Retai pasirodantis pilnametražiame kine, komedinio žanro režisierius Rawsonas Marshallas Thurberas, labiausiai atpažįstamas iš 2004 metais pasirodžiusios ir hitu tapusios komedijos „Kvadratas“, pagaliau vėl grįžta į didįjį kiną bei pristato vieną nešvankiausių pastarųjų metų filmų.
Jennifer Aniston
© Reuters/Scanpix

Režisierius kviečia susipažinti su kvanktelėjusia ir visiškai netipinių žmonių grupe, prisistatančia kaip šeima, bei kartu su jais patirtį nepamirštamą nuotykį po Meksikos apylinkes, vežant tonas narkotikų namelyje ant ratų.

Apie ką mes čia…

Patekęs į nelabai gerą situaciją, smulkus narkotikų prekeivis Deividas gauna pavojingą pasiūlymą iš savo skriaudėjo. Jis privalo važiuoti į Meksiką ir iš ten atgabenti vieną siuntą. Viskas atrodo kaip ir paprasta, tačiau siunta – didelis kiekis narkotikų, už kurį vyras gautų mažiausiai dvidešimt penkis metus kalėjimo. Surezgęs gudrų planą, Deividas pasiūlo kartu su juo važiuoti senstelėjusiai striptizo šokėjai, moksliukui ir valkataujančiai merginai, kurių dėka jis sukurs netikrą šeimą – Milerių šeimą.

Kūrinio vidus

Per šiuos metus kine sulaukėme išties nemažai nešvankių ir kartu gana neoriginalių filmų, kurie sugebėjo kopijuoti vienas nuo kito „neskanius“ ir klišinius juokelius, kuriuos galima pastebėti kas antrame amerikiečių filme apie „antrą galą“. Šiuo atveju viskas kartojasi, tačiau yra vienas „bet“. Šis darbas nors ir nėra gana originalus ar išradingas, tačiau visi jame parodyti juokeliai meistriškai ištobulinti ir pateikti iš visiškai kitos perspektyvos nei matėme ankščiau. Po jų galiausiai galima labai garsiai ir ilgai juoktis.

Kaip ir įprasta, tokiuose filmuose dominuoja nešvankūs pokalbiai ir juokeliai susiję su „antru galu“, tačiau šį kartą kino kūrėjai pakeitė savo taktiką ir susikoncentravo ties personažais ir jų veiksmais. Puikus ir tikrai pagirtinas darbas, nes kiekvienas iš pristatytų filmo herojų tampa individualus ir ištobulintas.

Jau pradedant nuo Deivido ir jo narkotikų platintojo – nevykėlio bei kartu smagaus ir aštrialiežuvio vaikino įvaizdžio galima prisijuokti. Kiekvienas šio veikėjo posakis arba gyvenimo tikslas tampa karikatūra amžiniems svajotojams, gyvenimo filosofams ir tinginiams. Kitas atvejis - gana „karštas“, tačiau irgi nelaimingo žmogaus portretas striptizo šokėjos pavidale. Stiprios ir kartu trapios moters pateikimas bei taikli mintis, jog net ir tokį nepadorų darbą atliekantis žmogus kaip Rous turi jausmus.

Vaikų pateikimas - ne prastesnis, vien jau Kenio pasirodymas ir amžinos Deivido patyčios iš jo priverčia kvatoti. Šiuo atveju nekaltybė propaguojama kaip tikras lobis. Prisiminkime 2005 metų filmą apie keturiasdešimtmetį skaistuolį, kuriame vos ne identiškai pateikiamas veikėjas. Įdomiausia, jog nors Amerika, mano manymu, yra gana ištvirkusi šalis, tačiau ten nekaltybė laikoma viena didžiausių vertybių tarp jaunimo. Neįtikėtina, tačiau tai tiesa. Paskutinis ir pats neįdomiausias veikėjas - tipinis paaugliško maksimalizmo pavyzdys, pankės Keisės pateikimas. Bendrai kiekvienas iš šių veikėjų papildo vienas kitą ir kartu gaunasi stiprus ir įdomus, o svarbiausia - iš koto verčiantis tandemas, kuris džiugina akis nuo pradžios iki pabaigos.

Siužetinės linijos pateikimas nėra užtęstas ir su malonumu galima žiūrėti kiekvieną sceną. Juokeliai papildantys scenas - vietoje ir laiku pasakyti. Galima pastebėti, jog filme dažnai kalbama apie kiną, tam tikrus aktorius ar kultines juostas. Žinoma, čia jau išprusimo klausimas, nes jeigu žmogus nelabai domisi tuo, jam bus gana sunku suvokti juokelio esmę. Žinoma, tai nesukels papildomų nepatogumų, nes visas filmas labai „pavažiavęs“ ir linksmai žiūrimas.

Nors nešvankumas - aukščiausio lygio, net ir vaizdai bei veiksmai - gana atviri, tai atrodo žaviai. Iš tiesu, neperžengiant ribų, pateikiamas „tualetinis“ humoras, kuris gana aukšto lygio, palyginus, pavyzdžiui, su Adamo Sandlerio darbais. Na, bet kaip bebūtų, vis dėlto galiausiai suprantame, jog kažkada mes tai jau matėme, tačiau kaip šių metų filmui, tai viena geresnių komedijų, į kurią nueiti galima ir dar vieną sykį.

Techninė juostos pusė

Kalbant apie techninę pusę, pats įsimintiniausias - garso takelis. Galima išgirsti ir Franko Sinatros „South Of The Border”, Aerosmith „Sweet Emotion” ar Rick Ross „Hustlin” kūrinius. Žvalūs ir nenusibostantys muzikiniai ritmai pagyvina visą juostos šmaikščią atmosferą.

Filmo montažas šiek tiek erzino akis. Kartais nelabai kokybiškai sulipdytų scenų dėka nukentėdavo istorijos vientisumas, bet svarbiausia, jog kelis kartus buvo matomas klipinis filmo suklijavimas ir ryškus skubėjimas.

Operatoriaus darbas neblogas. Epizodai pateikti vaizdžiai - prisiminkime karštą striptizą bei susišaudymus. Užtat vietovės parodytos gana blankiai, nesijautė Meksikos atmosfera, o dykuma priminė Las Vegasą. Tokios menkos smulkmenos yra svarbios, kad sudarytum atitinkamą filmo įvaizdį bei autentiškai perteiktum veiksmą. To, deja, nesimatė. Visa kita netrikdo.

Aktorių kolektyvinis darbas

Solidus ir įvairiapusiškas aktorių kolektyvas užpildo visas filmo spragas. Jų suvaidinti personažai pagyviną visą filmą, o svarbiausia, jog meistriškai perteiktas vienas ar kitas veikėjas neleidžia atsidusti nuo juoko.

Lietuvių kilmę turintis Jasonas Sudeikis, kurio paskutinis rimtas ir įsimintinas pasirodymas įvyko 2011 metais komedijoje „Kaip atsikratyti boso?“, pagaliau vėl primena apie savo komedinius sugebėjimus ir padaro tai su trenksmu. Deividas, kurį aktorius suvaidino, dar išėjus iš peržiūros verčia šypsotis, prisiminus visus jo pokalbius ir veiksmus, susijusius su Kenio personažu.

Jennifer Aniston, kuri su kiekvienas metais vis labiau gražėja, pasirodė neblogai, tačiau vis dėlto įsimintiniausiu tampa jos striptizas. Gražus, jausmingas ir karštas pasirodymas. Visa kita - kaip ir įprasta jai, tai vienos veido išraiškos aktorė. Maloniausias momentas - titrų metu, kai parodomos nepavykusios scenos ir „Draugų“ pagrindinės melodijos užgrojimas. Buvo malonu matyti šį vaizdą ir susigėdinusią Jennifer.

Filmo pažiba tampa jauniausias filmavimo grupės narys britas Willas Poulteras, suvaidinęs Kenio personažą. Juokingas ir kartu atgrasus vaikinas. Jam kompaniją palaiko Julios Roberts dukterėčia Emma, kuri atrodo silpniausiai iš visos ketveriukės.

Dažni komedijų svečiai - aktoriai Edas Helmsas, Kathryn Hahn ir Nickas Offermanas - neblogai papildo bendrą vaizdą. Juokingų situacijų ir su jais buvo, o svarbiausia, jog jų pasirodymas neužtemdė pagrindinio kvarteto, kuris ir padaro didžiausią darbą, tad labiausiai norisi jiems ir padėkoti už puikiai praleistą laiką kine.

Verdiktas

„Labas, mes Mileriai“ – tai nešvanki ir kartu gana nuotaikinga komedija su smagiai pateiktais pagrindiniais personažais ir jų juokeliais, padarančiais didžiausią darbą šiame filme. Tačiau kaip bebūtų gaila, filmas nepasižymi originaliomis idėjomis, todėl karts nuo karto bus galima pastebėti jau matytus vaizdus iš kitų panašaus pobūdžio juostų. Laimei, tai nepadaro jokios įtakos peržiūrai.

Bendras vertinimas: 7/10

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įvyko įspūdinga pasaulinė gyvūnų dienos šventė Gargžduose

Rugsėjo 24 dieną VšĮ „ Gyvūnų gerovės iniciatyvos “ dalyvavo „MARS Lietuva “...

Juokas pro ašaras: darbo skelbimuose ilgas reikalavimų sąrašas atvirkščiai proporcingas atlyginimui (78)

Darbo skelbime įrašyta informacija ieškančiam darbo žmogui leidžia susidaryti įspūdį apie...

„Boom Style“ – grupė nauja, veidai gerai žinomi

„Mūsų Lietuvos šalies klimatas per šaltas turėti pietietiško temperamento ir aistros, todėl...

Provincijos mokykloje pamatytas vaizdas sukrėtė: Lietuva yra atsidūrusi gilioje duobėje (117)

Esu pareigūnė ir vykstu skaityti paskaitų mokiniams apie savo darbą į įvairias mokyklas. Kad...

Populiarėjantys vardiniai numeriai priverčia šypsotis kitus eismo dalyvius (80)

Turėti vardinius automobilio numerius yra nepigu, tačiau net ir aukštos tokios paslaugos kainos...

Top naujienos

Atrado aukso gyslą: įrengę filmavimo kameras pareigūnai užfiksavo, kaip pinigai keliauja į valstybės tarnautojų kišenes (169)

Ne paslaptis, kad mažesniuose miesteliuose ir rajonuose žmonės vieni kitus gerai pažįsta. Skuodo...

Feisbuke įvertinęs barą viena žvaigždute sulaukė grasinančių užuominų (278)

Vilnietį Dominyką papiktino vieno sostinės baro sprendimas imti 1,5 euro mokestį, jei klientas...

Cukrus ir vėžys: ką privalome žinoti (22)

Šiuo metu skelbiama labai daug trikdančios informacijos ir patarimų, susijusių su cukrumi, jis...

Kaip į vandenį dingusio Čečėnijos dainininko istorija: paviešinti keisti vaizdo įrašai (7)

Keletą savaičių garsaus Čečėnijos dainininko artimieji ieškojo informacijos, kur galėtų būti...

Panevėžį ant kojų sukėlė iš darželių pabėgę vaikai (65)

Auklėtojų atidumą patikrinę darželinukai sukėlė ant kojų ne tik švietimo bendruomenę, bet ir...

Psichoanalitikas: meilėje vyrai ieško absoliuto (36)

Vyrams sunku mylėti, nes jie laikosi principo „viskas arba nieko“, mano italų psichoanalitikas...

Istorinio filmo pristatyme – gausus būrys Lietuvos scenos žvaigždžių (16)

Antradienio vakarą įžymūs šalies žmonės ir ryškiausi aktoriai susirinko į kulinarinėje...

Graikijoje britės tykojo siaubinga mirtis (23)

Dingusios britės turistės ieškantys Graikijos pareigūnai pranešė radę smarkiai sudarkytus...

Pamatykite, kaip atrodo prabangiausias viešbutis ant ratų: traukinio bilietų gauti beveik neįmanoma (7)

Traukinio „Shiki-shima“ keleiviams penkių žvaigždučių verta patirtis prasideda Tokijo...

Litvakas R. Simonas: yra 6 Lietuvai aktualios taisyklės (45)

Lietuva netolimoje ateityje gali pasiekti labai daug, jei vadovausis tinkamu pavyzdžiu. Apie tai,...