalis yra montažas. Visiškai neskoningai sulipdytos scenos, kurios nesuteikia nei žavesio, nei intrigos, nei padeda maloniai vystyti istoriją. Režisieriui reikėjo susikaupti ties režisūra.

Aktorių kolektyvinis darbas

Comedy Club“ rezidentai išdygsta kaip grybai po smarkaus lietaus, todėl nenuostabu, jog komedijos žanre būtent populiaraus humoristinio šou dalyviai pradeda dominuoti. Pagrindinio veikėjo atlikėjas Romanas Junusovas - iš tiesų gana smagus ir puikaus humoro savininkas, tačiau jo vaidybiniai sugebėjimai taip ir neatsiskleidžia, todėl matome tą patį vaikiną, kuris kažkada puikiai juokino publika televiziniame šou.

Trys filmo moterys, kurios savo gražiomis kūno linijos galėtų įkaitinti bet kokį vyriškos lyties atstovą, pasirodo kaip ir buvo numanoma – niekaip, ir tik jų išvaizda gelbėja viską, ką jos išdarinėja ekrane. Lietuvė Agnė Ditkovskytė atlieka pati prasčiausią savo vaidmenį, o Holivudą bandanti užkariauti Svetlana Chodčenkova, kurią žiūrovai galėjo stebėti naujausiame „Ernio“ filme, atrodo visiškai apgailėtinai. Apie Aną Chilkevič, kurios pasirodymas prasčiausias, išvis nėra ką kalbėti.

Po tokio pagrindinio filmo kolektyvo pasirodymo vertinti likusius antraplanius ir epizodiškai pasirodančius aktorius ir Rusijos šou biznio atstovus nėra jokio noro. Viskas labai prastai.

Verdiktas

Sėkmės sala“ – tai dar vienas niekam tikęs „Enjoy Movies“ projektas, kuriame be gražios, saulėtos salos ir kerinčių tropikų vaizdų nėra nieko. Juostoje žiūrovas pasiges gero humoro, įdomių personažų ir nuotaikingo siužeto.

Scenarijus ir siužetinės linijos pateikimas – 2/10
Techninė juostos pusė – 5/10
Aktorių kolektyvinis darbas – 2/10

Bendras vertinimas: 3/10